Prezent dla dziecka – 150 zł, gdy otworzysz mu Konto Przekorzystne dla Młodych w Pekao + 8% na rachunku oszczędnościowym Mój Skarb

Publikacja:
Prezent dla dziecka – 150 zł, gdy otworzysz mu Konto Przekorzystne dla Młodych w Pekao + 8% na rachunku oszczędnościowym Mój Skarb
Czas trwania
Cel (zysk) 150 zł: 50 zł za założenie ROR i rachunku Mój Skarb + 100 zł za aktywność.
Uczestnik Rodzic dziecka w wieku 0-17 lat.
Po drodze Do zdobycia 50 zł wystarczy założenie Konta Przekorzystnego dla Młodych i rachunku oszczędnościowego Mój Skarb. Dalsza aktywność, zależna od wieku dziecka, oznacza dodatkowe 100 zł premii.
Bank Pekao już po raz 27. proponuje rodzicom, by polecali jego produkty niepełnoletnim dzieciom. Za założenie dziecku Konta Przekorzystnego dla Młodych wraz z rachunkiem oszczędnościowym Mój Skarb (z oprocentowaniem 8%) możesz obecnie zyskać – a w zasadzie Twoja pociecha – 150 zł w gotówce.

Promocja „Rodzice polecają Konto Przekorzystne dzieciom” skierowana jest do osób posiadających dziecko w wieku 0-17 lat. Można z niej skorzystać do 15 maja 2023 r. i zdobyć 50 lub nawet 150 zł premii.

Regulamin akcji nie wymaga, by dorosły był klientem Pekao, ale sugerujemy rozważenie otwarcia Konta Przekorzystnego dla siebie, by zgarnąć z tego tytułu premię powitalną i dać sobie szansę na skorzystanie z atrakcyjnie oprocentowanego Konta Oszczędnościowego. Szczegóły propozycji dla dorosłych znajdziesz poniżej.

Uczestnicy promocji

Czas bliżej przedstawić wymagania wobec uczestników.

W przypadku dzieci wymagane jest, by była to osoba fizyczna, która mieszka na terenie Polski, ma obywatelstwo naszego kraju i nie ukończyła 18 r.ż. Ważne, by w okresie od 1 stycznia 2021 r. do 15 marca 2023 r. niepełnoletni nie posiadał konta osobistego w Pekao. Korzystanie z rachunku oszczędnościowego Mój Skarb nie jest przeszkodą.

Uczestnictwo w poprzednich edycjach tej akcji oraz w promocji "Pierwsze kieszonkowe na konto z PeoPay Kids" lub "Ekstra 50 zł dla nastolatka" niestety wyklucza możliwość zdobycia bonusu.

Warunki aktywności

Przystąpienia do promocji możesz dokonać w panelu rodzica w bankowości internetowej bądź mobilnej lub udając się do placówki banku Pekao. O tym, jak wygląda procedura zakładania konta dla nastolatka, co może robić na rachunku rodzic, a co dziecko, pisaliśmy w tekście „Jak założyć konto nastolatkowi. Porady dla nastolatków i ich rodziców”.

Jeżeli Twoja pociecha nie skończyła jeszcze 13 lat, procedury otwierania rachunku wyglądają nieco inaczej; przedstawiliśmy je w artykule Jak założyć konto małemu dziecku? Rachunki bankowe do 13 lat.

Uwaga: produkty, jakie musisz otworzyć, i zadania, jakie stoją przed Tobą i Twoją pociechą, uzależnione są od wieku dziecka w dniu zakładania rachunku.

Spójrzmy na działania, które są niezbędne do otrzymania premii.

Start
 • Krok 1

  W pierwszej kolejności otwórz konto dla siebie – najlepiej Konto Przekorzystne w promocji na stronie banku.

  Jeśli posiadasz już rachunek w Banku Pekao albo nie chcesz go zakładać, przejdź od razu do Kroku 2.

