Wróć
Promocja została zakończona. Sprawdź najnowszą: 500 zł premii za aktywne korzystanie z DARMOWEJ karty kredytowej BNP Paribas.

Konto Optymalne plus premia 200 zł w BGŻ BNP Paribas

21 komentarzy / opinii
Konto Optymalne plus premia 200 zł w BGŻ BNP Paribas
Czas trwania
Cel (zysk) 200 zł w gotówce
Po drodze Należy założyć Konto Optymalne wraz z kartą i bankowością elektroniczną, aktywować aplikację GOmobile oraz w kolejnych miesiącach dokonywać transakcji kartą na min. 300 zł oraz zapewnić wpływ na konto w kwocie min. 1000 zł.
Szukasz promocji bankowych z atrakcyjną premią i sympatycznym rachunkiem osobistym? Tradycyjnie już pomocny na tym polu okazuje się BGŻ BNP Paribas, w którym możesz teraz zyskać do 200 zł premii za założenie Konta Optymalnego i aktywne, choć niewymagające żadnych "udziwnień", codzienne korzystanie z tego rachunku. Obok tej propozycji raczej nie warto przechodzić obojętnie.

Bank BGŻ BNP Paribas bardzo aktywnie promuje swoje Konto Optymalne i za założenie tego rachunku oferuje nieustannie atrakcyjny bonus (tym razem nawet 200 zł). Do uzyskania nagrody nie jest wcale konieczne spełnienie skomplikowanych warunków; wystarczy założyć Konto Optymalne i wykazać się umiarkowaną aktywnością. Premia podzielona jest na 3 części: 2 x 50 zł oraz 100 zł, jeśli spełnisz wszystkie wymagane kryteria.

Choć do promocji możesz przystąpić do 7 kwietnia 2019 r., to może się ona zakończyć znacznie wcześniej, gdyż organizator akcji, czyli spółka Ad Astra, przewidział wraz z bankiem jedynie 1500 nagród. W momencie wyczerpania puli nagród organizator zablokuje możliwość składania promocyjnych wniosków. Dzięki temu masz pewność, że Twoje zgłoszenie daje Ci szansę na uzyskanie nagrody.

Do kogo skierowana jest ta oferta specjalna?

Zacznijmy jednak od tego, kto może wziąć udział w tej promocji. Tradycyjnie musi to być osoba pełnoletnia posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych. Ponadto, z oferty nie może skorzystać klient, który jest już stroną umowy ramowej z BGŻ BNP Paribas.

Wykluczenie dotyczy także osób, które były w ostatnich 24 miesiącach przed złożeniem wniosku o otwarcie Konta Optymalnego w ramach opisywanej promocji posiadaczami lub współposiadaczami konta osobistego w BGŻ BNP Paribas.

Niestety, obostrzenie to dotyczy również tych, którzy mieli rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w Raiffeisen Polbanku, który to podmiot stał się niedawno częścią banku BGŻ BNP Paribas.

Warunki akcji krok po kroku

Czas na przedstawienie działań niezbędnych do tego, by ubiegać się łącznie o 200 zł premii:

  1. Do 7 kwietnia 2019 r. zarejestruj się na stronie promocji. W formularzu rejestracyjnym zaznacz wymagane oświadczenia (regulamin oraz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celach i zakresie niezbędnym do przeprowadzenia promocji, w tym zgoda na przekazanie przez bank organizatorowi akcji niezbędnych informacji, dzięki którym będzie można wypłacić Ci nagrodę).
  2. Skorzystaj z linka promocyjnego otrzymanego na adres e-mail podany w formularzu rejestracyjnym i złóż wniosek o otwarcie Konta Optymalnego wraz z kartą debetową i dostępem do bankowości elektronicznej. Pamiętaj, by dane we wniosku były identyczne jak te wpisane w formularzu rejestracyjnym.
  3. Do 22 kwietnia 2019 r. podpisz umowę o Konto Optymalne.
  4. Do 30 kwietnia 2019 r. aktywuj aplikację GOmobile.

