Wróć

500 zł premii i dwuletnie zwolnienie z opłat za otwarcie firmy i mBiznes konta Standard w mBanku

4 komentarze / opinie
500 zł premii i dwuletnie zwolnienie z opłat za otwarcie firmy i mBiznes konta Standard w mBanku
Czas trwania
Cel (zysk) Łącznie do zyskania 500 zł premii i dwuletnie zwolnienie z opłat za kluczowe usługi bankowe.
Po drodze Należy założyć firmę za pośrednictwem banku, jednocześnie otworzyć mBiznes konto Standard i przez 5 kolejnych miesięcy wykonać 1 transakcję kartą i przelew do ZUS na kwotę 200 zł
Natychmiast po zakończeniu poprzedniej edycji promocji „500 zł na nową firmę” mBank wystartował z kolejną jej odsłoną. Dzięki temu przedsiębiorcy, którzy otworzą firmę za pośrednictwem strony banku, a następnie skorzystają z oferty mBiznes konta Standard, wciąż stoją przed ogromną szansą zyskania 500 zł premii. Do tego bank dorzuca też dwuletnie zwolnienie z kluczowych opłat.

Aktualna edycja potrwa do 3 lipca 2019 r. Na początku sprawdźmy, kto może być jej uczestnikiem.

Kto skorzysta?

Z oferty mogą skorzystać jedynie osoby fizyczne, które w dniu składania wniosku o otwarcie firmy nie prowadziły jednoosobowej działalności gospodarczej (w rozumieniu ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej).

W regulaminie zawarto również wykluczenie obejmujące osoby, które brały udział w poprzedniej edycji promocji “500 zł na nową firmę” oraz w jeszcze wcześniejszej akcji “Proste konto i 500 zł na nową firmę”.

500 zł + zwolnienie z opłat

Nagroda w promocji robi wrażenie. Za spełnienie jej warunków mBank nagradza de facto podwójną premią, w której skład wchodzą:

  • 500 zł (a dokładniej: 5 premii cząstkowych po 100 zł każda) oraz
  • dwuletnią gwarancję braku opłat za następujące usługi bankowe: prowadzenie konta, korzystanie z karty debetowej, wypłaty z bankomatów mBanku, Planet Cash, Euronetu i Santander Bank Polska w kraju, wpłaty we wpłatomatach mBanku i Euronetu oraz przelewy w systemie Elixir.

Pora sprawdzić, w jaki sposób możesz zdobyć wszystkie te premie.

3 kroki do premii

Aby zdobyć łącznie 500 zł, będziesz musiał wykonać kilka prostych czynności:

  1. Złożyć wniosek o rejestrację jednoosobowej działalności gospodarczej, np. za pośrednictwem tej strony mBanku. Podczas składania wniosku zostaniesz poproszony o wyrażenie zgody na przekazanie danych osobowych objętych tajemnicą bankową do CashDirector S.A. (SuperKsięgowa.pl). W przypadku, kiedy takiej zgody nie wyrazisz, nie będziesz mógł otworzyć działalności gospodarczej z pomocą mBanku, a tym samym – nie spełnisz warunków promocji.
  2. W ramach rejestracji firmy jednocześnie powinieneś zawnioskować o otwarcie mBiznes konta Standard i do 3 lipca 2019 r. zawrzeć z bankiem umowę o prowadzenie rachunku.
  3. W każdym z kolejnych 5 miesięcy liczonych od dnia zawarcia umowy o konto musisz się wykazać pewną aktywnością: tzn. opłacić ZUS na kwotę minimum 200 zł oraz wykonać przynajmniej jedną transakcję kartą debetową wydaną do rachunku (warto więc ją wyrobić podczas zakładania konta).

Mamy dla Ciebie jeszcze jedną wiadomość – nawet jeśli w którymś miesiącu nie spełnisz wymogów opisanych w punkcie trzecim, to nie stracisz prawa do następnych premii. Wciąż będziesz mógł liczyć na bonusy od banku, choć ich suma będzie oczywiście odpowiednio niższa.

Przekazanie nagrody

Premie cząstkowe (100 zł) w postaci przelewu na nowo otwarte konto zostaną wypłacone najpóźniej 30. dnia miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym dany uczestnik wywiązał się z warunków promocji.

Premia stanowi przychód od osób prawnych oraz przychód z działalności gospodarczej, a tym samym nie jest zwolniona z opodatkowania. Musisz ją więc uwzględnić w przychodach swojej firmy.

Regulamin promocji znajdziesz tutaj.

Co warto wiedzieć o rejestracji firmy w formie elektronicznej?

Zanim zarejestrujesz firmę, przygotuj wszystkie informacje niezbędne do wypełnienia wniosku (swoje dane osobowe, nazwę firmy, kod PKD, formę opodatkowania itp.). Pełną listę informacji, które będziesz musiał podać we wniosku, znajdziesz w tym załączniku.

