Wróć

Zwrot za dwie płatności za przejazd autostradą z Autopay w aplikacji mobilnej Santander Bank Polska

2 komentarze / opinie
Zwrot za dwie płatności za przejazd autostradą z Autopay w aplikacji mobilnej Santander Bank Polska
Czas trwania
Cel (zysk) Zwrot za 2 pierwsze płatności za przejazd autostradą A1 lub A4 w okresie promocji, opłacone usługą Autopay.
Uczestnik Klient - indywidualny i firmowy - Santander Banku, który korzysta z usługi Autopay.
Po drodze Wystarczy mieć uruchomioną usługę Autopay i automatycznie opłacić przejazd autostradą z konta w Santander Bank Polska.
Wybierasz się w podróż? Ponownie możesz otrzymać zwrot za dwie pierwsze płatności za przejazd autostradą A1 lub A4. Warunkiem otrzymania bonusu jest skorzystanie z usługi Autopay w aplikacji mobilnej Santander Banku. Warunki akcji są wyjątkowo proste.

Autopay to wygodny sposób na opłacenie przejazdu autostradą: wystarczy raz zarejestrować się w usłudze, wybrać konto, z którego pobierana będzie opłata i… możesz spokojnie podjeżdżać pod bramkę autostradową bez konieczności płacenia w okienku, sięgania po portfel czy telefon (oczywiście, zakładając, że przed bramkami nie ma korków). System rozpoznaje Twój pojazd po tablicy rejestracyjnej, a należność jest automatycznie ściągana z Twojego rachunku.

Jak na polskie warunki brzmi to zaskakująco prosto i wygodnie, ale nie jest to bynajmniej jedyna zaleta tego rozwiązania: w promocji za korzystanie z Autopay w aplikacji mobilnej Santander Banku możesz liczyć na zwrot kosztów za dwa przejazdy odcinkami autostrad, na których działa Autopay, czyli na A1 na odcinku Toruń-Gdańsk i na A4 Katowice-Kraków.

Z promocji „Autopay na jesień” możesz skorzystać do 30 listopada do godz. 23:59.

Akcja dla klientów Santander Banku

Akcja skierowana jest do pełnoletnich osób fizycznych, prawnych lub jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej. Musisz mieć także numer PESEL i korzystać z poczty e-mail.

Jednak najważniejszą informacją dla Ciebie jest to, że warunkiem uzyskania zwrotu jest aktywne Konto Autopay w aplikacji mobilnej Santander Banku oraz opłacanie należności za przejazd z rachunku – osobistego lub firmowego – prowadzonego w tej instytucji.

Jak otrzymać zwrot za przejazd autostradami?

Odpowiedź brzmi: w zasadzie mimochodem. Do Twoich najważniejszych zadań będzie należało:

Start
 • Krok 1

  W okresie trwania promocji zarejestruj się w usłudze Autopay w aplikacji mobilnej Santander Bank Polska i ustaw swoje konto jako źródło automatycznych płatności za autostrady. Praktyczne wskazówki znajdziesz na stronie banku.

  Jeśli już to zrobiłeś wcześniej, pomijasz ten krok.

 • Krok 2

  Najpóźniej do 30 listopada, do godz. 23:59, opłać przejazd autostradą ze swojego konta prowadzonego w Santander Banku (pamiętaj, że czynność ta wykonywana jest automatycznie, więc tak naprawdę nie musisz robić nic poza przejazdem przez bramkę płatności).

 • Premia

  Zwrot kosztów za przejazd autostradą zostanie przelany na Twoje konto, z którego pobrano wcześniej należność, w ciągu 14 dni roboczych od daty dokonania płatności.

Mission complete!

Jak zarejestrować się w usłudze Autopay w Santander Banku?

Usługę Autopay możesz uruchomić w aplikacji mobilnej Santandera w zakładce Bilety, parkingi, taxi. Konieczne będzie uzupełnienie Twoich danych, dodanie pojazdu i wybór konta do płatności.

Jeżeli korzystasz już z Autopay, ale w innym banku, zawsze możesz wybrać konto w Santanderze jako źródło płatności. Zarejestruj się w usłudze w aplikacji Santandera i ustaw odpowiedni ROR, a bank przeniesie Twoją listę pojazdów do zakładki Autostrady. Pamiętaj tylko, że Twoje dane muszą być takie same jak podane wcześniej w usłudze Autopay.

Co warto wiedzieć o nagrodzie?

Jak już wspominaliśmy, za skorzystanie z usługi do końca listopada możesz otrzymać zwrot kosztów za dwa pierwsze przejazdy wskazanymi odcinkami autostrad. Jeżeli płatność automatyczna zostanie uregulowana z innego rachunku niż prowadzonego w Santander Bank Polska, nie dostaniesz zwrotu.

Zwrot – maksymalnie 200 zł - za każdy przejazd nastąpi do 14 dni roboczych od chwili wykonania transakcji na Twój rachunek bankowy w Santanderze.

Zwracamy uwagę na następujący zapis w regulaminie:

Uczestnicy korzystający z Promocji w ramach prowadzonej działalności gospodarczej przyjmują do wiadomości, że otrzymane środki stanowią dla nich przychód z działalności gospodarczej.

Wskazuje on, że jeśli otrzymasz bonus jako przedsiębiorca, to powinieneś go ująć po stronie przychodów swojej firmy i dokonać rozliczenia z fiskusem według obowiązujących Cię zasad.

Dwa przejazdy za darmo bez żadnych warunków

Promocja Autopay należy do kategorii „proste i sympatyczne”. Jeśli korzystasz już z Autopay w Santander Banku, to nie musisz robić nic, aby wziąć udział w akcji – tylko ruszyć w podróż. Jeżeli masz konto w Santanderze, wystarczy, że zarejestrujesz się w usłudze za pomocą aplikacji mobilnej banku i ustawisz swój ROR prowadzony w tej instytucji jako źródło płatności za przejazd autostradą. Nie musisz nawet deklarować udziału w ofercie specjalnej.

Pozostaje nam jedynie życzyć Ci szerokiej drogi i… braku korków przed bramkami 😊.

Krzysztof Duliński

Autor tekstu o promocji

Komentarze i pytania

(2)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
W
We_Trak
Gość

Skorzystałem ze zwrotu w lecie na A1. Miło było zobaczyć po przejeździe, że pieniądze zaraz wróciły. ?

Teraz muszę się jakoś rejestrować, czy po prostu jadę do bramek i podskoczą przede mną?

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@We_Trak

W regulaminie nie ma zapisów wskazujących na konieczność wykonywania specjalnych działań poza wskazaniem ROR w Santanderze, jako rachunku, z którego ma być pobierana opłata. Wygląda więc na to, że jeśli nie zmieniłeś niczego w apce po letniej edycji tej akcji, to teraz po prostu ruszasz w w trasę.

Odpowiedz