Wróć

21 listopada 2022 r. Getin Bank zmienił się w VeloBank. Więcej o tym procesie przeczytasz w osobnym artykule.

VeloBank (dawniej Getin Bank)

VeloBank (dawniej Getin Bank)

Informacje o VeloBank (dawniej Getin Bank)

Prezes zarządu: Adam Marciniak (p.o.)
Siedziba: Warszawa 00-843, Rondo Ignacego Daszyńskiego 2C
Data założenia: 2004 r.
Infolinia - klienci indywidualni +48 664 919 797
Kapitał zakładowy: 25 000 000,00 zł
Infolinia - mikro i małe firmy +48 608 019 700
NIP: 701-110-51-89
Kod BIC/Swift: GBGCPLPK

VeloBank powstał 21 listopada 2022 r. jako następca Getin Banku, który 30 września 2022 r. został poddany przymusowej restrukturyzacji. Początki instytucji sięgają 2004 r. i przekształcenia Górnośląskiego Banku Gospodarczego w Katowicach oraz przejęcia Łódzkiego Banku Przemysłowego. W 2010 r. instytucja połączyła się z Noble Bankiem, tworząc Getin Noble Bank SA, i w tym samym roku uruchomiła internetową platformę Getin Online. Nowy bank działa pod dwiema markami, skierowanymi do różnych grup klientów: Getin Bank zajmuje się bankowością detaliczną dla klientów indywidualnych, sektora MSP, samorządów i korporacji, natomiast Noble Bank działa w obszarze bankowości prywatnej dla zamożnych klientów.

Sesje ELIXIR w VeloBank (dawniej Getin Bank)

Rodzaj sesji Godziny
Sesje wychodzące 08:15 12:15 14:30
Sesje przychodzące 10:00 14:00 17:00

Produkty finansowe w VeloBank (dawniej Getin Bank)


30 września 2022 r. Bankowy Fundusz Gwarancyjny rozpoczął przymusową restrukturyzację Getin Banku, w efekcie której podstawowa działalność (bez kredytów) została przekształcona w nową instytucję - VeloBank.

VeloBank: propozycje dla klientów indywidualnych

VeloKonto jest dedykowanym klientom, którzy poszukują taniego i jednocześnie funkcjonalnego rachunku. ROR występuje w w dwóch wariantach – dla osób młodszych (w wieku 18-26 lat) oraz starszych (powyżej 26 roku życia). W VeloBanku dostępny jest także rachunek dla nastolatków w wieku 13 - 18 lat, czyli VeloKonto Junior. Wspólną cechą wszystkich trzech rachunków są niskie opłaty za podstawowe operacje bankowe oraz rozbudowany pakiet dodatkowych produktów i usług.

Młodzieżowe i studenckie konto osobiste są zwolnione z prowizji za prowadzenie rachunku oraz za wydanie karty debetowej. Bezpłatne jest także użytkowanie karty oraz wszystkie wypłaty bankomatów Planet Cash. Natomiast w przypadku „dorosłej” wersji konta do uniknięcia opłaty za kartę wystarczy tylko jedna transakcja kartą lub Blikiem w miesiącu.

Dodatkowo posiadacze VeloKonta zyskują dostęp do wielu ciekawych udogodnień. Są wśród nich między innymi płatności mobilne (Blik, Google Pay, Apple Pay), karta wielowalutowa, nietypowa karta płatnicza Visa Simply One łącząca w sobie zalety karty debetowej oraz kredytowej, Pakiet Niezawodny (ubezpieczenie zapewniające fachową pomoc medyczną i assistance domowy), czy wreszcie – fundusze inwestycyjne i rozbudowana oferta kredytowa.

Bankowość elektroniczna

Kolejnym plusem rachunku jest prosta i przejrzysta bankowość elektroniczna - zarówno internetowa, jak i mobilna. Aplikacja VeloBank zawiera wiele praktycznych funkcjonalności ułatwiających zarządzanie kontem. Możemy w niej wykonać przelew zwykły, natychmiastowy i na telefon Blik, doładować telefon, opłacić domowe rachunki, zastrzec kartę czy też zawnioskować o inne produkty banku. Aplikacja oferuje także kilka unikalnych rozwiązań, np. usługę Twoje Paragony oraz wirtualny Sejf, w którym w razie potrzeby można czasowo „zablokować” środki. Kolejną ciekawą opcją jest prezentowanie na ekranie głównym przychodów i wydatków w formie czytelnych bilansów finansowych (Mój Bilans).

Bankomaty, wpłatomaty i placówki VeloBanku

VeloBank (tak jak Getin Bank) ma swoje oddziały i agencje partnerskie głównie w większych miejscowościach. Przy placówkach (ale już nie zawsze w agencji) znajdziesz darmowe bankomaty i wpłatomaty VeloBanku.

Oferta VeloBanku dla klientów firmowych

W ofercie VeloBanku znajdziemy również produkty i usługi przeznaczone dla klientów biznesowych. Bank przygotował dla przedsiębiorców VeloKonto Firma, które w pakiecie zawiera rachunek bieżący, rachunki pomocnicze złotowe i walutowe, produkty oszczędnościowe, określony limit bezpłatnych przelewów w miesiącu oraz dostęp do różnych przydatnych funkcjonalności. Ponadto klienci firmowi mogą skorzystać z rozbudowanej oferty kredytowej, akredytywy banku i gwarancji bankowej, terminali płatniczych i produktów skarbowych.

Opinie: VeloBank (dawniej Getin Bank)

(0)
Nie ma jeszcze komentarzy
Skomentuj jako pierwszy