Promocja została zakończona. Sprawdź najnowszą: 400 zł premii za mKonto Intensive w mBanku + 120 zł za eKonto Junior.

Do 150 zł za eKonto osobiste w mBanku + 1,8% na rachunku Moje cele

Publikacja:
Do 150 zł za eKonto osobiste w mBanku + 1,8% na rachunku Moje cele
Popularność promocji
Czas trwania
Cel (zysk) 150 zł w gotówce + 1,8% na rachunku Moje Cele.
Uczestnik Nowy klient, który po 1 stycznia 2017 r. nie posiadał konta osobistego ani oszczędnościowego w mBanku.
Po drodze Po otwarciu konta w każdym z 3 miesięcy trzeba spełnić warunki aktywności, przy czym wysokość premii zależy od liczby transakcji wykonanych kartą lub telefonem/Blikiem.
mBank po raz kolejny zachęca do założenia eKonta osobistego. Tym razem trzeba się wykazać aktywnością w korzystaniu z rachunku przez 3 miesiące. Premiowane są transakcje kartą oraz telefonem lub Blikiem. Im więcej płatności wykonasz, tym wyższa będzie Twoja nagroda. Maksymalnie możesz zgarnąć 50 zł w miesiącu, czyli 150 zł w całej akcji. Miłym dodatkiem do premii gotówkowej jest 1,8% na koncie do automatycznego oszczędzania Moje Cele.

Do promocji „Aktywność się opłaca” można przystąpić do 31 maja 2021 r. Liczba kont otwartych w ramach akcji nie jest w żaden sposób ograniczona – jeśli spełnisz wszystkie warunki w wymaganym terminie, na pewno otrzymasz bonus, przy czym jego wysokość będzie uzależniona od Twojej aktywności. Maksymalna premia może wynieść 150 zł, po 50 zł za każdy z trzech miesięcy spełniania wymagań regulaminu.

Do tego mBank dorzuca oprocentowanie 1,8% na rachunku Moje Cele służącym do automatycznego oszczędzania, jeśli oczywiście zdecydujesz się go otworzyć razem z kontem osobistym. Podwyższona stawka obejmuje środki do 10 tys. zł i obowiązuje przez 3 kolejne pełne miesiące kalendarzowe po otwarciu konta.

Dla kogo promocja?

mBank kieruje ofertę do nowych klientów. Warunkiem jest nieposiadanie po 1 stycznia 2017 r. konta osobistego ani oszczędnościowego o numerach rozliczeniowych 1140 2004 lub 1140 2017. Wykluczenie obejmuje również współposiadaczy wspomnianych rachunków.

Zwracamy uwagę, że choć okres karencji jest bardzo długi, to jednak prawa do skorzystania z oferty nie pozbawia np. posiadanie w mBanku lokaty czy konta firmowego.

Możesz wziąć udział w akcji? Czytaj dalej.

150 zł – instrukcja krok po kroku

Zgarnięcie premii w maksymalnej wysokości wymaga znacznej aktywności w korzystaniu z rachunku:

Start
 • Krok 1

  Do 31 maja 2021 r. złóż wniosek o eKonto osobiste wraz z kartą oraz (opcjonalnie) rachunkiem do automatycznego oszczędzania Moje Cele na stronie banku. Pamiętaj o wymaganych oświadczeniach i akceptacji regulaminu.

 • Informacja

  Konto możesz otworzyć metodą "na selfie" lub też wypełniając wniosek online i dopełniając formalności w obecności kuriera lub w placówce (zgodnie z wyborem dokonanym we wniosku).

  Sposób dostarczenia umowy o eKonto osobiste w mBanku
 • Krok 2

  W każdym z 3 miesięcy następujących po miesiącu otwarcia rachunku:

  • zapewnij jednorazowy wpływ w wysokości min. 1000 zł oraz
  • wykonaj choć jedną transakcję kartą oraz
  • dokonaj przynajmniej jednej płatności telefonem i/lub Blikiem.
 • Informacja

  Za każdą transakcję kartą bank przyzna Ci 1 zł premii. Płatność telefonem lub Blikiem wyceniona jest na 2 zł. Za dany miesiąc możesz otrzymać maksymalnie 50 zł.

 • Krok 3

  Jeśli chcesz uzyskać 1,8% na rachunku Moje Cele, dopilnuj, by w każdym z 3 kolejnych miesięcy kalendarzowych po jego otwarciu suma wpływów była o co najmniej 100 zł wyższa niż suma obciążeń. Promocyjna stawka 1,8% zostanie naliczona za każdy miesiąc, w którym spełniłeś ten warunek.

