Jak działa wpłatomat?

Justyna Kalicińska
Justyna Kalicińska
Analityk produktów finansowych
Justyna Kalicińska
Justyna Kalicińska
Analityk produktów finansowych

147 publikacji 761 komentarzy

W serwisie Moneteo zajmuje się ofertą oszczędnościową, dla przedsiębiorców oraz dla dzieci i młodzieży. Odpowiada za weryfikację i aktualność danych. Analizuje bankowe regulaminy, dokumenty oraz przepisy prawne związane z podatkami i sprawami finansowymi.


63 komentarze
Jak działa wpłatomat?
Spis treści

Jeśli mieszkasz w dużym mieście, takie urządzenie najprawdopodobniej znajduje się w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania, najczęściej przy oddziałach banków i w galeriach czy pasażach handlowych. Dzięki temu całą operację wpłaty gotówki da się przeprowadzić w ciągu zaledwie kilku minut.

Korzystanie z maszyny to przysłowiowa "bułka z masłem". Aby wpłacić pieniądze do wpłatomatu, nie musisz pamiętać swojego numeru konta. Po włożeniu karty płatniczej i podaniu numeru PIN system rozpozna numer rachunku klienta, do którego jest ona przypisana, dzięki czemu unikniesz ewentualnych pomyłek oraz zaoszczędzisz sporo cennego czasu.

Poniżej prezentujemy, jak wpłacić pieniądze do wpłatomatu krok po kroku:

Wpłata gotówki we wpłatomacie

Krok 1 — przygotuj gotówkę

Przed dokonaniem wpłaty powinieneś dokładnie policzyć, ile wynosi wpłacana kwota, a następnie zwrócić uwagę na stan banknotów (wpłatomaty nie przyjmują monet). Jeśli są one uszkodzone, przedarte czy spięte spinaczem — maszyna ich nie przyjmie.

Wpłatomaty najczęściej mają limit liczby przyjmowanych banknotów. Przykładowo, wpłatomaty Euronetu, w zależności od maszyny, przyjmują przy jednorazowej transakcji od 50 do 150 banknotów. Ich nominały nie mają znaczenia.

Krok 2 — przygotuj kartę płatniczą lub telefon

Wyjmij z portfela swoją kartę płatniczą — w następnym kroku posłuży Ci ona do autoryzacji wpłaty. W nowszych wpłatomatach zamiast kartą możesz posłużyć się smartfonem; wystarczy, że korzystasz z Blika.

Krok 3 — włóż kartę płatniczą do wpłatomatu

Włóż kartę płatniczą do wpłatomatu. W przypadku, w którym jedna maszyna pełni zarówno funkcję wpłatomatu, jak i bankomatu, powinieneś wybrać tę pierwszą opcję.

Jeżeli chcesz wpłacić pieniądze za pomocą Blika, wybierz na monitorze urządzenia "Wpłata Blik" i wpisz kod uzyskany w Twojej aplikacji mobilnej.

Krok 4 — włóż gotówkę do wpłatomatu

Czas wreszcie dokonać wpłaty pieniędzy. W tym celu posiadane banknoty należy umieścić w służącym do tego celu okienku podawczym. Kiedy system rozpozna ich obecność, okienko się zamknie, a maszyna przeliczy umieszczone w nim banknoty.

Wynik wyświetli się na ekranie wpłatomatu. W tym momencie powinieneś sprawdzić, czy wpłacona kwota zgadza się z widniejącymi na monitorze cyframi. Jeśli tak — możesz zaakceptować wpłatę lub też włożyć do wpłatomatu kolejną porcję banknotów. Jeśli nie — będziesz mógł jeszcze anulować transakcję.

Wskazówka: Na wszelki wypadek lepiej nie wpłacać jednorazowo wszystkich posiadanych banknotów. W ten sposób unikniesz problemu w razie ewentualnej awarii wpłatomatu, kiedy to cała Twoja gotówka utknęłaby wewnątrz urządzenia.

Wpłacamy zazwyczaj duże kwoty

Jak wynika z danych publikowany przez NBP, średnia wpłata we wpłatomacie wykonana w III kwartale 2022 roku opiewała na ok. 2391 zł.

