Wróć
Promocja została zakończona. Przejdź do aktualnych promocji.

Nowość! 100 zł na spłatę należności za zakupy z darmową kartą Twisto

33 komentarze / opinie
Nowość! 100 zł na spłatę należności za zakupy z darmową kartą Twisto
Czas trwania
Cel (zysk) 100 zł w postaci kodu pozwalającego spłacić należność wobec Twisto.
Uczestnik Klient Twisto.
Po drodze Wystarczy założenie konta i skorzystanie z karty Twisto.
Dzięki założeniu konta Twisto możesz zdobyć 100 zł na uregulowanie należności za dokonywane na nim zakupy. Może brzmi to nieco skomplikowanie, ale to tylko pozory. Zasada promocji jest bardzo podobna do reguł obowiązujących w akcjach związanych z kartami kredytowymi, w których organizator przekazuje bonus na rachunek „kredytówki”.

Wdrożenie w Polsce dyrektywy unijnej PSD2 regulującej rynek usług płatniczych pozwala na szybki rozwój firm zwanych fintechami, zajmujących się wprowadzaniem nowinek technologicznych do świata finansów.

Fintechy starają się zainteresować swoją ofertą szerokie grono klientów. W związku z tym pojawia się coraz więcej promocji ich produktów, bo, jak wiadomo, jedną z najlepszych form przyciągnięcia uwagi do swoich usług jest nagradzanie za korzystanie z nich.

Przedstawiamy akcję zorganizowaną przez Twisto Polska sp. z o.o., w której do zdobycia jest 100 zł na spłatę zobowiązań wobec tej firmy za zakupy dokonane bezpłatną kartą w aplikacji Twisto. Promocja trwa do 30 listopada 2019 r., ale może się zakończyć wcześniej, gdyż organizator przewidział tylko 5000 bonusów.

Jak działa Twisto?

Zacznijmy nieco nietypowo – od przedstawienia Twisto, bo to nowa, mało jeszcze znana usługa, której zasada „działania” jest bardzo podobna do karty kredytowej.

Z aplikacją Twisto powiązana jest bezpłatna karta płatnicza służąca do dokonywania zakupów tam, gdzie są akceptowane płatności Mastercard. Możesz więc płacić w Polsce lub za granicą i w tym drugim przypadku cieszyć się korzystnym kursem wymiany walut stosowanym przez organizację płatniczą. Płatność jest rozliczana w ciągu 21 dni od daty operacji (w przypadku niezarejestrowanych użytkowników) lub nawet do 45 dni (po rejestracji).

Podobnie jak przy karcie kredytowej w Twisto sporządzane jest zestawienie wydatków w okresie rozliczeniowym i od daty wygenerowania takiego raportu klient ma 15 dni na uregulowanie należności. Może zapłacić pełną kwotę (wówczas nie poniesie żadnych dodatkowych kosztów) lub tylko 10% wartości wydatków, a resztę przesunąć na później. Decyzję podejmuje z pełną świadomością kosztów, jakie będą związane z odroczeniem płatności, gdyż są one widoczne w aplikacji.

Kto może zdobyć premię?

W tej akcji nie ma okresu karencji i katalogu wykluczeń. Może w niej uczestniczyć każda osoba fizyczna z pełną zdolnością do czynności prawnych, która spełni wymagania promocji.

Warunki otrzymania bonusu

Do zdobycia 100 zł nagrody konieczne jest wypełnienie kilku formalności.

Start
 • Krok 1

  Do 30 listopada 2019 r. na tej stronie internetowej:

  • otwórz konto internetowe i zawrzyj umowę Twisto Free lub Twisto Credit;
  • złóż wniosek o wydanie karty płatniczej.

  Zaakceptuj przy tym regulamin promocji i wyraź zgodę na kontakty marketingowe, otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną.

 • Premia

  Jeśli spełnisz te warunki, otrzymasz kod promocyjny o wartości 100 zł i będziesz mógł go przeznaczyć na spłatę należności wobec Twisto za dokonane zakupy.

