Wróć

400 zł premii za skorzystanie z terminala płatniczego + 1600 zł za Konto Przekorzystne Biznes i inne produkty Pekao SA

400 zł premii za skorzystanie z terminala płatniczego + 1600 zł za Konto Przekorzystne Biznes i inne produkty Pekao SA
Czas trwania Zakończona (31.08.2022)
Cel (zysk) 2000 zł: 400 zł za terminal + 1600 zł za skorzystanie z innych produktów.
Uczestnik Przedsiębiorca, który założy w Pekao Konto Przekorzystne Biznes w ramach promocji.
Po drodze Po podpisaniu umowy o terminal w 6 kolejnych miesiącach trzeba rozliczyć na nim transakcje na kwotę min. 1000 zł.
Promowanie transakcji bezgotówkowych przynosi coraz lepsze efekty, ubywa miejsc, w których nie sposób zapłacić kartą. Motywacją do instalowania terminali płatniczych przez przedsiębiorców są nie tylko oczekiwania klientów, ale i liczne akcje promocyjne przygotowywane przez banki. Jednym z nich jest Pekao SA, który obecnie proponuje 400 zł nagrody za skorzystanie z POS-u z jego oferty.

Od 2017 r. działa założona przez Związek Banków Polskich Fundacja Polska Bezgotówkowa, zarządzająca funduszem, do którego środki przekazują banki, organizacje płatnicze (m.in. Visa, Mastercard), a także agenci rozliczeniowi, czyli firmy zajmujące się obsługą terminali. Program Polska Bezgotówkowa adresowany jest do przedsiębiorców, którzy przez min. 12 miesięcy przed przystąpieniem do niego nie przyjmowali płatności bezgotówkowych.

Standardową zachętą do sięgnięcia po POS jest zwolnienie z opłat za korzystanie z niego przez 5 miesięcy, przy czym wiele banków dokłada do tego kolejne bezpłatne miesiące i/lub organizuje promocje z atrakcyjnymi premiami.

Od 1 stycznia 2022 roku w ramach tzw. Polskiego Ładu obowiązek przyjmowania zapłaty za towary czy usługi „instrumentem płatniczym”, czyli formą elektroniczną zapłaty, dotyczy wszystkich przedsiębiorców stosujących kasy fiskalne.

Atrakcyjny zestaw dla przedsiębiorców

W Banku Pekao do 31 sierpnia 2022 r. trwa akcja „2000 zł premii dla firm i 0 zł za konto i kartę przez 2 lata”, w ramach której możesz zdobyć m.in. 400 zł nagrody za sięgnięcie po terminal płatniczy. Najważniejsze to założenie w tym banku Konta Przekorzystnego Biznes i aktywne korzystanie z niego (w zamian otrzymasz 200 zł premii), co jest swego rodzaju przepustką do zgarnięcia kolejnych bonusów związanych z transakcjami kartą (zwrot 3% wartości płatności, do 100 zł w każdym z 6 miesięcy), skorzystaniem z produktów kredytowych i zawarciem umowy leasingu.

Dodajmy, że jest też premia za założenie działalności gospodarczej z wykorzystaniem Profilu Zaufanego w usłudze bankowości elektronicznej Pekao24 lub aplikacji PeoPay.

Szczegóły przedstawiliśmy w osobnym tekście.

Premia za terminal

Skupmy się jednak na bonusie za terminal płatniczy.

Zaznaczmy od razu, że nie jest on dostępny dla przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność gospodarczą w następujących branżach: biura turystyczne/podróży (PKD 79.11A, 79.11B, 79.12Z), kantory (PKD 66.12Z), lombardy (PKD 64.92Z), TAXI (PKD 49.32Z), agencje towarzyskie (PKD 96.09Z), kasyna (PKD 92.00Z), sprzedaż detaliczna broni i amunicji (PKD 47.78Z), produkcja broni i amunicji (PKD, 25.40.Z).

