Wróć

EnveloBank rozpoczyna działalność i oferuje darmowe konto z korzystnymi przewalutowaniami

Aldona Derdziak
Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
Aldona Derdziak
Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych

210 publikacji 4710 komentarzy

Na Moneteo.com zajmuje się tematami oszczędnościowymi i walutowymi, skupiając się na kontach oszczędnościowych i walutowych oraz lokatach terminowych. Obserwuje rynek, dbając przy tym o aktualność danych. Do jej zawodowych zadań należy także kontakt z Czytelnikami.


4 komentarze
EnveloBank rozpoczyna działalność i oferuje darmowe konto z korzystnymi przewalutowaniami
Spis treści

Czym jest EnveloBank?

EnveloBank jest nową, cyfrową marką Banku Pocztowego, zatem w sensie prawnym to ciągle ta sama instytucja.

Nazwa banku nawiązuje do angielskiego wyrazu "envelope", co oznacza "kopertę" i w sposób oczywisty odnosi się do działalności Poczty Polskiej. To jednak nie pierwsza nowoczesna platforma tej instytucji. W 2013 r. Poczta uruchomiła serwis Envelo.pl, który udostępnia nowoczesne usługi pocztowe przez Internet. Teraz, 4 lat później, Grupa Kapitałowa Poczty Polskiej postanowiła poszerzyć swoją działalność o nowoczesny bank - EnveloBank.

Nowy bank ma opierać się przede wszystkim na bankowości internetowej oraz mobilnej i ułatwiać swoim klientom codzienne płatności. Odzwierciedla to hasło "Finanse w porządku" - EnveloBank ma pomóc uporządkować nasze finanse, a służyć temu ma m.in. kalendarz w bankowości internetowej oraz moduł faktur, pozwalający szybko wgrać zdjęcie faktury i opłacić ją jednym kliknięciem.

Kto skorzysta z oferty nowego banku?

EnveloBank nastawiony jest obecnie na zdobycie nowych klientów, szczególnie tych młodych, wchodzących dopiero na rynek pracy. Bank przygotował również ofertę dla mikroprzedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.

Jest jednak jedno "ale". Jeśli posiadasz obecnie konto w Banku Pocztowym, nie możesz skorzystać z oferty EnveloBanku. Regulaminy nowego banku wskazują, że posiadaczami rachunków mogą być osoby, które nie zawarły do tej pory innej umowy z Bankiem Pocztowym. Jak jednak wskazano w komunikacie prasowym, w planach jest umożliwienie obecnym klientom Pocztowego przejście do EnveloBanku.

Sprawdźmy zatem, czym EnveloBank chce przyciągnąć nowych klientów.

EnveloKonto: bezpłatny rachunek z premią

Podstawowym rachunkiem dla klientów indywidualnych w EnveloBanku jest EnveloKonto. Konto jest prowadzone bezpłatnie, a opłaty za kartę debetową można uniknąć, jeśli w danym miesiącu na rachunek wpłynie min. 1000 zł z innego banku oraz zostanie wykonana przynajmniej jedna transakcja kartą (w przeciwnym razie obsługa "plastiku" będzie nas kosztować 5 zł).

Co ważne, karta jest bezwarunkowo bezpłatna dla osób poniżej 26 roku życia, co może być dodatkową zachętą np. dla studentów.

Pozostałe koszty związane z EnveloKontem prezentują się równie interesująco:

  • bezpłatne przelewy internetowe;
  • 5 zł za przelew natychmiastowy przez Internet, 2,50 zł przez aplikację mobilną;
  • 0 zł za zlecenia stałe i polecenia zapłaty;
  • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju do końca 2018 r., potem opłata wyniesie 2 zł;
  • 1% min. 5 zł za wypłaty z bankomatów za granicą;
  • 0 zł za wpłaty, 1,50 zł za wypłaty w placówkach.

Ale to nie wszystko. W ofercie nowego banku dla klientów indywidualnych można wyróżnić dwie ciekawe usługi.

Przewalutowania z obcych walut bez prowizji

Jedną z największych zalet rachunku jest możliwość przeprowadzania transakcji zagranicznych kartą debetową do EnveloKonta bez dodatkowej prowizji za przewalutowanie. Waluty obce są przeliczane na polskie złote po korzystnym kursie Visy. Dzięki temu EnveloKarta może okazać się idealna do płatności za granicą!

