Lokata Facto w BFF Banking Group

Analiza produktowa

Oferta przeanalizowana przez analityka Moneteo na podstawie własnego doświadczenia, testów oraz informacji udostępnionych przez instytucję finansową. Analiza powstała oparciu o obiektywne kryteria wspólne dla wszystkich produktów w danej kategorii, dzięki czemu masz gwarancję rzetelnego porównania tej oferty względem konkurencji.

Pokaż więcej

Moneteo jest serwisem afiliacyjnym, czyli zarabiającym na pośrednictwie między Tobą a instytucją finansową. Współpraca (lub jej brak) z instytucją finansową nie wpływa na ocenę produktu.

Opracowane przez:
Aldona Derdziak
Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
Aldona Derdziak
Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych

146 publikacji 4489 komentarzy

Na Moneteo.com zajmuje się tematami oszczędnościowymi i walutowymi, skupiając się na kontach oszczędnościowych i walutowych oraz lokatach terminowych. Obserwuje rynek, dbając przy tym o aktualność danych. Do jej zawodowych zadań należy także kontakt z Czytelnikami.

Lokata Facto w BFF Banking Group to oferta z oprocentowaniem od 2,5% do 5,25% w skali roku. Depozyt nie wymaga konta osobistego, wystarczy bezpłatny rachunek depozytowy, który jest dodatkowo oprocentowany.

Spis treści

Lokata Facto skierowana jest zarówno do nowych, jak i obecnych klientów. Można na nią wpłacić dowolne środki. Podmiotem oferującym Lokatę Facto jest włoski BFF Banking Group (dawny Banca Farmafactoring S.p.A.). W Polsce bank posiada zezwolenie KNF na prowadzenie działalności, a depozyty są objęte gwarancją FITD (włoski odpowiednik polskiego BFG) do 100 tys. euro.

Oprocentowanie Lokaty Facto

Lokata Facto dostępna jest w poniższych wariantach:

 • 1 miesiąc - 4,75%
 • 3 miesiące - 5,25%
 • 6 miesięcy - 5%
 • 9 miesięcy - 4,75%
 • 12 miesięcy - 4,75%
 • 18 miesięcy - 4,25%
 • 2 lata - 4%
 • 3 lata - 3%
 • 4 lata - 2,5%
 • 5 lat - 2,5%.

Minimalna kwota lokaty to 5 tys. złotych. Maksymalnie na wszystkich depozytach jeden klient może ulokować 12 mln zł.

Kapitalizacja odsetek następuje na koniec okresu oszczędzania.

Ile można zyskać na Lokacie Facto?

Poniżej przedstawiono obliczenia zysku dla wybranych kwot od 5000 zł do 450 tys. zł wpłacanych na Lokatę Facto w wariancie 3-miesięcznym (5,75%), 6-miesięcznym (5,5%) oraz rocznym (5%). Wartości uwzględniają podatek od zysków kapitałowych (tzw. podatek Belki). Wykres prezentuje zysk dla okresu 3 i 6 miesięcy.

Zysk z Lokaty Facto w BFF Banking Group
Zysk* z Lokaty Facto
Kwota lokaty Odsetki z lokaty 3-miesięcznej Odsetki z lokaty 6-miesięcznej Odsetki z lokaty 12-miesięcznej
5 000 zł 53 zł 101 zł 193 zł
10 000 zł 106 zł 202 zł 386 zł
25 000 zł 265 zł 505 zł 965 zł
50 000 zł 530 zł 1010 zł 1 929 zł
75 000 zł 795 zł 1 515 zł 2 894 zł
100 000 zł 1 060 zł 2 019 zł 3 858 zł
150 000 zł 1 590 zł 3 029 zł 5 787 zł
200 000 zł 2 120 zł 4 039 zł 7 716 zł
300 000 zł 3 181 zł 6 058 zł 11 574 zł
450 000 zł 4 771 zł 9 088 zł 17 361 zł
* zysk netto, czyli po odliczeniu podatku od zysków kapitałowych (podatku "Belki"); zysk liczony na dzień 8.01.2024 r., wartości zaokrąglono do pełnych złotych.
Załóż lokatę

Jak skorzystać z najwyższego oprocentowania?