  Zrobisz to, wpisując kod w formularzu spłaty lub po prostu klikając w pole „Wykorzystaj kod promocyjny”.

 • Informacja

  Do dnia wykorzystania przyznanego bonusu:

  • nie zamykaj konta internetowego i nie wypowiadaj zawartej umowy Twisto Free lub Twisto Credit;
  • nie wycofuj wniosku o wydanie karty płatniczej lub nie rozwiązuj już zawartej umowy;
  • nie odwołuj udzielonych zgód marketingowych oraz nie wyrażaj sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.
Mission complete!

Dodajmy, że Twisto intensywnie pracuje nad ułatwieniem procesu składania wniosku o konto i kartę. Nowością z ostatnich dni jest zniesienie wymogu potwierdzania tożsamości przez wysyłanie skanu dowodu osobistego. Od 6 listopada wystarczy wykonać jedynie przelew weryfikacyjny ze swojego konta bankowego.

Warto pamiętać, że w kontekście premii ważny jest link, z którego rejestrujemy się w Twisto. Korzystając ze specjalnego odsyłacza, po podaniu swojego adresu mailowego i ustanowieniu hasła do konta Twisto, na ekranie powinna się pojawić informacja o aktywowaniu kodu promocyjnego, uprawniającego do zdobycia 100 punktów (odpowiednik 100 zł). Jeśli go nie widzisz, spróbuj wyczyścić ciasteczka swojej przeglądarki i ponownie skorzystaj z odpowiedniego linka.

Kod promocyjny 100 punktów od Twisto

Zwracamy również uwagę, że

 • kod jest jednorazowy, Twoja należność musi więc być równa lub wyższa niż wartość bonusu;
 • otrzymana premia nie podlega opodatkowaniu.

Istotne informacje w przypadku fintechów

Przez lata przyzwyczailiśmy się do promocji bankowych, wiemy, że muszą one przestrzegać wielu regulacji prawnych, że nadzór nad instytucjami finansowymi sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego. A jak to jest w przypadku fintechów, do których zalicza się Twisto?

Bardzo podobnie. One też podlegają wielu przepisom określającym zasady ich działania, przetwarzania danych osobowych klientów, rozstrzygania ewentualnych sporów.

Nadzór nad działalnością Twisto sprawuje Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Konflikty, gdyby się pojawiły, można rozwiązywać na drodze pozasądowej dzięki pomocy Rzecznika Finansowego.

W regulaminie akcji znajduje się zapis, że dane osobowe uczestników będą przetwarzane przez okres trwania promocji oraz po jego zakończeniu - do dnia upływu przedawnienia ewentualnych roszczeń lub do dnia wygaśnięcia obowiązku przechowywania danych osobowych wynikającego z przepisów prawa, w tym przepisów podatkowych. Po upływie powyższego okresu dane osobowe biorących udział w promocji zostaną usunięte.

Akcja dla miłośników nowinek

Aktywność wymagana w opisywanej promocji sprowadza się do rozpoczęcia korzystania z aplikacji Twisto, która co do zasady działania jest bardzo podobna do „tradycyjnej” karty kredytowej. W obu przypadkach mamy do czynienia z limitem kwotowym oddanym do dyspozycji klienta, w ramach którego można dokonywać zakupów, okresem bezodsetkowym, możliwością odsunięcia w czasie części płatności.

Na korzyść „kredytówek” przemawia fakt, że są one znane od lat i można by powiedzieć „oswojone”. Twisto to nowość, która kusi brakiem opłat za korzystanie z karty i atrakcyjnymi kursami przewalutowań transakcji zagranicznych. Jest to więc ciekawa propozycja dla osób używających karty sporadycznie oraz często kupujących w sklepach internetowych poza Polską.

