Wróć

Pula promocyjnych kont została wyczerpana w dniu 24 maja 2019 r. - tym samym bank zakończył promocję.

Aż 200 zł w gotówce od Nest Banku, czyli Nest Konto z wiosennym bonusem

21 komentarzy / opinii
Aż 200 zł w gotówce od Nest Banku, czyli Nest Konto z wiosennym bonusem
Czas trwania
Cel (zysk) 200 zł w formie przelewu na konto
Po drodze Po otwarciu darmowego Nest Konta należy wykazać się aktywnością w każdym z kolejnych 3 miesięcy. Wymagany są wpływy wynagrodzenia w wysokości min. 1000 zł oraz transakcje kartą na łączną kwotę min. 500 zł.
Po raz kolejny Nest Bank chce przekazać bonus za założenie Nest Konta. Tym razem do zdobycia jest aż 200 zł. Już dawno ten bank tak hojnie nie nagradzał za skorzystanie z jego produktów, warto więc spełnić kilka warunków, uważając przy tym na precyzyjne definicje różnych pojęć występujących w regulaminie. Tylko dokładne wypełnienie zadań zagwarantuje otrzymanie premii.

Promocja „Nest Konto z wiosennym bonusem 200 zł” zgodnie z regulaminem powinna potrwać do 4 czerwca 2019 r.

Może się jednak zakończyć znacznie wcześniej (tak było w przypadku innych akcji Nest Banku), gdyż pula wniosków promocyjnych, które mogą być złożone przez specjalną stronę internetową, wynosi tylko 650 sztuk. Po jej wyczerpaniu promocja zostanie zakończona i stosowna informacja znajdzie się na stronie promocji.

Argumentem za szybkim wyczerpaniem puli nagród jest też fakt, że Nest Konto jest bezwarunkowo darmowe, a klienci Nest Banku mają dostęp do bardzo atrakcyjnej oferty oszczędnościowej.

Kto może wziąć udział?

Akcja przeznaczona jest dla pełnoletnich osób fizycznych, posiadających pełną zdolność do czynności prawnych i miejsce zamieszkania w Polsce, które w ciągu 24 miesięcy przed dniem złożenia wniosku o Nest Konto w ramach tej promocji nie miały w Nest Banku rachunku osobistego.

Z udziału wyklucza też wcześniejsze złożenie wniosku o wspomniane konto, który jest już w trakcie rozpatrywania przez bank.

Na początek nieco formalności

Skoro wiesz już, jaka jest nagroda, najwyższy czas przedstawić działania niezbędne do zdobycia bonusu. Oto wymagania, jakie stawia Nest Bank przed uczestnikami promocji:

  1. Do 4 czerwca 2019 r. złóż wniosek o otwarcie Nest Konta na stronie promocji wraz z kartą debetową.

    Pamiętaj, że bank przyjmie jedynie 650 wniosków, więc sugerujemy, byś podjął decyzję w krótkim czasie. Choć regulamin wprost nie pisze w tym miejscu o konieczności wnioskowania o kartę, to będzie Ci ona potrzebna do spełnienia kolejnych warunków.
  2. Do 21 czerwca 2019 r. zawrzyj z Nest Bankiem umowę o Nest Konto.

W tym miejscu warto dodać, że Nest Bank udostępnia pełną paletę form zawarcia umowy. Tak więc możesz aktywować konto przez rozmowę wideo (wersja najszybsza), przelew weryfikacyjny (wersja najwygodniejsza), kuriera (wersja najpewniejsza) lub udając się do oddziału. W tym ostatnim przypadku warto pamiętać, że w pierwszej kolejności należy i tak złożyć wniosek na stronie promocji - bez tego z premii nici.

Wymagana aktywność

Jak wspomnieliśmy, w sumie do zdobycia jest nawet 200 zł. Maksymalny bonus zostanie wypłacony za aktywność na rachunku w 3 miesiącach.

100 zł na początek

Po dopełnieniu wszelkich formalności możesz ubiegać się o 100 zł. W tym celu najpóźniej do 31 lipca 2019 r.:

  • zapewnij wpływ wynagrodzenia w wysokości min. 1000 zł oraz
  • w tym samym miesiącu kalendarzowym, w którym nastąpił wpływ wynagrodzenia wykonaj kartą co najmniej jedną transakcję bezgotówkową, przy czym jej wartość (lub łączna kwota, jeśli płatności było kilka) musi wynieść min. 500 zł.

