Wróć

400 zł premii od Citi Handlowy za założenie konta Citi Priority (II edycja)

400 zł premii od Citi Handlowy za założenie konta Citi Priority (II edycja)
Czas trwania Zakończona (31.10.2017)
Cel (zysk) 100 zł premii gotówkowej oraz 300 zł w formie moneyback.
Po drodze W celu otrzymania premii 100 zł należy założyć konto Citi Priority oraz w jednym miesiącu spełnić warunki bezpłatnego prowadzenia konta. Aby zyskać do 300 zł premii moneyback, należy dodatkowo wykonać co najmniej jedną transakcję bezgotówkową w miesiącu.
Citi Handlowy uruchomił akcję przeznaczoną dla nowych klientów. Osoby, które założą konto Citi Priority, a następnie przez 6 miesięcy będą aktywnie korzystać z karty i rachunku, mogą otrzymać bonus w wysokości 400 zł. Nagroda składa się z 2 części: gotówkowej premii w wysokości 100 zł oraz 300 zł w formie zwrotu za płatności kartą.

Kto może skorzystać z promocji konta Citi Priority?

Z oferty specjalnej mogą skorzystać wyłącznie nowi klienci banku, a więc osoby fizyczne posiadające pełną zdolność do czynności prawnych, które po 30 czerwca 2016 r. nie posiadały konta osobistego lub rachunku oszczędnościowego w Citi Handlowy ani nie były współwłaścicielem bądź pełnomocnikiem do takiego konta.

Bank nie wyklucza jednak klientów, którzy korzystali lub obecnie korzystają z innych produktów znajdujących się w jego ofercie (np. są posiadaczami karty kredytowej, produktów hipotecznych czy pożyczki gotówkowej). Posiadanie niektórych z nich (np. karty kredytowej) może być nawet wskazane, co wyjaśnimy w dalszej części artykułu.

100 zł premii powitalnej i 300 zł w formie moneybacku

Uczestnicy promocji, którzy spełnią wszystkie warunki wskazane w regulaminie, otrzymają od banku:

 • premię powitalną w wysokości 100 zł;
 • równowartość 6% zwrotu za transakcje kartą – maks. 50 zł w danym miesiącu przez 6 miesięcy, czyli łącznie do 300 zł.

Warto jednak dodać, że akcja jest limitowana, a z oferty może skorzystać pierwszych 1000 uczestników, którzy wypełnią i prześlą formularz rejestracyjny.

Jak zdobyć premię powitalną w wysokości 100 zł?

Aby otrzymać 100 zł premii powitalnej, należy wykonać następujące czynności:

 1. Najpóźniej do 31 października 2017 r. zadeklarować przystąpienie do akcji, wypełniając .
 2. Nie później niż do dnia 30 listopada 2017 r. podpisać z Citi Handlowy umowę o prowadzenie rachunku i aktywować Konto Citi Priority.
 3. W okresie od aktywacji konta do ostatniego dnia drugiego miesiąca kalendarzowego, następującego po miesiącu, w którym otwarto rachunek, spełnić warunki bezpłatnego prowadzenia konta. Jeżeli więc podpiszemy umowę o prowadzenie rachunku w lipcu, musimy w sierpniu (lub najpóźniej do końca września) spełnić jeden z następujących wymogów:
  • utrzymać na rachunkach prowadzonych w Citibanku (kontach, lokatach, inwestycjach) średniomiesięczne saldo w wysokości min. 30 000 zł LUB
  • zapewnić na konto wpływ środków w wysokości min. 5000 zł i na koniec miesiąca posiadać jeden z produktów kredytowych (np. pożyczkę, kredyt, kartę kredytową).

Warunki bezpłatnego prowadzenia konta

Jak już wspomnieliśmy, konto Citi Priority może być całkowicie bezpłatne. W tym celu wystarczy spełnić jeden z dwóch stawianych przez bank warunków. To bardzo ważne, ponieważ, jeżeli tego nie zrobimy, to nie tylko nie otrzymamy premii, ale także sporo zapłacimy za konto - aż 30 zł miesięcznie.

Sprawdźmy więc, co możemy zrobić, aby zgarnąć 400 zł premii i zapewnić sobie bezpłatne prowadzenie konta.

Opcja I: utrzymywanie 30 000 na rachunkach w Citibanku

W przypadku pierwszego z warunków (saldo min. 30 000 zł) bank będzie uwzględniał środki znajdujące się na wszystkich posiadanych przez uczestnika akcji rachunkach. Oznacza to, że nie musimy wpłacać na konto Citi Priority całej wymaganej kwoty i możemy np. część środków ulokować na koncie SuperOszczędnościowym (oprocentowanym 1,5% w skali roku dla kwoty do 20 000 zł). Bank po zsumowaniu wpływów na obu rachunkach podzieli je przez liczbę dni w danym miesiącu kalendarzowym i w ten sposób wyliczy średniomiesięczne saldo środków.

Ze względu na stosunkowo niskie oprocentowanie rachunków, warunek ten nie wszystkim może odpowiadać. Jest jednak inny sposób.