 • Premia

  Należną Ci kwotę zwrotu za aktywne korzystanie z karty oraz płatności telefonem i/lub Blikiem otrzymasz na eKonto osobiste do końca kolejnego miesiąca.

Mission complete!

Wyjaśnijmy zawiłości związane z terminami wykonywania poszczególnych działań na konkretnym przykładzie. Jeśli otworzysz konto w styczniu 2021 r., to w lutym, marcu i kwietniu musisz zapewnić wpływ min. 1000 zł oraz wykonać przynajmniej jedną transakcję kartą oraz płatność telefonem lub Blikiem. Premię za luty otrzymasz do końca marca, za marzec – w kwietniu, a za kwiecień – w maju.

Premie w promocji są zwolnione z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

Co zrobić we wniosku?

O rachunek do automatycznego oszczędzania Moje Cele wnioskujesz już na etapie składania wniosku o eKonto osobiste. Zaznacz odpowiednie pole w tym miejscu, aby mieć szansę na wyższe oprocentowanie „resztek” z wykonywanych transakcji. Na tym etapie możesz także włączyć bezpłatną usługę CyberRescue, pomocną np. przy kradzieży konta w mediach społecznościowych.

Wniosek o konto oszczędnościowe Moje Cele w mBanku

Zaakceptuj też oświadczenie związane z uczestnictwem w promocji. Po rozwinięciu menu we wniosku zobaczysz ich całą listę. Zwróć uwagę, czy zaznaczone jest pole przy oświadczeniu, że zapoznałeś się z regulaminem promocji i wyrażasz zgodę na wzięcie w niej udziału.

eKonto z premią, oświadczenie

Jakie wpływy i transakcje zostaną uznane?

Jeśli chodzi o warunek wpływu, to należy pamiętać, że musi on być jednorazowy – nie liczy się suma, chodzi o co najmniej 1000 zł w jednym przelewie. Może on pochodzić z dowolnego źródła z wyjątkiem innego konta w mBanku, którego jesteś posiadaczem lub współposiadaczem. Najprościej będzie po prostu wykonać przelew z Twojego rachunku w innym banku.

Zakupów możesz dokonywać w punktach handlowo usługowych oraz w Internecie.

Ważne, by transakcje nie zostały anulowane (zwrócone) przed 15. dniem kolejnego miesiąca od ich wykonania.

Dodajmy, że płatność Blik to zarówno transakcja opłacona tą metodą w placówkach handlowo-usługowych i Internecie, jak i wypłata gotówki Blikiem z bankomatu, a także przelew na numer telefonu.

eKonto osobiste w mBanku – ile kosztuje?

Jedna płatność kartą – tyle wystarczy, by korzystanie z „plastiku” nie wiązało się z żadnymi opłatami. Z kolei samo prowadzenie eKonta osobistego jest całkowicie i bezwarunkowo darmowe. Pozostałe parametry rachunku znajdziesz poniżej:

 • Konto
  0 zł
 • Karta
  0 zł / 10 zł

 • Bankomaty
  0 zł / 2,50 zł / 5 zł

 • Przelew internetowy
  0 zł

1,8% na Moje Cele? Warto skorzystać

Kolejną zachętą do skorzystania z oferty mBanku jest rachunek do automatycznego oszczędzania, który w ramach promocji oferuje oprocentowanie 1,8% w skali roku. Maksymalna kwota to 10 tys. zł, a czas naliczania wyższych odsetek to 3 pełne kolejne miesiące kalendarzowe po założeniu konta.

Bank wyjaśnia tę zasadę w regulaminie w następujący sposób:

jeżeli Uczestnik Promocji otworzył rachunek do regularnego oszczędzania Moje Cele w styczniu, to promocyjne oprocentowanie będzie obowiązywało przez luty, marzec i do końca kwietnia.

Na Moje Cele trafia reszta z wykonywanych transakcji, więc właściwie nie musisz myśleć o jego zasilaniu. Wcześniej ustaw tylko, czy ma to być określona kwota, czy procent od płatności.

Warto wiedzieć, że możliwe jest też zasilanie konta Moje Cele zleceniem stałym, niekoniecznie muszą to być resztki z płatności.

 • Oprocentowanie
  7,5%
 • Opłata za konto
  0 zł
 • Konto osobiste
  TAK

 • Konto oszczędnościowe
  NIE
Oprocentowanie 7,5% dotyczy nowych klientów, którzy otworzą rachunek Moje Cele z kontem osobistym w promocji przez selfie / e-dowód oraz obecnych klientów zakładających Moje Cele przez stronę banku, bankowość elektroniczną lub aplikację mobilną.