Co trzeba zrobić, by zdobyć premię i czy warto się o nią starać; czy oferta Pekao jest godna uwagi?

 • Krok 1.

  Do 31 sierpnia 2022 r. zawnioskuj o Konto Przekorzystne Biznes oraz kartę Mastercard/Visa Business i podpisz z bankiem stosowną umowę, po czym sięgnij po terminal płatniczy z oferty Pekao.

 • Krok 2.

  Dopilnuj, by w każdym z sześciu kolejnych miesięcy po otwarciu rachunku wpłynęło na niego min. 1000 zł z tytułu rozliczenia transakcji na terminalu.

 • Premia.

  400 zł premii otrzymasz na Konto Przekorzystne Biznes do końca miesiąca następującego po tym, w którym spełniłeś wszystkie wymagania regulaminu akcji.

Mission complete!

Załóżmy, że otworzyłeś konto firmowe w kwietniu, wówczas wpływy z tytułu rozliczeń na terminalu muszą zostać odnotowane od maja do października 2022 r., a nagrodę otrzymasz w listopadzie. Jeśli uruchomisz Konto Przekorzystne Biznes w maju, to harmonogram przesunie się o miesiąc – warunki musisz spełniać od czerwca do listopada 2022 r., a premia zasili Twój rachunek w grudniu. Otwierając Konto Przekorzystne Biznes w którymś z następnych miesięcy, harmonogram przyjmowania transakcji na terminalu i wypłaty premii ulegnie odpowiedniemu przesunięciu.

Pamiętaj, że bonus będzie związany z Twoją działalnością gospodarczą i musisz go wykazać po stronie przychodów, po czym dokonać stosownych rozliczeń z fiskusem.

Oferta banku Pekao

W promocji Programu Polska Bezgotówkowa przez 5 miesięcy nie będziesz ponosił opłat za terminal, a bank Pekao dorzuca do tego dodatkowe 3 miesiące bez opłat.

Przenoszący POS do Pekao korzystają z preferencyjnych stawek.

Nie zapłacisz za instalację/deinstalację urządzenia oraz szkolenie z jego obsługi.

Terminale w ofercie Pekao SA

Bank Pekao
Operator
Pekao SA
Abonament
0 zł / 50 zł
Abonament 0 zł / 50 zł

 • w promocji Programu Polska Bezgotówkowa - 0 zł przez 12 miesięcy
 • po zakończeniu programu dodatkowe 12 miesięcy bez opłat w ramach oferty specjalnej Banku Pekao
 • preferencyjne warunki dla przedsiębiorców, którzy w ostatnich 12 miesiącach akceptowali płatności kartą i przenieśli usługę do Pekao SA. - 1 zł przez 24 miesiące
 • standardowo: od 30 do 50 zł w zależności od modelu urządzenia
Program Polska Bezgotówkowa
TAK
Wymagane konto firmowe
TAK
Czy konto firmowe jest wymagane?

TAK


 • Szczegóły oferty

Parametry

 • Operator

  Pekao SA

 • Możliwość integracji z kasami fiskalnymi online z wykorzystaniem protokołu FROB

  TAK

 • Dodatkowe funkcjonalności

  Cashback, DCC (150 walut), logo na wydrukach, doładowanie telefonów komórkowych, dedykowane informacje na wydruku, preautoryzacja, płatności MO/TO, podgląd transakcji, wyciągów i raportów w PekaoBiznes24, multimarchant, e-faktura za wynajem terminala, zdalny proces zawarcia umowy o terminal

  Możliwość odebrania terminala w trakcie jednej wizyty w oddziale, brak opłat za instalację urządzenia, szkolenie personelu, serwis oraz wydruk logo

 • Obsługiwane metody płatności

  Karta Visa/Mastercard, Maestro (oraz w dodatkowej opcji na życzenie: Diners Club i American Express), Blik.