Opcja II: zapewnienie wpływów na konto i posiadanie produktu kredytowego

Ta opcja paradoksalnie może być bardziej opłacalna. Jeżeli zdecydujemy się zapewniać wpływy środków na rachunek, to pamiętajmy, że 5000 zł możemy wpłacić jednorazowo lub w transzach. Bank nie wymaga przy tym, aby wpływem była wypłata wynagrodzenia, renty lub emerytury - możemy zatem zasilić rachunek także w inny sposób. To bardzo dobra wiadomość, ponieważ w I edycji wpływ wynagrodzenia był wymagany.

Jeśli zaś chodzi o produkt kredytowy, to zdecydowanie warto rozważyć skorzystanie z karty kredytowej Citi Simplicity. Jest ona zupełnie darmowa, o ile regularnie spłacamy swoje zadłużenie. Więcej o tej karcie piszemy w tej analizie. Warto jeszcze dodać, że bank często prowadzi różne promocje dotyczące kredytówek. Aktualnie za wyrobienie karty Citi Simplicity można otrzymać telefon LG K4 Dual SIM.

Jak zdobyć 300 zł premii w ramach moneybacku?

Poza stuzłotową premią jednorazową, dodatkowo przez 6 miesięcy uczestnicy akcji mogą otrzymać zwrot za płatności kartą w wysokości 6% wydatkowanej kwoty – maks. 50 zł miesięcznie. Muszą jednak w tym celu spełnić jeden z dwóch warunków bezpłatności konta (odpowiednie saldo lub wysokość wpływów) oraz wykonać co najmniej jedną transakcję bezgotówkową w miesiącu na kwotę min. 50 zł.

Do płatności bezgotówkowych bank zalicza wyłącznie transakcje dokonane w punktach handlowo-usługowych lub przez Internet, które zostały zaksięgowane na koncie w danym miesiącu kalendarzowym. Transakcje zwrócone i hazardowe nie kwalifikują się do otrzymania premii.

W tym miejscu pojawia się jednak pewien haczyk: jeśli nie spełnisz warunków promocji w jednym z miesięcy, tracisz prawo do gratyfikacji w kolejnych miesiącach.

Wypłata nagrody

Zarówno jednorazowa premia powitalna, jak i miesięczne premie za transakcje kartą zostaną przekazane na konto uczestnika do 15. dnia roboczego w miesiącu następującym po miesiącu, w którym zostały spełnione warunki otrzymania nagrody. Klienci zostaną poinformowani o tym fakcie za pośrednictwem bankowości elektronicznej Citibank Online. Nagrody są zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych i nie trzeba ich samodzielnie rozliczać z fiskusem.

Regulamin promocji znajdziesz tutaj.

Opłaty za konto Citi Priority

Warunkiem skorzystania z oferty specjalnej jest założenie konta Citi Priority. Poniżej prezentujemy podstawowe koszty związane z tym rachunkiem:

 • 30 zł za prowadzenie konta – opłaty można uniknąć, spełniając jeden z dwóch wymienionych wcześniej warunków: utrzymać na rachunkach saldo w wysokości min. 30 000 zł miesięcznie lub zapewnić miesięczne wpływy zewnętrzne w łącznej kwocie min. 5000 zł i jednocześnie posiadać produkt kredytowy w banku;
 • 0 zł za korzystanie z karty debetowej MasterCard Paypass z technologią zbliżeniową;
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów w kraju i za granicą;
 • 0 zł za przelewy internetowe w systemie Elixir.

Opłaty za pozostałe operacje bankowe nie odbiegają od rynkowej średniej, ale jeżeli chcesz dokładniej poznać rachunek Citi Priority, to więcej informacji znajdziesz w naszej analizie.

Komentarz Redakcji

Citi Handlowy przygotował dla nowych klientów interesującą promocję, w której można otrzymać nawet 400 zł premii. Aby jednak uzyskać maksymalny bonus, uczestnicy akcji powinni wykazać sporą aktywnością. Po pierwsze, muszą spełnić jeden z dwóch warunków bezpłatności konta (czyli zapewnić saldo na rachunkach w kwocie min. 30 000 zł lub miesięczny wpływ na konto w wysokości 5 000 zł oraz wykupić produkt kredytowy). Po drugie – powinni regularnie posługiwać się kartą, wykonując co najmniej jedną płatność bezgotówkową w miesiącu na kwotę min. 50 zł. Podkreślmy jednak, że aby zapewnić sobie zwrot w maksymalnej wysokości, musimy wydać miesięcznie min. 833,33 zł.

Jednocześnie warto zauważyć, że warunki, które trzeba spełnić w akcji, umożliwiają zwolnienie z prowizji za prowadzenie konta. Jeżeli więc stawiane przez bank wymogi nie są dla nas trudne, nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy skorzystali z tej okazji. Dzięki temu możemy mieć przez kilka miesięcy niemal darmowy rachunek, a na dodatek cieszyć się atrakcyjną premią w wysokości aż 400 zł.

PS pamiętaj, że aktualnie trwa lepsza promocja, w której :)

Krystian

Autor tekstu o promocji