250 zł (5 x 50 zł) za skutecznie polecenie Citi Konta w banku Citi Handlowy

Publikacja:
250 zł (5 x 50 zł) za skutecznie polecenie Citi Konta w banku Citi Handlowy
Czas trwania
Cel (zysk) Maksymalnie 250 zł, po 50 zł za 5 skutecznych rekomendacji.
Uczestnik Klient banku CitiHandlowy.
Po drodze Należy znaleźć zainteresowanego otwarciem CitiKonta, dopilnować, by zrealizował wszystkie warunki aktywności i samemu wykonać min. 5 transakcji bezgotówkowych.
Odnowione Citi Konto weszło na rynek z przytupem, więc Citi Handlowy zachęca swoich klientów do promowania tego rachunku i za każdą skuteczną rekomendację oferuje 50 zł. Maksymalnie możesz zdobyć 250 zł. Niestety bank nie przewidział żadnych nagród dla osób poleconych.

Nie od dziś wiadomo, że zadowolony klient jest dobrym ambasadorem marki i jego opinie są traktowane jako wiarygodne przez zainteresowanych danym produktem czy usługą. Zależność tę wykorzystują także banki, organizując programy poleceń zwane też rekomendacyjnymi.

Bank Citi Handlowy przygotował I edycję akcji „Polecam CitiKonto”, która trwa do 31 stycznia 2021 r. Nie ma jednak co zwlekać z poszukiwaniem osób, które mogą być zainteresowane podpisaniem umowy o CitiKonto, bo bank przygotował jedynie 500 nagród!

Kto może być polecającym?

Polecającymi mogą być klienci Citibanku, którzy posiadają w nim rachunek osobisty lub główną kartę kredytową. Więcej wymagań nie ma.

Komu można polecać rachunek

Poleconym, czyli nowym klientem, może być osoba fizyczna z pełną zdolnością do czynności prawnych, która od 1 stycznia 2020 r. nie była posiadaczem lub współposiadaczem konta osobistego lub rachunku oszczędnościowego w Citibanku. Przeszkodą w wystąpieniu w roli osoby poleconej jest także bycie pełnomocnikiem do wspomnianych produktów.

W przypadku Citibanku ze wszystkich akcji promocyjnych wykluczeni są nierezydenci oraz obywatele lub rezydenci podatkowi Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Zadania dla obecnego klienta

Jeśli jesteś klientem Citibanku i chcesz polecić CitiKonto znajomemu, Twoja rola ograniczy się do prostej aktywności.

Start
 • Krok 1

  Do 31 stycznia 2021 r. znajdź osobę (lub osoby) spełniającą kryteria nowego klienta i przekonaj ją do założenia CitiKonta.

 • Krok 2

  Do wspomnianej daty zgłoś znajomego na stronie internetowej i wygeneruj swój link polecający, po czym przekaż go znajomemu.

  Formularz polecenia w programie "Polecam CitiKonto"

  Wskazania znajomego zainteresowanego CitiKontem możesz też dokonać poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie internetowej banku lub w formie papierowej podczas wizyty w placówce Citibanku. Zgłoszenie może być też ustne podczas rozmowy z pracownikiem banku.

 • Informacja

  Możesz dyskretnie monitorować działania osoby poleconej, by mieć pewność, że spełni wszystkie wymagania regulaminu.

 • Krok 3

  Do końca trzeciego miesiąca następującego po tym, w którym złożyłeś rekomendację, wykonaj min. 5 transakcji bezgotówkowych posiadaną kartą debetową lub kredytową.

 • Premia

  Nagrodę, czyli 50 zł, otrzymasz na swoje konto osobiste lub rachunek karty kredytowej do końca miesiąca następującego po tym, w którym polecony spełnił wszystkie wymagania akcji.

Mission complete!

Przykład: załóżmy, że rekomendacji dokonałeś w listopadzie 2020 r. Wówczas płatności bezgotówkowe musisz zrealizować do końca lutego 2021 r.