  Terminale POS Banku Pekao S.A. obsługują także płatności telefonem w technologii NFC oraz specjalnymi zegarkami, brelokami, opaskami i naklejkami do płatności zbliżeniowych

 • Możliwość skorzystania z programu Polska Bezgotówkowa

  TAK

Opłaty

 • Abonament (koszt dzierżawy terminala)
  • w promocji Programu Polska Bezgotówkowa - 0 zł przez 12 miesięcy
  • po zakończeniu programu dodatkowe 12 miesięcy bez opłat w ramach oferty specjalnej Banku Pekao
  • preferencyjne warunki dla przedsiębiorców, którzy w ostatnich 12 miesiącach akceptowali płatności kartą i przenieśli usługę do Pekao SA. - 1 zł przez 24 miesiące
  • standardowo: od 30 do 50 zł w zależności od modelu urządzenia
 • Standardowa prowizja od transakcji kartami debetowymi
  • w promocji Programu Polska Bezgotówkowa 0 zł prowizji od transakcji j przez 12 miesięcy lub do kwoty obrotu 100 tysięcy. Zwolnienie obejmuje również płatności kartą Diners Club i Blikiem
  • 0,7% prowizji rozliczeniowej przez cały okres trwania umowy + 0,02 - 0,04 zł opłaty od transakcji dla przedsiębiorców, którzy w ostatnich 12 miesiącach akceptowali płatności kartą i przenieśli usługę do Pekao SA
 • Standardowa prowizja za płatności Blikiem

  negocjowana indywidualnie z operatorem

Konto firmowe

Powinieneś też wiedzieć, że bank gwarantuje, że pieniądze z transakcji na POS-ie następnego dnia znajdą się na Twoim rachunku firmowym.

Do wyboru masz 3 rodzaje urządzeń:

Terminal przenośny wyposażony w baterię, która umożliwia pracę przez kilka godzin bez konieczności podłączenia do sieci elektrycznej.

Terminal stacjonarny, który sprawdzi się w firmach, w których płatności dokonywane są przy kasie. Urządzenie można połączyć z bankiem łączem internetowym lub bezprzewodowo (poprzez GPRS).

Terminal internetowy, czyli urządzenie podłączane do Internetu za pomocą przewodu. Potrzebny jest do tego router, który można nabyć u dowolnego operatora internetowego. Główną zaletą terminala internetowego jest szybkość przetwarzania danych.

Suche liczby zapewne niewiele Ci mówią, więc spójrz na ranking terminali płatniczych i przekonaj się, jak propozycja Pekao wypada na tle konkurencji.

400 zł na zachętę, transparentne rozliczenia na co dzień

Być może nadal zastanawiasz się, czy warto skorzystać z propozycji Pekao. Podsumujmy więc argumenty. Otwarcie Konta Przekorzystnego Biznes i aktywne korzystanie z niego da Ci 200 zł premii. 400 zł otrzymasz za podpisanie umowy o terminal płatniczy i zapewnienie wpływów z rozliczonych na nim transakcji. To już 600 zł, a to – jak wspomnieliśmy – nie wszystkie bonusy, jakie są do zgarnięcia w Pekao. Maksymalna nagroda może wynieść nawet 2000 zł.

Poza tym otrzymujesz atrakcyjne warunki korzystania z terminala i możesz być niemal pewny, że obroty Twojej firmy wzrosną. Klienci cenią bowiem szybkość i wygodę dokonywania płatności, chętnie płacą bezgotówkowo, co potwierdzają liczne badania. Gdybyś jednak nie był usatysfakcjonowany współpracą z Pekao, to możesz z niej zrezygnować, nie ponosząc żadnych konsekwencji, nie płacąc kar.

Czas, byś spokojnie przemyślał tę ofertę i podjął decyzję.

Przydatne dokumenty

Krzysztof Duliński

Autor tekstu o promocji