Wróć

Po 80 zł dla poleconego i polecającego w programie poleceń Santander Bank Polska

7 komentarzy / opinii
Po 80 zł dla poleconego i polecającego w programie poleceń Santander Bank Polska
Czas trwania Zakończona (30.04.2019)
Cel (zysk) 80 zł dla polecającego i poleconego.
Po drodze Osoba polecająca musi przekazać swój kod nowemu klientowi, ten zaś musi otworzyć rachunek i wykonac transakcje kartą i Blikiem na min. 300 zł
Santander Bank Polska sięga po sprawdzoną formułę i po raz kolejny zachęca do udziału w programie poleceń. Za założenie konta z rekomendacji znajomego i spełnienie prostych warunków nowi klienci otrzymają 80 zł premii. Na identyczny bonus mogą liczyć osoby polecające, jednak w ich przypadku pula nagród może być większa - za każdych 10 pozyskanych osób bank dorzuci im 100 zł ekstra.

W najnowszym programie rekomendacyjnym Santander Bank Polska mogą brać udział zarówno „starzy”, jak i nowi klienci banku. Po spełnieniu całkiem łatwych warunków promocji obie strony – polecający i polecony – otrzymają premię gotówkową w wysokości 80 zł.

Co istotne, jeśli jesteś polecającym, masz szansę na dodatkowe profity za skuteczną rekomendację rachunków. Za każdych dziesięciu nowych klientów otrzymasz dodatkową premię w wysokości 100 zł (przy czym bank nie stawia ograniczeń co do liczby osób, które uda Ci się zachęcić do udziału w programie).

Natomiast osoby otwierające konto z czyjegoś polecenia same mogą stać się polecającym i zarabiać na pozyskiwaniu nowych klientów.

Do programu można przystąpić najpóźniej do 30 kwietnia 2019 roku.

Sprawdź, czy możesz wziąć udział w programie

Tradycyjnie zacznijmy od formalnych wymogów, które muszą spełnić uczestnicy programu. W zależności od tego, czy jesteś osobą polecającą, czy polecaną, będziesz musiał spełnić nieco inne warunki.

Polecający (obecny klient)

Jeśli chcesz wziąć udział w programie jako osoba polecająca, musisz być osobą pełnoletnią, posiadającą pełną zdolność do czynności prawnych i polskie obywatelstwo. Ponadto musisz posiadać rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w złotych w Santander Bank Polska oraz dostęp do usługi Santander Internet. W przypadku posiadaczy kont wspólnych osobą polecającą może być każdy ze współposiadaczy rachunku.

Polecony (nowy klient)

Sprawdźmy teraz, jakie kryteria musisz spełnić jako osoba polecona. Uczestnikiem promocji może być każda osoba fizyczna, która nie posiadała konta w Santander Bank Polska od 1 marca 2018 r.

Co ciekawe, bank dopuszcza do udziału w promocji także osoby małoletnie, które ukończyły 13 rok życia. Wymaga jednak, aby przedstawiciel ustawowy nastolatka (opiekun prawny, np. rodzic) wyraził zgodę na jego uczestnictwo.

Obowiązki polecającego

Skoro już wiesz, czy możesz wziąć udział w programie, sprawdź, co konkretnie musisz zrobić, by otrzymać premię.

 1. Wyraź zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych i otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną oraz telefoniczną oraz podaj numer telefonu komórkowego i adres mailowy do kontaktu. Najprościej to zrobić z poziomu bankowości elektronicznej po zalogowaniu na konto, w zakładce "Ustawienia".
  Wymagane zgody marketingowe w Santander Bank Polska
 2. Wygeneruj kod polecający. W tym celu przejdź do zakładki "Oferta banku" --> "Program poleceń" --> "Polecam bank” i zaakceptuj regulamin programu. Po przejściu tej procedury na ekranie pojawi się wygenerowany przez bank Twój indywidualny kod polecającego.
  Kod polecającego Santander Bank Polska
 3. Przekaż kod polecający swoim znajomym. Dopilnuj też, by osoba polecona wywiązała się ze swoich obowiązków, gdyż tylko wówczas obie strony otrzymają premię.
 4. Nie zamykaj konta do momentu wypłaty nagrody.