Zwróć na to uwagę

Złożenie przez poleconego dyspozycji zmiany typu konta w okresie obowiązywania oferty będzie oznaczało brak premii dla Ciebie. Dopilnuj więc, by Twój znajomy nie zdecydował się na takich ruch.

W regulaminie zapisano, że jeśli należna Ci premia spowoduje nadpłatę na rachunku karty kredytowej, to bank nie pobierze prowizji z tego tytułu. Podpowiadamy, że w bankowości elektronicznej można wystąpić z wnioskiem o przekazanie kwoty bonusu na wskazany rachunek w dowolnym banku. Citi Handlowy realizując tę dyspozycję, nie pobierze prowizji za przelew z karty.

Działania osoby poleconej

Jeśli jesteś osobą poleconą i chcesz założyć CitiKonto, dając znajomemu szansę na nagrodę, musisz wykonać kilka działań. Zwróć uwagę na ich różnorodność.

Start
 • Krok 1

  Do 31 stycznia 2021 r. wypełnij swoimi danymi formularz, który zobaczysz po skorzystaniu z linka otrzymanego od osoby polecającej i podpisz z Citibankiem umowę o CitiKonto.

  Jeśli zostałeś zgłoszony do promocji w inny sposób niż poprzez przesłanie Ci linka przez znajomego, musisz też podpisać oświadczenie stanowiące załącznik do regulaminu promocji, które mówi, że zgadzasz się na ujawnienie tajemnicy bankowej osobie polecającej. Chodzi tylko o poinformowanie znajomego, że wywiązałeś się z wymagań i w związku z tym otrzyma on bonus.

 • Krok 2

  Do ostatniego dnia miesiąca następującego po tym, w którym otworzyłeś CitiKonto, zapewnij wpływ z tytułu wynagrodzenia w wysokości min. 2000 zł. Uwaga: przelew nie może pochodzić z rachunków prowadzonych przez Citi Handlowy dla klientów indywidualnych.

 • Krok 3

  Do ostatniego dnia kolejnego miesiąca:

  • choć raz zaloguj się do aplikacji mobilnej Citi Mobile
  • zapewnij wpłatę na CitKonto w wysokości min. 100 zł z rachunku prowadzonego w innym banku.
 • Krok 4

  Do końca trzeciego miesiąca następującego po miesiącu, w którym podpisałeś umowę o CitiKonto, wykonaj transakcje bezgotówkowe za pośrednictwem Google Pay lub Apple Pay na łączną kwotę min. 100 zł.

Mission complete!

Ogarnięcie terminów wyznaczonych przez Citibank i niezbędnych aktywności nie jest łatwe. Opiszmy to na przykładzie. Powiedzmy, że otworzyłeś rachunek w grudniu 2020 r. Wówczas wpływ w wysokości 2000 zł musisz zapewnić do końca stycznia 2021 r. Do 28 lutego 2021 r. bank musi odnotować zalogowanie się przez Ciebie do aplikacji mobilnej oraz zasilenie CitiKonta kwotą 100 zł. Natomiast do końca marca 2021 r. konieczne jest zrealizowanie transakcji Google Pay lub Apple Pay.

Warto wiedzieć

Wpłata z tytułu wynagrodzenia, o której mowa w regulaminie, oznacza sumę zasileń CitiKonta, w tym w szczególności wpływy z tytułu:

 • wynagrodzenia z umowy o pracę, stosunków powołania/mianowania, kontraktów menedżerskich/marynarskich/wojskowych;
 • umów o dzieło/zlecenia;
 • emerytury, renty lub świadczenia przedemerytalnego;
 • stypendium;
 • świadczenia z programu Rodzina 500 plus lub innego świadczenia rodzinnego.

Do chwili otrzymania premii przez osobę polecającą nie możesz zamknąć rachunku ani też złożyć dyspozycji zmiany jego typu. Gdybyś to zrobił, Twój znajomy nie otrzyma premii za rekomendację.

