Oferta została wycofana. Sprawdź inne produkty od: Citi Handlowy.

2,2% na lokacie dolarowej w Citibanku

Komentarze i opinie
Dlaczego możesz nam zaufać?
🧐
Dlaczego możesz nam zaufać?

Oferta przeanalizowana przez analityka Moneteo na podstawie własnego doświadczenia, testów oraz informacji udostępnionych przez instytucję finansową. Analiza powstała oparciu o obiektywne kryteria wspólne dla wszystkich produktów w danej kategorii, dzięki czemu masz gwarancję rzetelnego porównania tej oferty względem konkurencji.

Moneteo jest serwisem afiliacyjnym, czyli zarabiającym na pośrednictwie między Tobą a instytucją finansową. Współpraca (lub jej brak) z instytucją finansową nie wpływa na ocenę produktu.

Opracowane przez:
Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych

159 publikacji 3241 komentarzy

Recenzent promocji bankowych i autor tekstów poradnikowych dotyczących zarządzania finansami osobistymi będący zdania, że nawet najbardziej skomplikowane zagadnienie można przedstawić w prosty i przystępny sposób.

Szczegóły oferty

Citi Handlowy ponownie uruchomił ciekawą ofertą depozytową dla osób posiadających oszczędności w dolarach amerykańskich. Bank proponuje ulokowanie ich na 12-miesięcznej lokacie i kusi atrakcyjnym oprocentowaniem - 2,2% w skali roku!

Spis treści

Polskie banki nie rozpieszczają posiadających oszczędności w walutach obcych. Oferta jest wręcz na żenująco niskim poziomie i tylko od czasu do czasu pojawia się jakaś sensowna propozycja. Jedną z nich jest propozycja Citi Handlowego - 12-miesięczna  lokata z oprocentowaniem 2,2% w skali roku dla kwot od 500 do 500 tys. USD. Bank nie stawia ograniczeń co do liczby otwieranych depozytów.

Z propozycji mogą skorzystać obecni i nowi klienci banku będący osobami fizycznymi posiadającymi pełną zdolność do czynności prawnych.

Oferta obowiązuje do 30 sierpnia 2019 r.

Kroki obecnych klientów

Dla klientów Citibanku zadanie jest proste: musisz przelać nowe środki na subkonto walutowe w USD. Gdybyś go jeszcze nie posiadał, możesz je założyć w kilka chwil w bankowości elektronicznej Citibank Online. Lokatę założysz w oddziale banku lub w bankowości internetowej Citibank Online (ta druga możliwość dotyczy tylko klientów, którzy otrzymali informację o lokacie w dedykowanej kampanii internetowej).

Działania nowych klientów

Jak wspomnieliśmy, z oferty mogą skorzystać obecni i nowi klienci Citibanku. Jeśli jeszcze nie masz w tym banku rachunku osobistego, musisz go założyć (możesz wybrać dowolne konto z oferty Citibanku, poza Podstawowym Rachunkiem Płatniczym) wraz z rachunkiem walutowym w USD. Masz na to czas do 30 sierpnia 2019 r., przy czym dyspozycja założenia promocyjnej lokaty walutowej musi być złożona najpóźniej do 5 września 2019 r.

Tylko "nowe" środki

Warunkiem wymaganym do założenia lokaty jest ulokowanie w Citibanku nowych środków w dolarach amerykańskich. Dla banku są nimi kwoty stanowiące nadwyżkę na rachunkach klienta prowadzonych w USD (w tym na lokatach w USD), których jest głównym posiadaczem, w stosunku do salda dziennego na tych rachunkach na dzień 31 maja 2019 r. (jeśli jesteś nowym klientem, sprawa jest o tyle prosta, że wszystkie wpłacone środki będą definiowane jako “nowe”).

Zgodnie z regulaminem oferty przynajmniej raz w trakcie jej trwania musisz zwiększyć saldo dzienne środków na rachunkach w Citibanku prowadzonych w USD, względem salda dziennego w dniu 31 maja 2019 r., o co najmniej 500 USD. Choć dla niektórych ten warunek może brzmieć nieco enigmatycznie, to chodzi w nim po prostu o to, że do otwarcia lokaty potrzebujesz przynajmniej 500 USD – i taką kwotą powinieneś zasilić swoje konto dolarowe w Citibanku.

Czym jest łączne saldo środków?

