Wróć

100 zł za polecenie karty kredytowej Citi Simplicity i 350 zł dla poleconego

1 komentarz / opinia
100 zł za polecenie karty kredytowej Citi Simplicity i 350 zł dla poleconego
Czas trwania
Cel (zysk) Vouchery o wartości 350 zł dla poleconego i 100 zł dla polecającego
Po drodze Wystarczy polecić kartę kredytową Citibanku znajomemu i czekać, aż podpisze on umowę z bankiem. Z kolei polecony powinien zalogować się do bankowości elektronicznej i wykonać transakcje kartą na min. 500 zł.
Na uczestników kwietniowej edycji programu poleceń Citi Handlowego czeka nieco nietypowa nagroda – 21 tys. punktów w programie Priceless Specials, które można wymienić na vouchery o wartości 350 zł na zakupy na stacjach Circle K lub RTV Euro AGD. Aby zdobyć bonus, wystarczy wyrobić kartę Citi Simplicity oraz spełnić kilka prostych warunków. Co istotne, także osoby polecające mogą liczyć na całkiem atrakcyjną premię - za każdą skuteczną rekomendację otrzymają od banku 6 tys. punktów, czyli równowartość 100 zł.

Czy warto brać udział w promocji z punktami?

Zanim odpowiemy na to pytanie, w kilku słowach scharakteryzujmy program rabatowy Mastercard Priceless Specials. Polega on na zbieraniu punktów u partnerów programu w trakcie płacenia za zakupy kartą Mastercarda. Zgromadzone punkty można następnie wymieniać na atrakcyjne nagrody – ich katalog znajdziesz na tej stronie.

Decydując się na udział w programie poleceń Citibanku, otrzymujesz więc „na start” (w domyśle – bez żadnego wysiłku) – całkiem pokaźną pulę punktów. Promocyjne 21 000 punktów dla polecanego to odpowiednik 350 zł, natomiast 6000 punktów przyznawane osobie polecającej przekłada się na nagrodę o wartości 100 zł. Co istotne, warunki akcji nie są trudne do spełnienia, tak więc zdobycie bonusów naprawdę jest proste.

Uwaga! Obecnie w Citi Handlowym są dostępne dwie edycje programu poleceń różniące się wysokością premii dla osoby poleconej. W edycji lutowej możesz zdobyć 250 zł, natomiast w edycji z kwietnia – 350 zł (co ciekawe, spełniając te same warunki). Jeśli więc jesteś zainteresowany wyższą premią, upewnij się podczas składania wniosku o kartę, czy bierzesz udział we właściwej edycji.

Kto może zostać uczestnikiem akcji?

Zanim przejdziemy do omówienia warunków akcji, wyjaśnimy, kto może skorzystać z oferty specjalnej. W promocji „Poleć znajomemu Kartę Kredytową Citibank – edycja kwiecień 2019” może wziąć udział jako osoba polecająca każdy posiadacz głównej karty kredytowej Citibanku. Z kolei osobą poleconą może być każda osoba fizyczna, która od dnia 1 stycznia 2016 nie posiadała głównej karty kredytowej Citibanku. Z oferty wyłączeni są nierezydenci Polski oraz obywatele lub rezydenci podatkowi Stanów Zjednoczonych.

Warto jednak wziąć pod uwagę, że aby móc wnioskować o kartę Citi Simplicity, trzeba dodatkowo spełnić określone kryteria dochodowe. Prezentują się one następująco:

 • dla osób fizycznych: wiek – min. 18 lat, dochód netto – min. 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie co najmniej 3 miesiące;

 • dla prowadzących działalność gospodarczą – min. wiek 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto - minimum 2500 zł.

Nagroda dla polecającego (obecnego klienta)

Przejdźmy teraz do warunków, które musisz spełnić, jeśli chcesz otrzymać punkty za rekomendację. W gruncie rzeczy Twoja aktywność sprowadza się do dwóch prostych czynności:

 1. Najpóźniej do 30 września 2019 r. wypełnij formularz rekomendacji dostępny na tej stronie. Podaj w nim swoje dane kontaktowe oraz imię i nazwisko osoby poleconej, a także numer jej telefonu.
 2. Nie później niż do końca drugiego miesiąca następującego po miesiącu, w którym wypełniłeś formularz zgłoszeniowy, zapisz się do Programu Priceless Specials. Aby to uczynić, zaloguj się do serwisu Citibank Online i wypełnij formularz rejestracyjny (jeśli jesteś już uczestnikiem tego programu, ten warunek Cię nie obowiązuje).

I to już wszystko - nie musisz robić nic więcej. Pamiętaj jednak, że punkty za polecenie otrzymasz tylko wtedy, gdy pozyskany przez Ciebie nowy klient spełni swoje warunki wymienione w regulaminie.

Na zakończenie mamy dla Ciebie jeszcze jedną wiadomość – możesz rekomendować kartę Citi Simplicity dowolnej liczbie osób i tym samym zdobyć więcej promocyjnych punktów.

Nagroda dla poleconego (nowego klienta)

Sprawdźmy teraz, jakie formalności powinna spełnić osoba polecona. W tym przypadku lista warunków jest nieco dłuższa, choć również nie są one zbyt skomplikowane.