Obowiązki poleconego

Jeśli zdecydujesz się na udział w programie jako osoba polecona, Twoja lista zadań będzie nieco dłuższa. Oto, co musisz zrobić, aby otrzymać nagrodę:

 1. Do 30 kwietnia 2019 r. zawrzyj umowę o Konto Jakie Chcę albo Konto VIP wraz z kartą debetową i usługą Santander online korzystając z wniosku dostępnego na stronie programu.
 2. Podczas otwierania konta zaakceptuj regulamin oraz podaj kod polecający. Jeśli go nie posiadasz, możesz skorzystać z naszego: 1013953301. We wniosku miejsce na kod będzie wyglądało tak:
  Miejsce we wniosku na kod polecającego Santander Bank Polska
 3. Konieczny też jest brak sprzeciwu wobec przetwarzania danych marketingowych oraz wyrażenie zgody na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną i telefoniczną. Musisz także wyrazić zgodę na ujawnienie tajemnicy bankowej w zakresie niezbędnym do uzyskania nagrody i podać numer telefonu komórkowego do kontaktu.
 4. Do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta przynajmniej raz zaloguj się do aplikacji Santander mobile lub Santander Internet.
 5. W tym samym okresie dokonaj płatności kartą debetową (zwykłą lub mobilną) lub Blikiem na łączną kwotę min. 300 zł. Bank będzie honorował transakcje kartą debetową (lub kartą mobilną) w dowolnym punkcie usługowo-handlowym lub w dowolnym serwisie internetowym, w celu zakupu towarów lub usług. Natomiast transakcja Blik definiowana jest następująco: "Transakcja wykonywana na stronie internetowej umożliwiająca dokonywanie płatności przy wykorzystaniu usługi Blik".

Wypłata nagrody

Premia gotówkowa (80 zł) zostanie przekazane uczestnikom programu w formie przelewu na konto w Santander Bank Polska do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym polecony spełnił warunki promocji. Pamiętaj jednak, że jeśli otworzyłeś w promocji konto wspólne, premia będzie przysługiwać tylko jednej osobie.

Nagroda uzyskana przez osobę poleconą jest zwolniona z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych. W przypadku premii dla polecającego wartość nagrody zostanie dodatkowo "ubruttowiona” o 19% zryczałtowany podatek dochodowy, który bank następnie przekaże fiskusowi.

Połącz promocje i zgarnij 200 zł za przeniesienie wynagrodzenia!

Jeśli założysz konto w ramach programu poleceń, będziesz mógł skorzystać z kolejnej promocji i dodatkowo zarobić 200 zł. W tym celu musisz złożyć dyspozycję przelewania wynagrodzenia na nowo otwarty rachunek i zapewnić jego wpływ na konto przez kolejne 4 miesiące w kwocie min. 1 000 zł.

Za każdy miesiąc, w którym został odnotowany wpływ wynagrodzenia, otrzymasz od banku 50 zł. W sumie do zyskania jest zatem 200 zł, przy czym brak wpływu w jednym z miesięcy nie uniemożliwia zdobycia premii w kolejnym. Za „wynagrodzenie” bank uznaje także rentę, emeryturę, stypendium i inne podobne świadczenia. Z tej promocji możesz skorzystać do 30 kwietnia 2019 r.

Praktycznie darmowe Konto Jakie Chcę

Podstawowym rachunkiem osobistym, który można polecić w ramach programu poleceń, jest Konto Jakie Chcę. Bank nie pobiera od jego posiadaczy opłat za prowadzenie rachunku. Wysokość opłaty za korzystanie z karty debetowej zależy od właściciela konta. Ma on do wyboru:

 • stałą opłatę 3 zł/mies. (opcja domyślna)
 • 5 zł/mies. – do uniknięcia dzięki 5 transakcjom kartą w danym miesiącu.