2 x 50 zł za aktywność w kolejnych miesiącach

Za każdy kolejny miesiąc (maksymalnie za 2) w okresie promocji (czyli do 30 września 2019 r.), w którym spełnisz identyczne warunki jak opisane wyżej, otrzymasz 50 zł. Pamiętaj, że w każdym z miesięcy musisz wykonać oba działania – zapewnić wpływ wynagrodzenia i zrealizować transakcje kartą. Gdybyś pominął którąś z nich lub przeprowadził niezgodnie z zapisami regulaminu, nie otrzymasz premii.

Inaczej mówiąc, do 31 lipca 2019 r. musisz wykazać się aktywnością niezbędną do otrzymania 100 zł, a potem do końca sierpnia i do końca września wykonać identyczne zadania, za co zostaniesz dwukrotnie nagrodzony kwotą 50 zł.

Wypłata nagrody

Za opisaną wyżej aktywność otrzymasz łączną premię w wysokości 200 zł w gotówce, którą Nest Bank przekaże na Twoje Nest Konto do 20. dnia roboczego miesiąca następującego po tym, w którym spełniłeś warunki promocji.

Przeanalizujmy to na przykładzie:

Szybko podjąłeś działania i już w maju podpisałeś z Nest Bankiem umowę o Nest Konto. W czerwcu zapewniłeś wpływ na rachunek w wysokości min. 1000 zł i wykonałeś jedną lub kilka operacji bezgotówkowych kartą na łączną kwotę min. 500 zł. W tej sytuacji 100 zł otrzymasz na Nest Konto w lipcu. Potem spełniłeś warunki w lipcu i w sierpniu. W efekcie w sierpniu otrzymasz 50 zł za aktywność w lipcu, a we wrześniu za aktywność w sierpniu.

Nagroda jest zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych.

To musisz koniecznie wiedzieć

Udział w promocjach organizowanych przez Nest Bank wymaga bardzo wnikliwego wczytania się w definicje określające wpływ wynagrodzenia oraz transakcje kartą. Popatrzmy więc, co na ich temat mówi regulamin akcji „Nest Konto z wiosennym bonusem 200 zł”.

Wynagrodzenie

Zgodnie z zapisami regulaminu, wpływ wynagrodzenia to suma wpływów na Nest Konto z tytułu wynagrodzenia wynikającego z umowy o pracę, stosunków mianowania/powołania, kontraktów menedżerskich/wojskowych/marynarskich, a także umów zlecenia/o dzieło. Ważne, by przelew został dokonany bezpośrednio przez pracodawcę/zleceniodawcę.

Dopuszczalne jest także zasilenie rachunku przez organ wypłacający rentę, emeryturę, świadczenie przedemerytalne lub przez uczelnię wyższą lub inny organ wypłacający stypendium. Warunki udziału w promocji spełni także wpływ w ramach programu Rodzina 500 plus lub innego świadczenia rodzinnego dokonany przez organ wypłacający świadczenie.

Bank zastrzegł w regulaminie, że może zwrócić się do uczestnika promocji o udokumentowanie, że wpływ odnotowany na jego koncie faktycznie jest wynagrodzeniem.

Gdybyś otrzymał od banku taką prośbę, to w ciągu 7 dni musisz przesłać na wskazany przez Nest Bank adres e-mail skan dokumentu potwierdzającego wysokość otrzymywanego wynagrodzenia. Jeśli nie okażesz stosownego dokumentu lub będzie on budził wątpliwości albo nie będzie potwierdzał wynagrodzenia w kwocie wymaganej w ramach tej promocji, będzie to dla banku równoznaczne z tym, że nie spełniłeś warunków akcji i w związku z tym nie otrzymasz premii.

Operacje kartą

Jak wspomnieliśmy, do otrzymania nagrody konieczne jest wykonanie w czasie trwania promocji, czyli w 3 kolejnych miesiącach., minimum jednej transakcji bezgotówkowej kartą debetową do Nest Konta. Łączna wartość operacji „plastikiem” (jednej lub kilku) musi wynieść min. 500 zł.