150 zł pod warunkiem znacznej aktywności

W dotychczasowych akcjach dotyczących eKonta osobistego trzeba się było wykazać szybkością w zleceniu przelewu i aktywnością w korzystaniu z rachunku. Tym razem wystarczy tylko ten drugi element, ale musi to być znaczna aktywność. Zdobycie maksymalnej premii w miesiącu wymaga wykonania 25 płatności telefonem i/lub Blikiem albo jeszcze większej liczby operacji, jeśli część z nich będzie transakcjami kartą.

Nie są to więc warunki łatwe do zrealizowania; zwłaszcza w obecnych czasach, gdy liczne placówki handlowo-usługowe są zamknięte, wiele czasu spędzamy w domach. Pewnym pocieszeniem jest promocyjne oprocentowania rachunku do automatycznego oszczędzania Moje Cele. 1,8% przez 3 miesiące to naprawdę solidny bonus w obecnych warunkach rynkowych, gdy standardowe oprocentowanie depozytów jest bliskie zeru.

Krzysztof Duliński

Autor tekstu o promocji
Oceń promocję
0
(0 ocen)
Twój głos pomoże innym Bankonautom w podjęciu decyzji, czy warto skorzystać z tej promocji. Średnia ocen uwzględnia ocenę Bankonauty - Autora tekstu, który szczegółowo przyjrzał się ofercie.
Dziękujemy za Twój głos Dziękujemy za Twój głos

Komentarze i pytania

(12)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
A
Andrzej
Gość

Czy dobrze liczę?

Wpłacając 10 000 zł przy oprocentowaniu 1,8% mamy 15 zł brutto odsetek, a po odjęciu podatku Belki 12 zł (na czysto). Promocja trwa przez 3 miesiące czyli max. 36 zł można z tej promocji "wyciągnąć". I dodatkowo trzeba pilnować by na koniec każdego miesiąca na eKoncie było o 100 zł więcej niż poprzedniego miesiąca.

No wzruszyłem się. Kwota oszczędności powala. I jeszcze trzeba przebić się przez ten marketingowy bełkot mBanku, bo tam nie może być nic prosto napisane.

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Członek załogi
@Andrzej

Twoje obliczenia są poprawne, ale warunek przyrostu o 100 zł trzeba spełnić na Moich Celach, a nie na eKoncie.

Odpowiedz

V
VaBank
Gość

Czy oprocentowanie na rachunku Moje Cele nalicza się co miesiąc, czy dopiero na koniec okresu promocyjnego? I czy gdzieś można znaleźć informację o oprocentowaniu promocyjnym? Skorzystałem z poprzedniej promocji, jednak nie mam żadnego potwierdzenia w tym zakresie.

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Członek załogi
@VaBank

Oprocentowanie promocyjne nalicza się co miesiąc, jednak w szczegółach rachunku tego nie widać. Jeśli wpłacisz maksymalną kwotę objętą promocją (10 tys. zł), to w historii operacji na Moich Celach odsetki powinny wynieść ok. 16-17 zł (podatek od tego bank ujmuje osobno). To będzie znak, że bank naliczył promocję.

Odpowiedz

R
Rafał
Gość

Promocja nie jest wcale trudna ponieważ wystarczy w każdym miesiącu wykonać 25 przelewów blik na telefon kogoś z rodziny. W regulaminie nie widzę wykluczenia żeby wszystkie przelewy poszły na jeden numer telefonu

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Członek załogi
@Rafał

Zgadza się, nie ma takiego wykluczenia, jednak 25 przelewów Blik w miesiącu to sporo :)

Odpowiedz

D
dociekliwa
Gość

Hmm... Na dobrą sprawę najlepiej skorzystać z tej promocji na początku lutego, co? Wtedy 1,8% na Moje Cele mamy aż do końca maja? ?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Członek załogi
@dociekliwa

Zgadza się - przetestowałam to na poprzedniej edycji. Założyłam Moje Cele na początku października i promocyjne odsetki otrzymałam też za miesiąc otwarcia konta :)

Odpowiedz

A
Arek
Gość

Czy przelewy na telefon są w tej promocji premiowane?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Członek załogi
@Arek

Tak - płatność Blik według regulaminu obejmuje zarówno transakcje Blikiem w sklepach, jak i przelewy na telefon i wypłaty Blikiem z bankomatów :)

Odpowiedz

D
David
Gość

Ten okres karencji...

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Członek załogi
@David

My też załamujemy nad tym ręce, ale co zrobić...

Odpowiedz