Wróć

Od 2 września 2019 r. obowiązuje nowa edycja programu "PolecamBank". Z jej szczegółowymi warunkami zapoznasz się tutaj.

„PolecamBank”: od 50 do 300 zł za polecenie konta osobistego lub firmowego w mBanku

„PolecamBank”: od 50 do 300 zł za polecenie konta osobistego lub firmowego w mBanku
Czas trwania
Cel (zysk) Możesz zyskać od 50 zł do nawet 300 zł za polecenie konta znajomym.
Po drodze Należy spełnić kilka warunków aktywności - dotyczy to zarówno osoby polecającej, jak i polecanej.
Zmieniła się oferta rachunków w mBanku, ale zwyczaj oferowania premii za ich polecanie pozostał niezmienny. Natychmiast po zakończeniu poprzedniej edycji mBank ponownie rozdaje od 50 do nawet 300 zł za skuteczne polecenie konta.

Najnowsza odsłona („edycja 1/2019”) programu poleceń w mBanku potrwa do 1 września 2019 r.

Konta może polecać wyłącznie osoba, która sama posiada dowolny rachunek osobisty z oferty mBanku. Natomiast otwarcie konta można rekomendować tylko nowym klientom, tzn. takim, którzy nie posiadali żadnego z produktów mBanku po 1 stycznia 2017 r.

Od 50 zł do 300 zł, w zależności od poleconego konta

Ile możesz zyskać za polecenie? To zależy od konkretnego rachunku. Sprawę wyjaśnia poniższa tabela:

Typ rachunku

Premia za polecenie

Konto osobiste

eKonto:

 • 50 zł (jeśli nowy klient nie ukończył 18 lat w dniu składania wniosku)
 • 100 zł (jeśli nowy klient jest osobą pełnoletnią na dzień złożenia wniosku)

mKonto: 200 zł

Konto firmowe

mBiznes Konto:

 • 200 zł lub
 • 300 zł (jeśli nowy klient otworzy rachunek wraz z usługą mKsięgowość)

Bank zastosował górny limit premii. Jest on jednak bardzo wysoki i wynosi 2000 zł w każdym miesiącu trwania akcji. Jeśli go przekroczysz (będzie to trudne, ale kto wie…), to nadwyżka będzie wypłacana w ramach limitu za kolejny miesiąc. W praktyce możesz więc polecać konta niemal do woli, wielokrotnie zwiększając swój zysk z promocji!

Osoba, która otworzy konto z polecenia, nie otrzymuje z tego tytułu żadnej premii. Nie zmienia to jednak faktu, że po założeniu rachunku może z powodzeniem wziąć udział w programie jako polecający.

Dodatkowe 550 zł premii? To możliwe!

Jeśli nie posiadasz jeszcze konta osobistego w mBanku, masz sporą szansę zyskać solidną premię, zanim w ogóle przystąpisz do polecania rachunku. Do 31 marca 2019 r. za otwarcie i aktywne korzystanie z eKonta można zgarnąć w promocjach w sumie aż 550 zł, a do tego promocyjne 2,5% na rachunku do automatycznego oszczędzania Moje cele.

O tym, jak zyskać 550 zł premii z eKontem, przeczytasz tutaj.

Z kolei Ci, którzy jednak chcą otworzyć eKonto osobiste z wykorzystaniem kodu polecenia, mogą to zrobić w promocji mBanku z 150 zł premii, która obowiązuje do 29 maja 2019 r. Bank pozwala bowiem w regulaminie na polecanie kont również z jego oferty promocyjnej. Wystarczy, że wniosek o rachunek złożą za pośrednictwem .

