Wróć

Do 160 zł premii za założenie eKonta w mBanku

Do 160 zł premii za założenie eKonta w mBanku
Czas trwania
Cel (zysk) 160 zł premii pieniężnej.
Po drodze Po założeniu ekonta i karty debetowej należy wykazać się aktywnością na rachunku (zapewnienie wpływów, transakcje Blikiem lub kartą, logowanie do aplikacji mobilnej) oraz otworzyć rachunek regulatnego oszczędzania "Moje cele".
„Do trzech razy sztuka” – najwyraźniej mBank podziela ten pogląd, bo w ostatnim czasie odpala już trzecią promocję konta osobistego. W najnowszej akcji za założenie i aktywne korzystanie z eKonta możesz zdobyć 160 zł zwrotu. Promocja wymaga jednak dobrej organizacji i dość sporego zaangażowania.

Wyższa premia

Podobnie jak we wcześniejszych akcjach bank uzależnił wysokość nagrody od liczby transakcji kartą lub Blikiem.

 • Jeśli w danym miesiącu zapewnisz wpływy na konto w wysokości min. 1000 zł oraz wykonasz przynajmniej 15 transakcji, otrzymasz maksymalną premię w wysokości 30 zł.
 • Jeśli w danym miesiącu zapewnisz wpływy na konto w wysokości min. 1000 zł oraz wykonasz od 10 do 14 transakcji, premia będzie odpowiednio mniejsza i wyniesie 20 zł.
 • Natomiast jeśli w danym miesiącu zapewnisz wpływy na konto w wysokości min. 1000 zł oraz wykonasz od 5 do 9 transakcji, Twoja premia ograniczy się do 10 zł.

W sumie w promocji „eKonto z premią – I edycja” możesz w ciągu 5 miesięcy zdobyć maksymalnie 150 zł zwrotu za aktywne korzystanie z konta i karty.

Pewnym urozmaiceniem w stosunku do wcześniejszych akcji jest jednak dodatkowy bonus w wysokości 10 zł. Otrzymasz go, jeżeli skorzystasz z rachunku umożliwiającego regularne oszczędzanie „Moje Cele” i wykonasz na nim minimum jedną transakcję.

Kto może wziąć udział w promocji?

Zapewne nie zaskoczy Cię informacja, że z promocyjnej oferty mogą skorzystać wyłącznie nowi klienci banku. Jeśli więc jesteś osobą pełnoletnią i po 1 stycznia 2016 roku nie byłeś posiadaczem (ani współposiadaczem) jakiegokolwiek rachunku osobistego ani konta oszczędnościowego o numerach 1140 2004 lub 1140 2017 prowadzonego przez mBank, możesz śmiało wziąć udział w najnowszej akcji.

Zgłoszenie do promocji jest możliwe do 19 sierpnia 2018 roku.

Jak zdobyć 160 premii?

Warunki zdobycia nagrody nie należą do specjalnie trudnych, aczkolwiek są dość liczne i wymagają sporego zaangażowania. Aby otrzymać pełne 160 zł zwrotu, powinieneś wykonać następujące czynności:

 1. Do 19 sierpnia 2018 roku otwórz rachunek osobisty eKonto w taryfie standard () lub plus () oraz wyrób do niego kartę debetową. Na etapie składania wniosku zaakceptuj również wymagane oświadczenia (ich treść znajdziesz w regulaminie akcji).
 2. Przez 5 kolejnych miesięcy zapewnij jednorazowy wpływ na konto w wysokości min. 1000 zł miesięcznie (przy czym nie może to być przelew z innego rachunku w mBanku, którego jesteś posiadaczem lub współposiadaczem).
 3. Przez 5 kolejnych miesięcy wykonaj przynajmniej 15 transakcji miesięcznie Blikiem lub kartą (dopuszczalne są także płatności telefonem). Pamiętaj, że bank będzie honorował jedynie transakcje w punktach handlowo-usługowych, natomiast płatności dokonywane w Internecie nie będą akceptowane.
 4. Przynajmniej raz w danym miesiącu kalendarzowym zaloguj się do aplikacji mobilnej mBanku (również i ten warunek musisz spełnić w każdym z pięciu kolejnych miesięcy po założeniu konta).

  Za spełnienie powyższych wymogów otrzymasz maksymalny zwrot w wysokości 30 zł miesięcznie. Jeśli będziesz systematycznie wywiązywał się z warunków aktywności przez kolejnych 5 miesięcy, łącznie zarobisz 150 zł.
 5. Do końca miesiąca następującego po miesiącu od otwarcia eKonta otwórz rachunek do regularnego oszczędzania „Moje cele” i wykonaj na nim minimum jedną transakcję (tzn. zasil go dowolną kwotą przelewem z konta osobistego). Za spełnienie tego warunku otrzymasz jednorazowo 10 zł.

Uwaga – jeśli w trakcie trwania promocji zmienisz swoje eKonto na jakikolwiek rachunek z oferty mBanku, automatycznie zostaniesz wykluczony z akcji. To samo stanie się w chwili, kiedy przekształcisz swój rachunek indywidualny na rachunek wspólny.

