Nawet 600 zł z kartą kredytową Mastercard OK! Alior Banku: 300 zł na start w formie Multivouchera + 300 zł moneyback rocznie

Publikacja:
Nawet 600 zł z kartą kredytową Mastercard OK! Alior Banku: 300 zł na start w formie Multivouchera + 300 zł moneyback rocznie
Czas trwania
Cel (zysk) 600 zł: 300 zł w postaci multivouchera na start + do 300 zł moneyback w ciągu roku.
Uczestnik Osoba fizyczna, która w ciągu 12 miesięcy przed datą złożenia wniosku o kartę kredytową Mastercard OK! nie posiadała karty kredytowej w Aliorze.
Po drodze Warunkiem otrzymania premii powitalnej jest wykonanie w każdym z 3 kolejnych miesięcy transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę min. 600 zł i zalogowanie się do aplikacji mobilnej.
Sięgnięcie po kartę kredytową Mastercard OK! w Alior Banku i zdobycie 300 zł premii na start może być tylko wstępem do zgarniania co rok kolejnych 300 zł moneyback za aktywne korzystanie z tej „kredytówki”. Tak więc wspomniane w tytule 600 zł dotyczy tylko pierwszego roku posiadania karty, później możesz zdobywać następne bonusy.

Banki zarabiają między innymi na opłatach interchange, które otrzymują od organizacji płatniczych za transakcje zrealizowane wydanymi przez siebie kartami. Dążą więc do przekonania posiadaczy ich „debetówek” i „kredytówek” do jak najczęstszego korzystania właśnie z nich. Doskonałym sposobem na to jest zapewnienie zwrotu części wydatków poczynionych daną kartą. Moneyback na ogół jest określany jako pewien procent kwoty płatności dokonanych w dowolnym punkcie handlowo-usługowym lub tylko w miejscu z określonej kategorii (np. sport, kino, gastronomia) identyfikowanej kodem MCC.

Tego typu zasada dotyczy m.in. karty kredytowej Mastercard OK! z oferty Alior Banku. Do związanych z nią bonusów wrócimy za chwilę, a teraz skupmy się na regułach bezterminowej promocji  „300 zł na start z kartą kredytową”. W jej ramach możesz zyskać 300 zł premii powitalnej w postaci e-kodu, który będziesz mógł wymienić na elektroniczny bon do wybranego sklepu na platformie multivoucher.pl

Uczestnicy promocji

W akcji mogą uczestniczyć osoby fizyczne z pełną zdolnością do czynności prawnych, które w ciągu 12 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o kartę kredytową Mastercard OK! nie posiadały w Aliorze żadnej „kredytówki”. Oczywiście trzeba się liczyć z badaniem zdolności kredytowej i od jego wyniku uzależnione jest określenie przez bank limitu karty oraz podpisanie umowy.

Promocja nie ma określonego czasu trwania. Oznacza to, że bank może ją zakończyć w każdej chwili, zawiadamiając o tym z 7-dniowym wyprzedzeniem na swojej stronie internetowej.

3 miesiące aktywności

Droga po premię powitalną przedstawia się następująco:

Start
 • Krok 1

  Złóż wniosek o kartę kredytową Mastercard Ok! z minimalnym limitem 2000 zł i zawrzyj z bankiem stosowną umowę.

 • Krok 2

  W każdym z 3 kolejnych pełnych miesięcy kalendarzowych po wydaniu karty:

  • dokonaj „kredytówką” płatności na min. 600 zł;
  • choć raz zaloguj się do aplikacji mobilnej.
 • Premia

  Nagrodę otrzymasz w formie wiadomości SMS na numer telefonu komórkowego podany bankowi najpóźniej ostatniego dnia miesiąca kalendarzowego następującego po zakończeniu wymaganego okresu aktywności. Przekazany Ci kod będziesz mógł wymienić na voucher do wybranego sklepu na platformie multivoucher.pl.

Mission complete!

Rozważmy to na przykładzie: umowę podpisujesz w lipcu, w sierpniu, wrześniu i październiku realizujesz płatności i logujesz się do aplikacji, nagrodę odbierasz w listopadzie.

Do chwili otrzymania premii nie możesz zrezygnować z karty.

Zwracamy uwagę na zapis w regulaminie, że jeśli nie podasz bankowi aktualnego numeru telefonu minimum miesiąc przed przekazaniem nagrody, to ją stracisz. Wynika z tego, że ewentualnej zmiany numeru musisz dokonać wcześniej.

Do limitu wymaganych transakcji nie wchodzą bezgotówkowe przelewy z rachunku „kredytówki”.

Nagroda zwolniona jest podatku dochodowego od osób fizycznych, nie musisz jej wykazywać w rocznym zeznaniu podatkowym.

1% moneyback, czyli 300 zł w ciągu roku

Niezależnie od 300 zł na start w ramach opisywanej promocji, korzystając z karty Mastercard OK! możesz odzyskać w ciągu roku 300 zł (maksymalnie 75 zł co kwartał) za zakupy w wybranych punktach handlowo-usługowych. W ofercie standardowej bank zwraca 1% kwot wydanych w sklepach odzieżowych, papierniczych, księgarniach, sklepach AGD, RTV i komputerowych, a także w kinach, teatrach, restauracjach, hotelach, biurach podróży, na kolei oraz w salonach piękności i fryzjerskich.

