Wróć
Promocja została zakończona. Sprawdź najnowszą: 200 zł za regularne inwestowanie z mBankiem.

150 zł za regularne inwestowanie z mBankiem

150 zł za regularne inwestowanie z mBankiem
Czas trwania Zakończona (02.08.2022)
Cel (zysk) 150 zł w gotówce.
Uczestnik Klient indywidualny mBanku posiadający usługę Supermarket Funduszy Inwestycyjnych (SFI) i powiązany z nią rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy (ROR).
Po drodze Premia zostanie wypłacona osobom, które dokonają jednorazowej inwestycji za min. 2000 zł, a potem przez 6 miesięcy będą regularnie inwestowały po 100 zł.
mBank zachęca do regularnego inwestowania nie tylko argumentem, że w ten sposób można zgromadzić większy kapitał niż tylko odkładając pieniądze na rachunku, ale i premią do 150 zł. Dla jej zdobycia wystarczy dokonać jednorazowej inwestycji w kwocie min. 2000 zł i później regularnie inwestować przez 6 miesięcy po min. 100 zł.

Banki nieustannie szukają sposobów na przyciągnięcie do siebie nowych klientów. Atrakcyjne warunki prowadzenia konta osobistego, ciekawe bonusy do karty kredytowej, promocyjne oprocentowanie produktów depozytowych albo rezygnacja z prowizji od kredytów to standard, który nie stanowi wyróżnika wśród konkurencji.

Nowością, która obecna jest od pewnego czasu w ofercie tylko kilku banków (m.in. ING Banku Śląskiego i Banku Millennium), jest propozycja regularnego inwestowania. Instytucje finansowe zwracają uwagę, że inwestując długoterminowo, można zgromadzić bez większego wysiłku pokaźną kwotę, znacznie większą niż wpłacając pieniądze na konto oszczędnościowe lub lokatę i to przy ograniczeniu ryzyka inwestycyjnego.

Spójrzmy, jak to wygląda w mBanku, który przekonuje do regularnego inwestowania premią w wysokości 150 zł.

Uczestnicy promocji

Akcja „Do 150 zł za regularne inwestowanie” trwa do 2 sierpnia 2022 r. Możliwe, że zakończy się wcześniej, gdyż bank ograniczył maksymalną liczbę wniosków do 300 tys.

W promocji mogą wziąć udział osoby fizyczne będące klientami indywidualnymi mBanku, które posiadają w nim usługę Supermarket Funduszy Inwestycyjnych (SFI) i powiązany z nią rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy (ROR).

Uwaga: Saldo uczestnika promocji w ramach usługi SFI w dniu złożenia wniosku promocyjnego nie może być mniejsze niż na dzień rozpoczęcia promocji, tj. 30 maja 2022 r. Bank zastrzegł, że sprawdzi wartość zgromadzonych środków oraz to, czy nie złożyłeś zlecenia odkupienia jednostek/tytułów uczestnictwa.

Być może nie jesteś jeszcze klientem mBanku, a chciałbyś rozpocząć regularne inwestowanie. W takim razie przyda Ci się informacja o promocjach rachunku osobistego, w których możesz zdobyć atrakcyjną premię powitalną.

Warunki inwestowania

Udział w promocji wymaga dopełnienia kilku formalności oraz regularnego inwestowania przez 6 miesięcy. Oto szczegóły:

 • Krok 1.

  Do 2 sierpnia 2022 r. zaloguj się do bankowości internetowej mBanku i w usłudze Supermarket Funduszy Inwestycyjnych złóż wniosek o zakup funduszy lub o założenie celu inwestycyjnego.

 • Krok 2.

  Wypełnij ankietę inwestycyjną MIFID, by dowiedzieć się, jakie produkty inwestycyjne są dla Ciebie odpowiednie.

 • Krok 3.

  Także do 2 sierpnia 2022 r.:

  • wybierz fundusz, w który będziesz inwestować spośród tych wymienionych w załączniku do regulaminu;
  • zaznacz, że chcesz wziąć udział w promocji;
  • ustal pierwszą wpłatę na przynajmniej 2000 zł i regularne dopłaty w kwocie min. 100 zł miesięcznie.
 • Premia.

  Tyle wystarczy, by bank przekazał Ci na rachunek powiązany z Supermarketem Funduszy Inwestycyjnych pierwszą część nagrody, czyli 50 zł.

  Termin wypłaty bonusu uzależniony jest od daty realizacji powyższych zadań. Złożenie wniosku w maju lub czerwcu oznacza, że bonus otrzymasz do końca lipca, a jeśli zrobisz to w lipcu lub w sierpniu, pieniądze wpłyną na Twoje konto do 31 sierpnia 2022 roku.