Warto też podkreślić, że rejestracja firmy przez bank jest darmowa, a w razie jakichkolwiek problemów z wypełnianiem formularza możesz poprosić o pomoc pracownika banku (dzwoniąc pod numer 22 100 46 70) oraz skonsultować się z księgową (aby to zrobić, na wniosku kliknij w ikonę „Kontakt”).

Ile kosztuje mBiznes konto Standard?

Wybierając konto firmowe, warto zwrócić uwagę na koszty prowadzenia i korzystania z rachunku oraz opłaty za obsługę karty płatniczej. Poniżej prezentujemy listę standardowych prowizji związanych z posiadaniem mBiznes konta Standard. Zwróć uwagę na to, że korzystając z promocyjnej oferty, przez dwa lata będziesz mógł całkiem sporo zaoszczędzić.

Konto w promocji Opłaty standardowe
Prowadzenie rachunku 0 zł przez 2 lata 9 zł miesięcznie; opłaty można uniknąć, dokonując w danym miesiącu przelewu do ZUS
Obsługa karty 0 zł przez 2 lata 5 zł miesięcznie; opłaty można uniknąć, dokonując kartą transakcji na min. 500 zł w miesiącu
Przelewy internetowe 0 zł za nielimitowane przelewy przez 2 lata 1,50 zł za każdy przelew
Przelew do ZUS i US 0 zł
Wypłaty z bankomatów w kraju 0 zł przez 2 lata za wypłaty z bankomatów mBanku, Planet Cash, Euronet i Santander Bank Polska 0 zł za wypłaty powyżej 100 zł z bankomatów mBanku, Planet Cash, Euronet i BZ WBK; 1,3 zł dla niższych wypłat

Pozostałe koszty związane z prowadzeniem konta opisaliśmy dokładniej w naszej analizie.

Ciekawa propozycja dla początkujących przedsiębiorców

Odnowienie promocji dla początkujących przedsiębiorców to bardzo dobra wiadomość i dowód na popularność tej oferty. 500 zł premii i zwolnienie z opłat z pewnością skusi kolejnych nowych klientów biznesowych.

Kolejnym plusem z punktu widzenia uczestników jest fakt, że w bieżącej edycji bank złagodził warunek dotyczący wymaganych płatności ZUS. Ostatnio minimalna kwota takiej płatności wynosiła 250 zł, a obecnie jest to już tylko 200 zł.

Samo zakładanie firmy za pośrednictwem banku to proces, który nie powinien stanowić problemu. Wystarczy, że poprawnie wypełnisz wniosek, a bank w Twoim imieniu założy Profil Zaufany, dokona rejestracji firmy w Urzędzie Skarbowym wraz z nadaniem NIP-u, zarejestruje firmę w ZUS i CEiDG. Wystąpi także do GUS o nadanie numeru REGON. Co ważne, wszystkie te czynności wykona bezpłatnie. To wszystko sprawia, że propozycja mBanku dla przedsiębiorców jest zdecydowanie godna rozważenia.

Michał Radzimiński

Autor tekstu o promocji

Komentarze i pytania

(4)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
J
JakSieTrzymac
Gość

Założyłam, ZUS opłaciłam zgodnie z tym, co pracownik mi podpowiedział: zamiast 10 dn msc - wcześniej, tak by promocja objęła pierwszy msc. Leci 3 msc a ja nie dostałam żadnego zwrotu.

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@JakSieTrzymac

W tej sytuacji radzimy złożyć reklamację - jeśli warunki zostały spełnione, a bank nie wypłacił premii, racja powinna być po stronie klienta.

Odpowiedz

J
Joh
Gość

Wszystko jasne, tylko w jaki sposób mam spełnić warunek opłaty składki ZUS w ciągu 1 miesiąca od zawarcia umowy o prowadzenie rachunku, skoro ZUS opłacamy z dołu w kolejnym miesiącu?
Jak przykładowo zarejestruję działalność z terminem jej rozpoczęcia od 1 mają, to pierwszą składkę ZUS zapłacę 10 czerwca, czyli stracę miesiąc promocji. Umowę o prowadzenie rachunku muszę mieć w zasadzie podpisaną już końcem kwietnia.

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Joh

W takiej sytuacji premia za pierwszy miesiąc rzeczywiście przepada. Kontaktowaliśmy się w tej sprawie z bankiem. Pracownik potwierdził, że pierwszej płatności ZUS należy dokonać w ciągu miesiąca od dnia otwarcia rachunku firmowego. A zatem pozostaje albo otwarcie firmy i konta np. w połowie miesiąca, albo walka o pozostałe 400 zł...

Odpowiedz