Depozyt w BFF nie wymaga spełniania dodatkowych warunków ani wpłaty “nowych środków”.

Lokata Facto jest nieodnawialna. Po zakończeniu okresu umownego oszczędności wraz z należnymi odsetkami przekazywane są na Rachunek Depozytowy w Banku BFF.

Zerwanie lokaty skutkuje utratą wszystkich naliczonych odsetek. Po złożeniu oświadczenia o wypowiedzeniu umowy bank zwraca środki na Rachunek Depozytowy nie później niż do końca następnego dnia roboczego.

Lokata Facto jest dostępna wyłącznie drogą internetową.

Jak założyć Lokatę Facto?

W celu skorzystania z Lokaty Facto należy w pierwszej kolejności zarejestrować się w systemie banku i założyć Rachunek Depozytowy, czyli konto techniczne - dodatkowo oprocentowane - służące do obsługi lokat. Wypełniamy wniosek internetowy, wpisując potrzebne dane i załączając skan / zdjęcie dokumentu tożsamości. Umowa potwierdzana jest przelewem weryfikacyjnym z innego banku, dlatego należy upewnić się, że rachunek, z którego wykonujemy przelew, nie jest kontem wspólnym i nie został wcześniej założony online (bez fizycznej weryfikacji tożsamości).

Po weryfikacji danych przez BFF Rachunek Depozytowy zostanie otwarty i to z niego będzie można zakładać Lokaty Facto.

Przydatne dokumenty
Załóż lokatę
Recenzja Moneteo
4

Aldona Derdziak
Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
Aldona Derdziak
Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych

146 publikacji 4489 komentarzy

Na Moneteo.com zajmuje się tematami oszczędnościowymi i walutowymi, skupiając się na kontach oszczędnościowych i walutowych oraz lokatach terminowych. Obserwuje rynek, dbając przy tym o aktualność danych. Do jej zawodowych zadań należy także kontakt z Czytelnikami.

Lokata Facto od pierwszych dni na polskim rynku wzbudza wiele emocji. Oprocentowanie depozytu po obniżkach nie jest zbyt atrakcyjne, do tego z oferty skorzystają tylko osoby, które posiadają oszczędności na poziomie co najmniej kilku tysięcy złotych. Z tego względu nie jest to propozycja dla każdego.
Spis treści

Zalety

 • brak konieczności posiadania rachunku osobistego (wymagany jedynie bezpłatny rachunek depozytowy)
 • brak maksymalnej kwota lokaty

Wady

 • dość wysoka minimalna kwota lokaty
 • w razie ewentualnego bankructwa BFF procedura odzyskania pieniędzy może potrwać dłużej niż w przypadku polskich banków
Ogólna ocena
(4)
Wysokość oprocentowania
(3.5)
Pozostałe warunki oferty
(5)

Lokata bez konta w BFF. Czy warto na niej oszczędzać?

Lokata Facto wyróżnia się na rynku wysoką kwotą maksymalną i oprocentowaniem (choć śladowym) rachunku technicznego, który służy do jej zakładania. Samo oprocentowanie mogłoby być wyższe (na rynku są lepsze oferty) i plasuje propozycję BFF w środku stawki.

Minimalna kwota Lokaty Facto dla osób ze skromnymi oszczędnościami może być przeszkodą nie do pokonania. Pewną niedogodnością jest także to, że lokata oferowana jest nie przez polski, a włoski bank. Z punktu widzenia bezpieczeństwa nie stanowi to większej różnicy (depozyt gwarantowany jest do kwoty 100 tys. euro przez włoski fundusz gwarancyjny), jednak w razie – odpukać – problemów Banku BFF, odzyskanie pieniędzy ze względów formalnych może trochę potrwać.

Załóż lokatę

Komentarze i opinie

(64)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
A
Aleksander
Gość

Co to znaczy? W jednym miejscu napisane 7% w skali roku. W drugim - Oprocentowanie do 7,5%.

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Aleksander

Nie widzę nigdzie informacji o 7,5%. Dane dotyczące tej lokaty były wczoraj aktualizowane w wyniku zmian w tabeli oprocentowania – możliwe więc, że to z tego wynika to nieporozumienie.

Odpowiedz

P
Pawel
Gość
@Michał Radzimiński

7,5% pojawia sie wylacznie dla lokat 3- lub 6-miesiecznych i tylko wtedy gdy zleci sie przelew z rachunku depozytowego na wczesniej zdefiniowany rachunek zewnetrzny.

Odpowiedz

D
Damian
Gość

Wczoraj bank wysłał wiadomosc,ze konczy z wyzszym oprocentowaniem z dniem 31.08

Odpowiedz

T
tomasz
Gość

Obecnie lokata FACTO powinna być na pierwszym miejscu w tym rankingu, dlaczego?
1. Praktycznie zero wymagań - zakładanie konta trwa naprawdę kilka minut. Oczywiście dostarczenie dokumentów i ustalenie zewnętrznego rachunku do wypłaty (nie może być konto łączone np. z żoną/mężem) jest obowiązkowe.
2. Lokata nie odnawia się automatycznie ale przecież to nie problem - ustawiasz w kalendarzu dzwonek z przypomnieniem i po sprawie.
3. Jeśli jesteś klientem który kilkukrotnie skorzystał z ich oferty (ja już od rok korzystam) możesz liczyć na lepsze oprocentowanie - w moim przypadku mam 8% w skali roku.

Odpowiedz

D
Dawid Pasierb
Gość

Mam takie pytanie..Czy jak otworze konto depozytowe a następnie lokatę na pół roku,to czy po upływie tego terminu pieniądze będe mógł bez problemu przelać z powrotem do swojego banku i czy będe mógł zamknąć lokatę i to konto depozytowe?😉

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@Dawid Pasierb

Tak, po zakończeniu lokaty możesz przelać środki do innego banku i zrezygnować ze współpracy z BFF.

Odpowiedz

T
tapo
Gość

co to znaczy: "...bank wymaga ............. potwierdzenia tożsamości przelewem z konta w innej instytucji."

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@tapo

Chodzi o tzw. przelew weryfikacyjny, z Twojego konta w innym banku.

Odpowiedz

W
Wojciech
Gość

Ile trzeba czekać na wypłatę środków w razie upadłości banku? Czy w takiej sytuacji odsetki zostaną również wypłacone?

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@Wojciech

Obecnie czas na wypłatę środków w takiej sytuacji to 10 dni roboczych. Z informacji na stronie FITD wynika, że obejmuje to także odsetki.

Odpowiedz

M
Marko 9374
Gość

Mam konto w Millennium i credit Agricole tam, są limity przelewu, niestety chce przelać więcej jak najwyższy limit, co mogę zrobić, żeby na lokacie była ta większa suma może jest możliwość wpłaty kartą płatniczą

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@Marko 9374

Próbowałeś podnieś limity przelewów we wspomnianych bankach do maksymalnej możliwej kwoty? Można to zrobić w bankowości elektronicznej lub kontaktując się z bankiem.
Gdybyś chciał ulokować kwotę wyższą niż maksymalne dzienne limity przelewów w Banku Millennium i Credit Agricole, to sugerowałbym jednak założenie odrębnych lokat. To rozwiązanie okaże się przydatne, gdybyś przed upływem terminu umowy potrzebował sięgnąć po pieniądze. Wówczas zlikwidujesz tylko te depozyty, które zapewnią Ci potrzebną kwotę i stracisz związane z nimi odsetki, a pozostałe środki będą dalej spokojnie pracowały.

Odpowiedz

P
Pawel
Gość

Czy po zakończeniu lokaty i przelaniu pieniędzy na swoje konto zamyka sie ona automatycznie i czy moge pare dni później otworzyć nowa i ponownie wpłacić srodki? Pytam moze o blahostke ale nigdy nie korzystałem z lokat. Dziękuję i pozdrawiam

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@Pawel

Tak, lokata jest nieodnawialna i środki wracają na Rachunek Depozytowy w BFF, który służy do obsługi lokat. Po zakończeniu lokaty możesz założyć nową, ale możesz także założyć jednocześnie więcej lokat.

Odpowiedz

M
Marcin
Gość

Dzień Dobry. Link zamieszczony przez państwa nie prowadzi na stronę banku, tylko na stronę, gdzie i tak nie ma tej instytucji:).
W razie,, problemów,, jaka jest droga odzyskania środków? Dziękuję

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@Marcin

Dziękujemy za informację, usunęliśmy już błędny link.

