Wróć

Po raz kolejny do 200 zł premii za regularne inwestowanie w fundusze ING

Po raz kolejny do 200 zł premii za regularne inwestowanie w fundusze ING
Czas trwania
Cel (zysk) 200 zł w gotówce.
Po drodze Należy zainwestować min. 300 zł w fundusze ING, a następnie złożyć min. 6 dyspozycji regularnego inwestowania.
ING Bank Śląski od dawna namawia do systematycznego oszczędzania. Od pewnego czasu zachęca także do regularnego inwestowania. Motywacją do tego ma być premia pieniężna, której wysokość zależy od zainwestowanej kwoty. Maksymalny bonus może wynieść 200 zł.

Propozycja regularnego inwestowania w fundusze ING skierowana jest do osób pełnoletnich, które nie mają jeszcze w ING Banku Śląskim jednostek funduszy inwestycyjnych. Dotychczasowe inwestycje w ramach Indywidualnego Konta Emerytalnego nie są przeszkodą w udziale w II edycji akcji „Im więcej inwestujesz, tym więcej zyskujesz”.

Może się zdarzyć, że nagroda w wysokości 200 zł zachęci do udziału w tej promocji zupełnych nowicjuszy. Zacznijmy więc od kilku słów na temat samych funduszy inwestycyjnych.

Większy zysk, ale i większe ryzyko

Fundusze inwestycyjne to forma inwestowania polegająca na pomnażaniu kapitału poprzez zbiorowe inwestowanie w instrumenty finansowe (np. akcje, obligacje państw lub firm, a nawet lokaty, waluty). Środki lokowane przez fundusz pochodzą z wpłat jego uczestników, zarówno indywidualnych, jak i biznesowych.

Fundusze inwestycyjne często umożliwiają klientom lokowanie kapitału w instrumenty, które w zwykłych warunkach są niedostępne dla indywidualnych inwestorów. Decyzje inwestycyjne dotyczące zgromadzonych środków są podejmowane przez zarządzających danym funduszem.

Przyjmuje się, że poziom ryzyka inwestycyjnego jest związany z instrumentami finansowymi, w które dany fundusz inwestuje swoje środki. Te, które inwestują w obligacje państwowe uznawane są za bezpieczne. Zyski nie są wielkie, ale i ryzyko utraty środków nie jest duże. Z kolei w funduszach lokujących swoje środki w akcjach można zyskać dużo więcej, tyle tylko, że ryzyko straty części wpłaconego kapitału też jest większe.

Czy regularne inwestowanie ma sens?

Zdecydowanie tak! Przede wszystkim pozwala ograniczyć ryzyko: raz kupisz jednostki uczestnictwa taniej, innym razem drożej, więc rośnie prawdopodobieństwo, że fundusz wypracuje dla Ciebie zysk. Czas działa na Twoją korzyść.

Co ważne, nie trzeba inwestować od razu dużych kwot. Można wpłacać mniejsze kwoty, które nie są znaczącym obciążeniem dla domowych finansów, a z czasem złożą się na pokaźny kapitał.

Bank zachęca również do zautomatyzowania procesu inwestowania – ustawienia kwoty jaka ma być co miesiąc pobierana z konta osobistego na poczet inwestycji.

Zaletą takiego rozwiązania jest pewność, że jednostki funduszy inwestycyjnych będą faktycznie regularne nabywane. W przeciwnym wypadku istnieje ryzyko, że w którymś miesiącu zapomnisz o dokonaniu przelewu lub zrezygnujesz z niego wobec innych wydatków. Tymczasem filozofia mądrego oszczędzania i inwestowania opiera się na tym, by najpierw „płacić sobie”, potem rachunki, a dopiero na samym końcu myśleć o przyjemnościach.

Jak zacząć?

Wszystkie niezbędne kroki możesz wykonać na stronie promocji. Na przystąpienie do tej akcji masz czas do 28 czerwca 2019 r.

Będąc już klientem ING Banku Śląskiego, możesz od razu zalogować się do Mojego ING i rozpocząć działania w ramach promocji.

Jeśli jeszcze nie korzystasz z usług tego banku, musisz najpierw otworzyć rachunek osobisty i/lub Otwarte Konto Oszczędnościowe. Poniżej piszemy o atrakcyjnych promocjach, które są związane z tymi rachunkami.

„Ścieżka” do otwarcia konta osobistego czy konta oszczędnościowego też zaczyna się na wspomnianej stronie internetowej. Po pokonaniu tego etapu będziesz mógł przejść do działań bezpośrednio związanych z inwestowaniem.

Początek inwestowania

Oto niezbędne działania na Twoje drodze po premię:

  1. Kliknij: „Zapisz się i inwestuj regularnie” na stronie promocji. Następnie wypełnij ankietę inwestycyjną (odmowa jej wypełnienia będzie traktowana jako brak ankiety, co uniemożliwi Ci otrzymanie nagrody) i podpisz z ING umowę pośrednictwa w zakresie nabywania jednostek uczestnictwa w funduszach inwestycyjnych.
  2. Kup jednostki uczestnictwa dowolnego funduszu inwestycyjnego za min. 300 zł.
  3. Ustaw dyspozycję regularnego inwestowania (DRI). Bank proponuje, byś wybrał jedną z kwot: 300, 500 lub 1000 zł. Inwestowanie innych kwot pozbawi Cię prawa do nagrody.

Premia za regularność

Nagrodę za regularne inwestowanie otrzymają Ci, na rachunkach których do 31 grudnia 2019 r. zostanie odnotowanych co najmniej 6 transakcji zakupu jednostek uczestnictwa w ramach dyspozycji regularnego inwestowania (DRI).

