Wróć
Promocja została zakończona. Sprawdź najnowszą: 200 zł za regularne inwestowanie z mBankiem.

150 zł za regularne inwestowanie z mBankiem

5 komentarzy / opinii
150 zł za regularne inwestowanie z mBankiem
Czas trwania Zakończona (19.10.2022)
Cel (zysk) 150 zł w gotówce.
Uczestnik Klient indywidualny mBanku posiadający usługę Supermarket Funduszy Inwestycyjnych (SFI) i powiązany z nią rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy (ROR).
Po drodze Premia zostanie wypłacona osobom, które dokonają jednorazowej inwestycji za min. 2000 zł, a potem przez 6 miesięcy będą regularnie inwestowały po min. 100 zł.
mBank zachęca do regularnego inwestowania nie tylko argumentem, że w ten sposób można zgromadzić większy kapitał, niż tylko odkładając pieniądze na rachunku, ale i premią do 150 zł. Dla jej zdobycia wystarczy dokonać jednorazowej inwestycji w kwocie min. 2000 zł i później regularnie inwestować przez 6 miesięcy po min. 100 zł.

Banki nieustannie szukają sposobów na przyciągnięcie do siebie nowych klientów. Atrakcyjne warunki prowadzenia konta osobistego, ciekawe bonusy do karty kredytowej, promocyjne oprocentowanie produktów depozytowych albo rezygnacja z prowizji od kredytów to standard, który nie stanowi wyróżnika wśród konkurencji.

Nowością, która obecna jest od pewnego czasu w ofercie tylko kilku banków (m.in. ING Banku Śląskiego i Banku Millennium), jest propozycja regularnego inwestowania. Instytucje finansowe zwracają uwagę, że inwestując długoterminowo, można zgromadzić bez większego wysiłku pokaźną kwotę, znacznie większą niż wpłacając pieniądze na konto oszczędnościowe lub lokatę i to przy ograniczeniu ryzyka inwestycyjnego.

Spójrzmy, jak to wygląda w mBanku, który przekonuje do regularnego inwestowania premią w wysokości 150 zł. Otrzymasz ją, decydując się na kupno jednostek funduszy inwestycyjnych. Jeśli wybierzesz cel inwestycyjny, to Twoja premia wyniesie 100 zł.

Uczestnicy promocji

Akcja „Premia za regularne inwestowanie” trwa do 19 października 2022 r. Możliwe, że zakończy się wcześniej, gdyż bank ograniczył maksymalną liczbę wniosków do 300 tys. Gdy limit będzie bliski wyczerpania, bank poinformuje o tym na stronie internetowej promocji.

W akcji mogą wziąć udział osoby fizyczne będące klientami indywidualnymi mBanku, które posiadają w nim usługę Supermarket Funduszy Inwestycyjnych (SFI) i powiązany z nią rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy (ROR).

Uwaga: Saldo uczestnika promocji w ramach usługi SFI w dniu złożenia wniosku promocyjnego nie może być mniejsze niż na dzień rozpoczęcia promocji, tj. 17 sierpnia 2022 r. Gdyby tak było i wynikało to jedynie ze zmiany wycen posiadanych przez Ciebie w ramach SFI funduszy, to mBank uzna, że ten warunek jest spełniony i wypłaci premię. Nie otrzymasz jej, jeśli niższe saldo będzie wynikało z odkupienia przez Ciebie jednostek/tytułów uczestnictwa.  

Bank zastrzegł, że sprawdzi wartość zgromadzonych środków oraz to, czy nie złożyłeś zlecenia odkupienia jednostek/tytułów uczestnictwa.

Być może nie jesteś jeszcze klientem mBanku, a chciałbyś rozpocząć regularne inwestowanie. W takim razie przyda Ci się informacja o promocjach rachunku osobistego, w których możesz zdobyć atrakcyjną premię powitalną i innych akcjach specjalnych dotyczących produktów mBanku.

Warunki inwestowania

Udział w promocji wymaga dopełnienia kilku formalności oraz regularnego inwestowania przez 6 miesięcy. Oto szczegóły:

 • Krok 1.

  Do 19 października 2022 r. zaloguj się do bankowości internetowej mBanku i w usłudze Supermarket Funduszy Inwestycyjnych złóż wniosek o zakup funduszy (premia 150 zł) lub o założenie celu inwestycyjnego (bonus 100 zł).

 • Krok 2.

  Wypełnij ankietę inwestycyjną MIFID, by dowiedzieć się, jakie produkty inwestycyjne są dla Ciebie odpowiednie.

 • Krok 3.

  Także do 19 października 2022 r.:

  • wybierz fundusz, w który będziesz inwestować spośród tych wymienionych w załączniku do regulaminu;
  • zaznacz, że chcesz wziąć udział w promocji;
  • ustal pierwszą wpłatę na przynajmniej 2000 zł (gdy będziesz kupował jednostki uczestnictwa) lub 100 zł (jeśli zdecydujesz się na cel inwestycyjny) i regularne dopłaty w kwocie min. 100 zł miesięcznie.
 • Informacja.

  Do czasu przekazania szóstego zlecenia nabycia w ramach złożonego zlecenia regularnego inwestowania nie możesz dokonać odkupienia lub konwersji jednostek/tytułów funduszy nabytych w ramach promocji.

 • Krok 4.

  W kolejnych 6 miesiącach zapewnij środki na realizację zlecenia regularnego inwestowania.

 • Premia.

  Nagrodę - 150 zł - otrzymasz do końca miesiąca następującego po tym, w którym zostanie zrealizowane ostatnie z 6 wymaganych zleceń nabycia jednostek funduszy inwestycyjnych.

  Pieniądze zostaną przelane na ROR powiązany z SFI.

Mission complete!