 • Krok 2

  Do 15 maja 2023 r. zawrzyj umowę o Konto Przekorzystne dla Młodych w imieniu niepełnoletniego a także o inne produkty zależnie od wieku pociechy:

  • dla dziecka, które nie skończyło 6 r.ż.: o rachunek oszczędnościowy Mój Skarb. Jeśli pociecha już go posiada, nie musisz otwierać kolejnego, pomijasz to działanie.
  • w przypadku dzieci, które mają co najmniej 6 lat, ale nie obchodziły jeszcze 13 urodzin: konieczne jest skorzystanie ze wszystkich produktów wchodzących w skład pakietu PeoPay Kids (szczegóły poniżej);
  • dla nastolatka w wieku 13-17 lat: o kartę debetową i aplikację PeoPay.

  W imieniu dziecka poniżej 13 lat złóż niezbędne oświadczenia dotyczące zgody na udział w promocji oraz przetwarzanie jego danych osobowych w zakresie niezbędnym do realizacji akcji.

  Jeśli zakładasz konto dla nastolatka w wieku 13-17 lat, dopilnuj, by to on podpisał wymagane oświadczenia.

  Wszystkie powyższe zadania muszą być wykonane tego samego dnia!

 • Informacja

  Tylko tyle wystarczy, by bank wypłacił 50 zł premii. Warunkiem podwyższenia bonusu do 150 zł jest spełnienie wymagań z Kroku 3.

 • Krok 3

  Jeśli Twoje dziecko nie skończyło jeszcze 13 r.ż., dopilnuj, by 1 czerwca 2023 r. saldo na jego Koncie Przekorzystnym dla Młodych LUB rachunku oszczędnościowym Mój Skarb było wyższe niż 200 zł.

  W przypadku dzieci w wieku co najmniej 13 lat konieczne jest, by do 1 czerwca 2023 r. Twoja pociecha wykonała minimum 5 płatności bezgotówkowych kartą lub za pomocą kodu Blik.

 • Premia

  Bank wypłaci 50 lub 150 zł na Konto Przekorzystne dla Młodych do 30 czerwca 2023 r.

Mission complete!

Nie ma znaczenia ani kwota transakcji, ani to, czy pociecha wykona płatność w placówce stacjonarnej, czy przez Internet. Ważne, by transakcja nie została wycofana lub anulowana. Wymagań regulaminu nie spełni wpłata/wypłata gotówki.

Premia jest zwolniona z podatku dochodowego, nie trzeba jej rozliczać przed urzędem skarbowym.

Jak sprawdzane jest saldo?

W tej edycji bank szczegółowo doprecyzował okoliczności, w jakich dokonuje weryfikacji warunku salda. Po pierwsze, zaznaczył, że salda się nie sumują – cała kwota min. 200 zł powinna znaleźć się albo na koncie osobistym, albo na rachunku Mój Skarb.

Bank nakreślił też scenariusze zależne od tego, czy w dniu przystąpienia do akcji dziecko posiadało rachunek oszczędnościowy. A zatem, jeśli w momencie przystąpienia:

 • nie miałeś Rachunku oszczędnościowego Mój Skarb, a zostanie on otwarty dla Ciebie w dniu przystąpienia do Promocji razem z Kontem Przekorzystnym dla młodych, weźmiemy pod uwagę salda obu tych rachunków;
 • miałeś już Rachunek oszczędnościowy Mój Skarb i w trakcie trwania Promocji nie został dla Ciebie otwarty kolejny taki rachunek, weryfikacja salda będzie dotyczyła Twojego Rachunku oszczędnościowym Mój Skarb otwartego przed przystąpieniem do Promocji oraz Twojego Konta Przekorzystnego dla młodych;
 • miałeś już Rachunek oszczędnościowy Mój Skarb i w trakcie trwania Promocji został dla Ciebie otwarty kolejny taki rachunek, weryfikacja salda będzie dotyczyła nowo otwartego Rachunku oszczędnościowego Mój Skarb oraz Twojego Konta Przekorzystnego dla młodych;

Oferta dla dzieci i młodzieży

Konto Przekorzystne dla Młodych przeznaczone jest dla osób, które nie świętowały jeszcze 26 urodzin, przy czym w ramach tej promocji uczestnik musi być niepełnoletni. Bank nie pobiera opłat za prowadzenie tego rachunku, obsługę wydanej do niego karty Mastercard Debit FX oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą. Posiadacz konta, który skończył 13 lat, może korzystać z bankowości internetowej i aplikacji mobilnej oraz płacić Blikiem.