Przekazanie nagród

Nie da się ukryć, że system przekazywania nagród jest dość skomplikowany. W przypadku pierwszej premii harmonogram wygląda następująco: zakładasz eKonto np. w czerwcu 2018 roku, bank zlicza wykonane przez Ciebie transakcje w lipcu i wypłaca zwrot na Twoje konto dopiero w sierpniu. Natomiast pozostałe premie za aktywność trafią na Twój rachunek osobisty w miesiącu następującym po miesiącu spełnienia warunków ich uzyskania (przykładowo: wykonujesz transakcje w sierpniu, otrzymujesz premię we wrześniu).

Z kolei premia za wpływ na konto do regularnego oszczędzania trafi na rachunek "Moje Cele" do końca kolejnego miesiąca kalendarzowego, następującego po miesiącu, w którym spełniłeś warunki jej otrzymania.

Nagroda zwolniona jest z opodatkowania podatkiem dochodowych od osób fizycznych.

Regulamin promocji dostępny jest tutaj.

eKonto standard czy eKonto plus?

Objęte ofertą specjalną eKonta - standard i plus – posiadają dość zróżnicowane parametry. W tabelce prezentujemy najważniejsze opłaty związane z prowadzeniem tych rachunków.

eKonto standard

eKonto plus

Prowadzenie rachunku

0 zł

5 zł (opłaty można uniknąć, jeżeli co miesiąc na rachunek wpływa min. 1000 zł)

Wydanie karty debetowej

0 zł

Obsługa karty debetowej

4 zł - opłaty można uniknąć pod warunkiem dokonania 5 transakcji bezgotówkowych.

Wypłata z bankomatów krajowych

 • 0 zł w bankomatach mBanku, BZ WBK, Planet Cash i Euronet, jeżeli wypłacana kwota wynosi min. 100 zł

 • 1,30 zł za wypłatę z powyższych bankomatów, jeśli wypłata wynosi mniej niż 100 zł

 • 7 zł za wypłatę w innych bankomatach

 • 0 zł we wszystkich bankomatach krajowych dla kwot od min. 100 zł

 • 1,30 zł za wypłatę z bankomatów, jeżeli wypłacana kwota jest niższa od 100 zł

Wypłata z bankomatów zagranicznych

3%, min. 9 zł

0 zł

Przelewy standardowe

0 zł

Przelewy ekspresowe

5 zł

Zlecenie stałe

0 zł

Przelew w oddziale banku

 • 5 zł – przelew wewnętrzny

 • 8 zł – przelew zewnętrzny

0 zł

Wpłata/wypłata środków w oddziale banku

9 zł

0 zł

Więcej o obu wersjach rachunku piszemy w naszej analizie eKonta w mBanku.

„Moje Cele” w mBanku – garść informacji

Skoro jednym z warunków promocji jest założenie rachunku umożliwiającego regularne oszczędzanie „Moje Cele”, warto pokrótce scharakteryzować tę usługę. Program oszczędzania „Moje Cele” pozwala na gromadzenie drobnych kwot przy okazji płatności kartą debetową, wypłat gotówki z bankomatów czy przelewów internetowych.

mBank pozwala na wybór jednej z trzech metod oszczędzania: zaokrąglenie płatności do pełnych 10 zł, ustalony procent od wartości każdej transakcji (od 1 do 15%) lub określoną kwotę po każdej czynności (od 3 do 10 zł). „Moje Cele” możemy zasilać także niezależnie od wybranej metody oszczędzania np. przelewem z konta osobistego. Jeśli więc będziesz chciał się wywiązać z warunków promocji, radzimy, żebyś wybrał tę ostatnią metodę.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszym artykule.

Komentarz redakcji: „Lepsze wrogiem dobrego”

Nie da się ukryć, że najnowsza promocja mBanku budzi dość mieszane uczucia. Można odnieść wrażenie, że bank postanowił upiec kilka pieczeni przy jednym ogniu i zmusić nowych klientów do maksymalnej aktywności, oferując im w zamian 160 zł premii. Aby zdobyć pełną nagrodę, trzeba prawie przez pół roku przeprowadzać min. 15 transakcji w miesiącu, zapewnić wpływ na konto w wysokości 1000 zł i przynajmniej raz zalogować się do aplikacji mobilnej. Dodatkowo należy założyć rachunek do regularnego oszczędzania i zasilić go dowolną kwotą.

Reasumując - najnowsza akcja wymaga od uczestników znacznego zaangażowania i sporych zdolności organizacyjnych. Bo choć spełnienie tych wszystkich wymogów w sumie nie jest trudne, jednak przy tak dużej ich liczbie łatwo można któryś przeoczyć.

Jeśli jednak nie będzie to dla Ciebie żadnym problemem, nic nie stoi na przeszkodzie, byś skorzystał z najnowszej oferty.

Krystian

Autor tekstu o promocji