Wróć

150 zł premii + oprocentowanie 3% i zwolnienie z opłat przez pół roku z mBiznes Kontem Standard w mBanku

150 zł premii + oprocentowanie 3% i zwolnienie z opłat przez pół roku z mBiznes Kontem Standard w mBanku
Czas trwania
Cel (zysk) 150 zł premii + 3% na rachunku + zwolnienie z opłat.
Po drodze Należy założyć mBiznes Konto Standard i w ciągu 30 dni od momentu podpisania umowy dokonać płatności składki ZUS na kwotę min. 250 zł.
Jesteś przedsiębiorcą poszukującym korzystnego rachunku dla swojej działalności? Co powiesz na mBiznes Konto Standard, za które przez pół roku nie zapłacisz ani złotówki, a dodatkowo będziesz mógł dzięki niemu zyskać 150 zł oraz oprocentowanie 3% na rachunku bieżącym?

Pomimo wciąż obowiązującej (do końca lipca) promocji ze 100 zł premii mBank nie czekał do jej zakończenia i wystartował z nową propozycją. Tym razem do zgarnięcia jest 150 zł, a to nie jedyna korzyść związana z otwarciem mBiznes konta Standard w tej akcji. Bank przyznaje również obowiązujące przez 6 miesięcy:

  • zwolnienie z podstawowych opłat i prowizji, a konkretnie: za prowadzenie konta, za korzystanie z karty, za przelewy internetowe, za wypłaty z bankomatów (mBank, Planet Cash, Euronet i BZ WBK), za wpłaty we wpłatomatach mBanku i Euronetu oraz za wpłaty i wypłaty w oddziale do sumy 20 tys. zł miesięcznie,
  • pakiet 5 darmowych przelewów SEPA w miesiącu (dodatkowo możesz otworzyć konto walutowe w euro lub dolarach – przez rok nie zapłacisz za jego prowadzenie, a bank przyzna Ci kolejny pakiet 5 przelewów SEPA do wykorzystania przez rok),
  • oprocentowanie na rachunku bieżącym na poziomie 3% do kwoty 100 tys. zł.

Promocja dla całkiem nowych klientów

Od razu musimy wspomnieć, że warunki uczestnictwa są w przypadku tej promocji dość rygorystyczne. Bank kieruje ofertę wyłącznie do osób, które przed 29 maja 2018 r. nie były posiadaczami rachunku osobistego lub firmowego w mBanku dla danego numeru PESEL/NIP.

Ponadto, co dość oczywiste, musisz być przedsiębiorcą (akceptowane są jednoosobowe działalności gospodarcze, spółki, fundacje, stowarzyszenia i spółdzielnie). Co więcej, twój roczny obrót oraz całkowity bilans roczny nie może przekraczać 10 mln zł.

Jeśli spełniasz powyższe warunki, to Twój czas na przystąpienie do akcji upływa 31 sierpnia 2018 r.

Wystarczy otwarcie konta i płatność do ZUS-u

Jak zgarnąć wszystkie premie w promocji (150 zł, oprocentowanie 3% i zwolnienie z opłat)? Oto instrukcja:

  1. Złóż wniosek o otwarcie konta za pośrednictwem strony promocji. Możesz tego dokonać w placówce lub podczas rozmowy z konsultantem.
  2. Do 31 sierpnia 2018 r. podpisz umowę o konto.
  3. W ciągu 30 dni od momentu podpisania umowy dokonaj płatności składki ZUS na kwotę min. 250 zł.

Przyznanie premii

Premia 150 zł wpłynie na Twoje konto najpóźniej do 30. dnia miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków promocji. Pamiętaj, że premia stanowi przychód, w związku z czym będziesz ją musiał rozliczyć z urzędem skarbowym.

Z kolei pozostałe nagrody – oprocentowanie i zwolnienia z opłat – zaczną obowiązywać już od momentu podpisania umowy.

Regulamin promocji jest dostępny tutaj.

mBiznes Konto Standard w mBanku: ile zapłacisz po 6 miesiącach?

Choć po otwarciu mBiznes Konta Standard w promocji przez pierwsze pół roku będzie dla Ciebie darmowe, to warto odpowiedzieć sobie na pytanie – ile będzie Cię ono kosztować po tym okresie?

Zgodnie z obecnie obowiązującą taryfą opłat i prowizji prowadzenie rachunku kosztuje standardowo 9 zł miesięcznie. Na szczęście można tej opłaty uniknąć wykonując w danym miesiącu przelew do ZUS-u. Możliwa do uniknięcia jest także 5-złotowa opłata za korzystanie z karty – wystarczy dokonać w danym miesiącu płatności kartą na łączną kwotę co najmniej 500 zł. Każdy przelew internetowy na rachunek w innym banku to koszt 1,50 zł, zaś zlecony w placówce – 10 zł.

Posiadacze mBiznes konta Standard nie płacą za wypłaty z bankomatów mBanku, Euronetu, Planet Cash oraz BZ WBK, o ile wypłacona kwota to co najmniej 100 zł. W przeciwnym razie prowizja wynosi 1,30 zł, a w przypadku pozostałych bankomatów w Polsce – 3%, min. 5 zł. Darmowe są z kolei wpłaty gotówki we wpłatomatach mBanku, Planet Cash i Cashline (w przypadku maszyn Euronetu pobierana jest prowizja 2%, min. 2 zł).

To już druga oferta z premią za otwarcie mBiznes Konta

Na samym początku wspomnieliśmy, że do końca lipca obowiązuje inna promocja, w której możesz otworzyć mBiznes Konto Standard. Kto wie, może okaże się ona jeszcze atrakcyjniejsza? Sprawdźmy.

Poniżej przedstawiamy porównanie obu ofert w formie tabeli:

mBiznes konto Standard za 0 zł – edycja II

Proste konto i 100 zł zwrotu – edycja II

Warunek uczestnictwa

Nieposiadanie kiedykolwiek rachunku osobistego/firmowego w mBanku

Nieposiadanie rachunku firmowego w mBanku na dzień 2 kwietnia 2018 r.

Warunek aktywności

Przelew do ZUS-u na kwotę min. 250 zł

Przelew do ZUS-u na kwotę min. 250 zł oraz przynajmniej jedna płatność kartą debetową (trzeba wnioskować także o kartę)

Okres obowiązywania zwolnienia z opłat

6 miesięcy

24 miesiące

Wysokość premii gotówkowej

150 zł

100 zł

Oprocentowanie 3% na rachunku bieżącym

TAK

NIE

Do kiedy trwa promocja?

31 sierpnia 2018 r.

31 lipca 2018 r.

Najnowszą ofertę charakteryzuje więc nieco wyższa premia gotówkowa, łatwiejsze do spełnienia warunki aktywności (wystarczy przelew do ZUS-u) oraz dodatkowa nagroda w postaci oprocentowania 3% na okres pół roku. Z drugiej strony, warunki uczestnictwa w porównaniu z „konkurencyjną” ofertą są znacznie bardziej restrykcyjne. Do tego zwolnienie z opłat przysługuje tu tylko przez pół roku, a w przypadku drugiej oferty – aż przez 2 lata.

W sumie nie ma w tym nic złego, że mBank daje swoim klientom wybór. Wolisz wyższą premię gotówkową i 6-miesięczne zwolnienie z opłat czy niższą premię, ale za to zwolnienie obowiązujące 2 lata? Cokolwiek wybierzesz – zyskasz.

Krystian

Autor tekstu o promocji