Krok 5 — zakończenie transakcji

Jeśli wpłata gotówki przebiegła poprawnie, nie pozostaje Ci nic innego, jak zatwierdzić transakcję. Na sam koniec system wpłatomatu zapyta jeszcze, czy potrzebne Ci będzie papierowe potwierdzenie wpłaty. Jeśli tak — zaczekaj na jego wydruk. Jeśli nie — cała procedura wpłaty właśnie została pomyślnie zrealizowana.

Pamiętaj, aby przed odejściem od wpłatomatu zabrać swoją kartę płatniczą. Rekomendujemy także zebranie papierowego potwierdzenia transakcji — wydruk potwierdzający wpłatę gotówki będzie przydatny, gdybyś chciał złożyć ewentualną reklamację.

Krok 6 — księgowanie wpłaty

Kiedy pieniądze pojawią się na koncie? Jeżeli korzystasz z wpłatomatu obsługiwanego przez Twój bank, dokonana wpłata już po kilku sekundach od jej zatwierdzenia powinna trafić na Twój rachunek. Możesz to sprawdzić w swojej bankowości internetowej lub mobilnej.

Nieco dłużej może to potrwać w przypadku wpłatomatów sieci obcych. W urządzeniach Euronetu możesz wybrać dwa tryby wpłat — standardowy lub ekspresowy. W tym pierwszym środki pojawią się na Twoim koncie do końca dnia następującego po dniu dokonania wpłaty. W przypadku trybu ekspresowego księgowanie wpłaty nastąpi najpóźniej 30 minut od chwili jej dokonania we wpłatomacie. Tego typu wpłata kosztuje jednak o 5 zł więcej niż ta realizowana w trybie standardowym.

"Interaktywny wpłatomat" z instrukcją obsługi przygotował również Santander Bank Polska. Sprawdź, jak to działa.

Czy można wpłacić pieniądze we wpłatomacie innego banku?

Jeżeli jesteś klientem banku, który jest jednocześnie operatorem danego wpłatomatu, z realizacją transakcji nie powinieneś mieć najmniejszego problemu. Trudności mogą spotkać Cię natomiast, jeśli korzystasz z wpłatomatu banku obcego - najczęściej takiej operacji w ogóle nie da się przeprowadzić, chyba że banki podpisały między sobą umowę o udostępnieniu swoich maszyn.

Banki podpisują również umowy z operatorami niezależnymi. Jeżeli Twój bank nie porozumiał się z nimi, także możesz mieć kłopot z wpłatą gotówki, choć np. w Euronecie nie będzie to niemożliwe - wymagana jednak będzie wcześniejsza rejestracja wpłacającego. Firma ta współpracuje obecnie z dziewięcioma bankami; ich klientom do wykonania wpłaty wystarczy jedynie karta płatnicza, jednak pozostali przed realizacją usługi powinni zarejestrować się na stronie internetowej operatora. Jeśli tego nie zrobią, system Euronetu nie zidentyfikuje karty i konta, a wpłata nie będzie możliwa.

Aktualna lista banków (luty 2023), których klienci dokonają wpłaty we wpłatomacie Euronetu, bez konieczności wcześniejszej rejestracji: Alior Bank, Bank Millennium, Bank Pocztowy, BNP Paribas, Citi Handlowy,mBank, Nest Bank, Plus Bank i VeloBank.

Ile kosztuje wpłata pieniędzy w moim banku?

Jak wynika z poniższej tabeli, w większości banków usługa wpłaty gotówki we wpłatomacie jest zupełnie darmowa. Dotyczy to przede wszystkim tych banków, które dysponują własną siecią tego typu maszyn.

W pozostałych przypadkach taka operacja kosztuje od 0,2% do 0,5% wartości transakcji. Przykładowo, klient mBanku wpłacający kwotę 1000 zł w urządzeniu Euronetu zapłaci za to 2 zł, a ta sama usługa w przypadku posiadaczy Konta Jakże Osobistego w Alior Banku kosztować będzie już 6 zł.

