Terminale w telefonie – jak tworzymy nasz ranking?
Przyjęliśmy, że ocena poszczególnych ofert jest wypadkową następujących kryteriów:
- opłat związanych z użytkowaniem aplikacji,
- usług i udogodnień udostępnionych przez danego operatora,
- dodatkowych profitów (np. gotówkowej premii za podpisanie umowy o terminal).
Układając nasze zestawienie uwzględniliśmy także popularność danego softposa. Aplikacje chętniej wybierane przez naszych Czytelników otrzymują dodatkowe punkty i trafiają na wyższą pozycję w rankingu.
Na co zwrócić uwagę wybierając terminal płatniczy w telefonie?
Zanim zdecydujesz się na e-terminal, zwróć uwagę na dwa ważne aspekty: obsługiwane metody płatności oraz parametry telefonu.
Obsługiwane metody płatności
Dzięki aplikacji przyjmiesz płatności zbliżeniowe kartą Visa i Mastercard lub Blikiem oraz płatności dokonywane telefonem i zegarkiem. Dodatkowo prześlesz klientom potwierdzenie transakcji, anulujesz ostatnią płatność oraz dokonasz zwrotu. Bardziej zaawansowane funkcje, typowe dla terminali stacjonarnych, takie jak dodawanie napiwku do rachunku czy DDC (Dynamic Currency Conversion, czyli płatności w walucie karty), nie są, jak na razie, w softoposach dostępne.
Terminal płatniczy w telefonie iphone i na androida
Softpos działa na urządzeniach pochodzących od różnych producentów, jednak muszą one spełniać następujące warunki:
-
być wyposażone w system Android (8.0 lub wyższy),
-
posiadać moduł NFC oraz dostęp do Internetu.
Ważne! Jeśli posiadasz smarfon z systemem IOS, nie będziesz mógł go zmienić w terminal płatniczy.
Co istotne, po zainstalowaniu softposa możesz swobodnie korzystać ze wszystkich dotychczasowych funkcji swojego smartfona: prowadzić rozmowy telefoniczne, wysyłać sms-y, robić zdjęcia, przeglądać strony internetowe itp.
Komu można polecić terminal aplikacyjny?
E-terminal to idealne rozwiązanie dla małych i średnich firm, które działają mobilnie w różnych lokalizacjach. Jeśli więc świadczysz usługi w domu klienta, sprzedajesz swoje towary na targach i jarmarkach bądź też prowadzisz handel obwoźny – softopos może okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. E-terminal można też polecić freelencerom, firmom działającym sezonowo oraz jednoosobowym działalnościom gospodarczym prowadzącym nieregularną sprzedaż własnych wyrobów (np. rzemieślnikom oraz rękodzielnikom).
Terminal aplikacyjny świetnie sprawdzi się w małej gastronomii i przewozie osób, a także w szeroko pojętych usługach (medycznych, fryzjerskich, kosmetycznych, księgowych, prawniczych, kurierskich). Może również stanowić "uzupełnienie" terminali stacjonarnych, np. w dużych sklepach czy księgarniach, a więc w miejscach, w których przebywa wielu klientów, którzy jak najszybciej chcą zapłacić za swoje zakupy.
Pozostałe produkty finansowe dla firm
Sprawdź pozostałe rankingi produktów finansowych przeznaczonych dla przedsiębiorstw: