Wróć

Giełda Binance – Opłaty, Recenzja i Opinie

Analiza produktowa

Oferta przeanalizowana przez analityka Moneteo na podstawie własnego doświadczenia, testów oraz informacji udostępnionych przez instytucję finansową. Analiza powstała oparciu o obiektywne kryteria wspólne dla wszystkich produktów w danej kategorii, dzięki czemu masz gwarancję rzetelnego porównania tej oferty względem konkurencji.

Pokaż więcej

Moneteo jest serwisem afiliacyjnym, czyli zarabiającym na pośrednictwie między Tobą a instytucją finansową. Współpraca (lub jej brak) z instytucją finansową nie wpływa na ocenę produktu.

Opracowane przez:
Marcin Kowalczyk
Marcin Kowalczyk
Analityk produktów inwestycyjnych
Marcin Kowalczyk
Marcin Kowalczyk
Analityk produktów inwestycyjnych

93 publikacje 506 komentarzy

Inwestor giełdowy i pasjonat rynków finansowych, a także doświadczony redaktor zajmujący się szeroko rozumianymi tematami inwestycyjnymi, gospodarczymi oraz bankowymi. W serwisie Moneteo publikuje liczne artykuły, głównie z zakresu inwestycji i rynków finansowych, jak również testuje i opisuje rachunki maklerskie, konta forex oraz inne produkty i usługi przeznaczone dla inwestorów.

Giełda Binance jest stosunkowo młoda, ale za sprawą aktywnego marketingu i licznych akcji promocyjnych stała się już jedną z najbardziej rozpoznawalnych platform do handlu kryptowalutami.

Spis treści

Poniższy opis pokazuje, jak prezentuje się oferta Binance i pomaga ocenić, dla kogo może okazać się ona dobrym wyborem.

Co to jest Binance i jakie są główne cechy jej oferty?

Platforma Binance została uruchomiona w 2017 roku, a jej założycielem jest ceniony w świecie kryptowalut chiński informatyk i biznesmen, Changpeng Zhao. Początkowo główna siedziba giełdy znajdowała się w Szanghaju, później w Hong Kongu, następnie na Malcie, natomiast obecnie na Kajmanach.

Oto najważniejsze cechy Binance i parametry jej oferty:

 • bezpłatne założenie i prowadzenie konta,
 • dostęp do około 400 kryptowalut,
 • możliwość handlowania kontraktami i opcjami na kryptowaluty,
 • obsługa walut fiat, w tym polskiego złotego,
 • wymiana z udziałem stablecoinów,
 • całodobowa obsługa klienta (w tym w języku polskim),
 • aplikacja Binance,
 • własny stablecoin binance USD (BUSD) i token binance coin (BNB), który pozwala m.in. obniżyć prowizje transakcyjne,
 • karta płatnicza Visa Binance,
 • konieczność weryfikacji tożsamości przy zakładaniu konta.

Binance – prowizje i opłaty

Tak przedstawiają się główne cechy giełdy Binance i parametry jej konta inwestycyjnego.

Ocena bezpieczeństwa
(4)
Liczba kryptowalut
>400
Prowizja maker/taker
0,1% / 0,1%
Prowizja maker/taker 0,1% / 0,1%

 • 0,1% maker
 • 0,1% taker

są to najwyższe możliwe prowizje, które dotyczą użytkowników ze średnimi miesięcznymi obrotami poniżej równowartości 1 mln USD; stawki maleją wraz z wielkością obrotów na koncie oraz w przypadku korzystania z tokenów BNB (taniej o 25% w stosunku do standardowych stawek), które są emitowane przez Binance.

