Wróć

80 zł dla poleconego i polecającego w programie rekomendacyjnym Santander Bank Polska + bonusy w innych promocjach

Publikacja:
80 zł dla poleconego i polecającego w programie rekomendacyjnym Santander Bank Polska + bonusy w innych promocjach
Czas trwania
Cel (zysk) 80 zł dla osoby polecającej i poleconej
Po drodze Polecający (obecny klient) musi przekazać swój kod nowemu klientowi. Z kolei osoba polecona musi otworzyć Konto Jakie Chcę lub Select oraz wykazać się niewielką aktywnością.
Santander Bank Polska nie rezygnuje ze sprawdzonej formuły i po raz kolejny zachęca do udziału w programie poleceń. Na nowych klientów, którzy założą konto z rekomendacji, czeka premia gotówkowa w wysokości 80 zł. Taki sam bonus trafi do osób polecających, jednak w ich przypadku nagroda może być większa – maksymalnie mogą zarobić nawet 800 zł (za 10 skutecznych poleceń). Do programu można przystąpić najpóźniej do 31 stycznia 2020 roku.

To już V odsłona programu „Polecam mój Bank” w Santander Bank Polska, w którym mogą brać udział zarówno „starzy”, jak i nowi klienci banku. Niestety, w porównaniu z wcześniejszą edycją warunki akcji zmieniły się na gorsze. Bank zlikwidował nagrodę dodatkową w wysokości 100 zł za każde 10 skutecznych poleceń konta i wprowadził maksymalny limit rekomendacji. Teraz osoba polecająca może pozyskać dla banku dowolną liczbę osób, jednak premię otrzyma wyłącznie za dziesięciu nowych klientów (za kolejne polecenia bank już nie zapłaci). Łącznie możesz więc zarobić 800 zł i jest to – oczywiście – całkiem pokaźna kwota, jednak… uczestnicy poprzednich edycji mogli zarobić więcej.

Z nieoficjalnych informacji jakie do nas docierają wynika, że program poleceń być może zostanie przedłużony, ale najprawdopodobniej ze znacznie niższą premią dla poleconego i polecającego.

Mimo wszystko program rekomendacyjny Santander Bank Polska wciąż oferuje niezłe profity i ma potencjał, by zainteresować klientów. Warto więc wiedzieć, jakie wymogi należy spełnić, by zostać uczestnikiem tej akcji.

Sprawdź, czy możesz skorzystać z promocji

Jeśli chcesz wziąć udział w programie jako polecający, musisz być osobą pełnoletnią, posiadać polskie obywatelstwo oraz pełną zdolność do czynności prawnych. Musisz być także posiadaczem (lub współposiadaczem) dowolnego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w Santander Bank Polska wraz z dostępem do usługi Santander Internet. Ważne! Konta oszczędnościowe nie są brane pod uwagę.

Z kolei poleconym (nowym klientem) może być wyłącznie osoba, która nie posiadała konta w Santander Bank Polska od 1 października 2018 r. Co ciekawe, uczestnikiem programu może również zostać osoba małoletnia, która ukończyła 13. rok życia, jednak w jej przypadku konieczna jest zgoda przedstawiciela ustawowego (rodzica lub kuratora/opiekuna ustanowionego przez sąd opiekuńczy). Ponadto otwarcie konta przez nastolatka może nastąpić jedynie w placówce banku.

Jak zyskać 80 zł za otwarcie konta z polecenia?

Charakterystyczną cechą wszystkich bankowych promocji jest konieczność spełnienia określonych warunków. Sprawdźmy zatem, jakie czynności musi wykonać osoba polecona, aby zasłużyć na swoją premię. Jeśli bierzesz udział w programie jako nowy klient, musisz spełnić wszystkie poniższe wymagania:

Start
 • Krok 1

  Do 31 stycznia 2020 r. złóż wniosek i zawrzyj umowę o Konto Jakie Chcę albo Konto Select wraz z kartą debetową i usługą Santander online, korzystając z wniosku zamieszczonego na stronie banku. Podczas otwierania konta zaakceptuj regulamin oraz koniecznie podaj kod polecający.

  Miejsce na kod polecającego w Santander Bank Polska

  Jeśli nie posiadasz takiego kodu, możesz skorzystać z naszego. W tym celu wypełnij ten krótki formularz.

  Zadeklaruj również brak sprzeciwu wobec przetwarzania danych marketingowych, podaj numer telefonu i adres e-mail do kontaktu oraz wyraź zgody na: otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną i telefoniczną i na ujawnienie polecającemu informacji stanowiących tajemnicę bankową (w zakresie niezbędnym do uzyskania nagrody).