Spełnienie powyższych warunków gwarantuje Ci przyznanie 50 zł premii. Kolejne 150 zł otrzymasz, spełniając niżej przedstawione wymogi:

50 zł po raz drugi

Oto, co musisz zrobić w maju, by otrzymać kolejne 50 zł premii:

  • zapewnij wpływ w łącznej wysokości min. 1000 zł na Twoje nowo otwarte Konto Optymalne;
  • wykonaj transakcje bezgotówkowe otrzymaną kartą debetową na łączną kwotę min. 300 zł.

100 zł jako wisienka na torcie

Po spełnieniu warunków z kwietnia i maja (bez nich nie otrzymasz ani złotówki) możesz przejść do zadań do zrealizowania w czerwcu i lipcu 2019 r. Bank wymaga od Ciebie, abyś również w każdym z tych dwóch miesięcy:

  • wykonał transakcje bezgotówkowe kartą debetową na kwotę min. 300 zł;
  • zapewnił wpływ na Konto Optymalne w łącznej wysokości min. 1000 zł.

Po spełnieniu wszystkich powyższych warunków premia w wysokości 200 zł będzie Twoja.

Wypłata nagród

Nagrody zostaną przekazane na Twoje Konto Optymalne, nie możesz więc zamknąć tego rachunku do momentu uzyskania premii ani też odwołać zgód, których udzieliłeś w formularzu rejestracyjnym.

Informację o przyznaniu nagrody otrzymasz na adres e-mail, który podałeś, rejestrując się w promocji. Wiadomość dotycząca pierwszej i drugiej premii (2 x 50 zł) premii powinna dotrzeć do Ciebie do 19 czerwca 2019 r. Natomiast o otrzymaniu trzeciej nagrody zostaniesz poinformowany do 19 sierpnia 2019 r. Premie zostaną przekazane na Twoje nowo otwarte konto do końca miesiąca, w którym otrzymasz wiadomość.

Uwaga: w regulaminie jest drobny haczyk, na który trzeba uważać. Otóż, w informacji o przyznaniu pierwszej nagrody będzie podany link z unikalnym kodem, który posłuży Ci do bezpiecznego zalogowania się na stronie organizatora promocji. Do 25 czerwca 2019 r. musisz ją odwiedzić i podać numer swojego Konta Optymalnego, na które mają być przelane Twoje premie. Jeśli tego nie zrobisz, nie otrzymasz nagród a pieniądze zostaną u organizatora.

Nagrody zwolnione są z opodatkowania.

O czym jeszcze powinieneś pamiętać?

Same warunki uprawniające do otrzymania nagrody nie są skomplikowane. Ważne, by dobrze zrozumieć intencje organizatora promocji i nie popełnić błędu, który skutkowałby nieprzyznaniem premii.

Nowsze systemy operacyjne

Zwracamy uwagę, że do korzystania z aplikacji mobilnej GOmobile w przypadku telefonów z systemem Android wymagana jest wersja 5 lub wyższa. Natomiast posiadacze iPhonów muszą mieć system w wersji iOS od 10 w górę.

Transakcje bezgotówkowe

Przez transakcje bezgotówkowe bank rozumie te, które wykonane są „plastikiem”. Skorzystanie z Blika lub usług PayU, Dotpay czy Przelewy24 nie spełnia wymogów regulaminu. W promocji nie liczą się także transakcje wykonane w punktach o „szczególnych" kodach MCC, które są wyszczególnione w załączniku nr 2 do regulaminu (m.in. transakcje w kasynach i zakładach bukmacherskich, w instytucjach finansowych i u brokerów ubezpieczeniowych, a także internetowe przekazy pieniężne). Niedopuszczalne są również płatności na rzecz podmiotów zagranicznych.