Waluty FIAT
PLN, EUR, GBP + 8 innych
Średni dzienny obrót
36,45 mld USD
Średni dzienny obrót 36,45 mld USD

jest to średnia dzienna wartość obrotów, jaką w marcu 2024 r. zanotowano na rynku spot giełdy

Pokaż szczegóły
Informacje ogólne
Rok założenia

2017

Kraj siedziby

Kajmany

Obsługa w języku polskim

TAK

Strona w języku polskim

TAK

Obsługiwane waluty FIAT

PLN, EUR, GBP + 8 innych

Wymagana weryfikacja konta

TAK

Oferta instrumentów
Liczba kryptowalut

>400

Stablecoiny

TAK

Handel z dźwignią

TAK

Opłaty i prowizje
Opłata za założenie konta

0 zł

Opłata za prowadzenie konta

0 zł

Prowizja na transakcjach spot
 • 0,1% maker
 • 0,1% taker

są to najwyższe możliwe prowizje, które dotyczą użytkowników ze średnimi miesięcznymi obrotami poniżej równowartości 1 mln USD; stawki maleją wraz z wielkością obrotów na koncie oraz w przypadku korzystania z tokenów BNB (taniej o 25% w stosunku do standardowych stawek), które są emitowane przez Binance.

Prowizja na transakcjach z dźwignią
 • maker 0,02% (handel w USDT), 0,000% (handel w USDC)
 • taker 0,05% (handel w USDT), 0,017% (handel w USDC)

są to najwyższe możliwe prowizje, obowiązujące użytkowników ze średnimi miesięcznymi obrotami poniżej równowartości 15 mln USD; odpowiednio niższe stawki obowiązują w przypadku wyższych miesięcznych obrotów lub korzystania z tokenów BNB (taniej o 10% w stosunku do standardowych prowizji).

Bezpieczeństwo
Ocena bezpieczeństwa
Ocena otoczenia prawnego

negatywna

Ocena stażu rynkowego

neutralna

Dwuetapowa weryfikacja

TAK

Cold wallety (bezpieczne przechowywanie większości kryptowalut poza siecią)

TAK

Dodatkowe zabezpieczenia

TAK

Historia transakcji

TAK

Program bug bounty

TAK

Fundusz gwarancyjny (ubezpieczenie środków)

TAK

Inne
Średni dzienny obrót

36,45 mld USD

jest to średnia dzienna wartość obrotów, jaką w marcu 2024 r. zanotowano na rynku spot giełdy

Sposoby wpłaty środków
 • przelew bankowy
 • karta płatnicza
Aplikacja mobilna

TAK

Złóż wniosek

Giełda Binance nie pobiera opłaty za założenie i prowadzenie konta ani za przechowywanie na nim kryptowalut. W jej przypadku główny koszt stanowią prowizje transakcyjne, które są naliczane od wartości transakcji i różnią się w zależności od wolumenu obrotów inwestora – im wyższy, tym niższe stawki prowizji.

Co istotne, w Binance na wielkość pobieranej prowizji wpływają również: aktywność na koncie inwestycyjnym oraz typ zlecenia (maker/taker), w ramach którego realizowana jest transakcja. Inwestorzy z większym wolumenem obrotów są promowani w przypadku wystawiania zleceń maker, czyli tych, które wspomagają płynność i są wykonywane w określonych warunkach (np. po spadku kursu kryptowaluty do wskazanego poziomu). Zlecenia typu taker, które wiążą się z natychmiastowym zakupem lub sprzedażą krypto po bieżącej cenie, takich korzyści nie zapewniają.

Innym sposobem na obniżenie prowizji jest korzystanie z tokenów giełdy: binance coin (BNB). O ich działaniu będzie jeszcze mowa w dalszej części analizy.

Inne koszty w Binance – wpłata i wypłata fiat oraz krypto

Drugi najważniejszy rodzaj opłat na giełdach kryptowalut stanowią prowizje za wpłatę i wypłatę walut tradycyjnych oraz cyfrowych. Jeśli chodzi o te ostatnie, to Binance nie nalicza żadnych dodatkowych kosztów za przelewy krypto – występują tylko opłaty, które obowiązują w sieci danej kryptowaluty.

