Promocje bankowe

🏆 Ranking promocji bankowych – Październik 2021 r.

Lp. Nazwa oferty Bank Zysk  Czas trwania  Łatwość uzyskania 
🥇2000 zł na promocję swojej działalności z Kontem Firmowym Godnym Polecenia  Santander Bank Polska  Bon o wartości 2000 zł do wydania w serwisie Sprzedajemy.pl 31.03.2021 Łatwo  
🥈 Polecam Przekorzystnie  Bank Pekao Do 1500 zł premii gotówkowej   31.03.2021   Średnio  
🥉500 zł dla Twojej firmy  
  
Millennium Bank   500 zł – 200 zł za korzystanie z konta Mó Biznes i 300 zł za wynajem terminala PayTel  01.03.2021    Średnio   
4. 460 zł za otwarcie konta w Credit Agricole  Credit Agricole  460 zł – 100 zł premii w gotówce i do 360 zł zwrotu za Canal+  31.03.2021    Średnio   
5. 200 zł na zakup sprzętu narciarskiego Salomon za otwarcie darmowego konta  
  
City Handlowy  200 zł do wydania w sklepach Intersport na produkty firmy Salomon  31.03.2021     Łatwo 

Promocje bankowe, czyli szansa na atrakcyjne premie

Niemal każdy bank prowadzi działania marketingowe, różny jest ich zakres i natężenie, ale cel jest jeden – pozyskanie nowych klientów i utwierdzenie obecnych w chęci kontynuowania współpracy. Jedną z najpopularniejszych form marketingu są promocje bankowe, w których można zdobyć różnego rodzaju bonusy za otwarcie lub korzystanie z określonego produktu – rachunku osobistego lub firmowego, karty kredytowej, kredytu itp.

Działania tego typu przynoszą korzyści obu stronom – instytucje finansowe docierają z informacją o swojej ofercie do szerokiego kręgu odbiorców, a ci mogą zdobyć premie gotówkowe, nagrody rzeczowe czy inne benefity.

Promocje kont bankowych organizowane są nie tylko w momencie wprowadzania ich na rynek. Także później wiele banków przypomina o swojej ofercie właśnie w ten sposób. To bardzo skuteczna forma działania, bo atrakcyjna dla tych, do których jest kierowana.

Promocje kont bankowych – jak je oceniać

Ocena atrakcyjności promocji produktów bankowych nie może sprowadzać się do spojrzenia na wartość nagrody. Cóż z tego, że będzie ona bardzo wysoka, jeśli warunki jej zdobycia będą dla przeciętnego Kowalskiego tak trudne, że szanse na jej zgarnięcie będą bardzo niewielkie, np. wykonanie kartą kredytową w ciągu miesiąca transakcji na kwotę min. 2000 zł, zapewnienie co miesiąc wpływu na rachunek w wysokości min. 10 000 zł.

Oczywiście najlepsze są premie gotówkowe, które dają uczestnikowi akcji specjalnej pełną swobodę dysponowania zdobytym bonusem. Nie można też narzekać na bony zakupowe do sieci popularnych sklepów czy na portale internetowe z szerokim asortymentem. Najmniej atrakcyjne wydają się nam nagrody rzeczowe, gdyż trzeba się zadowolić dokładnie tym, co przygotował organizator.

Zupełnie osobno należy rozpatrywać wszelkiego rodzaju konkursy i loterie. W tego typu akcjach liczy się bowiem nie tylko spełnienie wymagań regulaminu, ale także łut szczęścia, dzięki któremu nasze zgłoszenie zostanie wylosowane w loterii lub dostrzeżone przez konkursowe jury.

Dla kogo są promocje w bankach?

Podstawowym warunkiem udziału w akcjach specjalnych jest posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych i dokumentu tożsamości. Poza tym można powiedzieć, że promocje w bankach są dla wszystkich zainteresowanych promowanym produktem, przy czym instytucje finansowe stosują różne ograniczenia. Bywa, że zapraszają do nich tylko obecnych klientów albo zupełnie nowych lub osoby, z którymi nie współpracowały przez określony czas (okres

karencji). Niekiedy w promocji mogą wziąć udział tylko ci, którzy zostali o niej poinformowani przez bank w korespondencji elektronicznej.

Wszystkie wytyczne co do warunków przystąpienia do akcji i wymagań, które trzeba spełnić, by zasłużyć na nagrodę, zawarte są w regulaminie promocji. Są w nim zapisane także informacje o sposobie przekazania bonusów, zasadach reklamacji i przetwarzania danych osobowych.

Oceniając akcje specjalne patrzymy również na przejrzystość ich regulaminów. Uważamy bowiem, że jasna komunikacja buduje zaufanie klientów do banku, pozbawia argumentów tych, którzy twierdzą, że promocje bankowe, to tylko nachalny chwyt reklamowy.