Wróć

2,5% przez 6 miesięcy na Koncie Oszczędnościowym w Citibanku

2,5% przez 6 miesięcy na Koncie Oszczędnościowym w Citibanku
Czas trwania
Cel (zysk) 2,5% na koncie oszczędnościowym.
Po drodze Należy założyć konto Citi Priotity i wykazać się na nim aktywnością.
Ostatnio sporo dzieje się na rynku kont oszczędnościowych – po tym, jak zupełnie nowy rachunek zaoferował Pekao, teraz do walki o klientów włączył się Citibank. Osoby, które do końca września założą konto Citi Priority i spełnią kilka dodatkowych warunków, otrzymają możliwość ulokowania środków na koncie oszczędnościowym oprocentowanym na 2,5% w skali roku.

Z oferty skorzysta pierwsze 1000 osób, które wywiążą się z warunków promocji.

Kto może wziąć udział w promocji?

Promocja skierowana do wszystkich pełnoletnich osób fizycznych, które w trakcie jej trwania podpiszą umowę o prowadzenie konta osobistego Citi Priority. Z oferty wyłączeni są natomiast klienci, którzy po 1 stycznia 2017 r. posiadali w Citibanku konto osobiste lub oszczędnościowe (lub byli pełnomocnikami do takich rachunków) oraz osoby zawodowo związane z Citibankiem.

Promocja obowiązuje do 30 września 2018 roku lub do wcześniejszego wyczerpania się promocyjnej puli nagród.

Jak podnieść oprocentowanie konta do 2,5%?

Z podwyższonego oprocentowania na Koncie Oszczędnościowym skorzystają osoby, które:

 1. Do 30 września 2018 roku za pośrednictwem tej strony internetowej wyślą wniosek o otwarcie konta osobistego Citi Priority wraz z Kontem Oszczędnościowym.
 2. Na podstawie złożonego wniosku podpiszą umowę o prowadzenie obu wymienionych rachunków najpóźniej do 31 października 2018 roku.
 3. Podczas podpisywania umowy wyrażą zgody na otrzymywanie od banku oraz jego partnerów informacji o charakterze marketingowym.
 4. Przez kolejne sześć miesięcy od daty założenia konta:
  • Utrzymają na rachunkach w banku średniomiesięczne saldo na poziomie min. 30 tys. zł

   lub
  • Zapewnią comiesięczne wpływy w wysokości min. 5 tys. zł
 5. Przez kolejne sześć miesięcy od daty założenia konta dokonają przynajmniej 18 transakcji bezgotówkowych (po min. 3 transakcje miesięcznie) kartą lub nośnikiem zbliżeniowym.

Za spełnienie powyższych warunków Citibank przez 6 miesięcy podniesie oprocentowanie Konta Oszczędnościowego do poziomu 2,5% rocznie. Maksymalna kwota objęta promocją to 100 tys. zł.

Uwaga - jeśli w danym miesiącu nie wywiążesz się z warunku zapewnienia wpływów (lub utrzymania salda) oraz nie wykonasz dostatecznej liczby transakcji bezgotówkowych, oprocentowanie konta oszczędnościowego pozostanie na standardowym poziomie, wynoszącym w zależności od zdeponowanej kwoty 0,1% lub 0,8%.

Przekazanie nagrody

Promocyjne oprocentowanie za dany miesiąc kalendarzowy zostanie naliczone nie później niż do 12 dnia kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym zostały spełnione warunki stawiane przez organizatora. Bank wypłaci uczestnikowi promocji odsetki w kwocie netto – już po potrąceniu należnego podatku.

Regulamin promocji

Zysk na Koncie Oszczędnościowym w Citibanku

W poniższej tabeli prezentujemy zysk, jaki możesz osiągnąć dzięki promocyjnemu oprocentowaniu Konta Oszczędnościowego w Citibanku. Możliwy do uzyskania zarobek porównaliśmy z odsetkami, które otrzymałaby osoba, która nie wywiąże się z warunków promocji.

Kwota na koncie oszczędnościowym

Oprocentowanie promocyjne

Oprocentowanie standardowe

5 000

50,63 zł

2,03 zł

10 000

101,25 zł

4,05 zł

25 000

253,13 zł

10,13 zł

50 000

506,25 zł

20,25 zł

75 000

759,38 zł

30,38 zł

100 000

1 012,50 zł

40,50 zł

Konto Citi Priority – czy warto?

Konto Citi Priority to rachunek przygotowany z myślą o klientach z tzw. segmentu affluent, czyli osobach o dochodach przewyższających średnią, najlepiej mieszczących się w drugim progu podatkowym. Stąd podstawowa opłata za jego prowadzenie jest dość wysoka i wynosi aż 30 zł.

Tego kosztu można jednak uniknąć, zapewniając miesięczne wpływy w wysokości min. 5 tys. zł i posiadając produkt kredytowy (np. bezpłatną kartę Citi Simplicity) lub alternatywnie utrzymując saldo rachunku na średniomiesięcznym poziomie przynajmniej 30 tys. zł. W zamian uzyskujemy dostęp do szeregu interesujących usług, wliczając w to bezpłatną kartę debetową, darmowe wypłaty z bankomatów w całej Polsce, a także indywidualną opiekę bankowego doradcy (oferowana dla osób, które ulokują w Citibanku przynajmniej 100 tys. zł).

Podsumowanie – trudne warunki, niezbyt atrakcyjna nagroda

Co tu dużo mówić - Citibank, który przyzwyczaił nas do niezwykle hojnych promocji kart kredytowych, tym razem nie zaszalał. Pierwsza rzecz to oferowana nagroda – oprocentowanie konta oszczędnościowego na poziomie 2,5% w naszej opinii ciężko nazwać wyróżniającym (tym bardziej, że raptem kilka dni temu Bank Pekao zaoferował rachunek, na którym bez żadnych warunków można zarobić 3,0% w skali roku). No właśnie – druga sprawa to wymogi stawiane uczestnikom. Te niestety na tle oferowanej nagrody są wręcz więcej niż wygórowane. Szczególnie konieczność zapewnienia wpływów w minimalnej wysokości 5 tys. zł miesięcznie (lub utrzymanie salda na poziomie ponad 30 tys. zł) to wymóg, który dla wielu może okazać się nie do przeskoczenia.

Żeby jednak nie być tak surowym, warto spojrzeć też na dobre strony oferty Citibanku. Po spełnieniu warunków promocji otrzymujemy zwolnienie z opłat za prowadzenie rachunku osobistego, a także podwyższone oprocentowanie konta oszczędnościowego do kwoty wynoszącej aż 100 tys. zł. Mało jest na rynku lokat bankowych (i prawie żadnego konta oszczędnościowego), które pozwalałyby na zdeponowanie na całkiem sensowny procent tak wysokiej sumy pieniędzy. I właśnie te element uznalibyśmy za największy atut opisywanej promocji.

Krystian

Autor tekstu o promocji