Koszt wpłaty we wpłatomatach

Bank

Standardowy koszt wpłaty

Aion Bank 0 zł

Alior Bank

Konto Jakże Osobiste:

 • 0,20%, min. 1 zł — w oddziałach banku
 • 0,35%, min. 1 zł — wpłatomaty Planet Cash
 • 0,60%, min. 1 zł — pozostałe wpłatomaty

Konto Internetowe:

 • 0 zł — wpłatomaty w oddziałach banku
 • 0,35%, min. 1 zł — wpłatomaty Planet Cash
 • 0,60%, min. 1 zł — pozostałe wpłatomaty
Bank Millennium 0 zł
Bank Pekao SA
 • 0 zł - wpłatomaty własne
 • 0,4% min. 2 zł - w krajowych bankomatach nienależących do banku przy użyciu PeoPay (w tym Blik)
Bank Pocztowy

0,5%, min. 1 zł (wpłatomaty Euronet)

BNP Paribas
 • 0 zł - wpłatomaty własne
 • 0,5%, min. 10 zł - wpłatomaty Euronet i Planet Cash
Citi Handlowy 0 zł

Credit Agricole

0 zł

Euronet

0,4%*

ING Bank Śląski

0 zł (wpłatomaty własne i Planet Cash)

mBank

eKonto osobiste:

 • 0 zł (mBank, Planet Cash, Cashline),
 • 0,5%, min. 5 zł (Euronet)

mKonto Intensive:

 • 0 zł (mBank, Planet Cash, Cashline, Euronet)

Nest Bank

0 zł (wpłatomaty Euronet)

PKO BP

0 zł

Santander Bank Polska 0 zł (wpłatomaty własne)
VeloBank
 • 0 zł - wpłatomaty własne banku
 • 0,8% od kwoty wpłaty, min. 1 zł - wpłatomaty poza placówką banku
* Wpłata w trybie standardowym. W trybie ekspresowym obowiązuje 5 zł dopłaty. Podana stawka dotyczy klientów banków, które nie mają podpisanej umowy o współpracę z Euronetem. W przypadku pozostałych – obowiązują opłaty zgodnie z cennikami poszczególnych banków, a wpłata realizowana jest w trybie ekspresowym.

Z telefonem do wpłatomatu

W nowszych urządzeniach możesz również skorzystać z telefonu i wpisać na monitorze wpłatomatu kod Blik. Nie potrzebujesz do tego żadnej karty debetowej. Zazwyczaj usługa ta dostępna jest w tych samych wpłatomatach, które bank udostępnia do wpłat realizowanych kartą. Do wpłat Blikiem dostosowane są również wpłatomaty Euronetu.

Środki wpłyną na rachunek powiązany z Blikiem. Obecnie wpłaty za pomocą kodu dokonasz w ING Banku Śląskim, Banku Millennium, BNP Paribas, Pekao SA, PKO BP, Nest Banku i VeloBanku.

Przekazanie środków na inne konto za pomocą wpłatomatu

Niektóre wpłatomaty mają jeszcze jedną, przydatną funkcję: za ich pomocą możesz wpłacić środki nie tylko na własne konto bankowe, ale i na inny, zdefiniowany rachunek. Taka opcja dostępna jest m.in. w sieci Euronet, gdzie istnieje możliwość zdefiniowania wpłat dla 7 kont (dla których możesz uprzednio wprowadzić nazwy). Usługa ta wymaga jednorazowej rejestracji w systemie Euronet Online (rejestracja jest darmowa. Jak ją przeprowadzić, dowiesz się na tej stronie).

Co więcej, wpłat mogą dokonywać również wskazane osoby. Jest to bardzo przydatne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy mogą udostępnić możliwość wpłaty np. dziennego utargu swoim pracownikom.

Przeczytaj także, jak wpłacić gotówkę na konto poza wpłatomatami.

Jak popularne są wpłatomaty?

Jak wynika z danych NBP, na koniec III kwartału 2023 roku klienci banków mogli korzystać z ponad 9856 urządzeń tego typu. W porównaniu do danych z analogicznego okresu 2021 roku oznacza to wzrost o 839 sztuk.