W przypadku wpłat i wypłat dolarów, euro czy innych fiatów, wysokość opłaty zależy od waluty i metody płatności. Wpłaty w formie przelewu są najczęściej darmowe, a użycie karty płatniczej wiąże się z prowizją naliczaną procentowo od wartości transakcji. Kwestia wypłat wygląda podobnie, przy czym warto podkreślić, że mniej jest walut, w których można je realizować (nie są możliwe m.in. wypłaty w PLN).

Szczegółowe informacje na temat stosowanych przez Binance opłat za wpłatę i wypłatę fiatów znajdziesz na tej stronie.

Podatki i rozliczanie PIT

Handlując kryptowalutami na giełdzie Binance, tak jak w przypadku innych inwestycji giełdowych, inwestor jest zobowiązany do rozliczenia swoich operacji i ewentualnej zapłaty 19% podatku od zysków kapitałowych.

Binance nie wysyła użytkownikom żadnego formularza podatkowego, ale za to udostępnia historię transakcji sprzedaży i zakupu krypto, a także historię wpłat i wypłat środków. Plusem jest też to, że zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami, obowiązek podatkowy powstaje dopiero w momencie wymiany kryptoaktywów na walutę fiat. Oznacza to, że dopóki realizowane są jedynie transakcje krypto-krypto, nie trzeba składać druku PIT-38 i rozliczać się z fiskusem.

​​​Binance – oferta giełdy

Oto, jak prezentują się składniki oferty giełdy Binance.

Lista kryptowalut i pozostałe instrumenty

Ważnym aspektem oferty każdej kryptogiełdy jest zakres dostępnych instrumentów finansowych. Na platformie Binance notowanych jest około 400 kryptowalut i tokenów, w tym wszystkie kluczowe stablecoiny (BUSD, USDT czy USDC), a do tego kilkadziesiąt kontraktów futures i opcji na najważniejsze kryptoaktywa, m.in. bitcoina, ethereum, litecoina czy dogecoina.

Lista kryptowalut, instrumentów z dźwignią oraz pozostałych usług dostępnych na giełdzie znajduje się na stronie Binance.com w zakładkach „handluj” i „derywatywy”. W tym miejscu warto jedynie dodać, że możliwy jest handel kryptowalutami w parach krypto-krypto, jak również krypto-fiat (nie ma par z udziałem polskiego złotego). Oznacza to, że poszczególne kryptowaluty są wyceniane w innych najważniejszych kryptowalutach np. bitcoinie, ethereum czy tetherze, jak również w tradycyjnych walutach: USD, EUR, GBP czy AUD.

Co to jest Binance Coin i do czego się przydaje?

W ofercie Binance dostępne są jeszcze inne funkcje i narzędzia, które mogą zainteresować początkujących i zaawansowanych miłośników kryptowalut. Chodzi tu głównie o rozmaite rozwiązania, które pozwalają uzyskiwać dodatkowe korzyści z posługiwania się kryptowalutami.

Warto zacząć od tego, że giełda posiada swoje dwie własne waluty cyfrowe: stablecoina dolarowego binance USD (BUSD) oraz token binance coin (BNB). Ten pierwszy naśladuje wartość dolara w relacji 1:1 i ułatwia handel na platformie, tworząc zarazem jej główny rynek (jest on najbardziej promowany i największy obok BTC i USDT pod względem liczby kryptowalut). Natomiast BNB to tokeny użytkowe, które służą przede wszystkim do obniżania opłat giełdowych. Wystarczy, że klient będzie je trzymać na koncie, a otrzyma 25% zniżki na prowizje transakcyjne.

Warto dodać, że handel na giełdzie jest możliwy zarówno za pośrednictwem przeglądarki, jak i poprzez aplikację Binance. Funkcjonalność tej ostatniej jest praktycznie taka sama, jak wersji przeglądarkowej.