Jak to wygląda w praktyce

Może brzmi to nieco skomplikowanie, więc posłużmy się przykładem. Jeżeli przystąpisz do promocji 1 września 2022 roku i wybierzesz na datę zlecenia stałego 2. dzień miesiąca, to abyś otrzymał premię, musi być zrealizowana dyspozycja kupna z 1 września oraz 6 transakcji w ramach zlecenia stałego (regularnego inwestowania). W tym przypadku ostatnie z nich zostanie wykonane 2 lutego 2023 r., a premię otrzymasz do końca marca.

Między 1 września 2022 r. a 2 lutego 2023 r. nie możesz złożyć zlecenia odkupienia/konwersji jednostek uczestnictwa funduszy nabytych w ramach promocji. W dniu przystępowania do akcji, czyli 1 września, Twoje saldo w ramach usługi SFI nie może być mniejsze niż w dniu rozpoczęcia promocji, tj. 17 sierpnia 2022 r.

Bardzo ważne sprawy

Dla uniknięcia niejasności, wyjaśnijmy dokładnie pojęcia, jakimi posługuje się bank:

 • zlecenie nabycia – dyspozycja jednorazowego nabycia jednostek/tytułów uczestnictwa funduszy w ramach SFI;
 • zlecenie stałe (zwane także regularnym inwestowaniem) – dyspozycja cyklicznego wykonywania zleceń zakupu jednostek uczestnictwa lub tytułów uczestnictwa w funduszu, która jest realizowana do czasu odwołania jej przez klienta.

Na podstawie ankiety MIFID może okazać się, że fundusz, który wybrałeś, jest:

 • niewystarczająco zgodny z Twoim profilem inwestycyjnym. Wówczas otrzymasz ostrzeżenie o tym fakcie we wniosku promocyjnym. Możesz je zignorować i inwestować w wybrany produkt;
 • sprzeczny z Twoim profilem inwestycyjnym. W tej sytuacji zostaniesz o tym poinformowany i będziesz musiał wybrać zakup jednostek innego funduszu z listy dostępnej w załączniku nr 1 do regulaminu promocji;
 • zgodny z Twoim profilem inwestycyjnym – wówczas nie otrzymasz żadnego ostrzeżenia, możesz złożyć wniosek.

Zdobyta w tej promocji premia nie podlega opodatkowaniu.

mBank przygotował zestaw informacji, które z pewnością przydadzą się początkującym inwestorom. Przedstawia w nim podpowiedzi dotyczące inwestowania i związane z tym opłaty.

Pamiętaj o ryzyku

Inwestowanie za pośrednictwem usługi SFI wiąże się z ryzykiem i nie gwarantuje realizacji założonego celu inwestycyjnego ani uzyskania określonego wyniku. Musisz liczyć się z możliwością utraty przynajmniej części zainwestowanych środków.

Z drugiej strony, regularne inwestowanie pozwala ograniczyć ryzyko inwestycyjne – raz kupisz taniej, innym razem drożej i w efekcie rosną szanse, że wybrany fundusz osiągnie satysfakcjonujący zysk.

Pamiętaj też, że inwestowanie ma sens w perspektywie długoterminowej, najlepiej liczonej w latach, a nie w miesiącach.

Przemyśl wszystkie aspekty tej propozycji i podejmij decyzję, do której będziesz w pełni przekonany.

Krzysztof Duliński

Autor tekstu o promocji

Komentarze i pytania

(5)
Sortuj od najnowszych
A
Adam
Gość
20.08.2022 18:17:30

W opisie promocji nie ma nic o wykluczeniach dla klientów korzystających jeszcze obecnie z poprzednich "edycji" tej promocji, nie ma ograniczeń? Czy odkupienie jednostek z poprzednich "edycji" w trakcie trwania tej nie wpłynie negatywnie na otrzymywanie premii za tą "edycję"?

Odpowiedz

K
Katarzyna
Gość
21.08.2022 14:19:10
@Adam

W Regulamienie jest coś takiego:

"oświadczenie – oświadczenie woli, na podstawie którego przystępujesz do promocji." Pewnie to pole do zaznaczenia.

Prawdodpoodbnie nie będziesz miał takiego pola dot. oświadczenia o promocji. Przynajmniej tak to działa w przypadku kart kredytowych z mBank, gdy korzystasz z innej promocji.

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Redaktor Moneteo.com
22.08.2022 19:21:44
@Adam

Regulamin faktycznie nie odnosi się do sytuacji, gdy ktoś korzysta z poprzednich edycji promocji. Trzeba przy tym pamiętać o wymogu, by saldo w usłudze SFI w dniu przystąpienia do obecnej edycji nie było niższe w dniu jej startu (z wyjątkiem sytuacji, gdy wynika to ze spadku wyceny jednostek) a także o fakcie, że sprzedaż aktywów kupionych w trwających poprzednich edycjach może skutkować utratą premii w tamtych akcjach.

Odpowiedz

A
Adam
Gość
23.08.2022 10:55:33
@Krzysztof Duliński

Dylemat rozwiązał się sam bardzo szybko po próbie wzięcia udziału w promocji: "Cieszymy się, że z nami inwestujesz i chcesz założyć cel inwestycyjny.

Obecnie z celów mogą korzystać klienci, którzy jeszcze nie posiadają funduszy. Niedługo udostępnimy tę możliwość również dla Klientów, którzy już inwestują żebyś i Ty mógł otworzyć swój cel inwestycyjny."

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Redaktor Moneteo.com
23.08.2022 14:00:39
@Adam

Dzięki za informację. Dobrze, że bank informuje o tym już na etapie wyrażenia chęci przystąpienia do promocji, a nie w momencie, gdy klient złoży reklamację w związku z brakiem nagrody, po spełnieniu warunków akcji.

Odpowiedz