Wróć
Promocja została zakończona. Przejdź do aktualnych promocji.

100 zł za zmianę warunków konta osobistego dla klientów Orange Finanse i mBanku + bonusy za produkty kredytowe

2 komentarze / opinie
100 zł za zmianę warunków konta osobistego dla klientów Orange Finanse i mBanku + bonusy za produkty kredytowe
Czas trwania
Cel (zysk) 100 zł w gotówce. Dodatkowe 100 zł do zdobycia za produkty kredytowe.
Po drodze Warunkiem wypłaty nagrody jest rezygnacja z rachunku w Orange Finanse i zmiana warunków konta w mBanku. Za przeniesienie z Orange Finanse do mBanku karty kredytowej i kredytu gotówkowego czekają dodatkowe premie - każda w wysokości 50 zł.
mBank walczy o każdego klienta Orange Finanse. Także o tych, którzy już z nim współpracują. Zachęca ich, by wszystkie swoje sprawy finansowe skoncentrowali właśnie w mBanku, a w zamian proponuje nagrody. W sumie do zdobycia jest 200 zł w gotówce oraz gwarancja niezmienności opłat, 90 dni bez odsetek dla posiadaczy kredytu odnawialnego czy niższe oprocentowanie niespłaconej kwoty na karcie kredytowej.

W osobnym tekście opisaliśmy promocje adresowane do klientów Orange Finanse, którzy nie współpracowali dotąd z mBankiem. Poniżej przedstawiamy ofertę dla „klientów wspólnych”, czyli tych, którzy mieli produkty w obu bankach.

Co jest do zyskania?

Wszystkie akcje trwają do 14 kwietnia 2019 r. i dotyczą nie tylko zmiany warunków rachunku osobistego, ale także produktów kredytowych – karty kredytowej, limitu odnawialnego i kredytu gotówkowego. W sumie maksymalnie jest do zdobycia jest 200 zł w gotówce plus bonusy w postaci niezmienności opłat (w przypadku konta osobistego), braku oprocentowania kredytu odnawialnego przez 90 dni czy obniżonego oprocentowania niespłaconej kwoty na karcie kredytowej.

Gwarancja niezmienności opłat

Ustalmy, co obejmuje gwarancja niezmienności opłat. Regulamin wskazuje, że do 29 lutego 2020 r. nie będą pobierane opłaty za:

 • otwarcie i prowadzenie eKonta standard,
 • wydanie i użytkowanie karty wydanej do eKonta standard,
 • wypłaty z bankomatów przy użyciu karty,
 • wpłaty we wpłatomatach przy użyciu karty,
 • przelewy internetowe realizowane w PLN z eKonta standard,

Po okresie objętym gwarancją opłaty będą pobierane zgodnie z obowiązującą Taryfą prowizji i opłat dla osób fizycznych w ramach mBank S.A.

„Klient wspólny” – kto to taki?

Z bonusów w ramach wszystkich opisywanych akcji może skorzystać tylko „klient wspólny”, czyli osoba posiadająca produkty w Orange Finanse i w mBanku. W myśl regulaminów poszczególnych promocji „klientem wspólnym” jest ten, kto w dniu przystępowania do promocji posiada w Orange Finanse rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, kartę kredytową, kredyt odnawialny albo kredyt gotówkowy i posiada/współposiada inne produkty prowadzone przez mBank o numerach rozliczeniowych 11402004 lub 11402017.

Warunki udziału w promocjach

Podstawą udziału we wszystkich promocjach dotyczących produktów kredytowych jest zrealizowanie działań w ramach akcji związanej z kontem osobistym.

W jej ramach możesz zyskać 100 zł premii gotówkowej oraz gwarancję niezmienności opłat od dnia przystąpienia do tej akcji do 29 lutego 2020 r.

Czy jesteś klientem aktywnym?

Premię gotówkową otrzyma tylko „klient aktywny”. W regulaminie jest on scharakteryzowany w następujący sposób:

 • na jednym ze swoich rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych w Orange Finanse w ciągu co najmniej jednego z 6 miesięcy kalendarzowych poprzedzających miesiąc startu promocji (luty 2019 r.) wykonał przelew wychodzący lub płatność kartową albo wypłatę bądź otrzymał przelew przychodzący albo wpłatę gotówkową LUB
 • w miesiącu poprzedzającym start promocji (luty 2019 r.) utrzymywał średnie saldo na dowolnym z rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych lub oszczędnościowych w Orange Finanse na poziomie co najmniej 1000 zł LUB
 • w miesiącu poprzedzającym start promocji (luty 2019 r.) posiadał w Orange Finanse aktywny rachunek techniczny do spłaty produktu kredytowego LUB
 • w miesiącu poprzedzającym start promocji (luty 2019 r.) posiadał w Orange Finanse produkt kredytowy wykazujący regularność w spłacie zadłużenia do 30 dni.