Karta płatnicza Visa i inne elementy oferty

Ponadto giełda oferuje kartę płatniczą Visa Binance, której funkcjonalność nie różni się zbytnio od klasycznych kart debetowych z funkcją wielowalutową. Można nią płacić tradycyjnie we wszystkich punktach, w których akceptowane są karty Visa, jak również za pośrednictwem Google Pay i Samsung Pay. Płatność „plastikiem” od Binance wygląda tak, że środki trzymane na giełdzie w kryptowalutach są konwertowane po bieżącym kursie na odpowiednią ilość waluty fiat np. EUR lub USD. Samo wydanie i korzystanie z karty Binance jest bezpłatne, a za wykonane płatności można uzyskać moneyback.

Powyższe możliwości to wciąż nie wszystko, co ma do zaoferowania Binance. Jak pokazuje poniższa lista, dostępnych opcji dodatkowych jest naprawdę sporo.

Oferta usług dostępnych w Binance
Strona giełdy Binance prezentująca dostępne usługi

Jak kupować na Binance? Założenie konta

Osobom zainteresowanym ofertą giełdy, pozostaje założyć konto na Binance i rozpocząć handel kryptowalutami.

Rejestracja i weryfikacja tożsamości

Rejestracja na giełdzie zajmuje kilka minut i odbywa się z pomocą wskazówek, które są wyświetlane na stronie w języku polskim. W pierwszym kroku trzeba wejść na adres Binance.com i wybrać zakładkę „zarejestruj się”, a następnie podać adres e-mail oraz ustawić hasło do logowania. Po chwili klient otrzymuje link aktywujący, a następnie jest proszony o podanie danych z dowodu osobistego i potwierdzenie adresu zamieszkania np. rachunkiem za media. Po zweryfikowaniu tożsamości i miejsca zamieszkania, może od razu ustawić sobie opcję dwustopniowej autoryzacji opartej o specjalną aplikację Google Authenticator.

Należy podkreślić, że Binance już nie pozwala na swobodny handel niezweryfikowanym użytkownikom. Tych, którzy inwestując w krypto z jakiegoś względu chcą zachować namiastkę anonimowości, mogą zainteresować usługi kantorów kryptowalut.

Przydatne dokumenty
Załóż konto
Recenzja Moneteo
4.8

Marcin Kowalczyk
Marcin Kowalczyk
Analityk produktów inwestycyjnych
Marcin Kowalczyk
Marcin Kowalczyk
Analityk produktów inwestycyjnych

93 publikacje 506 komentarzy

Inwestor giełdowy i pasjonat rynków finansowych, a także doświadczony redaktor zajmujący się szeroko rozumianymi tematami inwestycyjnymi, gospodarczymi oraz bankowymi. W serwisie Moneteo publikuje liczne artykuły, głównie z zakresu inwestycji i rynków finansowych, jak również testuje i opisuje rachunki maklerskie, konta forex oraz inne produkty i usługi przeznaczone dla inwestorów.

Binance słynie z bogatej oferty kryptowalut, kontraktów na krypto i innych produktów inwestycyjnych. Do tego oferuje atrakcyjne stawki prowizji i rozbudowaną, a przy tym przyjazną w obsłudze, aplikację do handlu kryptowalutami. Wszystko to sprawia, że będzie świetnym wyborem dla aktywnych traderów, ale również pozostałych miłośników cyfrowych walut.
Spis treści

Zalety

 • bardzo duży wybór kryptowalut
 • duży wybór kontraktów i opcji na kryptowaluty
 • niskie prowizje transakcyjne
 • możliwość obniżenia prowizji poprzez korzystanie z tokenów Binance coin (BNB)
 • wysoki poziom bezpieczeństwa
 • duże obroty, zapewniające wysoką płynność handlu

Wady

 • dość krótki czas działania na rynku

Binance to wiodący na świecie dostawca infrastruktury kryptowalutowej, który słynie z ogromnego bogactwa produktów finansowych, niskich kosztów handlu i wysokiej jakości platformy inwestycyjnej. Ta ostatnia, ze względu na niezwykle rozbudowaną ofertę giełdy, przy pierwszym kontakcie sprawia wrażenie dość skomplikowanej. Zdecydowanie warto jednak poświęcić nieco czasu i nauczyć się korzystania z jej możliwości. Powód? Binance to obecnie prawdopodobnie najlepsza i największa (pod względem obrotów czy dziennych wizyt użytkowników) giełda kryptowalut.