 • Krok 2

  Do końca miesiąca następującego po tym, w którym otworzyłeś konto w Santanderze (najpóźniej do 29 lutego 2020 r.):

  • przynajmniej raz zaloguj się do aplikacji Santander mobile lub do serwisu Santander Internet,
  • wykonaj płatności kartą debetową (w tym również mobilną) lub Blikiem na łączną kwotę min. 300 zł.
 • Premia

  Po spełnieniu powyższych warunków otrzymasz od banku 80 zł premii.

  Bank przeleje nagrodę na Twoje nowe konto do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym spełniłeś warunki promocji.

Mission complete!

O czym warto pamiętać

 • Na etapie zakładania konta wystąp o wydanie karty debetowej lub aktywuj dostęp do systemu płatności mobilnych (Blik). Choć w regulaminie programu nie ma takiego wymogu, bez karty lub dostępu do Blika nie będziesz mógł spełnić wszystkich warunków promocji.
 • W tej akcji istotna jest definicja transakcji bezgotówkowych. Zgodnie z regulaminem są to płatności dokonane w dowolnym sklepie stacjonarnym lub internetowym. Z kolei płatność Blik jest uściślona w następujący sposób: "Transakcja wykonywana na stronie internetowej, umożliwiającej dokonywanie płatności przy wykorzystaniu usługi Blik". Tak więc nie przejdą operacje cashback (w przypadku karty) i wypłaty z bankomatów (w przypadku Blika).
 • Pamiętaj też, że otwierając konto z polecenia, sam możesz stać się polecającym i zarabiać na pozyskiwaniu nowych klientów dla banku.

80 zł za skuteczną rekomendację

Jeśli natomiast jesteś obecnym klientem banku (tzn. posiadasz konto osobiste z usługą Santander internet), możesz zostać uczestnikiem programu w wyjątkowo prosty sposób. Wystarczy, że:

 1. W bankowości elektronicznej (po wejściu w zakładkę z ustawieniami) podasz swój numer telefonu komórkowego i adres mailowy oraz wyrazisz wymagane zgody:
  • na przetwarzanie danych w celach marketingowych,
  • na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną oraz telefoniczną i
  • na Elektroniczny Kanał Kontaktu.
 2. Następnie, również w bankowości elektronicznej, zaakceptujesz regulamin programu oraz wygenerujesz kod polecający, który przekażesz znajomym.

I na tym lista Twoich zadań się kończy. Teraz pozostaje Ci tylko jedno – dyskretne zmotywowanie osoby, której przekazałeś kod polecający, do wywiązania się ze swoich warunków. Nagrodę otrzymasz tylko wtedy, gdy pozyskany przez Ciebie nowy klient wypełni wszystkie swoje obowiązki.

Jeśli tak się stanie, do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym polecony spełnił warunki promocji, 80 zł premii zasili Twój rachunek.

Ważne!

Bez względu na to, w jakiej roli występujesz w tej promocji, nie musisz się martwić rozliczeniem z fiskusem. Bank zwiększy odpowiednio nagrodę o należny podatek i przekaże go do skarbówki. Tak więc premia, która wpłynie na Twoje konto, będzie w całości do Twojej dyspozycji :-)

Konto Jakie Chcę – czy warto skorzystać z rekomendacji?

Podstawowym rachunkiem osobistym, który można rekomendować w ramach programu poleceń, jest Konto Jakie Chcę. Za jego prowadzenie bank nie pobiera żadnych opłat, natomiast miesięczny koszt karty debetowej zależy od właściciela konta. Ma on do wyboru stałą opłatę 3 zł lub możliwą do uniknięcia opłatę 5 zł (do jej anulowania wystarczy 5 transakcji kartą w danym miesiącu).

Darmowe są zwykłe przelewy internetowe oraz wypłaty z bankomatów własnych banku. Klienci poniżej 26. roku życia nie płacą zresztą za korzystanie z jakichkolwiek bankomatów w Polsce. W przypadku „obcych” maszyn bank pobiera od starszych klientów 5 zł prowizji; chyba że wykupią oni za 7 zł miesięczny pakiet darmowych wypłat ze wszystkich bankomatów w kraju.

Oferta nieaktywna
Santander Bank Polska
Konto
0 zł / 6 zł
Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku

0 zł / 6 zł


opłaty unikniesz, jeśli masz mniej niż 26 lat lub zapewnisz wpływ na konto min. 500 zł/mies. i wykonasz 1 transakcję kartą (lub Google Pay/Apple Pay) lub Blikiem

od 1 lipca 2023 r. opłaty unikniesz, jeśli wykonasz transakcje kartą lub Blikiem na min. 300 zł/mies.

