O Moneteo

Stworzyliśmy ją w oparciu o doświadczenie jej twórców oraz opinie użytkowników.

Jesteśmy serwisem dla każdego, niezależnie od poziomu doświadczenia w finansach czy aktualnych potrzeb. Będziemy Twoim towarzyszem nie tylko na etapie porównywania ofert i dokonania ostatecznego wyboru, ale także w codziennym korzystaniu i ewentualnej rezygnacji z produktu.

Stawiamy na bezpieczeństwo – przedstawiamy propozycje wyłącznie sprawdzonych instytucji, a jeśli oferta wiąże się z jakimkolwiek ryzykiem, wyraźnie to komunikujemy.

Nasza przemiana

Nasza działalność w Polsce rozpoczęła się w 2012 r., kiedy to wystartowaliśmy z serwisem NajlepszeLokaty.pl. Już w kolejnym roku powstał portal NajlepszeKonto.pl. Przez następnych 10 lat pomagaliśmy w wyborze produktów finansowych i coraz lepiej poznawaliśmy Wasze oczekiwania.
Najlepsze Konto Serwis, w którym szczególną uwagę zwracaliśmy na ofertę kont bankowych i udzielaliśmy wskazówek finansowych.
Najlepsze Lokaty Portal dla zainteresowanych ofertą oszczędnościową. Skupialiśmy się w nim głównie na rynku lokat.
Moneteo Serwis z porównywarką uwzględniającą wszystkie rodzaje produktów bankowych i pozabankowych.

Wreszcie, uwzględniając dynamiczną sytuację na rynku i wykorzystując zdobyte doświadczenie, w 2023 r. postanowiliśmy połączyć siłę obu dotychczasowych portali, tworząc Moneteo.com – kompleksową porównywarkę finansową, która uwzględnia wszystkie kategorie produktów (nie tylko typowo bankowych, ale też np. fintechowych) i odpowiada na każdą potrzebę swoich użytkowników.

Równolegle ruszyliśmy z marką Bankonauci, dając impuls do powstania wyjątkowej społeczności osób zainteresowanych promocjami bankowymi.

Co nas wyróżnia?

Długo by wymieniać, więc ograniczmy się do trzech najważniejszych wyróżników:
Różnorodność

O finansach myślimy kompleksowo

Nie skupiamy się na wybranych rodzajach produktów, dzięki czemu zapewniamy największą w Polsce różnorodność ofert finansowych w ramach jednego serwisu.
Rzetelność

Wyznajemy praktyczne i uczciwe podejście do produktów finansowych

Nie kopiujemy bezrefleksyjnie informacji marketingowych – nasi analitycy rzetelnie testują oferty i szczerze dzielą się ich zaletami i wadami, udzielając przydatnych wskazówek.
Społeczność

Oddajemy Wam głos

O kolejności w rankingach decyduje przede wszystkim popularność produktu wśród użytkowników serwisu. Wasze komentarze i opinie są cennym uzupełnieniem naszych testów, co pomaga innym wybrać najlepszą ofertę.

Kto tworzy Moneteo?

Za rzetelność i aktualność treści odpowiada doświadczony zespół analityków, testerów i redaktorów:

Moneteo w liczbach i słowach

Finanse, a tym samym liczby, to nasz żywioł. Sprawdź zatem kilka statystyk, które nas definiują.
3 415 031użytkowników odwiedziło nas w 2023 roku
12 lat na rynkuwcześniej jako najlepszekonto.pl i najlepszelokaty.pl
1 263przeanalizowanych produktów
1 822prześwietlonych promocji
60kategorii produktowych
Dorota Serocka Dorota Serocka
Kutno
„Jestem pod wrażeniem Państwa kompetencji i rzetelności. Wszystko klarownie wytłumaczone, na każdym etapie. Pomimo braku wiedzy postanowiłam założyć lokatę i nie żałuję.”
Miłosz Floriańczyk Miłosz Floriańczyk
Suwałki
„Szacunek dla autorów serwisu za uczciwe recenzje, gdzie można też przeczytać o wadach produktów. Dzięki!”
Sławomir Potocki Sławomir Potocki
Gdynia
„Jestem z tych, co bardzo nie lubią przepłacać w bankach. Zaczęło się od lektury artykułu o kosztach przewalutowania, dziś nie otwieram bez Was konta :)”
Sylwia Mrozińska Sylwia Mrozińska
Łódź
„Jeszcze niedawno przerażały mnie bankomaty, a teraz nie mogę żyć bez płatności telefonem i zegarkiem. Pomocne artykuły w serwisie wyleczyły mnie z bankofobii, bo wiem już, jak to wszystko działa.”

✍️️Napisz do nas

Dziękujemy za zainteresowanie treściami publikowanymi w serwisie. Jeśli masz jakieś pytania, wątpliwości lub po prostu chcesz się z nami przywitać, pisz śmiało lub odwiedź nasze profile na Facebooku. Jeśli natomiast interesują Cię kwestie biznesowe, wybierz opcję „Mam do was interes”.

Jestem czytelnikiem
Mam do was interes

Odwiedź nas na Facebooku

Odnajdziesz nas także w mediach społecznościowych – nie pozwól, by ominęły Cię nowinki ze świata finansów i bankowości.

Dzięki za kontakt!

Otrzymaliśmy Twoją wiadomość i ktoś z redakcji odezwie się do Ciebie w przeciągu następnych 24 godzin.