Co do odzyskania środków, trzeba będzie to zrobić przez włoski system gwarantowania depozytów, informacje znajdują się w arkuszu informacyjnym dla klientów.

Odpowiedz

K
KD
Gość

Dzień dobry, czy jeżeli założę lokatę na 3 miesiące to mogę potem założyć następną na 6 miesięcy?
Czy jest to tylko jednorazowa oferta?

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@KD

To oferta standardowa, więc możesz założyć dowolną liczbę lokat.

Odpowiedz

M
marcin
Gość

Dzień dobry, czy adres: https://lokatafacto.pl/eLok... to oficjalna strona lokaty?

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@marcin

Zgadza się.

Odpowiedz

M
Maria Młynarczyk
Gość

Witam
Jestem właścicielem konta w innym banku a mąż jest współwłaścicielem. Konto tam było zakładane w siedzibie banku. Czy mogę założyć lokatę na swoje nazwisko w banku BFF wysyłając pieniądze z w/w banku ,gdzie mąż jest współwłaścicielem?

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@Maria Młynarczyk

Według regulaminu konto, z którego wysyłamy przelew weryfikacyjny, powinno być indywidualne.

Odpowiedz

M
Maro
Gość

Witam,
pytanie czy mogę założyć tą lokatę wykonując przelew z konta w którym jestem współwłaścicielem z żoną? w regulaminie jest zapis, że rachunek prywatny z którego wykonywane ma być zasilenie na rachunek depozytowy musi posiadać jednego właściciela,
proszę o odpowiedź w tej kwestii

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@Maro

Najlepiej kierować się tu zapisami regulaminu, inaczej mogą wystąpić problemy z założeniem lokaty.

Odpowiedz

E
emka
Gość

witam, czy to legitny bank? strona banku nie przekonuje do tego. troche wyglada jak jakis scam

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@emka

BFF Banking Group to włoska instytucja, która działa na polskim rynku na mocy zezwolenia KNF. W razie jakichkolwiek problemów środki klientów objęte są włoskimi gwarancjami.

Odpowiedz

J
Justyna Latra
Gość

Dzień dobry.
Co oznacza, że "Oprocentowanie Rachunku Depozytowego, służącego do zakładania Lokat Facto, wynosi obecnie 0,5%"?

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@Justyna Latra

Aby założyć Lokatę Facto, należy najpierw przelać środki na Rachunek Depozytowy (coś w rodzaju konta technicznego). Oprocentowanie tego rachunku to obecnie 0,5%, zatem nasze środki pracują dla nas cały czas.

Odpowiedz

A
Alibudda
Gość
@najlepszelokaty.pl

Czy przelew z rachunku depozytowego na konto w innym (moim macierzystym) banku będzie bezpłanty?

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@Alibudda

Tak, BFF nie pobiera za to opłat.

Odpowiedz

A
Agnieszka
Gość

Polecam ten bank. Korzystam z lokat już od kilku lat. Zawsze wszystko było ok, żadnych problemów. Dodam że nie zrywałam wcześniej lokat. Można korzystać z krótkoterminowych - wtedy szansa na zerwanie jest znikoma. Warto założyć lokaty.

Odpowiedz

K
Kazimierz Kaleta
Gość

Chciałbym założyć tą lokatę ale jestem seniorem i nie umiem zrobić skanu dowodu osobistego.

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@Kazimierz Kaleta

Niestety bez skanu dowodu założenie rachunku do obsługi lokat nie będzie możliwe. Może zna Pan kogoś, kto pomoże Panu w tym procesie?

Odpowiedz

D
dorka22
Gość
@najlepszelokaty.pl

A nie wystarczy zdjęcie smartfonem? Nie każdy ma w domu skaner

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@dorka22

Zdjęcie może być zrobione telefonem, najważniejsze, by było wyraźne.

Odpowiedz

S
Sebastain
Gość

Czy wypłata środków po zakończeniu okresu lokaty też trwa 30-35 dni?

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@Sebastain

Z zapisów w dokumentach banku wynika, że środki są przelewane na Rachunek Depozytowy i wygląda na to, że jest to wykonywane od razu po zakończeniu lokaty.

Odpowiedz

A
Agnieszka
Gość
@najlepszelokaty.pl

Od razu, sprawnie, bez opóźnień.

