Wróć
Promocja została zakończona. Sprawdź najnowszą: HIT! Aż 900 zł łatwej premii za Konto Santander w Santander Bank Polska.

150 zł za założenie konta osobistego w BZ WBK

150 zł za założenie konta osobistego w BZ WBK
Czas trwania
Cel (zysk) W ciągu 5 miesięcy możesz otrzymać 30 zł premii.
Po drodze Należy założyć Konto Godne Polecenia lub Konto 1|2|3, wybrać kartę płatniczą, zapewnić w każdym z 5 miesięcy wpływ wynagrodzenia w wysokości min. 1000 zł oraz wykonać min. 5 transakcji kartą, BLIK-iem lub kartą mobilną.
W najnowszej promocji BZ WBK możesz zdobyć 150 zł premii za otwarcie Konta Godnego Polecenia lub Konta 1|2|3. Bank stawia jednak kilka warunków, m.in. stałe miesięczne wpływy na rachunek i aktywne płatności kartą lub BLIK-iem.

Za założenie jednego z dwóch wspomnianych rachunków osobistych możesz zyskać po 30 zł premii przez 5 miesięcy (do 150 zł łącznie).

Do promocji „Aktywnie z kontem BZ WBK” możesz przystąpić do 30 czerwca 2017 r. (wypłata premii będzie trwała do 31 grudnia 2017 r.).

Kto może wziąć udział w promocji?

Z oferty specjalnej mogą skorzystać osoby, które w ciągu 12 miesięcy poprzedzających otwarcie nowego konta nie posiadały żadnego rachunku osobistego prowadzonego w złotówkach w BZ WBK. Zasada ta dotyczy również współwłaścicieli.

Co należy zrobić, aby zyskać premię 150 zł?

Bank będzie wypłacał Ci trzydziestozłotowy bonus przez 5 miesięcy, jeżeli spełnisz łącznie poniższe warunki:

 1. Do 30 czerwca 2017 r. złożysz wniosek o Konto Godne Polecenia lub Konto 1|2|3 za pomocą Internetu, infolinii banku lub aplikacji BZWBK24 mobile.
 2. W tym samym miesiącu, w którym będziesz otwierał nowe konto, powinieneś również podpisać umowę o kartę debetową do rachunku: MasterCard Omni lub Visa Sol oraz zawrzeć umowę o usługi BZWBK24.
  • ważne: musisz także wyrazić odpowiednie zgody na otrzymywanie informacji handlowych i marketingowych, a także podać bankowi swój numer telefonu komórkowego.
 3. W kolejnych miesiącach, liczonych od otwarcia nowego konta:
  • zapewnisz wpływ wynagrodzenia w wysokości min. 1000 zł,
  • wykonasz co najmniej 5 transakcji bezgotówkowych lub transakcji BLIK-iem lub płatności zbliżeniowych mobilną kartą debetową (mobilna karta debetowa to karta MasterCard Mobile debetowa lub Visa-Mobile debetowa, wydawane w formie aplikacji na smartfona).

O czym jeszcze warto wiedzieć?

 • rachunki zakładane NA KLIK w BZWBK24 internet nie są brane pod uwagę w tej promocji;
 • umowę o nowo otwarte konto powinieneś zawrzeć za pośrednictwem kuriera lub za pomocą przelewu internetowego z rachunku w innym banku;
 • możesz zawnioskować o obie karty, jednak w promocji będzie brała udział tylko karta wydana jako pierwsza;
 • jeżeli posiadasz już umowę o usługi BZWBK24, nie musisz podpisywać jej drugi raz.

Jeżeli w jednym miesiącu nie uda Ci się spełnić wszystkich warunków promocji, nie tracisz prawa do otrzymania premii w kolejnych miesiącach (ich liczba zostanie jednak pomniejszona o miesiąc, w którym wymagania nie zostały zrealizowane).

Premia w wysokości 30 zł będzie przekazywana na Twoje nowe konto do końca miesiąca następującego po tym, w którym spełniłeś warunki promocji.

Pamiętaj! Przez cały okres trwania promocji nie możesz zrezygnować z nowego rachunku, karty i dostępu do BZWBK24, a także odwołać zgód handlowych i marketingowych. Jeżeli to zrobisz, stracisz prawo do premii.

Premia zwolniona jest z opodatkowania.

Regulamin promocji znajdziesz tutaj.