Dla dzieci w wieku 6-12 lat bank przygotował Pakiet PeoPay KIDS, który składa się z rachunku osobistego wraz z kartą, konta oszczędnościowego oraz specjalnej aplikacji dla dzieci w tym wieku. Zabawni trenerzy występujący w aplikacji pomagają najmłodszym stawiać pierwsze kroki w bankowości, uczą oszczędzania, a rodzic ma cały czas wgląd w finanse i oszczędności dziecka, może zmieniać limity dotyczące produktów pociechy.

Konto i premia dla dorosłego

Jak widzisz, warunkiem ubiegania się o premię dla dziecka jest posiadanie rachunku w Pekao przez dorosłego. Konto otwierane i prowadzone jest za darmo. Karta też może być bezpłatna, o ile w danym miesiącu zapewnisz wpływ w łącznej wysokości min. 500 zł oraz wykonasz przy jej użyciu choćby jedną transakcję.

 • Konto
  0 zł
 • Karta
  0 zł / 4 zł

 • Bankomaty
  0 zł / 2,3% min. 5 zł

 • Przelew internetowy
  0 zł
Unikalne cechy: korzystne przewalutowania i brak prowizji za transakcje walutowe kartą.

Szczegółowe informacje znajdziesz w analizie Konta Przekorzystnego.

Warto, byś wiedział, że za założenie Konta Przekorzystnego oraz polecanie rachunku innym często możesz zdobyć atrakcyjne premie gotówkowe. Sprawdź, co bank proponuje w danej chwili.

8% na rachunku oszczędnościowym Mój Skarb

Wróćmy jeszcze na chwilę do oferty dla małoletnich, konkretnie do rachunku oszczędnościowego Mój Skarb, który musi zostać uruchomiony w ramach tej promocji. Można go otworzyć dziecku od dnia narodzin do chwili ukończenia przez nie 18 r.ż., o ile jego rodzic jest właścicielem rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w PLN w Banku Pekao. Aktualnie oprocentowanie konta wynosi aż 8% w skali roku, obowiązuje przez 6 miesięcy i obejmuje kwoty do 5000 zł.

Warto wiedzieć, że korzystanie przez rodziców z oszczędności zgromadzonych na rachunku Mój Skarb wiąże się z pewnymi ograniczeniami. Miesięczny limit wypłat jest równy kwocie mieszczącej się w ramach tzw. zwykłego zarządu (obecnie jest to ok. 6000 zł).

Konto oszczędnościowe Mój Skarb

Bank Pekao
 • Oprocentowanie
  7%
 • Okres obowiązywania
  152 dni
 • Zakres kwot
  do 5000 zł
 • Konto osobiste
  TAK

Okazja do oswojenia dziecka z bankowością

Znane powiedzenie mówi, że czego się Jaś nie nauczy, to Jan nie będzie umiał. Dlatego warto jak najwcześniej zacząć oswajać dziecko z nowoczesną bankowością. O tym, dlaczego warto to zrobić, pisaliśmy w tekście „5 powodów, by założyć dziecku konto w banku”. Promocja przygotowana przez Pekao może być ku temu dobrym pretekstem, a premia gotówkowa dodatkową motywacją.

Być może jesteś nastolatkiem, którego rodzice nie są przekonani, by otworzyć Ci konto bankowe. Zajrzyj do tekstu "Kochani rodzice, otwórzcie mi konto". Znajdziesz w nim argumenty, które powinny pomóc Ci w przekonaniu dorosłych do Twojego pomysłu.

Masz komplet informacji, dużo rzeczy do przemyślenia, tak więc nie zajmujemy więcej czasu. Teraz Twój ruch.