CitiKonto – co warto o nim wiedzieć?

CitiKonto i wydawana do niego karta debetowa są bezwarunkowo darmowe. Warto wiedzieć o czterech bezpłatnych wypłatach z obcych bankomatów w miesiącu, trzech darmowych przelewach natychmiastowych i atrakcyjnej ofercie walutowej.

 • Konto
  0 zł
 • Karta
  0 zł
 • Bankomaty
  0 zł / 8 zł

 • Przelew internetowy
  0 zł
Unikalne cechy: pakiet darmowych przelewów natychmiastowych.

Miła nagroda, ale…

Doceniamy inicjatywę Citibanku, by nagradzać swoich klientów za rekomendowanie jego usług znajomym. Mamy jednak zastrzeżenie do tego, że nagrodę może otrzymać tylko polecający. To znaczące utrudnienie w przekonywaniu do skorzystania z CitiKonta, ale możesz spróbować. Może uda Ci się pozyskać choć jedną osobę i zyskasz 50 zł, a może będzie ich więcej i pomnożysz swoje zyski.

Krzysztof Duliński

Autor tekstu o promocji
Oceń promocję
0
(0 ocen)
Twój głos pomoże innym Bankonautom w podjęciu decyzji, czy warto skorzystać z tej promocji. Średnia ocen uwzględnia ocenę Bankonauty - Autora tekstu, który szczegółowo przyjrzał się ofercie.
Dziękujemy za Twój głos Dziękujemy za Twój głos

Komentarze i pytania

(9)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
D
Darek
Gość

Jak 2 osoby otworzą konto z mojego polecenia to muszę wykonać 10 płatności (2x 5) czy wystarczy 5?

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Kapitan załogi
@Darek

Wyjaśniłem tę sprawę w Citibanku. Okazuje się, że osoba polecająca musi spełnić warunki aktywności tylko raz.

Odpowiedz

K
Kamil
Gość

Polecony przypadkiem nie otrzymuje punktów bezcenne chwile w ramach promocji dla zaproszonych? Promocja na pewno działa na karcie kredytowej.

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Kapitan załogi
@Kamil

Masz rację, klienci banku Citi Handlowy, którzy zostaną zaproszeni przez bank do zarejestrowania swojej karty Mastercard w programie Bezcenne Chwile mogą otrzymać punkty powitalne. Kłopot w tym, że w jednym miejscu bank informuje, że tych punktów będzie 5400 (równowartość 75 zł), a w innym, że przyzna ich 3400 (czyli 50 zł).

Ciekaw jestem, jak to będzie w rzeczywistości.

Odpowiedz

P
Piter
Gość

Citi konto jak najbardziej in plus, ale ich mobilna aplikacja jest tragiczna... mocno odstaje od topu mbank, pko czy pekao

Odpowiedz

K
Krystian
Gość
@Piter

Prawda. Waluty, opłaty, promocje – to na plus. Aplikacja mobilna do napisania praktycznie od zera, a bankowość internetowa do odświeżenia.

Odpowiedz

P
Piotr
Gość
@Piter

Akurat aplikacja Pekao ze swoimi bugami to żaden top... Jak już to Millennium i ING. Przy okazji czy redakcja planuje odświeżenie rankingu aplikacji? ;)

Odpowiedz

K
Krystian
Gość
@Piotr

ING i Mille są aktualnie w czołówce rankingu.

Jak dla mnie niekoniecznie w tej kolejności, bo do Mille się bardziej przyzwyczaiłem.

Konstruktywne opinie są zawsze mile widziane :)

Odpowiedz

P
Piotr
Gość
@Krystian

Mille i ING traktuję na równi, jak dla mnie najlepsze w Polsce (mówię tylko o wersjach na iOS, nie wiem jak tam na robociku). Niezłą apkę ma też Getin i miałby Santander gdyby nie częste awarie ;) z IKO i mBanku nie korzystam więc się nie wypowiem.

Odpowiedz