Wróć

300 zł premii za mBiznes konto Standard z terminalem płatniczym w mBanku

2 komentarze / opinie
300 zł premii za mBiznes konto Standard z terminalem płatniczym w mBanku
Czas trwania
Cel (zysk) 25 premii miesięcznie przez kolejne 12 miesięcy, maksymalnie 300 zł
Po drodze Należy założyć mBiznes konto Standard wraz z terminalem, a następnie zadbać, aby w każdym z 12 miesięcy rachunek firmowy został uznany wpływami z terminala.
mBank premiuje firmy, które zdecydują się na założenie rachunku biznesowego wraz z terminalem płatniczym. Za spełnienie tego wymogu możesz otrzymać nawet 300 zł premii przez rok, a do tego zwolnienie z podstawowych opłat za konto przez 2 lata.

Akcja “Premia za terminal dla nowych klientów mBanku” organizowana jest przez sam mBank i trwa aż do 10 stycznia 2020 roku.

Co możesz zyskać?

Trzeba przyznać, że bonusy oferowane firmom w tej promocji są naprawdę atrakcyjne:

  • 25 zł premii miesięcznie przez kolejne 12 miesięcy, maksymalnie 300 zł, za przyjmowanie płatności przez terminal – nazwijmy ją “POSback”.
  • zwolnienie z podstawowych opłat za mBiznes konto Standard przez 24 miesiące - koszty objęte ulgą to prowadzenie rachunku, obsługa karty debetowej, przelewy internetowe, wypłaty z bankomatów mBanku, Planet Cash, Euronet i Santander Bank Polska oraz wpłaty we wpłatomatach mBanku i Euronetu.

Jest jeszcze jedna nagroda, nieuwzględniona w regulaminie, czyli preferencyjne warunki używania terminala płatniczego w ramach programu “Polska Bezgotówkowa” - zwolnienie z opłaty za instalację i abonament przez 18 miesięcy (terminal Planet Pay) lub całkowicie bezpłatny mobilny terminal SumUp + niższe prowizje od obrotu.

Dla firm, czyli dla kogo?

Katalog przedsiębiorców, którzy mogą skorzystać z promocji, jest naprawdę szeroki i obejmuje zarówno jednoosobową działalność gospodarczą, jak i spółki (z wyjątkiem spółek akcyjnych), stowarzyszenia, spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe, kościoły, parafie, związki wyznaniowe oraz szkoły i przedszkola.

Pierwszy warunek uczestnictwa to przychody ze sprzedaży niższe niż 10 mln zł rocznie. Drugi – brak posiadania rachunku firmowego dla danego numeru NIP na dzień 14 stycznia 2019 r.

Jak otrzymać atrakcyjne bonusy?

Pierwszym krokiem na Twojej drodze po nagrody jest założenie mBiznes konta Standard (i podpisanie umowy) w ramach promocji “Premia za terminal dla nowych klientów mBanku” do 10 stycznia 2020 roku. Istotne, abyś podczas składania wniosku zaakceptował regulamin, gdyż będzie to potwierdzeniem objęcia Cię promocją na terminal.

Drugi krok dotyczy premii “POSback” - tutaj powinieneś naturalnie zawnioskować o terminal płatniczy, a następnie zadbać, aby w każdym z 12 miesięcy (licząc od miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy) rachunek firmowy został uznany wpływami z terminala. Mówiąc prościej - wystarczy, abyś przyjął chociaż jedną płatność kartą na nowym terminalu.

O czym warto pamiętać?

Premia “POSback” zostanie Ci wypłacona na rachunek firmowy do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym spełniłeś warunek wpływów z terminala. Jeśli w danym miesiącu nie przyjmiesz płatności kartą, wciąż możesz uzyskać nagrodę w kolejnych okresach.

Każdy przychód firmy należy samodzielnie rozliczyć z Urzędem Skarbowym, zatem powinieneś liczyć się z tym, że przyznaną premię będzie trzeba pomniejszyć o należny podatek.

mBiznes konto Standard

mBiznes konto Standard założone w promocji przez dwa lata jest praktycznie bezpłatne, co może zauważalnie obniżyć koszty prowadzenia firmy. Warto jednak pamiętać, że po tym czasie opłaty wrócą do standardowego poziomu – wtedy za prowadzenie konta zapłacimy 9 zł miesięcznie, jednak unikniemy tego kosztu, wykonując przelew do ZUS. Niestety każdy przelew internetowy będzie wiązał się z 1,50 zł sztywnej prowizji.

Podstawowe koszty związane z kartą płatniczą również nie należą do niskich - obsługa "plastiku” to 5 zł miesięcznie, ale opłaty można uniknąć dzięki transakcjom kartą na min. 500 zł. Prowizja za wypłaty z bankomatów mBanku, Planet Cash, Euronetu i Santander Bank Polska nie jest pobierana pod warunkiem, że wypłacana kwota to min. 100 zł, w przeciwnym razie będzie to 1,3 zł od każdej wypłaty. Jeśli będziemy chcieli pobrać gotówkę z sieci innych bankomatów, zapłacimy 3% min. 5 zł.

Terminale płatnicze w mBanku

Promocja rachunku firmowego w mBanku jest ściśle powiązana z ofertą terminali płatniczych. Jeśli wcześniej nie korzystałeś z takiego rozwiązania, możesz skorzystać z preferencyjnych warunków w ramach programu “Polska Bezgotówkowa” i znacznie obniżyć koszty przyjmowania płatności kartami.

Dla terminali Planet Pay specjalne warunki obejmują brak opłaty za instalację oraz zwolnienie z abonamentu przez 18 miesięcy (potem wyniesie on 36 zł netto). Przez pierwszy rok prowizja za przyjmowanie płatności wyniesie 0% dla obrotu do 100 tys. zł.

W przypadku mobilnych terminali SumUp otrzymasz urządzenie całkowicie za darmo i przez 12 miesięcy również nie zapłacisz prowizji za transakcje kartami Visa/Mastercard do 100 tys. zł.

Świetna oferta dla detalistów!

Oferta mBiznes konta Standard z terminalem płatniczym to naszym zdaniem naprawdę dobra propozycja dla tych przedsiębiorstw, które zamierzają rozpocząć przyjmowanie płatności kartami. W promocji firmy otrzymują zwolnienie z podstawowych opłat za rachunek przez całe 2 lata, a do tego bank będzie je premiował 25 zł co miesiąc, o ile na konto wpłyną środki z akceptacji kart. Do tego dochodzą również niższe koszty obsługi samego terminala, zatem łączny zysk wyniesie 300 zł z premii “POSback” + oszczędności na opłatach za rachunek i terminal.

Jeśli prowadzisz firmę i zastanawiasz się, czy zacząć przyjmowanie płatności kartami, propozycja mBanku warta jest uwagi.

Aldona Derdziak

Autor tekstu o promocji

Komentarze i pytania

(2)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
A
Andrzej 1968
Gość

Naprawdę wystarczy jedna transakcja w miesiącu na terminalu by dostac 25 zeta nagrody?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Andrzej 1968

Tak - regulamin nie precyzuje obrotu kartami, jaki powinien zostać osiągnięty z terminala, więc równie dobrze może to być jedna transakcja.

Odpowiedz