Jeśli posiadasz kilka rachunków walutowych w USD, saldo dzienne stanowi sumę środków na wszystkich tych kontach. Wśród branych pod uwagę rodzajów kont znajdują się: Konto Walutowe w USD, Konto Oszczędnościowe w USD, Konto SuperOszczędnościowe w USD, Lokaty terminowe w USD (poza lokatami na nowe środki założonymi w tej ofercie) oraz Inwestycje dwuwalutowe, gdzie walutą bazową jest USD w dniu założenia Lokaty. Przy wyliczaniu salda nie są natomiast brane pod uwagę środki pochodzące z rachunków prowadzonych przez Citibank dla klientów indywidualnych, dla których uczestnik promocji jest drugim lub kolejnym współposiadaczem.

Kusząca oferta Citibanku

Przejdźmy teraz do meritum, czyli parametrów oferowanej lokaty dolarowej. Bank proponuje zdeponowanie w nim pieniędzy na 12 miesięcy z oprocentowaniem 2,2% w skali roku! Minimalna kwota jednej lokaty to 500 USD, a maksymalna - 500 tys. USD. Nie ma przy tym ograniczenia, co do liczby zakładanych lokat.
Pamiętaj jednak, że gwarancje Bankowego Funduszu Gwarancyjnego obejmują ochronę środków do ok. 114 tys. USD. Jeśli zdeponujesz wyższą kwotę - robisz to na własne ryzyko.

Na tle konkurencji oferowane oprocentowanie wygląda bardzo atrakcyjnie. Możesz się o tym przekonać patrząc na nasz ranking lokat walutowych.

Po zakończeniu oszczędzania kapitał i odsetki zostaną przelane na konto walutowe w USD, z którego lokata została założona.

Szczegółowe zasady zakładania promocyjnych lokat znajdziesz w regulaminie akcji: „2,2% na lokacie terminowej na 12 miesięcy nowe środki w USD”.

Ile zarobisz na lokacie dolarowej?

W poniższej tabeli prezentujemy wyliczenia zysku dla lokat o różnej wartości . Podane kwoty są wartościami netto - uwzględniają już konieczny do zapłacenia podatek (mimo, że lokaty są w dolarach, obowiązuje tu polski podatek “Belki” w wysokości 19% zarobionej kwoty).

Zysk* z 12-miesięcznej lokaty w USD w Citibanku

Kwota lokaty

Lokata 12-miesięczna

1 000

20

5 000

101

10 000

203

25 000

506

50 000

1 013

100 000

2 025

114 000

2 309

* Kwota po uwzględnieniu podatku Belki 

Jak założyć konto osobiste w Citibanku?

Jeżeli nie jesteś klientem Citibanku, wniosek o konto najwygodniej złożysz, wypełniając formularz znajdujący się na stronie banku. Doradca skontaktuje się z Tobą i udzieli Ci wszystkich niezbędnych informacji. Poinstruuje, jak założyć konto osobiste, uruchomić subkonto walutowe i przelać na nie środki.

Jak założyć lokatę dolarową w Citibanku?

Kiedy już staniesz się posiadaczem konta osobistego a także rachunku walutowego w Citibanku, droga do otwarcia lokaty stanie przed Tobą otworem. Depozyt możesz założyć w Citibank Online, w oddziałach banku lub w ramach dedykowanej kampanii telefonicznej.

Dyspozycję założenia lokaty możesz złożyć do 5 września 2019 r.

Jakie konto osobiste wybrać?

W ofercie Citibanku jest kilka kont osobistych, ale nam najatrakcyjniejsze wydaje się Citi Priority. Co prawda „standardowe” wymagania wobec jego posiadaczy są dość wysokie, ale zakładając ten rachunek w aktualnie trwającej promocji, zyskasz specjalne – darmowe - warunki prowadzenia konta i karty. Dodatkowo zdobędziesz atrakcyjną premię pieniężną. Będziesz też miał dostęp do karty wielowalutowej oraz możliwości uzyskania 4-procentowej premii walutowej za transakcje zagraniczne.

Szczegóły dotyczące konta Citi Priority i wspomnianych akcji promocyjnych znajdziesz w naszej analizie.

Masz dolary, skorzystaj z oferty

Uważamy, że propozycja Citi Banku warta jest rekomendacji. 12-miesięczna lokata w dolarach amerykańskich z oprocentowaniem na poziomie 2,2% to unikat na polskim rynku bankowym. Nie wierzysz? Spójrz na nasz ranking lokat walutowych i przekonaj się, że propozycje innych banków są dużo, dużo mniej atrakcyjne.