Wróć

Otwórz eKonto m, płać kartą, odkładaj na co chcesz i zyskaj 100 zł od mBanku

Otwórz eKonto m, płać kartą, odkładaj na co chcesz i zyskaj 100 zł od mBanku
Czas trwania
Cel (zysk) 100 zł w gotówce.
Po drodze Należy założyć eKonto m z kartą oraz bezpłatny rachunek do regularnego oszczędzania i wykazać się na nich aktywnością.
W swojej najnowszej promocji skierowanej do młodych klientów mBank rozdaje premie za założenie mKonta i jednocześnie zachęca do systematycznego oszczędzania. Wystarczy, że przez dwa miesiące będziesz umiarkowanie aktywnie korzystał z karty i odkładał drobne kwoty w ramach programu „Aktywny cel oszczędnościowy”, a stuzłotowy bonus trafi w Twoje ręce.

Kto może skorzystać z najnowszej oferty?

Zapewne się domyślasz, że najnowsza akcja przeznaczona jest wyłącznie dla nowych klientów. Z oferty mogą skorzystać osoby pełnoletnie, które od 1 stycznia 2016 r. nie posiadały w mBanku konta oszczędnościowo-rozliczeniowego ani rachunku oszczędnościowego (o numerach 1140 2004 lub 1140 2017). Wykluczeni z promocji są również współwłaściciele rachunków.

Na przystąpienie do akcji masz czas do 27 sierpnia 2018 r.

Spełnij proste warunki i zgarnij 100 zł premii

Zasady akcji są banalnie proste. Jeśli chcesz zgarnąć obie premie (po 50 zł każda), powinieneś wykonać następujące czynności:

  1. Do 27 sierpnia 2018 r. złóż wraz z kartą debetową, a następnie podpisz umowę o eKonto m oraz kartę. Wypełnienie wniosku zajmie Ci pięć minut, natomiast umowę podpiszesz za pośrednictwem kuriera.
  2. Wyznacz swój aktywny cel oszczędzania – aby to uczynić, wypełnij wniosek na tej stronie banku i otwórz bezpłatny rachunek do regularnego oszczędzania.
  3. W dwóch kolejnych miesiącach następujących po miesiącu, w których otworzyłeś konto osobiste, wykonaj min. 5 transakcji bezgotówkowych kartą. Warunek ten musisz spełnić w każdym z dwóch miesięcy oddzielnie. Jeżeli więc założyłeś konto w maju, to 5 płatności kartą powinieneś wykonać i w czerwcu, i w lipcu. Możesz płacić kartą w sklepach stacjonarnych bądź w sklepach internetowych – pod tym względem bank pozostawia Ci wolną rękę.
  4. W tym samym czasie (czyli w dwóch kolejnych miesiącach następujących po miesiącu, w którym otworzyłeś eKonto m), zadbaj o to, by saldo na rachunku do regularnego oszczędzania wyniosło w ostatnim dniu miesiąca przynajmniej 10 zł.

Oszczędzanie bez wysiłku

Do wyboru będziesz miał aż sposoby autooszczędzania: może to być stała kwota od każdej transakcji (3-10), zaokrąglanie kwot do pełnych 10 zł lub wybrany procent wydanej kwoty (od 1 do 15%). Po wykonaniu przelewu, wypłacie z bankomatu lub płatności kartą bank automatycznie pobierze odpowiednią kwotę i zaksięgują ją na rachunku oszczędnościowym. Przykładowo – jeśli zapłacisz w sklepie kartą 43,50 zł, bank zaokrągli kwotę do 45 zł, a 1,5 zł przeleje na konto z funkcją regularnego oszczędzania. Twoje pieniądze będą się więc odkładać samoczynnie, a Ty nie będziesz musiał pamiętać o regularnych wpłatach.

Rachunek do regularnego oszczędzania jest praktycznie darmowy – bank nie pobiera opłaty za jego otwarcie oraz prowadzenie. Bezpłatny jest także 1 przelew w miesiącu. Ponadto rachunek jest oprocentowany - dla klientów regularnie oszczędzających jest to 1% w skali roku, dla pozostałych - 0,50%.