Liczba wpłatomatów w Polsce

Jeśli chodzi o poszczególnych operatorów, to z raportu serwisu Cashless wynika, iż zdecydowanie największą siecią dysponuje Euronet. Liczba obsługiwanych przez niego maszyn oscyluje wokół 3 tys. sztuk. Ponad tysiącem wpłatomatów dysponowały z kolei: Planet Cash (ponad 1500) i PKO BP. Natomiast w ramach sieci banku Santander funkcjonowało niecałe 1000 wpłatomatów. Na drugim końcu skali znalazły się natomiast Cashline, SGB, Citi Handlowy i Krakowski Bank Spółdzielczy, których sieć liczyła poniżej 100 urządzeń.

Przy okazji warto odnotować przypadek Credit Agricole, który na przestrzeni zaledwie jednego kwartału zlikwidował całą swoją sieć wpłatomatów (blisko 300). Pokazuje to, że choć ogólna liczba wpłatomatów w naszym kraju systematycznie rośnie, to jednak nie każdej instytucji opłaca się je utrzymywać.

Wpłatomat vs bankomat

Choć liczba wpłatomatów w ostatnim czasie dynamicznie rośnie, to jednak w dalszym ciągu jest ich w naszym kraju znacznie mniej niż bankomatów. Tych drugich w I kwartale 2022 roku działało w Polsce 21,2 tysiąca. W uproszczeniu można więc wyliczyć, że na jeden wpłatomat przypadały niemal 2,15 bankomaty.

Przeczytaj także, które banki oferują największą sieć bezpłatnych bankomatów.

Naszym zdaniem

Wpłatomat to wygodny i prosty sposób na przekazanie gotówki na konto. Korzystanie z wpłatomatów w wielu bankach nie wiąże się z pobieraniem opłat od klientów indywidualnych (w przypadku firmowych coraz częściej można się spotkać z prowizjami lub ograniczeniami we wpłatach), chociaż głównie dotyczy do maszyn własnych danej instytucji.

W naszej ocenie w najbliższym czasie liczba wpłatomatów w dalszym ciągu będzie systematycznie rosnąć, choć w porównaniu do poprzednich lat wzrostowy trend najpewniej osłabnie. Prawdopodobnie pojawi się także pierwszy wpłatomat obsługujący transakcje w walutach obcych — euro i dolarach amerykańskich. Jest to o tyle możliwe, że już teraz klienci bankomatów Euronetu mogą bez problemu wypłacać banknoty z logo Unii Europejskiej na awersie. Dlaczego więc nie zrobić tego samego z wpłatomatami?

Jeśli chodzi natomiast o mniej prawdopodobne scenariusze, to być może kiedyś doczekamy się wprowadzenia samoobsługowych kantorów walutowych, gdzie wpłacana kwota byłaby konwertowana na inną walutę i trafiałaby na nasz rachunek bankowy. A kto wie, czy za jakiś czas wpłatomaty oprócz banknotów zaczną przyjmować także monety? Tak czy owak — w zakresie usług płatniczych w najbliższym czasie na pewno będzie się sporo działo.


Oceń artykuł
0
(0 ocen)
Aby oddać głos, wskaż odpowiednią liczbę gwiazdek.
Dziękujemy za Twój głos Dziękujemy za Twój głos

Komentarze

(63)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
A
Anna
Gość

Witam

Czy jak wpłacę pieniadze w euronecie na konto w mbanku to pieniadze beda do 30min czy w nastepny dzien

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Anna

Przy wpłacie standardowej środki trafią na konto następnego dnia.

Odpowiedz

J
Julia
Gość

Witam ja z pytaniem czy gotówkę, którą wpłacamy do wpłatomatu trzeba zgłaszać do urzędu skarbowego?

Odpowiedz

P
paladinek
Gość
@Julia

Nigdy o czymś takim nie słyszałam, chyba że to darowizna, ale to lepiej zapytać w US.

Odpowiedz

R
remik
Gość
@Julia

To zależy czy wziąłeś leki czy nie. Generalnie jak pójdziesz do skarbówki i pochwalisz się panience w okienku, że wpłacasz własne pieniądze na własne konto to pewnie sami wezwą lekarza.