Porównanie Konta Godnego Polecenia i Konta 1|2|3

Konto Godne Polecenia i Konto 1|2|3 to dwa sztandarowe rachunki osobiste w BZ WBK. Ich parametry różnią się nieco od siebie. Najważniejsze opłaty przedstawiliśmy w poniższej tabeli:

Rodzaj usługi Konto Godne Polecenia Konto 1|2|3
otwarcie rachunku 0 zł 0 zł
prowadzenie rachunku 0 zł 0 zł, jeżeli na Twoje konto wpływa co miesiąc min. 2000 zł – w przeciwnym wypadku comiesięczna opłata wynosi 20 zł
krajowe przelewy ELIXIR zlecone przez Internet 0 zł 0 zł
przelew natychmiastowy w systemach Express Elixir i Blue Cash 5 zł 5 zł
Przelew24 0,50 zł 0,50 zł
zlecenia stałe 0,50 zł 0,50 zł
zlecenie i realizacja polecenia zapłaty 0 zł 0 zł
przelew SEPA 8 zł 8 zł
wpłaty i wypłaty gotówki w oddziale 5 zł 0 zł
smsKod 0 zł za 5 pierwszych w miesiącu, każdy kolejny – 0,20 zł 0 zł za 5 pierwszych w miesiącu, każdy kolejny – 0,20 zł

Choć zdecydowanie największą popularnością wśród rachunków osobistych BZ WBK cieszy się Konto Godne Polecenia, warto odnotować, że w przypadku Konta 1|2|3 możesz zyskać zwrot części wydatków na rachunki: od 1% do 3% za opłacenie należności za gaz, prąd lub Internet, telewizję czy telefon (do 25 zł miesięcznie, łącznie do 300 zł rocznie). Ponadto Konto 1|2|3 jest oprocentowane w wysokości od 1% do 3% w zależności od comiesięcznego wpływu i salda na rachunku.

Porównanie kart debetowych MasterCard Omni i Visa Sol

Biorąc udział w promocji, masz do wyboru dwie karty debetowe: MasterCard Omni oraz Visę Sol. Obie umożliwiają płatności zbliżeniowe oraz w Internecie, jednak koszty z nimi związane niekiedy różnią się diametralnie, co ilustruje poniższa tabela:

Usługa MasterCard Omni Visa Sol
wydanie karty 0 zł 0 zł
miesięczny koszt obsługi karty 7 zł – opłaty tej nie można uniknąć 4 zł – opłaty unikniesz, jeżeli wykonasz min. 5 transakcji bezgotówkowych w miesiącu (na dowolną kwotę)
wypłata z bankomatów krajowych 0 zł za wypłatę ze wszystkich bankomatów w Polsce
 • 0 zł za wypłaty z sieci BZ WBK,
 • 2 zł - sieć Cashzone,
 • 3% min. 5 zł - pozostałe
wypłata z bankomatów za granicą 2% min. 10 zł 3% min. 10 zł
wpłata przez wpłatomat 0 zł 0 zł

Przy wyborze karty warto dokładnie zastanowić się, z których usług korzystasz najczęściej; jeżeli rzadko wybierasz środki w bankomacie, a często płacisz bezgotówkowo, prawdopodobnie karta Visa Sol będzie dla Ciebie lepszym rozwiązaniem. Jeżeli jednak zależy Ci na bezproblemowym dostępie do gotówki, a także potrzebujesz korzystać z „debetówki” za granicą, być może najlepsza okaże się karta MasterCard Omni.

Zdaniem redakcji

W najnowszej promocji BZ WBK możesz zyskać do 150 zł premii (30 zł przez 5 miesięcy) za otwarcie rachunku, zawnioskowanie o kartę i o usługę BZWBK24. Kolejne warunki są już nieco trudniejsze do spełnienia: poza wykonaniem min. 5 transakcji w miesiącu powinieneś jeszcze zapewnić wpływ wynagrodzenia w wysokości przynajmniej 1000 zł. Widać wyraźnie, że bank próbuje mocniej związać ze sobą nowego klienta.

Warto jednak zaznaczyć, że BZ WBK daje uczestnikowi promocji szerokie pole manewru: możesz wybierać pomiędzy dwoma rachunkami osobistymi, dwiema kartami debetowymi, a nawet pomiędzy rodzajami transakcji bezgotówkowych (karta, BLIK lub płatności telefonem), samemu decydując, który produkt będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni. To zdecydowanie ewenement na coraz to mniej atrakcyjnym rynku bankowych promocji. Warto więc rozważyć ofertę BZ WBK, wybrać dla siebie najlepsze rozwiązanie i przy okazji cieszyć się niemałą premią.

Krystian

Autor tekstu o promocji