Promocja została zakończona. Przejdź do aktualnych promocji.

Darmowa akcja o wartości ok. 100 zł na dobry początek współpracy od Domu Maklerskiego XTB

Publikacja:
Darmowa akcja o wartości ok. 100 zł na dobry początek współpracy od Domu Maklerskiego XTB
Czas trwania
Cel (zysk) Jedna akcja spółki Shell.
Uczestnik Nowy klient Domu Maklerskiego XTB.
Po drodze Dla otrzymania nagrody wystarczy założyć konto maklerskie w XTB i wpłacić na nie dowolną kwotę.
Jedna akcja spółki Shell jest nagrodą dla nowych klientów za założenie rachunku maklerskiego w XTB i wpłacenie środków na konto. Tak, tylko tyle wystarczy, by otrzymać zachętę do rozpoczęcia inwestowania z DM XTB.

Banki i fintechy, by zachęcić do skorzystania ze swoich usług, rozdają premie gotówkowe, vouchery zakupowe lub nagrody rzeczowe. Domy maklerskie mogłyby powielać sprawdzone wzorce, ale na ogół starają się jednak jakoś wyróżnić spośród innych instytucji finansowych. Jednym z pomysłów jest nagradzanie uczestników promocji akcjami lub ETF-ami. Właśnie taką premię – 1 akcję o wartości do 30 USD – proponuje swoim nowym klientom Dom Maklerski XTB.

Kto może otrzymać nagrodę?

Organizatorem drugiej edycji akcji „Darmowa akcja na dobry początek”, która trwa do 28 lutego 2023 r., jest XTB SA.

Nagrodą za założenie rachunku maklerskiego w DM XTB jest jedna akcja o wartości ponad 100 zł, konkretnie akcja spółki SHELL, której notowania w ostatnim półroczu przedstawia poniższy wykres:

Notowania spółki Shell

W regulaminie zaznaczono, że rozdanych zostanie maksymalnie 15 tys. akcji. Wydaje się, że to dużo, ale trzeba zwrócić uwagę na punkt, który mówi:

Promocja prowadzona jest przez XTB na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, a dotyczy także Klientów oddziałów w Hiszpanii, Portugalii, Francji, Niemczech, Słowacji, Czechach oraz klientów we Włoszech.

Nieco dalej jest uszczegółowienie, że nagrodę otrzyma pierwszych 15 000 uczestników we wszystkich wskazanych krajach.

O bonus mogą się ubiegać osoby z pełną zdolnością do czynności prawnych, które mają rezydencję podatkową w Unii Europejskiej i dotąd nie posiadają konta maklerskiego w XTB.

Współpracujesz już z tym domem maklerskim i nie podoba Ci się, że bonus otrzymają tylko nowi klienci? Zauważ, że XTB udostępnia Ci wiele ważnych dla inwestora narzędzi za darmo, możesz też korzystać z kilkuset godzin kursów, różnych poradników i analiz, a to wszystko przy atrakcyjnych prowizjach transakcyjnych.

Droga do otrzymania akcji

Droga do zdobycia akcji nie jest wcale trudna i uciążliwa, wymagania są naprawdę minimalne:

Start
 • Krok 1

  Do 28 lutego 2023 r. zawrzyj z XTB SA umowę o świadczenie usług maklerskich, akceptując przy tym regulamin promocji. Ze względu na ograniczoną pulę nagród sugerujemy, by nie odkładać tego ruchu zbytnio w czasie.

 • Informacja

  Warunkiem założenia rachunku jest pozytywna ocena adekwatności usług, weryfikowana testem.

 • Krok 2

  Także do 28 lutego 2023 r. wpłać dowolną kwotę na swój rachunek maklerski w XTB.

 • Premia

  Darmowa akcja spółki Shell zostanie zapisana na Twoim głównym rachunku w ciągu maksymalnie 3 dni roboczych od daty zaksięgowania wpłaconych środków.

Mission complete!

Należy podkreślić, że opisywana promocja nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej ani informacji rekomendującej lub sugerującej strategię inwestycyjną. Wszystkie decyzje podejmujesz samodzielnie i na własną odpowiedzialność.

Po otrzymaniu nagrody będziesz mógł nią swobodnie dysponować i pobierać z niej korzyści bez spełniania jakichkolwiek dodatkowych warunków.

