Do 660 zł zwrotu za zakupy i łatwiejsze warunki uniknięcia opłaty z kartą kredytową Citi Simplicity w Citi Handlowym

Publikacja:
Do 660 zł zwrotu za zakupy i łatwiejsze warunki uniknięcia opłaty z kartą kredytową Citi Simplicity w Citi Handlowym
Popularność promocji
Czas trwania
Cel (zysk) 660 zł (12 x 55 zł) w postaci zwrotu za wydatki dokonane "kredytówką".
Uczestnik Nowy klient, który po 1 stycznia 2019 r. nie posiadał w Citibanku karty kredytowej.
Po drodze Należy wykonać 1 transakcję na kwotę min. 600 zł, rozłożyć ją na 12 rat i w każdym z tych 12 miesięcy wydawać "kredytówką min. 300 zł.
Rekordowa premia od Citibanku - 660 zł - za sięgnięcie po kartę kredytową Citi Simplicity przyciąga wzrok. Otrzymasz ją, jeśli kupisz dowolną rzecz za min. 600 zł, rozłożysz wydatek na 12 rat i w trakcie ich spłacania będziesz wydawał co miesiąc "kredytówką" min. 300 zł. Wypłacana przez bank co miesiąc premia pokryje nie tylko spłacany kapitał, ale i odsetki. Dodatkową zachętą do udziału w promocji jest możliwość łatwiejszego uniknięcia opłaty za "kredytówkę" przez 14 miesięcy. Jest więc o co się starać.

Promocja "Ty kupujesz - my zwracamy do 660 zł" potrwa do osiągnięcia limitu 2000 zawartych umów o kartę kredytową Citi Simplicity. Do zdobycia jest 12 premii cząstkowych po 55 zł, czyli w sumie 660 zł. Warunkiem ich otrzymania jest dokonanie "kredytówką" jednorazowej płatności na kwotę min. 600 zł i rozłożenie jej na 12 rat w ramach Planu Spłat Ratalnych Komfort. Wysokość bonusu została tak ustalona, by pokrył on koszt zakupionej rzeczy a także odsetek, które będą naliczone w trakcie spłacania rat. Bank przewidział nawet odpowiednią rezerwę na ewentualność podwyższenia stóp procentowych, co pociągnie za sobą wzrost kosztów obsługi zadłużenia.

Krótko mówiąc, Citibank nie tylko sfinansuje kupioną rzecz, ale i koszt rozłożenia płatności na raty.

Przyjrzyjmy się dokładniej regułom tej promocji, zastanówmy się, czy nie ma ryzyka, że bonus nie wystarczy na pokrycie odsetek.

Promocja tylko dla nowych klientów

W promocjach zwykle bywa tak, że są skierowane do nowych klientów banku. Tak jest i w tym przypadku – aby móc wnioskować o kartę kredytową, musisz być osobą z pełną zdolnością do czynności prawnych i wykazać się określonymi dochodami.

Jeśli jesteś zatrudniony w oparciu o umowę o pracę lub umowę cywilno-prawną, Twoje miesięczne wynagrodzenie "na rękę" nie może być niższe niż 1200 zł, a w obecnym miejscu pracy powinieneś pracować od co najmniej 3 miesięcy.

Dla prowadzących działalność gospodarczą wymagania są nieco ostrzejsze - dochody min. 2500 zł netto, a okres funkcjonowania Twojej firmy nie może być krótszy niż 2 lata.

Wykaz dokumentów, których przedstawienie będzie konieczne do potwierdzenia wysokości Twoich dochodów, znajdziesz w regulaminie.

Poza dość oczywistym warunkiem uzyskania pozytywnej oceny zdolności kredytowej, Citibank wprowadził też inne ograniczenie. Z oferty nie skorzystają osoby, które posiadały w tym banku główną kartę kredytową po 1 stycznia 2019 r., oraz nierezydenci, a także obywatele i rezydenci podatkowi USA.

Posiadacze konta osobistego lub innych produktów Citibanku mogą wziąć udział w promocji.

660 zł w 12 ratach po 55 zł

Pora przedstawić harmonogram działań:

Start
 • Krok 1

  Do 16 maja 2022 r. złóż wniosek o kartę Citi Simplicity na stronie banku.

  Pamiętaj, limit zgłoszeń to tylko 2000 umów!

 • Krok 2

  W ciągu 10 dni roboczych od daty złożenia wniosku o kartę, dostarcz bankowi wymagany czytelny i aktualny dokument dochodowy potwierdzający deklarowane dochody. Listę tego, czego Citibank wymaga zależnie od formy zatrudnienia, znajdziesz w załączniku nr 1 do regulaminu.

 • Krok 3

  Zawrzyj umowę z bankiem, a następnie aktywuj kartę w aplikacji mobilnej Citi Mobile lub bankowości internetowej Citibank Online.