 1. Podczas zainicjowanego przez bank kontaktu telefonicznego złóż wniosek o kartę kredytową Citi Simplicity i zawrzyj umowę o wnioskowany produkt. Poproś także konsultanta o potwierdzenie, że wyrabiasz kartę w ramach kwietniowej edycji programu.
 2. Podczas rozmowy z doradcą wyraź zgodę na ujawnienie tajemnicy bankowej osobie, która zarekomendowała Ci kartę (dzięki temu będzie mogła ona odebrać nagrodę).
 3. Twoim kolejnym zadaniem będzie dostarczenie wymaganych przez bank dokumentów dochodowych (ich lista znajduje się w Załączniku 1 do regulaminu). Pamiętaj jednak, że jeśli zaświadczenia nie będą dla banku wystarczające, możesz zostać poproszony o dostarczenie dodatkowych dokumentów.
 4. Następnym etapem będzie podpisanie umowy o kartę oraz spełnienie warunków aktywności:
  • nie później niż do końca drugiego miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę zapisz się do programu Priceless Specials;
  • w tym samym terminie (czyli do końca drugiego miesiąca następującego po miesiącu, w którym podpisałeś umowę) przynajmniej raz zaloguj się do serwisu Citibank Online. Przykładowo - jeśli zawarłeś umowę w kwietniu, na zalogowanie się będziesz miał czas do końca czerwca;
  • wykonaj transakcje bezgotówkowe swoją nową kartą Citi Simplicity na łączną kwotę przynajmniej 500 zł. Także na wywiązanie się z tego wymogu będziesz miał czas do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym podpisałeś umowę o kartę. Zanim wykonasz płatność, zwróć uwagę na drobny haczyk - bank nie będzie uwzględniał przelewów z rachunku karty (oraz - oczywiście - transakcji zwróconych).

Pamiętaj, że promocyjne punkty zdobędziesz tylko wtedy, gdy w dniu ich przyznania Twoja karta będzie nadal aktywna!

Przekazanie nagród

Informację o nabyciu praw do nagrody znajdziesz w wiadomości e-mail wysłanej w systemie Citibank Online, natomiast promocyjne punkty otrzymasz nie później niż do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym spełniłeś warunki oferty (punkty zasilą Twoje konto Uczestnika w programie Priceless Specials).

Punkty - podobnie jak otrzymane dzięki nim vouchery - nie podlegają wymianie na gotówkę. Wartość nagród jest zwolniona z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

Regulamin promocji znajdziesz tutaj.

Wyrób kartę i weź udział w loterii

Aktualnie w City Handlowym trwa loteria dostępna dla posiadaczy kart kredytowych, w której do zdobycia jest wiele cennych nagród m.in.: Apple iPhone Xs 256GB, laptop Mi Air 13,3 oraz vouchery do Fostertravel i Ski Team o wartości 4 tys. zł. Uczestnicy loterii mogą wygrać także karty podarunkowe (do IKEI, Empiku, H&M, Booking.com, Pyszne.pl), sportowe opaski, słuchawki Xiaomi i bilety do Multikina.

Aby mieć szansę na otrzymanie którejś z tych nagród, należy posiadać aktywną kartę kredytową z oferty Citi Handlowego, do 31 grudnia 2019 r. zarejestrować się na stronie loterii oraz wykonać przynajmniej 1 płatność kartą kredytową na min. 50 zł. Każda płatność o wartości min. 50 zł to jeden los biorący udział w loterii.

Wystarczy więc, że po wyrobieniu karty wykonasz nią 10 transakcji po 50 zł (łącznie 500 zł), a bez wysiłku zdobędziesz większą liczbę losów i jednocześnie spełnisz warunki programu poleceń. Słowem – upieczesz dwie pieczenie przy jednym ogniu.

Karta kredytowa Citi Simplicity – garść informacji

Karta kredytowa Citi Simplicity to jedna z najlepszych i najtańszych ofert na rynku. Bank nie pobiera opłaty za jej wydanie i posiadanie, nie żąda też dodatkowych opłat za monity przypominające o braku spłaty zadłużenia. Jej pozostałe parametry przedstawiają się następująco:

 • 0 zł – za wydanie i korzystanie z karty;
 • 56 dni – długość okresu bezodsetkowego, w tym 26 dni na spłatę; 
 • 3,50% - wysokość spłaty minimalnej; 
 • 6% min. 10 zł - wypłata w bankomatach krajowych i zagranicznych; 
 • 5,80% - prowizja za przewalutowanie; 
 • 6% wartości transakcji, nie mniej niż 10 zł – prowizja pobierana w przypadku transakcji gotówkowych. 

Mimo niewątpliwych zalet Citi Simplicity przypominamy, że karta kredytowa jest specyficznym produktem, wymagającym rozwagi i umiaru. Jeśli nigdy nie korzystałeś z kredytówki, zachęcamy Cię do zapoznania się z naszym poradnikiem.

Niewiele do zrobienia, sporo do zyskania

350 zł za wyrobienie karty i spełnienie prostych warunków jest niewątpliwie okazją wartą rozpatrzenia. Zdobycie nagrody przez osobę poleconą sprowadza się de facto do przeprowadzenia jednej (lub kilku) transakcji kartą na łączną kwotę min. 500 zł. Co więcej, na wywiązanie się z tego zadania mamy ponad dwa miesiące, tak więc możemy spokojnie „uzbierać” wymagany limit np. podczas codziennych zakupów.

Nowa edycja programu poleceń jest atrakcyjna również dla obecnych klientów. Nie dość, że nie muszą spełniać żadnych warunków aktywności, to jeszcze mogą liczyć na 6 tys. punktów, czyli równowartość 100 zł. Mogą też polecać kartę dowolnej liczbie osób i w ten sposób zyskiwać kolejne profity. Naszym zdaniem jest to całkiem fajna propozycja.

Beata Szymańska

Autor tekstu o promocji

Komentarze i pytania

(1)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
M
Moreno
Gość

Moim zdaniem promocja z kartą Allegro jest lepsza. Krótszy okres karencji i wyższa nagroda dla osoby wyrabiającej kartę.

Odpowiedz