 • Informacja.

  Do czasu przekazania szóstego zlecenia nabycia w ramach złożonego zlecenia regularnego inwestowania nie możesz dokonać odkupienia lub konwersji jednostek uczestnictwa funduszy nabytych w ramach promocji.

 • Krok 4.

  W kolejnych 6 miesiącach zapewnij środki na realizację zlecenia regularnego inwestowania.

 • Premia.

  Drugą część bonusu - 100 zł - otrzymasz do końca grudnia 2022 r. (jeśli ostatnie wymagane zlecenie zostało zrealizowane w październiku lub listopadzie) albo do 31 stycznia 2023 r. (gdy 6. nabycie jednostek odbyło się w grudniu 2022 r.) lub do końca lutego 2023 r., (jeśli ostatnia transakcja nastąpiła w styczniu lub lutym 2023 r.).

  Pieniądze zostaną przelane na ROR powiązany z SFI.

Mission complete!

Jak to wygląda w praktyce

Może brzmi to nieco skomplikowanie, więc posłużmy się przykładem. Jeżeli przystąpisz do promocji 1 czerwca 2022 roku i wybierzesz na datę zlecenia stałego 2. dzień miesiąca, to abyś otrzymał premię, musi być zrealizowana dyspozycja kupna z 1 czerwca oraz 6 transakcji w ramach zlecenia stałego (regularnego inwestowania). W tym przypadku ostatnie z nich zostanie wykonane 2 listopada 2022 r.

Między 1 czerwca a 2 listopada 2022 r. nie możesz złożyć zlecenia odkupienia/konwersji jednostek uczestnictwa funduszy nabytych w ramach promocji. W dniu przystępowania do akcji, czyli 1 czerwca, Twoje saldo w ramach usługi SFI nie może być mniejsze niż w dniu rozpoczęcia promocji, tj. 30 maja 2022 r.

Jeśli spełnisz te warunki, to pierwszą części premii (50 zł) otrzymasz do 31 lipca 2022 r., a drugą do 31 grudnia 2022 r.

Bank zastrzegł, że drugą premię wypłaci tylko w przypadku realizacji sześciu zleceń stałych wykonanych w cyklach comiesięcznych zgodnie ze złożonym wnioskiem promocyjnym.

Bardzo ważne sprawy

Dla uniknięcia niejasności, wyjaśnijmy dokładnie pojęcia, jakimi posługuje się bank:

 • zlecenie nabycia – dyspozycja jednorazowego nabycia jednostek/tytułów uczestnictwa funduszy w ramach SFI;
 • zlecenie stałe (zwane także regularnym inwestowaniem) – dyspozycja cyklicznego wykonywania zleceń zakupu jednostek uczestnictwa lub tytułów uczestnictwa w funduszu, która jest realizowana do czasu odwołania jej przez klienta.

Na podstawie ankiety MIFID może okazać się, że fundusz, który wybrałeś, jest:

 • niewystarczająco zgodny z Twoim profilem inwestycyjnym. Wówczas otrzymasz ostrzeżenie o tym fakcie we wniosku promocyjnym. Możesz je zignorować i inwestować w wybrany produkt;
 • sprzeczny z Twoim profilem inwestycyjnym. W tej sytuacji zostaniesz o tym poinformowany i będziesz musiał wybrać zakup jednostek innego funduszu z listy dostępnej w załączniku nr 1 do regulaminu promocji;
 • zgodny z Twoim profilem inwestycyjnym – wówczas nie otrzymasz żadnego ostrzeżenia, możesz złożyć wniosek.

Zdobyta w tej promocji premia nie podlega opodatkowaniu.

mBank przygotował zestaw informacji, które z pewnością przydadzą się początkującym inwestorom. Przedstawia w nim podpowiedzi dotyczące inwestowania i związane z tym opłaty.

Pamiętaj o ryzyku

Inwestowanie za pośrednictwem usługi SFI wiąże się z ryzykiem i nie gwarantuje realizacji założonego celu inwestycyjnego ani uzyskania określonego wyniku. Musisz liczyć się z możliwością utraty przynajmniej części zainwestowanych środków.

Z drugiej strony, regularne inwestowanie pozwala ograniczyć ryzyko inwestycyjne – raz kupisz taniej, innym razem drożej i w efekcie rosną szanse, że wybrany fundusz osiągnie satysfakcjonujący zysk.

Pamiętaj też, że inwestowanie ma sens w perspektywie długoterminowej, najlepiej liczonej w latach, a nie w miesiącach.

Przemyśl wszystkie aspekty tej propozycji i podejmij decyzję, do której będziesz w pełni przekonany.

Krzysztof Duliński

Autor tekstu o promocji