Wróć

Promocja została zakończona w dniu 9 października z powodu wyczerpania puli nagród.

Do 250 zł za założenie Konta Optymalnego w BGŻ BNP Paribas

12 komentarzy / opinii
Do 250 zł za założenie Konta Optymalnego w BGŻ BNP Paribas
Czas trwania
Cel (zysk) 250 zł w gotówce w formie przelewu na konto.
Po drodze Należy otworzyć Konto Optymalne, aktywować aplikację GOmobile i spełnić warunki aktywności, do których należą transakcje bezgotówkowe kartą i wpływy na konto.
Tym razem bank BGŻ BNP Paribas namawia Was do otwarcia praktycznie darmowego Konta Optymalnego. Tych, którzy się na to zdecydują i spełnią warunki promocji, nagrodzi kwotą 250 zł. Dodatkowo do zdobycia jest 100 zł w bonach na zakupy.

Organizatorem promocji „Korzystnie w koncie” jest Ad Astra sp. z o.o. Promocja będzie trwała do 31 października 2018 r. lub do wyczerpania puli 1000 promocyjnych rejestracji.

Dla kogo jest ta promocja?

Możesz zostać uczestnikiem promocji „Korzystnie w koncie”, jeśli spełniasz wszystkie poniższe warunki:

 • Nie jesteś stroną umowy ramowej w BGŻ BNP Paribas.
 • W okresie 24 miesięcy przed dniem złożenia wniosku o otwarcie rachunku nie byłeś posiadaczem ani współposiadaczem rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w BGŻ BNP Paribas.

Dodatkowo powinieneś się zgłosić do udziału w promocji do 31 października. Pamiętaj, że promocja może się zakończyć wcześniej, jeśli zostanie wyczerpana pula 1000 promocyjnych zgłoszeń. Warto więc możliwie sprawnie podejmować decyzję o udziale :)

Kroki na drodze po premię

W tej promocji proces zdobywania nagród jest rozłożony w czasie i podzielony na kilka etapów.

 1. Podstawowa rzecz to zarejestrowanie się do promocji na specjalnej stronie. Masz na to czas do 31 października 2018 r. lub do wyczerpania puli 1000 promocyjnych rejestracji.

  Rejestrując się do promocji, musisz zaakceptować jej regulamin, zgodzić się na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez organizatora promocji oraz na ich przekazanie do banku, by ten zweryfikował, czy spełniłeś warunki uprawniające do otrzymania nagrody. Konieczne jest też wyrażenie zgody na przekazanie przez bank informacji organizatorowi, że zasłużyłeś na premię.
 2. Po wysłaniu zgłoszenia rejestracyjnego otrzymasz potwierdzenie tego faktu na ekranie komputera oraz w postaci e-maila zawierającego link, który posłuży Ci do złożenia wniosku o otwarcie Konta Optymalnego. Musisz go złożyć do 31 października 2018 r.
 3. Do 16 listopada 2018 r. masz czas na dopełnienie formalności związanych z podpisaniem umowy ramowej (zostanie Ci ona dostarczona przez kuriera) w zakresie otwarcia Konta Optymalnego, karty płatniczej i dostępu do bankowości elektronicznej. Wszystkie te produkty musisz zatrzymać aż do chwili wypłaty nagrody.

Co zrobić, by zasłużyć na nagrodę?

W promocji możesz zdobyć cztery nagrody pieniężne o łącznej wartości 250 zł.

 1. Pierwszą nagrodę, w wysokości 50 zł, otrzymasz, jeśli otworzysz Konto Optymalne wraz z kartą płatniczą i dostępem do bankowości elektronicznej oraz do 30 listopada 2018 r. dokonasz aktywacji bankowości mobilnej GOmobile (działa na systemach Android i iOS).
 2. Drugą nagrodę, też w wysokości 50 zł, otrzymasz po spełnieniu warunków uprawniających do otrzymania pierwszej nagrody oraz – dodatkowo – w grudniu 2018 r. wykonasz transakcje bezgotówkowe kartą płatniczą na łączną kwotę min. 300 zł i zapewnisz wpływy na Konto Optymalne w łącznej wysokości min. 1000 zł.
 3. Trzecia nagroda, także 50 zł, trafi na Twoje konto po spełnieniu wszystkich warunków koniecznych dla otrzymania pierwszej i drugiej nagrody i wykonaniu kolejnego zadania. Jest ono identyczne jak w przypadku drugiej nagrody – wykonanie transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę min. 300 zł oraz zapewnienie wpływów na Konto Optymalne w łącznej wysokości min. 1000 zł, ale trzeba je wykonać w styczniu 2019 r.
 4. Czwarta nagroda, czyli 100 zł, to zwieńczenie Twoich wysiłków. W lutym 2019 r. musisz zrobić dokładnie to samo, co robiłeś w grudniu 2018 r. i styczniu 2019 r.