Karta
0 zł / 8 zł
Miesięczna opłata za kartę 0 zł / 8 zł

jeżeli masz mniej niż 26 lat, opłaty unikniesz, jeśli wykonasz 1 transakcję kartą (lub Google Pay/Apple Pay) lub Blikiem

jeżeli masz powyżej 26 lat, opłaty unikniesz, jeśli spełnisz ten sam warunek co przy zwolnieniu z opłaty za konto, czyli zapewnisz wpływ na konto min. 500 zł i wykonasz 1 transakcję kartą (lub Google Pay/Apple Pay) lub Blikiem

od 1 lipca 2023 r. opłata będzie wynosić 9 zł, a unikniesz jej, jeśli wykonasz transakcje kartą lub Blikiem na min. 300 zł/mies.

Bankomaty
0 zł / 5 zł
Bankomaty 0 zł / 5 zł

 • 0 zł - za wszystkie bankomaty dla klientów do 26. roku życia
 • 0 zł - bankomaty Santander Bank Polska
 • 5 zł za pozostałe maszyny dla klientów powyżej 26 lat

możesz także wykupić miesięczny pakiet bezpłatnych wypłat ze wszystkich bankomatów za 7 zł/mies.

od 1 lipca 2023 r. wypłata z bankomatów obcych będzie kosztować 3 zł (koszt pakietu bezpłatnych wypłat będzie wynosić 5 zł/mies.)

Przelew internetowy
0 zł
Zwykły przelew internetowy

0 zł


+ darmowe przelewy natychmiastowe bez ograniczeń

 • Szczegóły oferty

Konto

 • Przeznaczenie konta

  konto osobiste dla osób powyżej 13. r.ż.

 • Oprocentowanie rachunku

  0%

 • Opłata za otwarcie konta

  0 zł

 • Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku

  0 zł / 6 zł

 • Możliwość uniknięcia opłaty za prowadzenie rachunku

  opłaty unikniesz, jeśli masz mniej niż 26 lat lub zapewnisz wpływ na konto min. 500 zł/mies. i wykonasz 1 transakcję kartą (lub Google Pay/Apple Pay) lub Blikiem

  od 1 lipca 2023 r. opłaty unikniesz, jeśli wykonasz transakcje kartą lub Blikiem na min. 300 zł/mies.

Karta

 • Typy kart płatniczych

  Karta Dopasowana (Mastercard / Visa)

 • Funkcjonalność karty
  • płatności zbliżeniowe
  • płatności internetowe
  • cashback
  • 3D Secure
  • wielowalutowość
  • program rabatowy Mastercard Bezcenne chwile
 • Opłata za wydanie karty

  0 zł

 • Opłata za odnowienie karty

  15 zł dla osób powyżej 26. roku życia

 • Miesięczna opłata za kartę

  0 zł / 8 zł

  od 1 lipca 2023 r. opłata za kartę wyniesie 9 zł

 • Możliwość uniknięcia opłaty za kartę

  jeżeli masz mniej niż 26 lat, opłaty unikniesz, jeśli wykonasz 1 transakcję kartą (lub Google Pay/Apple Pay) lub Blikiem

  jeżeli masz powyżej 26 lat, opłaty unikniesz, jeśli spełnisz ten sam warunek co przy zwolnieniu z opłaty za konto, czyli zapewnisz wpływ na konto min. 500 zł i wykonasz 1 transakcję kartą (lub Google Pay/Apple Pay) lub Blikiem

  od 1 lipca 2023 r. opłaty unikniesz, jeśli wykonasz transakcje kartą lub Blikiem na min. 300 zł/mies.

 • Płatność kartą za granicą

  2,8% za przewalutowanie transakcji

Bankomaty i operacje gotówkowe

 • Wypłata z bankomatów w Polsce
  • 0 zł - za wszystkie bankomaty dla klientów do 26. roku życia
  • 0 zł - bankomaty Santander Bank Polska
  • 5 zł za pozostałe maszyny dla klientów powyżej 26 lat

  możesz także wykupić miesięczny pakiet bezpłatnych wypłat ze wszystkich bankomatów za 7 zł/mies.

  od 1 lipca 2023 r. wypłata z bankomatów obcych będzie kosztować 3 zł (koszt pakietu bezpłatnych wypłat będzie wynosić 5 zł/mies.)

 • Wypłata z bankomatu w Polsce Blikiem

  0 zł

 • Wypłata z bankomatów za granicą

  dla klientów do 26. roku życia:

  • 0 zł

  dla klientów powyżej 26. roku życia:

  • 5 zł - wypłata EUR
  • 10 zł - pozostałe waluty
 • Wpłata gotówki we wpłatomacie

  0 zł - wpłatomaty własne banku

 • Cashback
  • 0 zł dla osób do 26 lat
  • 1,50 zł dla osób powyżej 26 lat
 • Wpłata gotówki w oddziale banku

  0 zł

 • Wypłata gotówki w oddziale banku

  0 zł

Przelewy

 • Zwykły przelew internetowy

  0 zł

 • Przelew natychmiastowy

  0 zł

 • Zlecenie stałe

  0 zł

 • Polecenie zapłaty

  0 zł

 • Zwykły przelew w oddziale banku
  • 5 zł dla osób do 26 lat
  • 10 zł dla osób powyżej 26 lat
 • Koszt przelewu SEPA

  0 zł

 • Koszt przelewu (zagranicznego) SWIFT

  0,2%, min. 20 zł maks. 200 zł

 • Kody SMS (autoryzacja operacji)

  0 zł

 • Przelew na telefon Blik

  0 zł

Inne

 • Płatności mobilne

Powiększ zysk, biorąc udział w innych promocjach!