Posiadacze Konta Jakie Chcę mogą bezpłatnie dokonywać zwykłych przelewów internetowych w złotych, a także za darmo wypłacać gotówkę z bankomatów banku Santander. Klienci poniżej 26. roku życia nie płacą za wypłatę także z pozostałych maszyn w kraju. Starsi muszą się liczyć w tym przypadku z prowizją w wysokości 5 zł. Alternatywą jest wykupienie miesięcznego pakietu za 7 zł, który daje prawo do bezpłatnego korzystania ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Największym atutem oferty rachunku osobistego w Santander Bank Polska, na który wskazuje jego nazwa, jest elastyczność i możliwość dopasowania do indywidualnych potrzeb klienta. Wybór opłaty za kartę nie jest bynajmniej jedynym tego przykładem. Posiadacze Konta Jakie Chcę mogą dokonywać różnych płatności (w tym HCE i Google Pay), a także skorzystać z ciekawej oferty oszczędnościowej.

Atrakcyjna premia za niewielką aktywność

Zasady uczestnictwa w najnowszym programie poleceń Santander Bank Polska są proste i nieskomplikowane – jedynym warunkiem, jaki musisz spełnić jako osoba polecona, jest aktywne posługiwanie się kartą lub Blikiem. Jeśli w wymaganym przez bank terminie wykonasz transakcje na min. 300 zł, na Twoje konto trafi gotówkowa premia w wysokości 80 zł. Dodatkowo możesz skorzystać z promocji za wpływ wynagrodzenia i w równie prosty sposób zyskać kolejne 200 zł.

Z kolei biorąc udział w programie jako osoba polecająca, niczym nie ryzykujesz, a wiele możesz zyskać. Na dobrą sprawę Twoja aktywność sprowadza się do rejestracji w promocji i wygenerowania kodu polecającego, który potem będziesz mógł przekazać swoim znajomym. Warto też wspomnieć o braku limitu osób, który możesz rekomendować konto oraz o dodatkowej premii 100 zł za każdych dziesięciu poleconych.

Słowem, program jest korzystny zarówno dla obecnych, jak i nowych klientów banku. A zatem – otwórz Konto Jakie Chcę i polecaj je innym!

Otwórz rachunek z polecenia

PS jeśli nie masz kodu, wpisz nasz: 1013953301 - dziękujemy :)

Krystian

Autor tekstu o promocji

Komentarze i pytania

(7)
Sortuj od najnowszych
G
Grzegorz
Gość
24.04.2019 16:14:48

Czy majac kod polecajacy mozna otworzyc konto w oddziale i otrzymac premie? Aktywacja konta przez internet troche trwa a czasu juz nie tak wiele zostalo niestety. Czy wystarczy zlozyc wniosek do 30 kwietnia czy miec juz aktywne konto bedac poleconym

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
24.04.2019 22:51:09
@Grzegorz

Do 30 kwietnia należy złożyć wniosek oraz podpisać umowę o konto. Można to zrobić również w oddziale.

Różnie to bywa z obsługą w oddziałach, więc ze swojej strony pamiętaj o wyrażeniu zgody na marketing oraz otrzymywanie informacji handlowych oraz o konieczności podpisania oświadczenia, które znajduje się w załączniku do regulaminu: https://static3.santander.pl/asset/s/a/n/santander-polecam-moj-bank-3-01032019-30042019_93448.pdf

Odpowiedz

O
Osa
Gość
07.03.2019 09:42:10

Brałem udział jako polecający w poprzedniej edycji. Czy teraz muszę się na nowo zgłaszać do programu czy mogę korzystać z poprzedniego kodu poleceń?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
07.03.2019 12:41:54
@Osa

Musisz zgłosić się na nowo przez bankowość elektroniczną i wygenerować nowy kod polecenia.

Odpowiedz

M
Marek D.
Gość
06.03.2019 09:45:10

Czy w ramach tego programu mogę polecić rachunek swojemu synowi (14 lat)?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
06.03.2019 17:51:23
@Marek D.

Naszym zdaniem nic nie stoi na przeszkodzie - pamiętaj jednak, że wtedy konto dla syna powinno być wtedy założone w oddziale banku. Postaramy się jeszcze potwierdzić tę informację.

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
07.03.2019 12:41:27
@najlepszekonto.pl

Upewniliśmy się w banku i jest tak, jak pisaliśmy - możesz polecić rachunek synowi, jednak przy podpisywaniu umowy powinieneś być razem z nim w oddziale.

Odpowiedz