Odpowiedz

D
Dammsss
Gość

Mam takie pytanie, czy posiadajac dwa rachunki na koncie pln i euro, moge wplacic euro bedac w niemczech?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Dammsss

Obsługiwane sieci wpłatomatów dotyczą Polski, nie są nam znane przypadki wpłat we wpłatomatach za granicą.

Odpowiedz

T
Teresa
Gość

Czy jeśli wpłacę o godzinie 18.45 to będę miała pieniądze na koncie

Odpowiedz

P
paladinek
Gość
@Teresa

Tak, najpóźniej kolejnego dnia.

Odpowiedz

A
Ania
Gość

Czy we wplatomacie euronet można wpłacać na konto za zero w pko bp?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Ania

Tak, wiąże się to jednak z opłatą pobieraną przez sam Euronet (0,4%).

Odpowiedz

M
Maciek
Gość

Kiedy będę miał pieniądze na koncie plus bank po dokonaniu w sobotę wpłaty w bankomacie Euronet?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Maciek

Czy we wpłatomacie pojawił się jakiś komunikat? Ze strony Euronetu wynika, że środki powinieneś otrzymać w ciągu 30 minut.

Odpowiedz

M
Maciek
Gość

W płaciłem pieniądze wplatomacie Euronet w sobotę o godzinie 14:00 ,jest już niedziela a nadal nie widać pieniędzy na koncie.

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Maciek

Czy we wpłatomacie pojawił się jakiś komunikat?

Odpowiedz

S
Sylwia
Gość

Jak długo trwaa naprawa wplatomatu?

Odpowiedz

Justyna Kalicińska
Analityk produktów finansowych
@Sylwia

To zależy od firmy serwisowej; maszyny w popularnych miejscach zwykle naprawiane są szybciej, niemniej kilka godzin to chyba minimum.

Odpowiedz

K
Kasia
Gość

Witam. Wpłaciłam pieniążki we wplatomacie w niedziele przed 13. Kiedy pieniądze wejdą na moje konto? Bo minęły prawie 4 h i nie ma nadal . A zawsze w dni normalnie robocze kiedy wpłacałam miałam na koncie do godziny czasu.

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Kasia

Księgowanie w dni robocze może wyglądać inaczej. Myślę, że dziś pieniądze powinny się pojawić na Twoim koncie.

Odpowiedz

D
Dorota
Gość

Czy jeśli mam konto w mBank a wpłacę pieniądze w PKO to czy będzie to możliwe, jaki będzie koszt i jak długo czeka się na pieniądze jeśli jest to np weekend

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Dorota

Z naszych informacji wynika, że nie da się skorzystać z wpłatomatu innego banku do wpłaty gotówki.

Odpowiedz

A
Alexandra
Gość

Czy jeśli mam konto w banku Millennium (0 zł za wpłaty podane w tabelce) i wpłacę pieniądze na to konto przez wpłatomat powiedzmy PKO, to rzeczywiście nie pobierze mi żadnej opłaty?

Odpowiedz

Justyna Kalicińska
Analityk produktów finansowych
@Alexandra

Nie, raczej w ogóle nie umożliwi wpłaty gotówki z kartą obcego banku.

Odpowiedz

M
Marcin
Gość

Czy możecie sprawdzić ofertę darmowych wpłatomatów Euronet i Planet Cash dla klientów BNP Paribas do 31 sierpnia 2022 r.?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Marcin

Gdzie spotkałeś się z taką informacją?

Odpowiedz

M
Marcin
Gość
@Aldona Derdziak

https://www.bnpparibas.pl/klienci-indywidualni/platnosci/wplatomaty

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Marcin

Dzięki, uwzględnimy to przy aktualizacji tekstu. BNP podaje tylko taką zdawkową informacje, nie widzę nigdzie regulaminu itp., jednak warto skorzystać :)

Odpowiedz

A
ANETA
Gość

Co zrobić gdy wplatolamt nie oddał karty.?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@ANETA

Powinnaś skontaktować się z operatorem maszyny, na obudowie powinien znajdować się odpowiedni numer telefonu.