Konieczne działania

Jeśli chcesz, by mBank nagrodził Cię za zmiany związane z kontem osobistym, musisz wykonać kilka działań:

 1. Do 14 kwietnia 2019 r.
  • złóż wniosek o zmianę warunków rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w Orange Finanse na eKonto z taryfą standard wraz z wnioskiem o wydanie nowej karty debetowej LUB
  • złóż wniosek o przekazanie środków z rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w Orange Finanse na wskazany rachunek w mBanku,
 2. W jednym ze wspomnianych wniosków zaakceptuj regulamin promocji dotyczącej konta osobistego;
 3. Podpisz zmienione warunki umowy o prowadzenie rachunków bankowych dla osób fizycznych (musi to być umowa indywidualna, nie może dotyczyć konta wspólnego).

100 zł i gwarancja niezmienności opłat

Jak wspomnieliśmy, w ramach tej promocji możesz otrzymać 2 nagrody – 100 zł w gotówce oraz gwarancję niezmienności opłat od dnia przystąpienia do tej akcji do 29 lutego 2020 r.

100 zł trafi na Twój rachunek w mBanku do końca miesiąca następującego po tym, w którym zleciłeś zamknięcie rachunku w Orange Finanse.

Musisz wiedzieć, że gwarancja niezmienności opłat nie dotyczy osób, które wybrały tylko przekazanie środków na wskazany rachunek w mBanku (bez podpisywania umowy konta ze zmienionymi warunkami).

Dodatkowe bonusy za produkty kredytowe

mBank zachęca „klientów wspólnych” nie tylko do podpisania nowych warunków umowy konta osobistego, ale także produktów kredytowych – karty kredytowej, kredytu odnawialnego i kredytu gotówkowego. Do każdej z tych akcji możesz przystąpić do 14 kwietnia 2019 r.

Podkreślmy, że przyznanie każdego z wymienionych produktów uzależnione jest od pozytywnej oceny Twojej zdolności kredytowej.

Karta kredytowa – 50 zł premii i niższe odsetki

W promocji mogą brać udział osoby fizyczne, które w dniu składania wniosku są stroną innej umowy o kartę kredytową w mBanku albo złożyły wniosek o przyznanie im „kredytówki”. Wykluczeni są natomiast Ci, którzy będąc posiadaczami karty kredytowej Orange Finanse dłużej niż 6 miesięcy, wykazują zadłużenie w jej spłacie powyżej 30 dni kalendarzowych oraz posiadają zajęcie egzekucyjne na rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych.

Za decyzję o zastąpieniu karty kredytowej Orange Finanse „kredytówką” mBanku otrzymasz jednorazową premię w wysokości 50 zł. Bank przeleje ją na Twoje konto w mBanku (musisz je otworzyć najpóźniej w dniu uruchomienia „kredytówki”) najpóźniej do końca miesiąca następującego po tym, w którym podpisałeś umowę karty kredytowej.

Dodatkowo, na 12 miesięcy bank obniży do 4,99% odsetki, jakie nalicza od zadłużenia, które nie zostało spłacone w terminie i nie pobierze od Ciebie opłaty za wydanie „kredytówki”.

Regulamin tej promocji znajdziesz tutaj.

Kredyt odnawialny – 90 dni bez odsetek

Uczestnikiem tej promocji może być klient posiadający kredyt odnawialny w Orange Finanse. Korzystanie z takiego produktu w mBanku nie wyklucza z udziału w akcji.

Przeszkodą w przystąpieniu do akcji jest natomiast zajęcie egzekucyjne na rachunkach oszczędnościowo- rozliczeniowych na dzień złożenia wniosku o zmianę warunków konta osobistego i zastąpienia kredytu odnawialnego w Orange Finanse takim samym produktem w mBanku.

Propozycja sprowadza się do zastąpienia kredytu odnawialnego w Orange Finanse identycznym produktem w mBanku. Premią za taki krok będzie brak prowizji za przyznanie kredytu odnawialnego. Dodatkowo, przez 90 dni nie będą naliczane odsetki od wykorzystanej kwoty.

Regulamin tej akcji znajdziesz tutaj.