Premia dla laureatów

Uczestnicy, którzy spełnią warunki opisane w regulaminie promocji „Korzystnie w koncie”, otrzymają miano laureatów. Wiadomości o wypełnieniu przez nich zadań na kolejnych etapach promocji będą do nich przesyłane na adres e-mail podany podczas rejestracji.

Informacja o „zaliczeniu” pierwszego etapu powinna trafić do Ciebie do 17 grudnia 2018 r. Fakt „zaliczenia” drugiego i trzeciego etapu powinien zostać potwierdzony przez organizatora do 18 lutego 2019 r. Ostatnią wiadomość powinieneś otrzymać do 18 marca 2019 r.

Do końca miesiąca, w którym zostaniesz poinformowany o przyznaniu Ci nagrody, na Twoje Konto Optymalne powinny wpłynąć pieniądze.

Pamiętaj, że będzie to możliwe tylko wtedy, gdy po otrzymaniu potwierdzenia pierwszej nagrody skorzystasz z przesłanego na podany podczas rejestracji adres e-mail linka i zalogujesz się przy pomocy otrzymanego kodu do bezpiecznej strony organizatora. To na niej musisz podać do 27 grudnia 2018 r. numer Konta Optymalnego, na które mają być przelane Twoje nagrody.

Bardzo ważne sformułowania

Kluczowe dla otrzymania nagrody jest nie tylko wykonanie obowiązków opisanych w regulaminie w odpowiednim terminie, ale także właściwe zrozumienie sformułowań płatności bezgotówkowe i wpływy.

Transakcje bezgotówkowe

W myśl regulaminu, transakcjami bezgotówkowymi są operacje bezgotówkowe wykonane przez uczestnika promocji za pomocą karty płatniczej, polegające na dokonaniu płatności za towary lub usługi w punktach handlowo–usługowych, z wyłączeniem transakcji Blik i transakcji o kodach MCC wymienionych w załączniku regulaminu.

W tym konkretnym przypadku nie można dokonać płatności w punktach o następujących kodach MCC:

 • 7995, określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne,
 • 8999, określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska),
 • 6012, określający instytucje finansowe,
 • 6211, określający brokerów ubezpieczeniowych,
 • 6051, określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych,
 • 4829, określający internetowe przekazy pieniężne.

Wpływy na konto

Organizator uzna wszystkie wpływy z wyjątkiem wpłat gotówkowych oraz wpływów pochodzących z innych Twoich rachunków w BGŻ BNP Paribas (w tym kredytowych oraz tych, których jesteś współposiadaczem) i BGŻOptima. W praktyce oznacza to, że z powodzeniem możesz zapewnić wpływy ze swojego konta w innym banku :)

Dodatkowe 100 zł za płatności mobilne

Gdy już założysz Konto Optymalne, będziesz mógł przystąpić do trwającej do 31 października 2018 r. (lub do wyczerpania puli 3000 promocyjnych zgłoszeń) promocji „Kupuj mobilnie”. Za korzystanie z aplikacji Google Pay lub Apple Pay można zgarnąć dwa bony o wartości 50 zł. Jeden przeznaczony jest do wykorzystania w sklepach Biedronki, a drugi na Allegro.

Szczegóły promocji „Kupuj mobilnie” opisaliśmy w tym artykule.

Darmowe Konto Optymalne

Za prowadzenie Konta Optymalnego nie zapłacisz ani złotówki. Darmowe jest także korzystanie z karty debetowej. Jedyna opłata, z którą możesz zetknąć się podczas codziennego korzystania z konta, dotyczy wypłat z bankomatów. Darmowe są tylko wypłaty z urządzeń własnych BGŻ BNP Paribas i należących do sieci Planet Cash. Za wypłaty z obcych bankomatów zapłacisz 5 zł.

Szczegółowy opis Konta Optymalnego znajdziesz w naszej analizie.