Odpowiedz

R
Ryszard
Gość

Czy te lokaty są już po odliczeniu podatku 19% Belki czy należy je odliczyć - czy w wypadku zawarcia kilku lokat gwarantowana kwota 100000 euro dotyczy tych kilku zawartych lokat czy też tylko jednej lokaty do gwarantowanej kwoty

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@Ryszard

Podane oprocentowanie jest nominalne, bez uwzględnienia podatku. Kwota gwarancji (100 tys. euro) dotyczy wszystkich lokat danego klienta w BFF.

Odpowiedz

R
Ryszard
Gość

Czy w wypadku upadłości banku i posiadanie kilku lokat powyżej 100 000 Euro wypłacane są odpowiednio pieniądze w zależności od ilości pieniędzy na lokatach
Czy limit 100 000 euro dotyczy tylko jednej czy tez łącznie wszystkich założonych lokat

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@Ryszard

Limit dotyczy wszystkich lokat w tym banku.

Odpowiedz

G
Gość
Gość

W jednej z Waszych wypowiedzi: "Wypłata następuje bezgotówkowo w euro, ale jeśli nasze konto prowadzone jest w złotych, środki zostaną przewalutowane."- czy tutaj nie będzie problem, że jeżeli dziś np. euro kosztuje 4,5 zł. i teraz założę lokatę, a za rok będzie to 4 zł to nie stracę na tym?

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@Gość

Lokata zakładana jest w złotych. Wypłata w euro dotyczy tylko sytuacji, kiedy bank byłby niewypłacalny i trzeba byłoby skorzystać z gwarancji włoskiego odpowiednika BFG.

Odpowiedz

A
Aga
Gość

Witam. Czy moge założyć kilka lokat w tym banku, np teraz 70 tys. na 2,5%,a za 2 tyg 80tys. na obniżone już 2,3%?Pozdrawiam

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@Aga

Tak, można założyć kilka lokat, nie ma przeciwwskazań.

Odpowiedz

M
Ma ASa
Gość

Autor nie odrobil pracy domowej. Najwiekszym minusem BFF - zrywasz lokate przed czasem - czekasz tygodnie na zwrot pieniedzy - miesiac plus. Bez tej informacji uwazam caly dlugi tekst za nierzetelny

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@Ma ASa

Dziękujemy za komentarz. Rzeczywiście w najnowszej wersji arkuszu informacyjnego dla klientów (obowiązującym od 15.04) znajduje się zapis mówiący o tym, że na zwrot pieniędzy z Lokaty Facto trzeba poczekać: 30 dni (jeśli odstępujemy od umowy) lub 35 dni (jeśli ją wypowiadamy). Odniesiemy się do tego zapisu w analizie, gdyż jest to dla klientów bardzo ważna informacja i ogromny minus lokaty. Swoją drogą zgodnie z opinią Rzecznika Finansowego, takie działanie jest bezprawne, gdyż depozyt co to zasady powinien być dostępny na żądanie. Będziemy monitorować na bieżąco ten temat.

Odpowiedz

M
Marcin
Gość
@najlepszelokaty.pl

Czytam sobie komentarze i widzę coś takiego. Czy tak długi okres zwrotu środków w dalszym ciągu może trwać tak długo?

Odpowiedz

E
Eric
Gość
@Marcin

Cytat z tekstu: "Po złożeniu oświadczenia o wypowiedzeniu umowy o lokatę, bank zwróci nam środki na Rachunek Depozytowy nie później niż do końca następnego dnia roboczego."

Odpowiedz

S
Slawomir Radomski
Gość

Mam 2 dzieci które dostały od dziadka po 20000 zł i chciałbym je dla nich
trochę przechować na lokacie 4-5 lat, również mam swoje oszczędności i część
z nich chce w miarę bezpiecznie przechować na lokacie 4-5 lat .
Problem w tym że nie mam zielonego pojęcia jak to się robi.

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@Slawomir Radomski

Jeśli chodzi o lokaty dla dzieci, to są banki, w których taki depozyt można założyć - piszemy o tym w osobnym tekście: https://www.najlepszekonto....