Jak przy każdej promocji, tak i w tym przypadku decyzja należy do Ciebie. Tym razem masz szansę nie tylko na zdobycie bonusu, ale i odkrycie nowych możliwości w świecie finansów, jakie pojawiły się po wdrożeniu wspomnianej na wstępie dyrektywy PSD2.

Krzysztof Duliński

Autor tekstu o promocji

Komentarze i pytania

(33)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
R
Robin560
Gość

Link nie działa przekierowuje do strony do promocja zakończona.

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Robin560

Zgadza się. Promocja nie jest już aktywna - limit kart w promocji został wyczerpany.
Podobno na początku grudnia ma się coś pojawić. Czekamy zatem :)

Odpowiedz

N
niezorganizowana
Gość

Czytałam kilka razy a i tak nie zauważyłam "zaznacz wszystkie zgody". Można jeszcze coś zdziałać jeżeli założyłam już konto?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@niezorganizowana

Niestety nie - z informacji uzyskanych od organizatora wynika, że premia przysługuje tylko nowym klientom i obecny nie może już skorzystać z promocji.

Odpowiedz

I
id
Gość

Co zrobić jak dowód jest wydany na czas nieokreślony - jaka wpisac date zeby werfyikacja (na podstawie przelewu do innego banku) przebiegla pozytywnie

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@id

Przepraszamy za zwłokę w odpowiedzi, czekaliśmy na wyjaśnienia od Twisto, gdyż regulamin ani proces zakładania konta nie dają odpowiedzi na Twoje pytanie.
Własnie otrzymaliśmy odpowiedź:

"Jeśli dowód osobisty nie posiada terminu ważności proszę wpisać 2099-01-01".

Odpowiedz

D
dax
Gość

Stówka wpadła po dwóch dniach. Dzięki za info o tej promocji!

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@dax

Gratulujemy :) Zachęcamy do śledzenia naszego portalu i korzystania z innych akcji, które opisujemy.

Odpowiedz

M
marek
Gość

Ile trwa proces weryfikacji? Czekam już drugi dzień. Oni przeprowadzają weryfikację w Biurze Informacji Kredytowej?

Odpowiedz

M
Mati
Gość
@marek

W moim przypadku 2 dni - we wtorek rejestracja, dziś konto zweryfikowane.
Tyle widocznie trwa ocena zdolności kredytowej, musiałeś na nią wyrazić zgodę przy rejestracji.

Odpowiedz

T
Ten3
Gość

Kiedy premia pojawia się na koncie?

Odpowiedz

M
Marco
Gość
@Ten3

U mnie to było razem z zakończeniem weryfikacji. Dostałem potwierdzenie w mailu, że weryfikacja ok i w tej samej chwili, że otrzymuję punkty za promocję.

Odpowiedz

D
Daniel Mida
Gość

Czyli mam 100 pkt, kupuje w sklepie np Biedronka za 100 PLN, płace kartą Twisto i te 100 PLN Twisto mi "zwraca" zerując saldo na karcie czy tak?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Daniel Mida

Dokładnie tak. To taki promocyjny zwrot środków, czyli "Twist" ;)

Odpowiedz

J
Jaro
Gość

Przy rejestracji pojawia się informacja: "Kod promocyjny o wartości 100 punktów został aktywowany".
Ile warte jest wspomniane 100 pkt?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Jaro

100 pkt to 100 zł :)

A przy okazji - otrzymaliśmy informację, że teraz przy rejestracji nie trzeba już wysyłać skanu dowodu. Wystarczy potwierdzić swoją tożsamość przelewem.

Odpowiedz

J
Jędrek
Gość

Mogę taką kartą płacić na Amazon.com korzystając z dobrych kursów walut?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Jędrek

Tak, płatności za granicą z wykorzystaniem limitu kredytowego to na chwilę obecną główny atut Twisto.

Odpowiedz

M
Maciek
Gość

Konto Twisto mam od tygodnia, otwarte z polecenia otrzymałem za to 50zł, mam też zamówioną kartę, czy powyższa promocja mi przysługuje ? Jeśli tak to jak do niej dołączyć ? Przekopałem cały serwis i nie ma nigdzie do zaakceptowania zgód ?