 • Krok 4

  Najpóźniej do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu podpisania umowy zaloguj się przynajmniej raz w aplikacji mobilnej Citi Mobile lub bankowości internetowej Citibank Online.

 • Krok 5

  Do końca trzeciego miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy wykonaj kartą jednorazową transakcję bezgotówkową na kwotę min. 600 zł.

 • Krok 6

  Najpóźniej do końca miesiąca, w którym zrealizowałeś wymaganą transakcję, rozłóż ją na 12 rat w Planie Spłat Ratalnych „Komfort”. Możesz to zrobić w bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej po zaksięgowaniu płatności na rachunku karty lub bezpośrednio po jej wykonaniu, korzystając z linka otrzymanego z banku w wiadomości sms.

 • Krok 7

  W każdym z 12 miesięcy, w których będziesz spłacał raty, wykonaj "kredytówką" transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę min. 300 zł.

 • Informacja

  O zasłużeniu na premię cząstkową, czyli 55 zł, zostaniesz powiadomiony w bankowości internetowej do końca miesiąca następującego po tym, w którym spełniłeś wymogi regulaminu.

  Za miesiąc, w którym wydałeś kredytówką min. 300 zł, nie zostanie pobrana opłata za kartę.

 • Premia

  Pieniądze otrzymasz na rachunek karty kredytowej do końca miesiąca kalendarzowego następującego po tym, w którym zostałeś poinformowany o przyznaniu Ci nagrody.

 • Krok 8

  Korzystaj aktywnie z karty do 15. okresu rozliczeniowego po miesiącu, w którym podpisałeś umowę o "kredytówkę", czyli wydawaj w każdym z nich łącznie przynajmniej 300 zł.

 • Premia

  Za każdy okres, w którym spełnisz warunek promocji, bank nie pobierze miesięcznej opłaty za kartę.

  Później prowizji za "debetówkę" unikniesz, wydając nią co miesiąc min. 1000 zł.

Mission complete!

Posłużmy się przykładem. Jeśli podpiszesz umowę w lutym 2022 r., to do końca marca przynajmniej raz zaloguj się do aplikacji mobilnej Citi Mobile lub do serwisu bankowości internetowej Citibank Online. Transakcję bezgotówkową kartą na kwotę 600 zł lub wyższą musisz wykonać do końca maja 2022 r. Pamiętaj o rozłożeniu jej na raty w miesiącu, w którym została wykonana i wydaniu w każdym z 12 kolejnych miesięcy min. 300 zł.

Korzystając z opisywanej akcji, dodatkowo zyskasz możliwość łatwiejszego uniknięcia opłat za kartę przez 14 miesięcy. W tym celu począwszy od drugiego okresu rozliczeniowego (następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę), w każdym miesiącu utrzymywania karty wykonaj nią (lub nośnikiem zbliżeniowym) transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę min 300 zł. Standardowo musiałbyś wydawać aż 1000 zł miesięcznie, więc ułatwienie jest znaczne, na dodatek wymóg jest równoznaczny ze spełnieniem warunku niezbędnego do otrzymania premii 😀

Dodatkowe informacje

Bank nie uzna tzw. transakcji szczególnych (np. związanych z grami hazardowymi), do których należą np. przelewy z rachunku karty oraz wypłaty z bankomatów. Do sumy promocyjnych płatności nie zostaną również wliczone transakcje zwrócone. W ramach promocji możesz płacić kartą główną, dodatkową lub „nośnikiem zbliżeniowym” (naklejką lub telefonem).

Transakcje, które wykonasz, starając się o bonus za rozłożenie zakupu na raty, automatycznie zwolnią Cię z opłaty za kartę. Nie musisz wykonywać kolejnych operacji na łączną kwotę min. 300 zł.

Brak spełnienia warunków niezbędnych do otrzymania bonusu w jednym z miesięcy nie pozbawi Cię prawa do jego zdobycia za kolejny okres.

Nagrodę otrzymasz tylko wtedy, gdy w dniu jej przekazywania Twoja "kredytówka" będzie aktywna i nie spłaciłeś przed czasem należności z Planu Spłat Ratalnych Komfort.

Być może zastanawiasz się, czemu masz płacić co miesiąc po 300 zł do 15. okresu rozliczeniowego, skoro piszemy, że zwolnienie z opłaty za kartę będzie Ci przysługiwało tylko przez 14 miesięcy. Wynika to z faktu, że za pierwszy okres rozliczeniowy bank nie pobiera prowizji.

I jeszcze jedno wyjaśnienie. W Tabeli Opłat i Prowizji jest pozycja mówiąca o opłacie za otwarcie Planu Spłat Ratalnych „Komfort”, ale na stronie internetowej promocji bank informuje, że od uczestników promocji nie jest ona pobierana.

Wartość premii jest w całości zwolniona z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

Czy to się na pewno opłaci?

