Wróć

24 000 punktów (400 zł) w programie lojalnościowym karty kredytowej Citibank Mastercard World w banku Citi Handlowy

4 komentarze / opinie
24 000 punktów (400 zł) w programie lojalnościowym karty kredytowej Citibank Mastercard World w banku Citi Handlowy
Czas trwania
Cel (zysk) 24 000 punktów w programie lojalnościowo-rabatowym karty kredytowej Citibank Mastercard World, stanowiących równowartość 400 zł.
Uczestnik Osoba, która nie posiadała karty kredytowej w Citibanku po 1 stycznia 2020 r.
Po drodze Po podpisaniu umowy o "kredytówkę" trzeba wydać w nią w każdym z kolejnych 4 miesięcy kalendarzowych po min. 300 zł.
Citibank postanowił promować kolejną ze swoich kart kredytowych – Citibank Mastercard World. Za sięgnięcie po tę „kredytówkę” i wydanie nią w 4 kolejnych miesiącach po min. 300 zł, otrzymasz w sumie 24 000 punktów w związanym z tą kartą programie lojalnościowo-rabatowym. Zdobyte punkty wymienisz na vouchery o wartości do 400 zł do sklepów współpracujących z bankiem Citi Handlowy.

Chcąc pozyskać jak najwięcej klientów, banki muszą posiadać szeroką i różnorodną ofertę w każdej z kategorii produktów – konta osobiste, karty kredytowe, kredyty itd. Ważne, by o jej różnorodności wiedzieli klienci i dlatego instytucje finansowe organizują akcje promocyjne kierowane do różnych grup odbiorców.

Citibank też idzie tą ścieżką i właśnie przygotował promocję swojej kolejnej "kredytówki”. Za zamówienie karty kredytowej Citibank Mastercard World i aktywne korzystanie z niej przez 4 miesiące możesz otrzymać 24 000 punktów w programie lojalnościowym, które stanowią równowartość 400 zł. Jest też dodatkowy bonus - znaczące obniżenie warunku bezpłatności przez rok.

Przyjrzyjmy się warunkom ich zdobycia oraz samej karcie, która jest mało znana.

Warunki uczestnictwa

W promocji mogą uczestniczyć osoby z pełną zdolnością do czynności prawnych, które po 1 stycznia 2020 r. nie posiadały w Citibanku karty kredytowej. Regulamin wyklucza nierezydentów oraz obywateli i rezydentów podatkowych USA.

Jako że mamy do czynienia z produktem kredytowym, to musisz się liczyć z badaniem zdolności kredytowej. Zawsze jest ona rozpatrywana indywidualnie, ale warto znać ogólne zasady obowiązujące w banku Citi Handlowy. Mówią one, że osoba pracująca na etacie musi zarabiać min. 1200 zł netto i być zatrudniona u obecnego pracodawcy od min. 3 miesięcy. W przypadku prowadzących działalność gospodarczą wymagania są większe – przynajmniej 2500 zł dochodu netto i obecność firmy na rynku od min. 2 lat.

4 x 6000 punktów

Czas przedstawić warunki aktywności niezbędnej do zdobycia bonusowych punktów:

Start
 • Krok 1

  Do 15 stycznia 2022 r. złóż na stronie internetowej promocji wniosek o wydanie karty kredytowej Citibank Mastercard World.

 • Krok 2

  W ciągu 10 dni od złożenia wniosku dostarcz do banku dokumenty potwierdzające Twoje dochody. Ich wykaz znajdziesz w regulaminie akcji.

 • Krok 3

  Także do 15 stycznia 2022 r. zawrzyj z bankiem umowę o wspomnianą „kredytówkę”.

 • Krok 4

  Do końca miesiąca następującego po tym, w którym podpisałeś umowę o kartę kredytową, zaloguj się do aplikacji mobilnej Citi Mobile i aktywuj w niej otrzymany „plastik”.

 • Krok 5

  W każdym z 4 miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu zawarcia umowy o kartę kredytową wykonaj „kredytówką” transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę min. 300 zł.

 • Informacja

  Za każdy miesiąc, w którym spełnisz ten warunek, otrzymasz 6000 punktów w programie lojalnościowo-rabatowym karty Citibank Mastercard World. Tak więc Twoja maksymalna premia może wynieść 24 000 punktów, które będziesz mógł wymienić na nagrody z katalogu programu o wartości 400 zł.