Przypominamy, że obok programu poleceń funkcjonują również inne promocje związane z Kontem Jakie Chcę. Wszystkie oferty można łączyć i w ten sposób znacząco powiększyć swoje zyski!

Podsumowanie

Kolejna odsłona programu „Polecam mój Bank” niemal do złudzenia przypomina wcześniejsze edycje. Obecni klienci banku mogą uzyskać 80 zł za polecenie, nowi – identyczną premię powitalną.

Niestety, V edycja przyniosła też istotną różnicę – wprowadzenie limitu poleceń i brak dodatkowej nagrody za 10 skutecznych rekomendacji. Obecni klienci Santandera mogą czuć się nieco zawiedzeni takim zaostrzeniem warunków.

Niemniej program nadal pozostaje atrakcyjny dla tych osób, które otworzą konto z polecenia. Po pierwsze, wymogi umożliwiające zdobycie 80 zł są naprawdę proste i raczej nie powinny sprawić nikomu problemu. Po drugie, nowi klienci po założeniu rachunku mogą wziąć udział w równoległych promocjach i w równie łatwy sposób zarobić kolejnych kilka stówek. I wreszcie – polecając konto znajomym lub rodzinie, mają szansę na następne 800 zł. W sumie – robi się z tego całkiem niezła premia, nie sądzicie? :-))

Beata Szymańska

Autor tekstu o promocji
Oceń promocję
0
(0 ocen)
Twój głos pomoże innym Bankonautom w podjęciu decyzji, czy warto skorzystać z tej promocji. Średnia ocen uwzględnia ocenę Bankonauty - Autora tekstu, który szczegółowo przyjrzał się ofercie.
Dziękujemy za Twój głos Dziękujemy za Twój głos

Komentarze i pytania

(12)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
M
Maja
Gość

Czy spełnieniem warunku będzie zakup na Allegro przedmiotu za kwotę powyżej 300zł i płatność kartą ?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Maja

Tak, regulamin nie stawia wymagań co do miejsca dokonania transakcji. Najważniejsze, by była ona na kwotę min. 300 zł i dokonana do końca miesiąca następującego po tym, w którym zostało otwarte konto.

Odpowiedz

K
Kataryna
Gość

czy trasakcje w Revo...cie sa wylaczone z akceptowalnych transakcji?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Kataryna

Regulamin mówi o transakcjach, które są zapłatą za towary lub usługi. Zasilenia portfeli elektronicznych mogą nie spełniać tego warunku.

Odpowiedz

R
Rafał B.
Gość
@najlepszekonto.pl

mi tam zaliczyli revolouta

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Rafał B.

Dzięki za cynk :)

Odpowiedz

R
Robercik
Gość

Płatność kartą 300zł, do końca miesiąca następującego po tym, w którym otworzyłeś konto w Santanderze...

Czy warunek mogę spełnić od razu po założeniu konta i otrzymaniu karty ? (Październik) Czy muszę go robić w miesiącu następującym po otwarciu ? Czyli w Listopadzie ?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Robercik

Czasu na spełnienie tego warunku jest dość dużo, zatem jeśli mamy możliwość dokonania płatności jeszcze w październiku, możemy to zrobić :)

Odpowiedz

K
Krzeszny
Gość

Dziwne, gdy chcę wpisać "z" z kropką prawym Altem, działa to jak Ctrl + Z.
W każdym razie czy dobrze rozumiem, ze 300 zł do wydania kumuluje się w obu miesiącach - miesiącu założenia umowy i do końca następnego miesiąca? Regulamin tez tego dokładnie nie określa.

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Krzeszny

Zgadza się. Regulamin mówi dokładnie:

"do końca miesiąca następującego po miesiącu,w którym zawarto umowę o:Konto Jakie Chcę albo Konto Select"

Wynika z tego, że te transakcje na 300 zł można sobie rozplanować na 1,5 miesiąca, jeśli założymy rachunek na początku października.

Odpowiedz

L
Leszek
Gość

Jako polecający muszę wygenerować nowy kod poleceń, czy mogę użyć tego z 4 edycji?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Leszek

Kod jest ten sam w IV i V edycji. Jednak dla świętego spokoju wejdź do zakładki "Oferta banku" --> "Polecam bank" i zaakceptuj nowy regulamin.

Odpowiedz