Krzysztof Duliński

Autor tekstu o promocji
Oceń promocję
0
(0 ocen)
Twój głos pomoże innym Bankonautom w podjęciu decyzji, czy warto skorzystać z tej promocji. Średnia ocen uwzględnia ocenę Bankonauty - Autora tekstu, który szczegółowo przyjrzał się ofercie.
Dziękujemy za Twój głos Dziękujemy za Twój głos

Komentarze i pytania

(16)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
S
Stanisław
Gość

Chcę dostać 150 zł. Jeśli po 1 czerwca wypłacę wpłacone wcześniej pieniądze to dziecko otrzyma nagrodę?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Członek załogi
@Stanisław

Tak, warunek należało spełnić do 1 czerwca, zatem późniejsza wypłata tych środków nie powinna być problemem.

Odpowiedz

J
Jerzy
Gość

Ładnie pięknie piszecie ja pod koniec zeszłego roku udałem się z dzieckiem 15 sto letnim do placówki banku w którym mam konto od wielu lat i oczywiście pracownik banku założył mojemu dziecku konto obiecując tak jak wy że jakieś pieniądze od banku dostanie i co? do tej pory ani złotówki nie otrzymał.

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Członek załogi
@Jerzy

Czy podczas zakładania konta dziecku akceptowałeś regulamin promocji i spełniłeś jej warunki?

Odpowiedz

J
Jerzy
Gość
@Aldona Derdziak

Moim zdaniem pracownik banku powinien mnie o wszystkim poinformować a czy akceptowałem regulamin promocji to chyba tak bo jakieś dokumenty podpisywałem już nie pamiętam tylko to że za założenie konta synowi dostanie syn pieniążki promocyjne od banku.Syn się tych pieniążków nie doczekał więc sam mu musiałem tą niby promocję wpłacić.

Odpowiedz

P
paweł
Gość

A czy na promocję łapałyby się konta dla tych samych dzieci założone przez jednego rodzica, a potem przez drugiego (w sensie z osobnych kont rodziców)? :)

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Członek załogi
@paweł

Nie, ponieważ w momencie, kiedy dziecko będzie miało już założone jedno konto, nie będzie mogło skorzystać z promocji, w której weźmie udział drugi rodzic.

Odpowiedz

P
paweł
Gość
@Aldona Derdziak

dziękuję bardzo, pozdrawiam

Odpowiedz

P
Piotr
Gość

nie widzę na najlepszekonto.pl informacji o wzajemnych wkluczeniach promocji dot. konta dla młodych. Tu jest 150zł w gotówce, w drugiej promce jest 200zł w Bezcennych Chwilach. Czy to znaczy, że mogę zgarnąć obie nagrody, czyli 350zł?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Członek załogi
@Piotr

Promocja "Rodzice polecają Konto Przekorzystne dzieciom" skierowana jest dla dorosłych, którzy powinni otworzyć konto niepełnoletnim dzieciom. Nie kojarzę drugiej promocji, o której wspomniałeś - może więcej szczegółów?

Odpowiedz

P
Piotr
Gość
@Aldona Derdziak

https://www.najlepszekonto.pl/8000-punktow-na-start-bezcenne-chwile-bank-pekao-edycja-11

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Członek załogi
@Piotr

Tak, te promocje się łączą.

Odpowiedz

S
Stanisław
Gość

W jaki sposób powinienem złożyć wszystkie wymagane oświadczenia określone w Załącznikach nr 1-3 regulaminu promocji zakładając konto przez internet lub w aplikacji? (czy to możliwe?)

Odpowiedz

S
Stanisław
Gość
@Stanisław

W regulaminie nie znalazłem też nic o kontach dla kilkorga dzieci, czy to oznacza, że mogę założyć konto więcej niż jednemu dziecku i każde może otrzymać nagrodę?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Członek załogi
@Stanisław

Oświadczenia powinny być widoczne podczas zakładania rachunku.

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Członek załogi
@Stanisław

My również nie widzimy takich wykluczeń - jeśli każde z dzieci spełnia warunki promocji, to każde powinno otrzymać premie.

Odpowiedz