Kredyt gotówkowy – także 50 zł premii

Kredyt gotówkowy zaciągnięty w Orange Finanse na identyczny produkt z oferty mBanku możesz zamienić pod kilkoma warunkami:

 • zdecydujesz się na zmianę warunków rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego,
 • jesteś „klientem aktywnym”, czyli spełnisz opisane wyżej warunki,
 • Twoje zobowiązanie kredytowe w ramach marki Orange Finanse nie może być niższe niż 25 zł i okres jego spłaty nie może być krótszy niż 3 miesiące (licząc od dnia złożenia wniosku o zmianę warunków konta osobistego wraz z zamianą kredytu gotówkowego z Orange Finanse na identyczny produkt w mBanku).

Jeśli spłata Twoich zobowiązań w Orange Finanse jest opóźniona o co najmniej 30 dni kalendarzowych lub posiadasz już zajęcie egzekucyjne, to niestety nie możesz przystąpić do tej akcji.

Nie możesz też przenieść z Orange Finanse do mBanku tylko niektórych kredytów ani wnioskować przy okazji o dodatkowe środki.

Nagroda – 50 zł – zostanie przelana na Twoje konto osobiste w mBanku do końca miesiąca następującego po tym, w którym bank wypłacił Ci ostatnią kwotę kredytu.

Regulamin promocji „Przenieś kredyt do mBanku i zyskaj – klienci wspólni” znajdziesz tutaj.

eKonto standard – co warto o nim wiedzieć?

eKonto standard było do niedawna podstawowym rachunkiem osobistym w ofercie mBanku. Co prawda zostało zastąpione przez eKonto osobiste, ale wersja „standardowa” nadal jest oferowana w ramach oferty dla klientów Orange Finanse.

Prowadzenie rachunku jest całkowicie darmowe, natomiast za wydawaną do konta kartę debetową zapłacisz standardowo tylko 4 zł miesięcznie. A jeśli w ciągu miesiąca dokonasz przy jej pomocy min. 5 transakcji gotówkowych, wówczas obsługa karty stanie się bezpłatna.

Wypłaty w bankomatach mBanku, Santandera oraz sieci Euronet i Planet Cash są bezpłatne pod warunkiem, że wypłacasz min. 100 zł. W przeciwnym wypadku operacja kosztuje 1,30 zł. Wyciągnięcie pieniędzy z innych maszyn, bez względu na kwotę, zawsze oznacza pobranie opłaty 7 zł.

W ramach powyższej oferty specjalnej do 29 lutego 2020 r. nie poniesiesz podstawowych opłat za konto.

Dowiedz się więcej na temat eKonta standard tutaj.

Warto przemyśleć propozycję mBanku

Trzeba przyznać, że zestaw propozycji mBanku dla „klientów wspólnych” z marką Orange Finanse jest szeroki i atrakcyjny. W regulaminach nie widzimy zapisów, które ograniczałyby w jakiś sposób swobodę rozstania się z mBankiem wkrótce po otrzymaniu każdej z nagród.

Proponujemy, byś przemyślał tę ofertę i zastanowił się czy jest ona dla Ciebie atrakcyjna. W trakcie promocji za skoncentrowanie swoich produktów w mBanku możesz zgarnąć bonusy. Po jej zakończeniu może będzie się to odbywało z „automatu” i nic na tym nie zyskasz.

Gdybyś chciał zupełnie zerwać współpracę z mBankiem i wszystkie swoje sprawy finansowe przenieść do innego banku, to zachęcamy Cię do zapoznania się z naszym rankingiem kont osobistych lub spojrzenia na nasze zestawienie dotyczące najlepszych, naszym zdaniem, kart kredytowych.

Krzysztof Duliński

Autor tekstu o promocji

Komentarze i pytania

(2)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
A
americanstyle
Gość

Zła informacja jest na stronie banku. Wniosek można złożyć tylko w placówce lub telefonicznie. Taką odpowiedz otrzymałem od Pracownika banku, na pytanie na jakiej stronie mogę znalezć wniosek do wypełnienia przez internet.

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@americanstyle

Odpowiedź pracownika banku jest dla nas zaskakująca. W regulaminie tej akcji, w części V "Jakie są warunki uczestnictwa w Promocji?" znajduje się zapis:

2. Wnioski, o których mowa w par 1 ust. 1 lit a) lub b) mogą być składane w trakcie trwania Promocji, na
zasadach określonych w niniejszym Regulaminie, za pośrednictwem:
1) konsultantów mLinii pod numerem telefonu 801 300 800 lub +48 42 6 300 800,
2) Serwisu Transakcyjnego mBanku i Orange,
3) placówek Banku.


Chodzi o wnioski o zmianę warunków konta (pkt a) i przekazanie środków z Orange Finanse do mBanku (pkt b).

Być może pracownik nie zrozumiał pytania, może myślał o specjalnej stronie tej promocji albo nie doczytał regulaminu, który wskazuje 3 powyższe możliwości.

Odpowiedz