 • Premia

  W następnym miesiącu po tym, w którym spełnisz wskazane warunki, otrzymasz od Citibanku informację o przyznaniu nagrody. Punkty bonusowe otrzymasz do końca miesiąca następującego po tym, w którym bank powiadomi Cię o bonusie.

 • Krok 6

  Aktywnie korzystaj ze swojej "kredytówki" przez 12 okresów rozliczeniowych następujących po zawarciu umowy. W każdym z nich wydaj kartą min. 300 zł a bank nie pobierze prowizji za jej prowadzenie (standardowo warunkiem uniknięcia opłaty jest zrealizowanie transakcji na łączną kwotę min. 1500 zł).

Mission complete!

Na wszelki wypadek przedstawmy powyższe ogólne zapisy na konkretnym przykładzie. Podpisanie umowy o „kredytówkę” w listopadzie oznacza, że do aplikacji mobilnej musisz się zalogować do końca grudnia i w tym czasie także aktywować kartę. Czas na zrealizowanie warunków aktywności masz od grudnia 2021 r. do marca 2022 r., a ostatnią nagrodę otrzymasz w maju 2022 r.

Z zapisów regulaminu wynika, że brak wymaganej aktywności w jednym z miesięcy nie pozbawi Cię prawa do bonusu za kolejny miesiąc, po prostu dostaniesz niższą nagrodę łączną.

To musisz wiedzieć

Jak widzisz, warunki aktywności są łatwe do zrealizowania, ale musisz dobrze zrozumieć, czym dla banku są transakcje bezgotówkowe. Otóż, są nimi płatności w punktach stacjonarnych i sklepach internetowych, o ile nie podpadają pod definicję transakcji szczególnych w myśl regulaminu kart kredytowych Citibanku. Za takowe uważane są m.in. transakcje związane z grami hazardowymi czy wymianą walut. Niedozwolone są również przelewy z rachunku karty oraz wypłaty z bankomatów.

W dniu przekazywania nagrody Twoja „kredytówka” musi być aktywna.

Otrzymany bonus nie podlega opodatkowaniu, nie musisz się więc z niego rozliczać przed urzędem skarbowym.

Płać kartą – zbieraj punkty – wymieniaj je na nagrody

Kilka razy wspomnieliśmy już o programie lojalnościowo-rabatowym związanym z kartą kredytową Citibank Mastercard World. Czas więc najwyższy wyjaśnić jego zasady.

Płacąc tą „kredytówką”, zbierasz punkty. Za pierwszą transakcję kartą otrzymasz 1000 punktów powitalnych (nie przysługują one osobom, które zamieniły inną kartę kredytową z oferty banku Citi Handlowy na Citibank Mastercard World). Każda kolejna płatność u partnerów programu to 2 punkty za każde wydane 5 zł. W pozostałych miejscach za identyczny wydatek otrzymasz tylko 1 punkt.

Punkty są dopisywane nie później niż drugiego dnia roboczego następującego po dacie zaksięgowania płatności na rachunku karty.

Nagrodami są ważne 30 dni od daty wygenerowania vouchery do sklepów, a także cashback na rachunek karty czy zwolnienie z miesięcznej raty za wydanie „kredytówki”. Nie ma przeszkód, by z tej ostatniej opcji korzystać co miesiąc.

Zakupy w punktach współpracujących z Citibankiem to nie tylko większa liczba zdobytych punktów, ale i szansa na uzyskanie atrakcyjnego rabatu. Przykładowo, w salonach KRUK otrzymasz 7% zniżki, a w sklepach H&M – 10%.

Więcej informacji o dostępnych nagrodach znajdziesz na stronie banku.

Karta kredytowa Citibank Mastercard World

Możliwość zbierania punktów za transakcje tą kartą, które można wymienić na vouchery do sklepów, to z pewnością miły bonus. Oceniając atrakcyjność "kredytówki" trzeba też spojrzeć na jej parametry.

Za korzystanie z tej karty kredytowej bank pobiera co miesiąc 18 zł, chyba że w danym okresie rozliczeniowym wykonasz transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę min. 1500 zł.