Trochę pracy, by zdobyć 250 zł

Pierwszą nagrodę, czyli 50 zł, można zdobyć bardzo łatwo. Przyznacie, że rejestracja do promocji, założenie Konta Optymalnego i aktywowanie GOmobile nie jest szczególnym wyzwaniem. Zasłużenie na kolejne nagrody wymaga już nieco wysiłku – wykonania w każdym kolejnym miesiącu (grudzień 2018 r., styczeń i luty 2019 r.) transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę min. 300 zł oraz zapewnienie wpływu na Konto Optymalne w wysokości min. 1000 zł.

Naszym zdaniem wydanie bezgotówkowo 300 zł nie jest trudne. Zwłaszcza, że część zadań będzie wykonywana w okresie świąteczno-noworocznym, gdy wydajemy zdecydowanie więcej niż w innych miesiącach roku. Podobnie z zapewnieniem wpływu na rachunek - w tym celu możemy nawet wykorzystać swoje konto w innym banku i ustanowić zlecenia stałe w celu uproszczenia całego procesu.

Warto przemyśleć przystąpienie do tej promocji i szybko podjąć decyzję. Pamiętajcie, organizator przygotował jedynie 1000 promocyjnych zgłoszeń.

Krystian

Autor tekstu o promocji

Komentarze i pytania

(12)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
J
Jack
Gość

Jeszcze jedno. Jakie zgody trzeba zaznaczyć konkretnie na etapie wypełniania wniosku o konto? Nie piszecie o tym, a moim zdaniem warto.

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Jack

Zgody, o których piszemy, są wymagane jedynie przy rejestracji do promocji. Na etapie wypełniania wniosku należy zaznaczyć pola oznaczone gwiazdką - nie są to jednak zgody, a jedynie oświadczenia o zapoznaniu się z tabelą opłat i prowizji oraz z arkuszem informacyjnym dla deponentów.

Odpowiedz

J
Jack
Gość

Do kiedy trzeba utrzymywać aktywne konto i kartę, aby nie stracić premii?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Jack

Aby odebrać premię, należy posiadać konto, kartę i dostęp do bankowości elektronicznej. Zamknąć konto (bez konsekwencji w postaci utraty premii) można więc dopiero po odebraniu ostatniej nagrody.

Odpowiedz

M
Mirosław
Gość

Czy jest ryzyko, że zarejestruję się w promocji i okaże się później, że byłem jednak np. tysiąc dwusetnym. klientem i wszystko pójdzie na marne? Czy jednak promocja działa tak, że po zarejestrowaniu się tysiąc setnej osoby rejestracja zostaje zamknięta?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Mirosław

Promocja działa właśnie tak, że po osiągnięciu 1000 rejestracji akcja zostanie zamknięta.

Odpowiedz

M
Mirosław
Gość
@najlepszekonto.pl

Dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze pytanie odnośnie Transakcji bezgotówkowych - czy zalicza się do nich korzystanie z aplikacji Google Pay?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Mirosław

Tak, płatności Google Pay zostaną zaliczone jako transakcja bezgotówkowa.

Odpowiedz

N
Nick
Gość

Fajna promocja i w końcu coś dla mnie bo niedawno minęły 2 lata od wymówienia konta w BGŻ. Mam pytanie o transakcje bezgotówkowe kartą bo nie zostało to wprost powiedziane w artykule. Czy wliczane będą płatności w internecie?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Nick

Zgodnie z regulaminem zaliczane będą transakcje w punktach handlowo-usługowych. O sklepach internetowych nie wspomniano, więc należy założyć, że takie płatności nie zostaną uznane.

Odpowiedz

B
Beka
Gość

Czy ta promocja łączy się z tą z bonami do obiektów sportowych?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Beka

Naszym zdaniem to niestety nie przejdzie. Obie promocje są skierowane do nowych klientów, którzy od kilkunastu miesięcy nie posiadali konta w tym banku. Zakładając konto w jednej promocji - nie masz już statusu nowego klienta z perspektywy drugiej akcji promocyjnej.

Można natomiast połączyć promocje konta z promocją karty kredytowej. Aktualnie trwa ciekawa oferta z bonem 200 zł do IKEI: https://www.najlepszekonto.pl/200-zl-na-zakupy-w-ikea-z-karta-kredytowa-bgz-bnp-paribas

Odpowiedz