Do 200 zł zwrotu za zakupy internetowe

EnveloBank uruchomił również promocję związaną z kontem osobistym. Jeśli korzystając z EnveloKonta zapłacimy w Internecie za zakupy szybkim przelewem pay-by-link lub kartą debetową na kwotę min. 30 zł i wybierzemy sposób dostawy przez Pocztę Polską (np. paczkę pocztową, Pocztex itp.), otrzymamy 2 zł premii. Miesięcznie możemy w ten sposób zyskać nawet 20 zł, a w ciągu roku - aż 200 zł.

Z regulaminem programu EnveloBonus możesz się zapoznać tutaj.

EnveloKonto Firmowe: bardzo dobra oferta dla mikrofirm

Nowa cyfrowa bankowość Pocztowego obejmuje również ofertę dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.

EnveloKonto Firmowe i powiązana z nim karta debetowa charakteryzują się naprawdę przystępnymi kosztami: prowadzenie rachunku, przelewy internetowe (w tym do ZUS i US), wpłaty w placówkach banku czy wypłaty z bankomatów w kraju (do końca 2018 r.) są bezpłatne. Opłaty za obsługę karty – 5 zł - można uniknąć, dokonując nią transakcji na min. 300 zł miesięcznie i tu również nie poniesiemy opłaty za przewalutowanie, jeśli zapłacimy "plastikiem" za granicą.

Oferta oszczędnościowa

Propozycje EnveloBanku dotyczące pomnażania oszczędności prezentują się dość średnio. Zarówno klienci indywidualni, jak i przedsiębiorcy, mogą założyć konto oszczędnościowe z oprocentowaniem do 1,0% w skali roku. Ponadto dostępna jest także miesięczna lokata mobilna ze stawką 1,5% oraz EnveloLokata Internetowa zakładana na 8 miesięcy z oprocentowaniem progresywnym, wynoszącym średnio 1,38%.

Komentarz redakcji

Oferta EnveloBanku to miłe zaskoczenie. Bank stawia na nowoczesne, wygodne rozwiązania, co widać w nowych propozycjach – konto prowadzone jest bezpłatnie, karta darmowa dla młodych klientów, a przelewy natychmiastowe tańsze przez aplikację mobilną. Interesujące jest także opłacanie faktur na podstawie zdjęcia i dodawanie terminu płatności do wbudowanego kalendarza.

Bank uruchomił również program premiowy, w którym za zakupy internetowe opłacone kartą lub szybkim przelewem z dostawą Pocztą Polską możemy zyskać nawet 200 zł rocznie. Opłacalność tej oferty jest dość dyskusyjna (propozycja spodoba się osobom często wybierającym przesyłki pocztowe), jednak należy docenić sam fakt takiego nagradzania aktywnych klientów.

Największym atutem nowej oferty EnveloBanku mogą być tanie płatności zagraniczne. Karta do EnveloKonta nie jest obarczona dodatkową prowizją za przewalutowanie, a transakcje są przeliczane na polskie złote po kursie Visy, który jest dużo korzystniejszy od bankowego. Dzięki temu klienci mogą wygodnie i tanio płacić na wakacjach i oszczędzać na przewalutowaniach.

EnveloBank dość stanowczo rozpoczyna działalność i stawia na wygodę i nowoczesność. Czy klienci przekonają się do nowej marki i skorzystają z usług banku? Przekonamy się w najbliższym czasie.

Komentarze

(4)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
E
Edward Fujara
Gość

Czy można otworzyć konto bez karty a jeśli nie czy można zastrzec lub wypowiedzieć umowę o kartę aby za nią nie płacić ?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Edward Fujara

We wniosku internetowym nie widzę aktualnie możliwości odznaczenia wyboru karty.

Z karty można jednak zrezygnować (składając wypowiedzenie umowy o kartę) poprzez kontakt z infolinią banku lub wizytę w oddziale. Oczywiście można też plastik zastrzec, ale w momencie zgłoszenia należy od razu poinformować bank, że nie chcemy wydania kolejnej karty (inaczej bank wyda ją z automatu).

Zastanowiłbym się jednak nad tym, czy warto pozbywać się karty, bo akurat ta w EnveloBanku ma spore zalety (bezprowizyjne przewalutowania po korzystnym kursie Visy).

Odpowiedz

U
Uwazny
Gość
@najlepszekonto.pl

09.09.2019 EnveloBank pobrał wielu klientom opłatę za kartę 5 zł mimo spełnienia warunków bezpłatności. Lepiej sprawdzić stan konta. Błyskawicznie zgłaszają do BIK "bezumowny debet".

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Uwazny

Jeśli zaszła taka sytuacja, warto od razu złożyć reklamację, aby nie ponosić dodatkowych kosztów. Być może był to błąd ze strony banku.

Odpowiedz