Karta kredytowa Mastercard OK!

Warunki promocji są równoznaczne z zasadami uniknięcia miesięcznej opłaty za kartę. Uczestnicząc w tej akcji, zapewne przyzwyczaisz się do ich spełniania, dzięki czemu nie będziesz później ponosił dodatkowych kosztów.

 • Karta
  0 zł / 10 zł

 • Bankomaty
  5%, min. 10 zł

 • Oprocentowanie
  18,5%
 • Okres bezodsetkowy
  59 dni

Indywidualna ocena

Propozycja Alior Banku wygląda interesująco. Jedyny mankament, jaki dostrzegamy, to dość wysoki limit wydatków miesięcznych (600 zł) warunkujący zdobycie premii. Jeśli masz inne karty z określonymi warunkami bezpłatności, może być Ci trudno spełnić wymagania wszystkich banków i konieczne będzie rozważenie rezygnacji choć z jednego „plastiku”.

Pamiętaj, że korzystanie z karty kredytowej Mastercard OK! na co dzień będzie Ci przynosiło 1% zwrotu wydatków w określonych miejscach, maksymalnie 75 zł/kwartał, czyli nawet 300 zł w roku.

Krzysztof Duliński

Autor tekstu o promocji
Oceń promocję
0
(0 ocen)
Twój głos pomoże innym Bankonautom w podjęciu decyzji, czy warto skorzystać z tej promocji. Średnia ocen uwzględnia ocenę Bankonauty - Autora tekstu, który szczegółowo przyjrzał się ofercie.
Dziękujemy za Twój głos Dziękujemy za Twój głos

Komentarze i pytania

(15)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
B
Błażej
Gość

Czy mogę złożyć wniosek i używać karty kredytowej bez posiadania konta w Aliorze? Będę mógł tą kartą zarządzać w aplikacji?

Odpowiedz

B
Bazyli
Gość
@Błażej

Nie powinno być z tym problemu, jeśli będziesz miał też umowę o dostęp do bankowości elektronicznej. Karta kredytowa ma swój odrębny rachunek, na który można wpłacać kasę z zewnątrz.

Odpowiedz

M
Mariusz
Gość

Jak wysyłają kartę do dostaje się esa, że powinno się ją dostać do 14 dni. Jeżeli nie dostanie się jej po tym czasie można ją zastrzec i poprosić o nową. Ja nie dostałem i swoją zastrzegłem w 15 dniu od wysyłki. W 18 dniu dotarła, no ale już po ptokach. Oby ta nowa szła krócej, bo czas leci... Swoją drogą jak zwykły list może tyle iść, ehh Poczta Polska

Odpowiedz

P
paladinek
Gość
@Mariusz

Kiedyś karta z Citi szła mi miesiąc - jak ją zastrzegłam, to wysłali nową, a jakieś 2 czy 3 dni po tym doszła. Nic nie zrobisz, to cała PP w pigułce.

Odpowiedz

A
Anita Kraszewska
Gość

Gdzie moge znalezc liste "wybranych" punktow uslugowo-handlowych do korzystania z 1% moneyback?Anita

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Członek załogi
@Anita Kraszewska

Konkretnej listy nie ma, jest tylko wykaz "kategorii" punktów w oparciu o ich MCC:

Wykaz punktów, moneyback, Alior Bank
​​​​​​​

Odpowiedz

A
Adam
Gość

Niestety obecnie Alior Bank wymaga dochodu z tytułu umowy o pracę podczas wnioskowania o kk, możemy zarabiać i 10k na zleceniu, a wniosek będzie automatycznie odrzucony bez umowy o pracę.

Odpowiedz

M
Mariusz
Gość

Ciekawa promocja, bo zazwyczaj dawali jakieś śmieszne zwroty w jeszcze śmieszniejszych miejscach ;)

1) Link do wniosku z kroku nr 1 nie działa - tzn. jakiś błąd po stronie Alioru. Tak jest od wczoraj.

2) nigdzie nie widzę informacji o promocji bezpośrednio na stronie Alioru

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Kapitan załogi
@Mariusz

Dzięki za czujność. Poprawiliśmy już link do wniosku o kartę.

Na stronie Alior Banku faktycznie nie ma podstrony poświęconej tej promocji. Jej regulamin znaleźliśmy w wykazie dokumentów dotyczących klientów indywidualnych (w poszukiwaniu promocji zapuszczamy się w przeróżne zakamarki bankowych stron internetowych ?) i potwierdziliśmy jej obowiązywanie w banku, możliwość zdobycia premii powitalnej i tej standardowej.

Odpowiedz

M
Marcin
Gość

Czy posiadacz karty Tmobile bankowe może skorzystać z tej promocji ?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Członek załogi
@Marcin

Jeśli masz aktywny jakikolwiek rachunek karty kredytowej, to niestety nie.

Odpowiedz

P
Paweł
Gość

Link do strony promocji nie działa

Odpowiedz

R
redaktor
Gość
@Paweł

Link już powinien działać :)

Odpowiedz

K
Krzysztof
Gość
@redaktor

Link do promocji nie działa

Odpowiedz

Justyna Kalicińska
Członek załogi
@Krzysztof

Akcja właśnie została zakończona.

Odpowiedz