Warunków promocji nie spełnią wypłaty gotówki (w tym cashback), płatności za gry hazardowe i transakcje wymiany walut (w tym walut wirtualnych) i środków płatniczych. Pod uwagę nie będą brane oczywiście transakcje odwołane lub anulowane (zwrot towaru).

Dodatkowe obostrzenia

Zwracamy Twoją uwagę jeszcze na dwie kwestie. Po pierwsze, korzystając z Nest Konta nie możesz realizować z niego płatności związanych z działalnością gospodarczą. Po drugie, do chwili otrzymania nagrody nie możesz zamknąć Nest Konta, niedopuszczalne jest nawet złożenie wypowiedzenia umowy tego rachunku.

Gdybyś zrobił którąś z tych rzeczy, zostaniesz pozbawiony prawa do nagrody.

Nest Konto – kilka informacji

Nest Konto otwierane jest i prowadzone bezwarunkowo za darmo. Podobnie wydawana do niego karta debetowa. Darmowe są też wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Jedynie wypłacając pieniądze z urządzeń za granicą trzeba się liczyć z opłatą 5 zł i 3% prowizji za przewalutowanie.

Bardzo istotnym atutem oferty Nest Banku są jego propozycje dla oszczędzających. Przede wszystkim otrzymujesz możliwość założenia Nest Lokaty Witaj oprocentowanej 4% w skali roku dla kwot do 10 tys. zł. Ponadto dostępne są Nest Oszczędności (czyli rachunek oszczędnościowy) z oprocentowaniem 2,25% w skali roku dla kwot do 50 tys. zł oraz Nest Rodzinne Oszczędności. Te ostatnie to rachunek oszczędnościowy związany z premią za długość okresu oszczędzania i liczbę dzieci.

Więcej informacji o Nest Koncie, jak również o atrakcyjnej ofercie oszczędnościowej Nest Banku, znajdziesz w tej analizie.

Trochę wysiłku i 200 zł będzie Twoje

Naszym zdaniem zasady akcji nie są zbyt skomplikowane - sprowadzają się do założenia Nest Konta i wykazania się aktywnością w korzystaniu z rachunku w 3 miesiącach. Co prawda limit transakcji bezgotówkowych kartą w wysokości 500 zł w miesiącu może wydawać się dla części osób trudny do zrealizowania, ale po bliższym przemyśleniu tematu chyba każdy dojdzie do wniosku, że jest to wykonalne.

Gorzej wygląda kwestia zapewnienia wpływu wynagrodzenia. Trzeba uważać, bo, jak wspomnieliśmy, w regulaminie jest zapis, iż bank może poprosić o udokumentowanie, że pieniądze zasilające konto faktycznie pochodzą z wynagrodzenia czy innego świadczenia precyzyjnie wymienionego w regulaminie.

Masz możliwość przelewania wynagrodzenia do Nest Banku? Zachęcamy Cię do udziału w tej akcji, gdyż zyskasz w niej solidną nagrodę, bezpłatne konto i dostęp do atrakcyjnej oferty oszczędnościowej.

Krzysztof Duliński

Autor tekstu o promocji

Komentarze i pytania

(21)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
D
Damian
Gość

Aktualnie pobieram wynagrodzenie na konto w ING. Zastanawiam się nad podziałem wypłaty na dwie części. Czy jeśli na Nest Konto wpłynie od pracodawcy jedynie cześć pensji to warunek zostanie spełniony?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Damian

Dla spełnienia warunków promocji nie ma znaczenia, czy na konto wpłynie całe wynagrodzenie, czy tylko jego część. Ważne, by kwota wpływu przekraczała 1000 zł.

Przy okazji uczulam, że transakcje kartą trzeba wykonać w tym samym miesiącu, w którym wpłynie wynagrodzenie.