Jeśli chciałby Pan założyć taką długoterminową lokatę dla siebie, warto zajrzeć do naszego poradnika https://najlepszelokaty.pl/..., gdzie krok po kroku przedstawiamy, jak się do tego zabrać i na co zwrócić uwagę.

Odpowiedz

K
Krzysztof Strzegomski
Gość

Takie podstawowe pytanie:

NBP prowadzi stronke, na ktorej sa wszystkie legalne banki w PL - https://ewib.nbp.pl/

Jakos nie moge tam znalezc BFF Banking Group.

Czy zle szukam, czy to jakis kolejny AmberGold?

Pytam calkiem powaznie.

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@Krzysztof Strzegomski

Sprawdziliśmy - bank znajduje się na liście pod numerem 285 - Banca Farmafactoring Sp.A. Spółka Akcyjna Oddział w Polsce. BFF Banking Group to marka, pod którą bank działa w Polsce.

Odpowiedz

A
Anna
Gość

Jako nowy klient można założyć chyba tylko jedną lokatę w tym okresie 30 dni od otwarcia konta depozytowego. Bo jeśli będziemy chcieli założyć drugą lokatę w tym 30-dniowym okresie, to już chyba nie będziemy nowymi klientami i nie będzie można skorzystać z podwyższonego oprocentowania.

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@Anna

W ciągu tych pierwszych 30 dni można założyć dowolną liczbę lokat. Liczy się tu czas od otwarcia konta depozytowego, a nie to, czy posiadamy już w BFF lokatę.

Odpowiedz

P
Pawlo
Gość

Proszę o podpowiedź. Czy można założyć tylko jedną lokatę z wyższym oprocentowaniem dla nowych klientów, czy w ciągu 30 dni od otwarcia konta depozytowego można założyć ich kilka?

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@Pawlo

W przypadku Lokat Facto nie ma limitu - można ich założyć tyle, ile chcemy. Maksymalna kwota wszystkich lokat na jednego klienta to 12 mln zł.

Odpowiedz

J
jack
Gość

W serwisie po zalogowaniu zadalem pytania:

Czy gwarancja wyplacalnosci do 100 tys euro dotyczy tylko kapitalu czy tez odsetek za rzeczywisty czas lokaty? I czy wyplata jak pisza w arkuszu informacyjnym nastepuje w euro i na jaki zatem rachunek, czy tez na rachunek zewnetrzny automatycznie zostanie przewalutowana na pln?

W odpowiedzi na Pańskie pytania, gwarancja wypłacalności dotyczy całości należnych srodków do 100 tysięcy euro. Walutą wypłaty jest euro, które zostanie przewalutowane na polskie złote podczas realizacji dyspozycji na zewnętrzny rachunek w PLN.

Zespól Lokaty Facto

BFF Banking Group

Odpowiedz

J
jack
Gość

czy 100 tys euro gwarancji dotyczy tylko kapitalu czy tez odsetek? I czy wyplata jak pisza w arkuszu informacyjnym w euro, czy tez na rachunek zewnetrzny automatycznie przeewalutuja na zl?

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@jack

Przepraszamy, że tak długo to trwało, ale w końcu udało nam się uzyskać odpowiedź. Gwarancja w przypadku Lokat Facto dotyczy kapitału wraz z odsetkami. Wypłata następuje bezgotówkowo w euro, ale jeśli nasze konto prowadzone jest w złotych, środki zostaną przewalutowane.

Odpowiedz

J
Jarek
Gość

Mam już dostęp do bankowości internetowej i rachunek depozytowy. Przelew aktywacyjny też już wykonałem ale jeszcze nie wpłynęły na konto. Rozmawiałem też dzisiaj z pracownikiem banku i pytałem o godziny sesji przelewów ale niestety jest to jeszcze zbyt świeży temat i nie uzyskałem odpowiedzi. Pytałem też o wypłatę środków przez Włoski BFG w razie upadłości i niby środki mają zostać wypłacane automatycznie na rachunek powiązany w innym banku ale ta odpowiedź również nie była przekonująca i wydaje mi się że oni po prostu tego sami nie wiedzą jak to się odbędzie.

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@Jarek

Bankructwo banku nie jest częstą sytuacją, a sam BFF dopiero od kilku dni działa w Polsce - z biegiem czasu wszystko się wykrystalizuje.

Odpowiedz