Premia za polecenie: instrukcja krok po kroku

Warunki przyznawania premii za skuteczne polecenie konta są następujące:

 1. W okresie trwania promocji zarejestruj się w programie za pośrednictwem formularza dostępnego w serwisie bankowości internetowej. Podaj w nim swoje dane, wyraź zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz zaakceptuj regulamin, a także nadaj własny indywidualny kod (identyfikator poleceń).
 2. Aktywnie korzystaj z rachunku. Bank wypłaci Ci premię jedynie w przypadku, gdy w miesiącu poprzedzającym wypłatę bonusu za polecenie spełnisz przynajmniej jeden z następujących warunków:
  • przelew z konta w mBanku na rachunek w innym banku albo
  • dowolna płatność lub wypłata gotówki dokonana przy pomocy karty debetowej lub kredytowej od mBanku (o ile jest to karta z oferty dla klientów indywidualnych) albo
  • dowolny wpływ na konto w mBanku pochodzący z rachunku w innym banku.
 3. Przekaż identyfikator znajomemu i trzymaj kciuki, by spełnił on „swoje” warunki.

Abyś otrzymał premię, osoba polecona powinna:

 1. Złożyć wniosek o rachunek osobisty i/lub firmowy przez , w placówce lub za pośrednictwem infolinii.
 2. Podać we wniosku otrzymany od Ciebie identyfikator poleceń.
 3. W ciągu 60 dni liczonych od otwarcia rachunku spełnić stosowny warunek aktywności:
  • dla kont osobistych - 5 dowolnych transakcji. Liczą się tutaj płatności kartą, Blikiem i mTransferem, przelewy wychodzące, wypłaty gotówki z bankomatu lub w oddziale oraz wpłaty w placówce;
  • dla kont firmowych – transakcje kartą debetową wydaną do rachunku firmowego dokonane w placówkach handlowych lub usługowych na łączną kwotę min. 200 zł.

Zasady wypłaty premii

Następnie pozostaje tylko czekać na wypłatę premii. Ten najprzyjemniejszy moment akcji nastąpi po 20. dniu miesiąca następującym po miesiącu spełnienia warunków, jednak nie później niż na koniec tego miesiąca. Brzmi skomplikowanie? Podajemy przykład: jeśli spełnicie wszystkie warunki w kwietniu, to premia zasili konto polecającego (wskazane podczas rejestracji w programie) między 20 a 31 maja 2019 r.

Bonusy za polecenie są zwolnione z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

eKonto osobiste w mBanku: czy warto otwierać i polecać?

Choć program poleceń mBanku dotyczy kilku rachunków (w tym firmowego), to skupmy się na podstawowej propozycji dla pełnoletnich klientów, czyli eKonta osobistego.

eKonto osobiste to nowoczesny i tani rachunek. „Nowoczesny”, bo jego posiadacze mogą korzystać z popularnej aplikacji mobilnej oraz płatności Blik, Apple Pay i Google Pay. „Tani”, bo prowadzenie konta jest darmowe, a 7 zł opłaty za kartę można uniknąć dzięki zaledwie jednej płatności za jej pomocą w miesiącu. Nie zapłacisz też za wypłatę gotówki z bankomatu w kraju, o ile wypłacasz min. 100 zł (w przypadku niższych kwot bank pobierze 1,3 zł prowizji). Za darmo masz nawet 3 pierwsze wypłaty z zagranicznych bankomatów w miesiącu!

Dobrze znana propozycja powraca

Ostatnie zmiany w ofercie kont osobistych w mBanku na szczęście nie spowodowały, że bank zrezygnował z proponowania premii za polecanie rachunków. Aktualna edycja programu poleceń do złudzenia przypomina poprzednią. Właściwie jedyną istotną różnicą jest fakt, że obecnie premią za polecenie konta osobistego pełnoletniemu klientowi jest zawsze 100 zł (poprzednio za drugie i kolejne takie polecenia bank płacił po 150 zł).

Niestety, niezmienny pozostaje też największy minus akcji, a mianowicie brak premii za otwarcie konta z polecenia. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by osoba polecona po otwarciu konta natychmiast stała się polecającym.

Jeśli dodamy do tego inne promocje eKonta, w których do zgarnięcia jest w sumie aż 550 zł, to oferta mBanku wygląda jeszcze korzystniej. Zdecydowanie warto przemyśleć.

Michał Radzimiński

Autor tekstu o promocji