Powodzenia :)

Odpowiedz

Z
Zak
Gość

Przymierzam się do otwarcia tego konta przelewem. Co w sytuacji gdyby sie to nie powiodło? Czy w takiej sytuacji muszę ponownie składać wniosek?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Zak

Lepiej nie, bo bank może już nie uznać Cię za nowego klienta. Przy zakładaniu konta przelewem wszystko powinno pójść dobrze, o ile wybierzemy odpowiedni bank. Jeśli obawiasz się komplikacji, lepiej wybrać opcję z kurierem.

Odpowiedz

M
Marcin
Gość

Doładowanie Revoluta spełni warunki płatności kartą? Czy bank pobiera za to opłatę?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Marcin

W regulaminie tej promocji pojawił się zapis, że bank wyklucza transakcje kartą:

u podmiotów świadczących usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczących w wymianie

Revolut może zostać uznany za taki podmiot. Tak więc nieźle się zabezpieczyli ;)
Ja bym osobiście nie ryzykował.

Odpowiedz

I
Inna
Gość

Warto było cierpliwie czekać, gdy kusili stówą. Wniosek poszedł :)

Odpowiedz

Z
Zenek
Gość

Limit 650 kont w promocji dotyczy podpisanych umów czy złożonych wniosków?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Zenek

Limit dotyczy złożonych wniosków.

Odpowiedz

E
Ende
Gość

Płatności kartą w internecie są akceptowalne?

Odpowiedz

J
jaro
Gość
@Ende

Tak. Skąd w ogóle takie pytanie? :)

Odpowiedz

Z
ZNAWCA
Gość
@jaro

...Stąd,że gdybyś trochę poczytał innych promocji na konto to byś zauważył,że w większości przypadków nie są akceptowalne płatności karta w internecie, Pytanie jak najbardziej zasadne

Odpowiedz

O
Ola91
Gość

Mam konto w mbanku . Czy mogę potwierdzić otwarcie Nest Konta przelewem z mbanku ?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Ola91

Jak najbardziej. Nest Bank uznaje przelewy weryfikacyjne z mBanku. Taka metoda otwierania konta jest zresztą najszybsza (konto może zostać aktywowane nawet po kilkunastu minutach).

Odpowiedz

R
Renata
Gość
@najlepszekonto.pl

A przelew z Millenium też będzie ok?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Renata

Niestety nie, przelewy z Millennium nie mogą służyć do weryfikacji.

Pełna lista banków znajduje się w naszej analizie Nest Konta w punkcie 2 części Jak otworzysz Nest Konto
https://www.najlepszekonto.pl/nest-konto-w-nest-banku

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@najlepszekonto.pl

Aby oszczędzić Wam czytania podsyłamy zrzut ekranu z listą banków, z których możecie wykonać przelew weryfikacyjny :)

https://uploads.disquscdn.com/images/63842e5355a7afeed95253c62a1aa1e69149aba6e5a074bc0dba42f8e40493f8.png

Odpowiedz

T
Tobyasz
Gość

Waszym zdaniem przelew ze swojego konta w innym banku przejdzie? Wiem, jakie są zapasy regulaminu, ale zastanawiam się czy warto próbować.

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Tobyasz

No cóż, jest spore niebezpieczeństwo, że taki przelew nie przejdzie. Znamy co prawda przypadki, gdy taki manewr zadziałał - pamiętaj jednak, że bank może zażądać udokumentowania otrzymywania wynagrodzenia, a w przypadku wątpliwości - odmówić wypłaty premii. Jeśli więc zdecydujesz się na takie posunięcie, musisz się liczyć z pewnym ryzykiem.

Odpowiedz

S
Szymon Szymon
Gość

Nie do końca rozumiem jak to jest z terminami, w których należy spełnić warunki. Jeśli otworzę konto w maju a w czerwcu zapewnię wpływ i transakcje kartą, to aby zdobyć 2x50 zł muszę te warunki spełnić w lipcu i sierpniu, czy w sierpniu i wrześniu?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Szymon Szymon

O zdobycie dodatkowych 2 x 50 zł można się starać w dowolnych miesiącach do września włącznie (w podanym przez Ciebie przykładzie może to być np. lipiec i sierpień, sierpień i wrzesień, ale równie dobrze lipiec i wrzesień). Po prostu im szybciej spełnisz warunki, tym szybciej otrzymasz premię :)

Odpowiedz