Nie musisz się z niej też rozliczać przed urzędem skarbowym, gdyż przydzielona Ci akcja związana będzie z udziałem w sprzedaży premiowej. Jeśli jednak zdecydujesz się na jej sprzedaż i osiągniesz przy tym zysk, to będziesz musiał zapłacić podatek Belki od osiągniętego zysku.

Konto maklerskie w DM XTB

Perspektywa zdobycia akcji z pewnością jest kusząca, ale wszelkie decyzje inwestycyjne należy podejmować na spokojnie, po przemyśleniu wszystkich za i przeciw. Dlatego zanim zdecydujesz się na udział w promocji, spójrz na warunki prowadzenia rachunku maklerskiego w XTB.

 • Konto
  0 zł

 • Akcje z GPW
  0%

 • Kontrakty na indeksy z GPW
  kontrakty CFD

 • Rynki zagraniczne
  USA, DE, UK + 12 innych
Handel tradycyjnymi instrumentami giełdowymi i kontraktami CFD, odsetki od niezainwestowanych środków, duży wybór ETF-ów (ponad 400), akcje ułamkowe, Plany Inwestycyjne, usługa XTB Social.

Czemu by nie spróbować…

Jak zapewne się domyślasz, celem promocji jest przekonanie jak największej rzeszy osób do inwestowania z Domem Maklerskim XTB. Otrzymując darmową akcję, możesz przekonać się, jak to jest być inwestorem, czyli zapoznać się w praktyce z rynkiem giełdowym, zrozumieć, jak on działa i dokonać prawdziwej transakcji. Ułatwią Ci to liczne materiały edukacyjne przygotowane przez XTB dostępne z poziomu platformy transakcyjnej xStation.

Jeśli już inwestujesz i posiadasz wiedzę o inwestowaniu, będziesz miał możliwość jej pogłębienia, skorzystania z narzędzi analitycznych, a kolejna akcja w Twoim portfelu inwestycyjnym też z pewnością się przyda.

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z inwestowaniem, czy też masz już jakieś doświadczenie, to będziesz mógł korzystać m.in. z bogatej oferty instrumentów finansowych (>5500), dostępu do wielu giełd z całego świata (łącznie 16) i atrakcyjnych prowizji transakcyjnych (w praktyce handel do 100 tys. EUR/mies. obrotu jest darmowy).

Czas, byś przemyślał tę propozycję i podjął decyzję, którą uznasz za słuszną.

Michał Radzimiński

Autor tekstu o promocji
Oceń promocję
0
(0 ocen)
Twój głos pomoże innym Bankonautom w podjęciu decyzji, czy warto skorzystać z tej promocji. Średnia ocen uwzględnia ocenę Bankonauty - Autora tekstu, który szczegółowo przyjrzał się ofercie.
Dziękujemy za Twój głos Dziękujemy za Twój głos

Komentarze i pytania

(4)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
P
Paweł
Gość

Dostałem akcje i od razu je sprzedałem, to będę musiał się rozliczać?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Członek załogi
@Paweł

Jeśli osiągnąłeś przy tym zysk, to tak.

Odpowiedz

K
Kkkmmm
Gość
@Aldona Derdziak

W regulaminie był taki zapis

8. Jednakże, na podstawie art. 21 ust 1 pkt 68 ustawy o PIT wolna od podatku dochodowego jestwartość wygranych w konkursach i grach organizowanych i emitowanych (ogłaszanych) przezśrodki masowego przekazu (prasa, radio, telewizja) oraz konkursach z dziedziny nauki, kultury,sztuki, dziennikarstwa i sportu, a także nagród związanych ze sprzedażą premiową - jeżelijednorazowa wartość tych nagród nie przekracza kwoty 2000 zł.

9. Ponieważ wartość Nagrody w Promocji nie przekroczy kwoty, o której mowa w pkt 8 niniejszegoparagrafu, będzie ona mogła korzystać ze zwolnienia, o którym mowa w pkt 8 powyżej.

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Członek załogi
@Kkkmmm

Zgadza się, jednak tu chodzi o sytuację, kiedy zdecydujemy się sprzedać tę akcję. Jeśli zrobimy to z zyskiem, trzeba będzie zapłacić podatek Belki.

Odpowiedz