Odpowiedz

T
Tomasz
Gość

Pieniądze wplaciłem w wpłatomacie EuroNet o 11;30 posiadam konto ING,pieniądze nie dotarły do mnie tego samego dnia,wszystko przeszlo bez problemu(wydruki) czy to oznacza,że dostane je dopiero w poniedzialek>?

Odpowiedz

K
Krystian
Tester
@Tomasz

Tak. W regulaminie usługi wpłaty gotówkowej Euronetu czytamy:

Czas wykonania transakcji uzależniony jest od wyboru przez Klienta standardowego lub ekspresowego trybu wpłaty gotówkowej. W przypadku wyboru trybu standardowego środki pieniężne przekazywane są na rachunek Klienta do końca dnia roboczego następującego po dniu dokonania wpłaty przez Klienta, jeżeli wpłatomat zakończył autoryzację transakcji przed godz. 23.30. W przeciwnym wypadku środki przekazywane są do końca drugiego dnia roboczego następującego po dniu roboczym dokonania wpłaty. W przypadku wyboru trybu ekspresowego środki pieniężne przekazywane są na rachunek Klienta do 30 minut od zakończenia autoryzacji transakcji przez wpłatomacie.

Najlepszą opcją jest korzystanie w miarę możliwości z wpłatomatów banku, w którym mamy konto.

Odpowiedz

T
Tomasz
Gość
@Krystian

Dziękuję bardzo za odpowiedź, była bardzo pomocna, pozdrawiam.

Odpowiedz

R
Rafał
Gość

Hej w sobotę wpłaciłem kasę i nie mam jeszcze na koncie

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Rafał

Czy środki dotarły na Twój rachunek?

Odpowiedz

M
Marlena
Gość

Witam, Ile zapłacę za wpłatę w Bankomacie EuroNet mając konto w Plus Banku?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Marlena

Pierwsze trzy wpłaty będą bezpłatne, kolejne to koszt 5 zł za wpłatę.

Odpowiedz

P
Paulina
Gość
@Aldona Derdziak

witam po jakim czasie pieniadze bede na koncie plus bank jesli wplacilam je w euronet pierwszy raz

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Paulina

Dla wpłaty standardowej będzie to kolejny dzień.

Odpowiedz

R
Rafal
Gość

Nie do końca rozumiem możliwość wpłaty we wpłatomacie innego banku. Jeżeli włożę swoją kartę do wpłatomatu Santandera, a konto posiadam w millenium, to skąd mam się dowiedzieć ile będzie wynosiła za tę transakcję prowizja? Czy raczej będzie tak, że Santander takową odrzuci ze względu na kartę płatniczą innego banku?

Odpowiedz

P
paladinek
Gość
@Rafal

Nie wydaje mi się, aby było to możliwe. Wpłata w Euronecie a wpłata w sposób, o którym piszesz, to dwie różne rzeczy.

Odpowiedz

Justyna Kalicińska
Analityk produktów finansowych
@Rafal

Sprawdziliśmy to kilkoma kartami we wpłatomatach kilku banków; ani razu po włożeniu karty do czytnika nie pojawiła się możliwość wpłaty gotówki kartą obcego banku (w przeciwieństwie do wypłaty gotówki i sprawdzenia salda). Wygląda więc na to, że wpłatomaty bankowe nie mogą przeprowadzić takiej transakcji (trudno nam jednak powiedzieć, czy tak będzie w przypadku każdego banku).

Odpowiedz

T
Tomasz
Gość

Ja się dziś zdziwiłem jak wpłacając pieniądze na konto Nest Banku, wpłatomat Euronetu pobrał 2 grosze... Nie chodzi mi oczywiście o te marne 2 grosiki ale zastanawiam się czy to jakiś błąd czy może wpłaty dla klientów Nest Banku przestały być darmowe...

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Tomasz

To dziwne, bo jak na razie wpłaty w maszynach Euronetu są bezpłatne. Może spróbuj wyjaśnić to z bankiem?

