BFF Polska SA - informacje, oferta, opinie


BFF Polska SA

Informacje o BFF Polska SA

Prezes zarządu: Krzysztof Kawalec
Siedziba: 90-118 Łódź, ul. Jana Kilińskiego 66
Rok założenia: 2016 r.
Kapitał zakładowy: 142 929 817,72 EUR
NIP: 105-000-31-65
Infolinia dla klientów: 801 090 091

BFF Polska SA to część BFF Banking Group - instytucji finansowej wywodzącej się z Włoch, prowadzącej działalność w wielu krajach europejskich, np. Włoszech, Hiszpanii, Niemczech, Irlandii czy Holandii. W Polsce bank działa tylko online i oferuje m.in. usługi faktoringu. Klienci indywidualni mogą założyć konkurencyjne lokaty bez konta osobistego.

Produkty finansowe w BFF Polska SA


Lokaty bankowe w BFF Polska SA

 • Oprocentowanie
  5,25%
 • Zakres kwot
  od 5000 zł
 • Czas trwania
  3 miesiące
 • Konto osobiste
  NIE

O BFF Banking Group

BFF Banking Group należy do włoskiej spółki Banca Farmafactoring S.p.A. Grupa finansowa początkowo specjalizowała się w usługach dla sektora medycznego i publicznego, w 2013 r. uzyskała we Włoszech licencję bankową i rozpoczęła ekspansję na różne europejskie kraje. Obecnie Grupa działa we Włoszech, Polsce, Hiszpanii, Portugalii, Słowacji, Czechach, Grecji, Chorwacji i Francji.

BFF w Polsce

W Polsce BFF rozpoczęła działalność w 2016 roku "przejmując lidera w obszarze finansowania sektora publicznego”. BFF proponuje swoim klientom usługi takie jak oferuje m.in. faktoring, finansowanie krótko- i długoterminowe dla szpitali i samorządów, usługi związane z instrumentami kapitałowymi, bankowością i płatnościami korporacyjnymi.

Z kolei klienci indywidualni od II poł. 2019 r. mogą skorzystać z Lokaty Facto. Instytucja oferuje depozyty tylko internetowo.

Opinia Moneteo o BFF Polska

BFF Polska dla klientów indywidualnych oferuje lokaty. Lokata Facto wyróżnia się na rynku wysoką kwotą maksymalną i oprocentowaniem (choć śladowym) rachunku technicznego, który służy do jej zakładania. Samo oprocentowanie mogłoby być wyższe (na rynku są lepsze oferty) i plasuje propozycję BFF w środku stawki.

Ocena oferty BFF Polska
Ocena ogólna 4,0
Oferta oszczędnościowa 4,0
Źródło: Moneteo.com

Czy BFF Polska jest bezpieczne?

Lokaty prowadzone w BFF Polska chronione są do kwoty 100 tys. euro w ramach systemu gwarantowania depozytów Fondo Interbancario di Tutela dei Depositi (Fundusz Ochrony Depozytów Międzybankowych) - włoskiego odpowiednika polskiego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Placówki i bankomaty BFF Polska

BFF Polska działa w Polsce wyłącznie online i nie posiada oddziałów dostępnych dla klientów indywidualnych. Bank nie prowadzi również rachunków osobistych i tym samym nie wydaje kart debetowych, a co za tym idzie - nie udostępnia swoim klientom żadnych bankomatów.

Opinie: BFF Polska SA

(0)
Dodaj swój komentarz...
Nie ma jeszcze komentarzy
Skomentuj jako pierwszy