Wypłata nagrody

Pamiętaj, że premia jest podzielona na dwie części: pierwsze 50 zł otrzymasz, jeżeli spełnisz warunki w pierwszym z miesięcy, kolejne 50 zł – za spełnienie wymogów organizatora w drugim miesiącu. Dzięki temu, jeżeli raz nie uda Ci się spełnić wszystkich warunków, nie stracisz całej, stuzłotowej premii, a tylko jej połowę. Bonusy (zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych) trafią na Twój rachunek osobisty bardzo szybko, bo już w miesiącu następującym po miesiącu, w którym spełniłeś opisane wcześniej wymogi.

Regulamin promocji znajdziesz tutaj.

eKonto m – rachunek, który „dorasta” wraz ze swoim właścicielem

eKonto m to rachunek młodzieżowy przeznaczony dla osób między 13 a 24 rokiem życia (choć można z niego korzystać również w starszym wieku). Konto skonstruowane jest w dość niezwykły sposób, bowiem zakres płatnych i bezpłatnych usług zmienia się wraz z wiekiem właściciela.

I tak osoby w wieku 13-20 lat są zwolnione z opłat za prowadzenie konta, obsługę karty oraz wypłatę gotówki ze wszystkich krajowych bankomatów, muszą jednak płacić za polecenie zapłaty oraz wpłaty i wypłaty gotówki w placówce banku. Kiedy jednak osiągną 21. rok życia, te dotychczas płatne usługi stają się automatycznie darmowe. Także prowadzenie rachunku wciąż jest bezpłatne, pojawia się jednak warunkowa opłata za użytkowanie plastiku. Aby jej uniknąć, trzeba wykonać 5 płatności bezgotówkowych kartą w miesiącu (zwróć uwagę, że identyczna liczba płatności bezgotówkowych jest jednym z warunków umożliwiających zdobycie premii).

Natomiast osoby powyżej 24. roku życia muszą się liczyć zarówno z opłatą za obsługę karty, jak i prowizją za prowadzenie rachunku. Aby uzyskać zwolnienie z tej opłaty, muszą zapewnić wpływ na konto w wysokości 1000 zł miesięcznie. Jednak także tutaj bank zastosował zasadę „coś za coś” i zaoferował posiadaczom rachunku kolejną bezpłatną funkcjonalność. Dorosłych właścicieli eKonta m nie obowiązuje już prowizja za wypłatę gotówki z bankomatów za granicą (za którą w młodszym wieku płacili minimum 9 zł).

Wprowadzanie kolejnych darmowych usług na koncie w miarę dorastania właściciela to nie jedyne rozwiązanie, które może się spodobać potencjalnym posiadaczom rachunku. Nowoczesna aplikacja mobilna, możliwość wyboru karty z własnym wizerunkiem, zróżnicowane metody płatności (Google Pay, Blik), programy rabatowe czy zwrot za niektóre zakupy – to dodatkowe atuty konta w mBanku.

Komentarz redakcji: Wydajesz i oszczędzasz jednocześnie, a bank nagradza Cię za to premią

Decydując się na udział w najnowszej promocji mBanku możesz zdobyć nie tylko 100 zł premii, lecz również zmotywować się do odkładania pieniędzy. Wystarczy, że przez dwa miesiące wykonasz w sumie 10 płatności kartą i w ramach programu „Aktywny cel oszczędnościowy” będziesz oszczędzać na końcówkach transakcji, a w prosty sposób powiększysz swój zasób gotówki. Pamiętaj tylko, że saldo na rachunku do regularnego oszczędzania musi w ostatnim dniu miesiąca wynosić min. 10 zł.

Zwróć również uwagę, że 5 transakcji bezgotówkowych w miesiącu zwalnia Cię z opłaty za obsługę karty i jednocześnie umożliwia uzyskanie premii. Tak więc za jednym zamachem uzyskasz kilka korzyść: bonus + zwolnienie z opłaty + zaoszczędzone pieniądze, które będziesz mógł przeznaczyć na realizację swoich marzeń.

Krystian

Autor tekstu o promocji