Citibank Mastercard World

Citi Handlowy
Karta
0 zł / 18 zł
Opłata za kartę

0 zł / 18 zł


opłaty unikniesz, jeśli w danym cyklu rozliczeniowym wykonasz transakcje bezgotówkowe na min. 1500 zł (opłata zwracana jest w kolejnym cyklu)

Bankomaty
10%, min. 20 zł
Bankomaty 10%, min. 20 zł

10%, min. 20 zł

Oprocentowanie
18,5%
Okres bezodsetkowy
56 dni
 • Szczegóły oferty

Informacje ogólne

 • Polecana dla
  • aktywnego użytkownika
  • łowcy promocji
 • Operator karty

  Mastercard

 • Rodzaj karty

  zwykła

 • Okres ważności

  3 lata

 • Minimalny dochód

  1200 zł

Opłaty

 • Wydanie karty

  0 zł

 • Opłata za kartę

  0 zł / 18 zł

 • Możliwość uniknięcia opłaty za kartę

  opłaty unikniesz, jeśli w danym cyklu rozliczeniowym wykonasz transakcje bezgotówkowe na min. 1500 zł (opłata zwracana jest w kolejnym cyklu)

 • Wypłata z bankomatów w Polsce

  10%, min. 20 zł

 • Wypłata z bankomatów za granicą

  10%, min. 20 zł

 • Płatność kartą za granicą

  6,8%

 • Wydanie karty dodatkowej

  0 zł / 9 zł (108 zł rocznie)

  opłaty unikniesz, gdy w danym cyklu rozliczeniowym wykonasz transakcje bezgotówkowe na min. 1500 zł (opłata zwracana jest w kolejnym cyklu)

Zadłużenie

 • Oprocentowanie

  18,5%

 • Okres bezodsetkowy

  56 dni

 • Maks. limit kredytowy

  ustalany indywidualnie

 • Wysokość spłaty minimalnej

  min. 30 zł, wysokość ustalana na koniec cyklu rozliczeniowego

 • Przekroczenie limitu karty

  0 zł

Inne

 • Płatności mobilne
  Blik: płatności kodem Blik generowanym w aplikacji banku, wypłaty z bankomatów kodem Blik (dostępność innych funkcji może się różnić w zależności od banku).
  Google Pay: płatności zbliżeniowe telefonem dla posiadaczy urządzeń z systemem operacyjnym Android.
  Apple Pay: płatności dla posiadaczy urządzeń z systemem operacyjnym iOS (Apple) i kart Mastercard.

Indywidualna ocena atrakcyjności

Ocena atrakcyjności każdej promocji bankowej zawsze należy do potencjalnego uczestnika. W tym przypadku trzeba się wyjątkowo dobrze zastanowić, gdyż, co prawda, zdobycie bonusu nie jest trudne, ale uzyskane punkty lojalnościowe możesz wymienić na vouchery do ograniczonej liczby punktów. Jeśli dokonujesz w nich zakupów, to warto wziąć udział w tej akcji, w przeciwnym wypadku sugerujemy spojrzenie na inne promocje opisane na naszej stronie internetowej.

Krzysztof Duliński

Autor tekstu o promocji
Oceń promocję
0
(0 ocen)
Twój głos pomoże innym Bankonautom w podjęciu decyzji, czy warto skorzystać z tej promocji. Średnia ocen uwzględnia ocenę Bankonauty - Autora tekstu, który szczegółowo przyjrzał się ofercie.
Dziękujemy za Twój głos Dziękujemy za Twój głos

Komentarze i pytania

(4)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
J
jus001
Gość

Przez 4 miesiące muszę płacić kartą, by zgarnąć premię w punktach. Potem piszecie, że jak wydam 300 zł/miesiąc, to bank nie pobierze prowizji za "kredytówkę". To w tych pierwszych 4 miesiącach muszę wydać 2 x 300 zł, czy wystarczy tylko 300 zł?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@jus001

W każdym z pierwszych 4 miesięcy powinieneś zapłacić kartą kredytową min. 300 zł. Otrzymasz za to punkty w promocji, a jednocześnie bank zwolni Cię z opłaty za kartę.

Odpowiedz

R
Rafi
Gość

Ten program lojalnościowo-rabatowy, o którym pisze w opisie promocji, to ma coś wspólnego z Bezcennymi Chwilami?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Rafi

Nie, to osobny program lojalnościowy, dostępny dla tej konkretnej karty.

Odpowiedz