Pora ocenić ofertę Binance i porównać ją z propozycjami innych giełd kryptowalut.

Atrakcyjność opłat
(5)

Kwestia podstawowa – czy koszty korzystania z Binance są do zaakceptowania?

Niskie opłaty i prowizje

Jeśli w kryptowalutach chcesz ulokować relatywnie niewielką kwotę, a przy tym nastawiasz się na długoterminową inwestycję, to strona kosztowa oferty kryptogiełdy nie będzie dla Ciebie kluczowa. Jednak w przypadku inwestowania większych kwot i zawierania większej liczby transakcji z pewnością docenisz niskie opłaty na giełdzie Binance. Te najważniejsze, czyli koszty transakcyjne, pozwalają handlować najtaniej na rynku zarówno kryptowalutami, jak i powiązanymi z nimi instrumentami pochodnymi.

Binance – bonusy i zniżki

Co więcej, niskie prowizje transakcyjne możesz jeszcze dodatkowo obniżyć, jeśli korzystasz z tokenów binance coin (BNB). Do tego często organizowane są promocje, które za samą rejestrację na giełdzie pozwalają uzyskać bonus pieniężny albo bezterminową lub czasową obniżkę opłat transakcyjnych.

Bogactwo oferty
(5)

Czy wachlarz opcji inwestycyjnych dostępnych w Binance jest rzeczywiście na tyle szeroki, że pod tym względem zostawia konkurencję w tyle?

Bogaty wybór kryptowalut i instrumentów z dźwignią

Na rynku działa kilka giełd, które oferują większą liczbę kryptowalut niż Binance, ale wcale nie musi to przemawiać na ich korzyść. Warto bowiem pamiętać, że nie wszystkie projekty na rynku krypto są wartościowe – część to zwykłe scamy. Jeśli jakiejś kryptowaluty nie ma na Binance, może świadczyć to o tym, że istnieją co do niej jakieś zastrzeżenia (np. prawne czy organizacyjne) lub pojawiła się ona dopiero niedawno i nie została jeszcze zweryfikowana przez giełdę.

Z liczbą kryptowalut sięgającą blisko 400 oraz liczbą par krypto-krypto i krypo-fiat przekraczającą 1500 Binance plasuje się w ścisłej czołówce giełd z najszerszą ofertą. Do tego udostępnia jeszcze dziesiątki kontraktów terminowych i opcji, dzięki którym możesz zawierać transakcje lewarowane na najważniejszych kryptowalutach. Pamiętaj jednak, że handel instrumentami pochodnymi wiąże się z wysokim ryzykiem inwestycyjnym, a w przypadku walut cyfrowych – wręcz ekstremalnie wysokim.

Funkcjonalność
(5)

Jak oceniam komfort korzystania z giełdy na co dzień?

Wygodny handel w Binance – aplikacja i platforma najwyższej jakości

Giełda Binance dysponuje świetnymi narzędziami dla inwestorów, które zapewniają płynny i komfortowy handel. Przeglądarkowa platforma inwestycyjna i aplikacja Binance oferują bogaty zestaw funkcji, w tym zaawansowane wykresy, wskaźniki analizy technicznej i wszystkie popularne typy zleceń giełdowych. Dodatkowo, dzięki ogromnej liczbie użytkowników, nawet na mniej popularnych kryptowalutach można liczyć na wysoką płynność i bezproblemowe zawieranie transakcji po atrakcyjnych kursach.

Platforma transakcyjna Binance
Platforma transakcyjna Binance

O jakości platformy Binance i jej aplikacji świadczą też bardzo dobre opinie użytkowników. Wystarczy wspomnieć, że aplikacja dostępna w sklepach Google Play oraz App Store ma oceny odpowiednio: 4,5 i 4,8, co zapewnia jej status najlepszego miejsca do mobilnego handlu kryptowalutami.