Szukając odpowiedzi na to pytanie, skorzystaliśmy z kalkulatora rat przy założeniu oprocentowania 12,5%, które podaje na swojej stronie internetowej Citibank. Okazuje się, że premia wypłacona przez bank pokryje wszelkie koszty, jeśli zakup rozłożony na raty będzie na kwotę 600 zł lub niewiele wyższą. Przy rozłożeniu na 12 rat 600 zł każda rata wyniesie 53,45 zł.

Im droższą rzecz kupisz, tym wyższa będzie comiesięczna rata, więc cząstkowa premia (55 zł) może nie zrównoważyć wydatków.

Z naszych obliczeń wynika, że bank pozostawił zapas na wypadek podwyżki stóp procentowych, a co za tym idzie i oprocentowania produktów kredytowych. Aby rata wyniosła 55 zł, oprocentowanie powinno wzrosnąć z obecnych 12,5% do ok. 18%.

Karta Citi Simplicity w Citibanku

Karta kredytowa Citi Simplicity straciła nieco ze swojego uroku, gdy bank wprowadził opłatę za korzystanie z niej, ale na szczęście prowizji można uniknąć. Uczestnicząc w opisywanej promocji, przez ponad rok nie będziesz płacił za "kredytówkę", jeśli wydasz nią w danym okresie rozliczeniowym min. 300 zł. Potem opłaty unikniesz pod warunkiem, że dokonasz kartą Citi Simplicity transakcje na łączną kwotę min. 1000 zł.

Po odebraniu ostatniej z premii, o ile nie chcesz korzystać z tej "kredytówki", możesz ją zamknąć, aby nie generowała żadnych kosztów (o ile oczywiście spłacisz terminowo swoje zadłużenie).

Pozostałe parametry karty znajdziesz poniżej:

 • Karta
  0 zł / 12 zł

 • Bankomaty
  10%, min. 20 zł

 • Oprocentowanie
  18,5%
 • Okres bezodsetkowy
  56 dni
Unikalne cechy: kartę można powiązać z usługą Blik.

Uwaga! Warto śledzić nasz serwis także po zawnioskowaniu o "kredytówkę", gdyż Citibank organizuje od czasu do czasu akcje specjalne z ciekawymi bonusami również dla obecnych posiadaczy tej karty.

Promocja inna niż pozostałe

Cieszy nas, że Citi Handlowy zdecydował się na dalsze promowanie karty kredytowej Citi Simplicity. Przyznajemy przy tym, że jesteśmy zaskoczeni zasadami najnowszej akcji. Premia - 660 zł - zwraca uwagę, ale spojrzenie na warunki zapisane w regulaminie początkowo wywołuje wrażenie, że są one skomplikowane i trudne do ogarnięcia. Po chwili zastanowienia doszliśmy do wniosku, że wcale tak nie jest. Po prostu trzeba zawnioskować o kartę kredytową Citi Simplicity, wykonać nią jedną transakcję na min. 600 zł, którą powinna być rozłożona na 12 rat. W trakcie ich spłacania należy wydawać co miesiąc po min. 300 zł. Zapewni to nie tylko wypłatę premii cząstkowych, ale i zwolnienie z opłaty za "kredytówkę".

Akcja godna rozważenia, nawet jeśli musisz kupić coś droższego niż 600 zł. Comiesięczny bonus nie wystarczy wówczas na pokrycie raty, ale znacznie ją zniweluje.

Przemyśl więc propozycję Citibanku i zdecyduj, czy chcesz z niej skorzystać. Jeśli nie jesteś do tego przekonany, spójrz na inne promocje kart kredytowych tego banku. Może znajdziesz wśród nich akcję, która bardziej Ci odpowiada.

Krzysztof Duliński

Autor tekstu o promocji
Oceń promocję
0
(0 ocen)
Twój głos pomoże innym Bankonautom w podjęciu decyzji, czy warto skorzystać z tej promocji. Średnia ocen uwzględnia ocenę Bankonauty - Autora tekstu, który szczegółowo przyjrzał się ofercie.
Dziękujemy za Twój głos Dziękujemy za Twój głos

Komentarze i pytania

(6)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
P
Przemo
Gość

Witam. Jako rolnik dostałem odmowę.

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Członek załogi
@Przemo

Czy bank podał Ci powód odmowy?

Odpowiedz

P
Przemo
Gość
@Aldona Derdziak

Citi nie podał powodu odmowy.

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Członek załogi
@Przemo

Zgodnie z przepisami bank powinien uzasadnić Ci taką odmowę. Warto zapytać Citi o powód, aby kolejnym razem udało się otrzymać kartę.

Odpowiedz

N
Natan
Gość

Witam, czy można spłacić raty wcześniej i uniknąć odsetek od nich?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Członek załogi
@Natan

Niestety nie można, wtedy bank nie wypłaci premii.

Odpowiedz