Wpływy na konto

Choć wpływ na konto traktowany jest przez bardzo szeroko, warto pamiętać, że jako niespełniające warunków promocji bank uzna przelewy z innego konta osobistego lub rachunku kredytowego należącego do uczestnika promocji prowadzonego w BGŻ BNP Paribas lub Raiffeisen Polbanku. Niedopuszczalne są również wpływy z rachunków uczestnika w BGŻOptima oraz wpłaty gotówkowe.

Nie ma jednak żadnych przeszkód, abyś przelał środki na nowo otwarte Konto Optymalne ze swojego konta osobistego prowadzonego w innym banku. Zastanawiasz się, skąd weźmiesz pieniądze na zapewnienie wpływu? Zwróć uwagę, że wymagane środki (1000 zł) możesz przelać i na drugi dzień „zawrócić” na konto, z którego wykonujesz inne płatności. Zostaw sobie tylko nieco ponad 300 zł, byś mógł swobodnie realizować transakcje bezgotówkowe kartą.

Atuty Konta Optymalnego

Konto Optymalne to sztandarowy rachunek osobisty w BGŻ BNP Paribas. Jego prowadzenie i obsługa karty debetowej są bezpłatne, darmowe są także wypłaty z bankomatów własnych banku oraz sieci Planet Cash. Bank oferuje ponadto szeroki wachlarz nowoczesnych metod płatności oraz program rabatowy mamBonus.

Więcej informacji na temat Konta Optymalnego znajdziesz w naszej analizie tego rachunku.

Nawet 200 zł za standardową aktywność na rachunku

Czy Twój bank wynagradza Cię za regularne wpływy na konto i za płatności wykonywane kartą? Nie? Może więc warto pomyśleć o zmianie, która przyniesie Ci 200 zł premii?

Na pierwszy rzut oka promocja BGŻ BNP Paribas może wydawać się nieco „energochłonna”, warto jednak rozpatrywać ją w nieco szerszym kontekście. Jeśli aktywnie korzystasz z konta bankowego, to spełnienie warunków tej akcji będzie dla Ciebie niemal niezauważalne, bowiem bank nie wymaga w zasadzie niczego wykraczającego poza standardowe „bankowanie”.

Nie dość więc, że otwierasz przyzwoity rachunek osobisty, w związku z którym nie ponosisz żadnych dodatkowych opłat, to jeszcze dostajesz za to nagrodę. Propozycja warta rozważenia, prawda?

Justyna Kalicińska

Autor tekstu o promocji

Komentarze i pytania

(21)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
K
Ka mil
Gość

Chce złożyć wniosek i w polu nr, telefony, PSL, email wyskakuje mi że " nieprawidłowy lub użyty numer" Konta w tym banku nie posiadam i nigdy nie posiadałem

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Ka mil

A może posiadałeś konto w Raiffeisen Polbanku? Jeśli nie, a dane wpisane są poprawnie, niestety trudno nam będzie pomóc - w takiej sytuacji proponujemy kontakt z organizatorem lub z samym bankiem.

PS czy przy wszystkich wspomnianych polach (telefon, mail, Pesel) pojawia się ten komunikat, czy tylko przy niektórych? Jeśli to drugie, to przy jakich? może podałeś niepoprawny format numeru telefonu (powinien być w formacie 6-cyfrowym).

Odpowiedz

K
Krzysztof
Gość

Rozumiem, że karta debetowa jest dostarczana wraz z umowa przez kuriera. Czy jest to bezpłatne, czy wiąże się z kosztem zgodnie z taryfą opłat? (DZIAŁ II, poz. 27 taryfy prowizji i opłat)

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Krzysztof

Tak, kartę przywozi kurier - w tej sytuacji bank nie pobierze za to opłaty.