Aplikacja mobilna Binance
Aplikacja mobilna Binance

Binance – obsługa klienta

Za dobre oceny platformy i aplikacji Binance w pewnym stopniu może odpowiadać również wysoka jakość obsługi klienta. Binance udostępnia całodobowy czat z obsługą w języku polskim, dzięki któremu można szybko uzyskać pomoc w dowolnej sprawie związanej z ofertą czy działaniem giełdy. Warto jednak dodać, że w okresach dużego napływu nowych klientów (typowego dla hossy i dynamicznych wzrostów cen) zdarza się, że czas oczekiwania na odpowiedź ulega wyraźnemu wydłużeniu.

Bezpieczeństwo
(4)

Na koniec sprawdzam kwestię nie mniej ważną – czy Binance jest godne zaufania?

Czy Binance jest bezpieczne?

Dla każdego inwestora kryptowalutowego istotną kwestię stanowi bezpieczeństwo handlu i przechowywania aktywów cyfrowych. Jeśli chodzi o to drugie, to należy podkreślić, że wciąż lepiej jest nie trzymać długoterminowo kryptowalut na Binance ani na żadnej innej giełdzie. Należy tego unikać nawet, jeśli dany usługodawca stosuje najbardziej zaawansowane i nowoczesne zabezpieczenia. Szerzej o tym, dlaczego tak jest, przeczytasz w artykule Jak przechowywać kryptowaluty?.

Wszystkie giełdy, w tym Binance, służą przede wszystkim do wymiany kryptoaktywów, więc dla pełnego bezpieczeństwa od razu po realizacji transakcji warto wypłacić z konta nabyte kryptowaluty lub waluty fiat. Jest tak mimo, że do poważniejszych kradzieży środków z giełd dochodzi obecnie rzadko, a jeśli już ma to miejsce, to najczęściej powodem jest niezachowanie należytej ostrożności przez samego użytkownika (np. ustawienie prostego hasła do logowania, kliknięcie w fałszywy link).

Sama giełda Binance posiada wszystkie rozwiązania, które są niezbędne do zapewnienia wysokiego bezpieczeństwa inwestowania: szyfrowanie SSL, dwuetapową weryfikację, system automatycznie wykrywający podejrzane transakcje, czy też zimne portfele (cold wallety, portfele offline), na których przechowuje większość kryptowalut klientów. Ponadto dysponuje funduszem gwarancyjnym, z którego wypłacane są rekompensaty w razie włamania na giełdę, a także program bug bounty, w ramach którego wynagradza użytkowników znajdujących luki w systemie bezpieczeństwa platformy.

Binance – siedziba

W przypadku Binance jedynym istotnym mankamentem w zakresie bezpieczeństwa jest siedziba spółki, która obecnie znajduje się na Kajmanach, czyli w słabo uregulowanej jurysdykcji. Nie przekłada się to wprawdzie na odczuwalnie wyższe ryzyko inwestowania, ale z pewnością lepsze wrażenie robią giełdy z siedzibą w USA, Szwajcarii, Estonii czy krajach przyjaznych kryptowalutom i ze stabilnym otoczeniem prawnym.

Pewnym minusem jest również fakt, że Binance powstała stosunkowo niedawno, bo w 2017 roku. Z drugiej strony, w tym krótkim czasie zdążyła sobie wyrobić rozpoznawalną markę i pozyskać kilkanaście milionów klientów z ponad 180 krajów. Obecnie jest to już zatem potężna firma o globalnym zasięgu.

Binance. Czy warto korzystać z tej kryptogiełdy?