Odpowiedz

E
Emilio
Gość
@Maciek

Niestety, jeśli skorzystałeś z programu poleceń, to z tej promocji już nie skorzystasz.

Odpowiedz

Ł
Łukasz89
Gość

Czyli rejestruję się na stronie, składam wniosek o kartę i otrzymuję 100 zł. Czy mogę te środki w jakiś sposób wypłacić?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Łukasz89

Niestety, nie. Kod promocyjny o wartości 100 zł możesz przeznaczyć wyłącznie na spłatę należności wobec Twisto za dokonane zakupy. Zgodnie z regulaminem (7.8.3) „uczestnikowi nie przysługuje w stosunku do Twisto roszczenie o wypłatę lub
przekazanie równowartości bonusu w formie gotówkowej” :-((

Odpowiedz

A
Arek
Gość
@Łukasz89

Możesz złożyć zamówienie np w Diverse przez internet, z darmową dostawą, płacisz kontem Twisto, następnie punktami zbijasz sobie "dług" na koncie, przedmiot możesz zwrócić jeśli Ci się nie spodoba w sklepie stacjonarnym i dostaniesz gotówkę.

Odpowiedz

S
ssid
Gość
@najlepszekonto.pl

A przez doładowanie Rev?

Odpowiedz

R
robi
Gość
@ssid

Nie ma takiej opcji. Robisz zakupy na kredyt udzielony przez Twisto, a potem spłacasz zadłużenie bonusowymi punktami, innej drogi nie ma

Odpowiedz

M
Miko
Gość

Co oznacza, że użytkownik jest zarejestrowany bądź nie?

Płatność jest rozliczana w ciągu 21 dni od daty operacji (w przypadku niezarejestrowanych użytkowników) lub nawet do 45 dni (po rejestracji).

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Miko

Użytkownik zarejestrowany to po prostu osoba, która dokonała rejestracji na stronie Twisto i założyła konto Twisto. W jej przypadku płatność jest rozliczana nawet do 45 dni od daty transakcji.

Możesz jednak skorzystać z Twisto bez rejestracji w ramach tzw. jednorazowego zakupu. W tym celu musisz wybrać Twisto Pay jako metodę płatności - od tego momentu masz 21 dni na opłacenie swojego zamówienia. Jednak jeśli się rozmyślisz i zwrócisz towar, Twisto anuluje Twoje zadłużenie.

Odpowiedz

B
Bombaj
Gość

Jak wziąć udział jak jest się już użytkownikiem?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Bombaj

Jeżeli zarejestrowałeś się na stronie Twisto i masz już założone konto internetowe, wystarczy, że zaakceptujesz regulamin promocji i wyrazisz zgodę na kontakt za pośrednictwem urządzeń końcowych i otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną.

Odpowiedz

Ł
Łowca153
Gość
@najlepszekonto.pl

W którym miejscu trzeba to zrobić? Nie widzę zakładki ze zgodami...

Odpowiedz

B
Bombaj
Gość
@najlepszekonto.pl

Gdzie mogę to zrobić? Niektóre linki kierują mnie na moją normalną stronę użytkownika, inne do rejestracji, co niestety przy posiadanym koncie nie zadziała ;)

Odpowiedz

E
Emilio
Gość
@Łowca153

Regulamin jest trochę skopany. Jest w nim zapis "Klient przystępuje do promocji poprzez:
5.1.1 wyrażenie zgody na treść niniejszego Regulaminu na etapie zakładania Konta lub w Koncie;".

Niestety z tego co się dowiedziałem, mogą z tej promocji skorzystać tylko nowi klienci.

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Emilio

No niestety, ale wszystko wskazuje na to, że Emilio ma rację. Próbujemy jeszcze z organizatorem promocji wyjaśnić różnicę między teorią (regulaminem) a praktyką.

Odpowiedz