Zwracamy uwagę, że zgodnie z regulaminem do chwili wypłaty premii nie możesz zmienić wysokości inwestowanej kwoty i nie można wpłacać zadeklarowanej kwoty w kilku transzach.

Wypłata nagrody

Premia zostanie wypłacona przez ING Bank Śląski do 20 stycznia 2020 r. na Twoje Otwarte Konto Oszczędnościowe. Wysokość nagrody jest uzależniona od wysokości inwestowanej kwoty. Możesz otrzymać jedną z trzech kwot:

  • 100 zł za pierwsze nabycie na kwotę min. 300 zł i realizację 6 kolejnych DRI, każde na kwotę 300 zł;
  • 150 zł za pierwsze nabycie na kwotę min. 300 zł i realizację 6 kolejnych DRI, każde na kwotę 500 zł;
  • 200 zł za pierwsze nabycie na kwotę min. 300 zł i realizację 6 kolejnych DRI, każde na kwotę 1 000 zł.

Jak widzisz, musisz dokonać 7 transakcji - nabycie jednostek funduszu oraz 6 kolejnych przelewów w ramach DRI.

Nagrodę otrzymasz pod warunkiem, że w dniu jej przekazywania będziesz:

  • posiadaczem aktywnej dyspozycji regularnego inwestowania na wybraną wcześniej kwotę,
  • rejestr Twoich jednostek będzie opiewał na kwotę min. 300 zł,
  • będziesz miał aktywne Otwarte Konto Oszczędnościowe.

Nie martw się podatkiem dochodowym od swojej premii. ING Bank Śląski zapłaci go za Ciebie.

Konto Funduszowe

Zachęcając do regularnego inwestowania, ING Bank Śląski zadbał o ułatwienie klientom podejmowania decyzji. Nie pozostawia ich samych na trudnym rynku inwestycyjnym, lecz zachęca do skorzystania z Konta Funduszowego. W jego ramach do dyspozycji są 3 pakiety funduszy. Skład każdego z pakietów ustalają eksperci, biorąc pod uwagę aktualną sytuację rynkową. Ty wybierasz jedną z dostępnych możliwości, kierując się swoją skłonnością do ryzyka i oczekiwanym zyskiem.

ING Pakiet Ostrożny to szansa na atrakcyjne zyski przy stosunkowo niskim ryzyku. Zalecany minimalny okres inwestycji to 1 rok. Twoje środki będą w 100% inwestowane w fundusze obligacji.

ING Pakiet Umiarkowany daje szansę na wyższe zyski, ale wiąże się też z wyższym ryzykiem. W jego przypadku minimalny okres inwestowania powinien wynosić 2 lata. 70% środków jest inwestowanych w fundusze obligacji, a pozostałe 30% w fundusze akcyjne.

ING Pakiet Dynamiczny to możliwość osiągnięcia bardzo wysokich zysków przy zgodzie na duże ryzyko inwestycyjne. Zalecany minimalny okres inwestycji w tym przypadku to 3 lata. Portfel w tym Pakiecie składa się w 35% z funduszy obligacji i w 65% z funduszy akcji.

Konto z Lwem

Rachunki osobiste w ING Banku Śląskim charakteryzują się niskimi opłatami, dużym zakresem możliwości i często organizowanymi akcjami specjalnymi dla ich posiadaczy. Aktualnie trwają dwie promocje, w których można zdobyć 140 zł premii za skorzystanie z oferty banku. Młodzi, w wieku 18-26 lat, dostaną nagrodę za założenie Konta Mobi. Starsi zostaną obdarowani bonusem za otwarcie Konta Direct.

Dodajmy, że w ING cyklicznie podwyższa oprocentowanie Otwartego Konta Oszczędnościowego i zaprasza swoich klientów do specjalnych promocji, np. nagradza za przeniesienie wynagrodzenia czy skorzystanie z karty kredytowej.

Ważne informacje

Nabycie jednostek uczestnictwa jest zwolnione z opłaty dystrybucyjnej.

Gdyby w dniu realizacji dyspozycji regularnego inwestowania na Twoim koncie nie było wystarczających środków, bank powiadomi Cię o tym fakcie. Po pewnym czasie podejmie kolejne próby dokonania przelewu. Jeśli się to nie uda, to po prostu w tym miesiącu przelew w ramach DRI nie zostanie zrealizowany. Zauważ jednak, że margines „błędu” jest niewielki. Do 31 grudnia 2019 r. bank musi odnotować przynajmniej 6 transakcji w ramach dyspozycji regularnego oszczędzania.

Warto przemyśleć tę propozycję

Na ogół promocje sprowadzają się do założenia konta lub sięgnięcia po kartę kredytową, wykonania mniej lub bardziej skomplikowanych zadań - i po pewnym czasie można cieszyć się nagrodą. Tym razem mamy do czynienia raczej z formą zachęty do zatroszczenia się o swoje bezpieczeństwo finansowe, do stworzenia poduszki finansowej.

ING Bank Śląski zadbał na stronie promocji o dostarczenie argumentów na rzecz regularnego inwestowania (rozłożenie inwestycji w czasie pozwala ograniczyć ryzyko) i przygotował pakiety inwestycyjne, które z pewnością ułatwią wybór odpowiedniej strategii pomnażania oszczędności, uwzględniającej Twoje możliwości finansowe, skłonność do ryzyka i horyzont inwestycyjny.

Przemyśl dobrze tę propozycję. Regularne inwestowanie może Ci przynieść pokaźny kapitał, a nagrody zgromadzone w innych promocjach organizowanych przez ING Bank Śląski będą tylko miłym dodatkiem do niego.

Krzysztof Duliński

Autor tekstu o promocji