Odpowiedz

K
Krzysztof
Gość
@najlepszekonto.pl

Dzięki;)

Odpowiedz

S
sławek
Gość

a co z promocją na klocki Lego? ;] to mi się podoba :D

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@sławek

Możemy prosić o jakieś szczegóły tej promocji? :)

Odpowiedz

Mój telefon nie posiada odpowiednich wymagań aby aktywować aplikację GoMobile. Czy w związku z tym mógłbym na telefonie mojej mamy z moją kartą aktywować aplikację po czym ją usunąć czy muszę ją trzymać do końca spełnienia wszystkich warunków ?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo

To skomplikowany problem. Bankowi z pewnością zależy, aby aktywować aplikację na telefonie posiadacza konta (z powiązanym numerem telefonu), ale samej aplikacji nie trzeba zachowywać w urządzeniu. Skontaktujemy się w tej sprawie z organizatorem i wrócimy z odpowiedzią.

Ala

Odpowiedz

M
Michał
Gość
@najlepszekonto.pl

Chodzi o to, że do zainstalowania aplikacji użyłbym telefonu mamy ale z moją kartą SIM więc na pewno połączy się to z moim numerem. Chodzi o to czy mógłbym następnie tą aplikację odinstalować

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Michał

Tak, aplikację można potem odinstalować - liczy się sam fakt jej aktywacji :)

Ciekawa jest natomiast kwestia instalacji apki mobilnej na innym urządzeniu. Moim zdaniem warunki promocji spełni zainstalowanie jej nawet na tablecie, który nie posiada slotu sim. Aplikację aktywujesz podając swój login (będzie na jednym z dokumentów dostarczonych przez kuriera), ustalasz PIN, a następnie potwierdzasz całość SMS-em (który może przyjść na inne urządzenie).

Przed chwilą tak zrobiłem na zapasowym telefonie, na którym nie mam karty SIM (--> WiFi). Udało mi się aktywować apkę i jest to widoczne w systemie bankowości elektronicznej banku.

https://uploads.disquscdn.com/images/04cf2cc0ac59a46077adec6f8250585ed5dcf05ae128b9f79021301be065d6ad.png

Alu - jak mimo to masz wątpliwość, to dopytaj. Lepiej sprawdzić temat z różnych stron ;)

Krystian

Odpowiedz

D
Dominik
Gość
@najlepszekonto.pl

Hej, Michał
Miałem podobny problem w październiku, gdy zgłaszałem się do promocji w BNP. Mam androida 4,4 a tu potrzebny jest przynajmniej 5.0
Zainstalowałem apkę na telefonie córki, przeszedłem cały proces i wpisałem kod do potwierdzenia aktywacji, który przyszedł na mój telefon (nie przekładałem karty).
Własnie czekam na ostatnią ratę nagrody :)

Nawet nie wiem, czy córka ma jeszcze tę apkę na telefonie. Może ma, ale to chyba nie ma znaczenia, skoro bank chce tylko by aktywować apkę.
Życzę powodzenia, kolego :)

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@najlepszekonto.pl

Potwierdzone - aplikację można odinstalować ;)

Ala

Odpowiedz

M
Michał
Gość
@Dominik

Dzięki wielkie. Tak zrobiłem :)

Odpowiedz

M
Michał
Gość
@najlepszekonto.pl

Dzięki wielkie

Odpowiedz

W
Wiśnia
Gość

Kolejna promocja dla nowych, a co z obecnymi? Z waszego doświadczenia to konto "na jeden raz", czy warto zostać na dłużej?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Wiśnia

Dużo zależy, czego oczekujesz od konta. Jeśli ważna jest dla Ciebie premia, to po jej otrzymaniu najlepiej zamknąć rachunek. Samo Konto Optymalne - naszym zdaniem - wyróżniają przede wszystkim płatności mobilne i fajna aplikacja GOmobile oraz brak opłat za konto i kartę. Zerknij do naszej analizy: https://www.najlepszekonto.pl/konto-optymalne-w-bgz-bnp-paribas

Odpowiedz

A
Aneta
Gość

Czy aplikację mogę aktywować już w marcu?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Aneta

Oczywiście - należy to zrobić do 30 kwietnia, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby aktywować aplikację już w marcu.

Odpowiedz

R
Rad
Gość

Hej. W jaki sposób podpisuje się umowę z tym bankiem? Da się przelewem?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Rad

Niestety tylko kurierem :(

Odpowiedz