Odpowiedz

K
Krystian
Tester
@Tomasz

Tak, zdecydowanie jeśli masz możliwość wyjaśnij to z bankiem, choćby dla zaspokojenia swojej/naszej ciekawości :D

Odpowiedz

Ł
Łukasz
Gość

Ile w ING kosztuje korzystanie z wpłatomatow Euronetu?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Łukasz

ING nie ma odrębnej umowy z Euronetem, zatem opłata wyniesie tyle, ile dla standardowych wpłat w Euronecie - 0,4% wpłacanej kwoty.

Odpowiedz

P
Paula
Gość
@Aldona Derdziak

A czy jeśli w weekend wpłacę pieniążki we wplatomacie to będą one już tego samego dnia? Czy w weekend nie ma ksiegowania?

Odpowiedz

Justyna Kalicińska
Analityk produktów finansowych
@Paula

To zależy od banku; niektóre księgują tylko w dni robocze, inne - do kilku godzin, jeszcze inne - od razu.

Odpowiedz

P
Paula
Gość
@Justyna Kalicińska

Dziękuję??

Odpowiedz

M
Monia
Gość

Czy banki, które mają własne bankomaty, mają też swoje odrębne limity na wpłaty kwotowe i maksymalną liczbę banknotów? Bo coś mi się obiło o uszy, że w Pekao możemy maksymalnie wpłacić 50 banknotów, a w PKO BP jednorazowo nawet 200.

Odpowiedz

K
Kacper
Gość
@Monia

Z tego co wiem, to limit banknotów zależy od banku i od technicznych możliwości poszczególnych urządzeń - te starsze przyjmują maks. od 30 do 50 sztuk, a te nowsze nawet 200.

Odpowiedz

J
Jano
Gość

Czy za zdefiniowania wpłat dla 7 kont  jest jakaś opłata? I gdzie się to robi?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Jano

Nie, za zdefiniowanie odbiorców nie ma opłaty (tylko za samą wpłatę). Można to zrobić w serwisie https://mojwplatomat.pl/.

Odpowiedz

B
Bartosz
Gość
@Aldona Derdziak

Na podanej stronie jest informacja ze prowizja za dokonanie transakcji wynosi 0,4% od deponowanej kwoty. Czy ta prowizja jest doliczana dodatkowo do opłat pobieranych przez bank? Innymi słowy, czy w takim mBanku od wpłaty 1000 zł opłaty wyniosą 6 zł zamiast 2 zł?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Bartosz

Nie, nie jest doliczana, tylko zastępuje opłatę pobieraną przez Euronet. Wpłacając kartą mBanku 1000 zł, zapłacisz tylko 2 zł prowizji.

Odpowiedz

J
Jan Niezbędny
Gość

Może redakcja pokusiłaby się o stworzenie rankingu wpłatomatów?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Jan Niezbędny

A jak widziałbyś taki ranking? :)

Odpowiedz

K
Karol Mieszczyński
Gość

Unikam euronetu jak tylko mogę.

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Karol Mieszczyński

Dlaczego? Co wpłynęło na Twoje negatywne doświadczenia?

Odpowiedz

C
Cinqciarz
Gość
@Karol Mieszczyński

Też unikam , już dwa razy mnie mocno skasowali za wplate

Odpowiedz

K
Karol Mieszczyński
Gość
@najlepszekonto.pl

Choćby reklamy.

Odpowiedz

A
Albert Bukowski
Gość

Poprawcie, mi GetinBank pobiera (jak wpłacam w euronecie) 1zł za 50zł wpłacone, 1,20zl za 100zł wpłacone, 1,40 za 200zł jak dobrze pamiętam. Dziś wpłaciłem 2600zł, jak wpłyną to zobaczę ile skasowali i dopiszę więc jakiś % pobierają, za darmo nie jest.

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Albert Bukowski

Przy wpłacie 50 lub 100 zł bank pobierze 1 zł (prowizja będzie wtedy niższa, ale 1 zł to minimum, które zawsze zostanie pobrane), dla 200 zł będzie to 1,2 zł - wysokość prowizji za wpłaty we wpłatomatach poza placówkami Getin Banku to obecnie 0,6% min. 1 zł. Nie mamy informacji, jakie maszyny stoją w oddziałach banku, ale jeśli wpłacamy środki we wpłatomatach w placówkach Getinu, to opłata nie zostanie pobrana.

Odpowiedz