Biorąc wszystko pod uwagę, Binance należy uznać za jedną z najlepszych, o ile nie najlepszą, kryptogiełdę na rynku. Będzie ona świetnym wyborem zwłaszcza dla tych, którzy chcą aktywnie inwestować w krypto, w tym przy pomocy instrumentów z dźwignią. Początkujący inwestorzy, którzy zamierzają handlować kryptowalutami sporadycznie i długoterminowo, mogą rozważyć wybór usługodawcy z uboższą ofertą i prostszą platformą handlową. Niemniej również i oni powinni założyć bezpłatne konto w Binance i przekonać się, jak szerokie możliwości inwestycyjne jest w stanie zaoferować dobra giełda kryptowalut.

Załóż konto
Najczęściej zadawane pytania

Jak wpłacić pieniądze na Binance? Wpłata PLN lub innej waluty

Gdy masz już założone i zweryfikowane konto na Binance, możesz swobodnie korzystać z jego pełnej funkcjonalności. Aby rozpocząć handel na giełdzie, w pierwszej kolejności musisz wpłacić na nią środki – w tradycyjnej walucie lub w jednej z kryptowalut.

W przypadku walut fiat najkorzystniej wygląda zasilenie konta przelewem w dolarach lub euro, ale w razie potrzeby, na nieco mniej atrakcyjnych warunkach, możesz przesłać tą metodą także inne popularne waluty (giełda nie obsługuje przelewów w PLN). Wpłata polskich złotych jest możliwa przede wszystkim za pomocą karty debetowej lub kredytowej, co wiąże się już z dodatkową opłatą. Ponadto część walut można też wpłacić za pośrednictwem rozmaitych portmonetek i aplikacje do płatności – ich dostępność zależy od waluty.

Zasilenie konta posiadanymi kryptowalutami jest bezpłatne (występuje tylko opłata w sieci danej krypto) i polega na przelaniu ich na podany przez giełdę adres portfela. Przesłane krypto są dostępne na koncie po uzyskaniu wymaganej liczby potwierdzeń z danej sieci, czyli zwykle w czasie od kilku do kilkudziesięciu minut.

Jak wypłacić pieniądze? Spieniężenie inwestycji na Binance

Wypłatę środków z Binance również możesz zrealizować na kilka sposobów. Jeśli chcesz przesłać kryptowaluty, to po prostu wykonujesz ich przelew na prywatny adres portfela. Tym ostatnim może być adres Twojego własnego portfela sprzętowego, online lub mobilnego, albo adres przypisany do konta na innej giełdzie kryptowalut.

W przypadku fiatów do wyboru masz przelew, kartę płatniczą i transakcje P2P (zawierane bezpośrednio z innymi użytkownikami), przy czym to, które z tych rozwiązań będą dla Ciebie dostępne, zależy od wypłacanej waluty. W przypadku euro czy dolarów w grę wchodzi każde z nich, ale na wypłaty w PLN pozwalają tylko transakcje P2P. Jeśli zatem z jakiegoś względu nie chcesz skorzystać z tej opcji, a zależy Ci na spieniężeniu inwestycji w polskich złotych, to możesz przesłać kryptowaluty z Binance na giełdę, która daje taką możliwość.

Jak zamknąć konto na giełdzie Binance?

Konto na Binance można usunąć z poziomu platformy inwestycyjnej. Wystarczy zalogować się do serwisu giełdy i zaznaczyć odpowiednią opcję, a następnie postępować według wskazówek. Binance umożliwia też wyłączenie konta, co jest procesem odwracalnym - po jakimś czasie możesz ponownie je włączyć i korzystać z pełnej funkcjonalności platformy.

Komentarze i opinie

(38)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
M
Marek Kniter
Gość

miałe 2K w aktywach ,po roku czasu brak aktywów i hasło do zmiany ,poprostu zostałem okradziony wiec dobrze ze nie ryzykowałem wieksza kwotą i nie weszłem w to g**no

Odpowiedz

G
grubaryba
Gość

Oczywiste jest że to wciąż najlepsza giełda, ale zawirowania wokół niej martwią. Za kilka miesięcy wycofanie BUSD, do tego coraz częściej mówi się o odejściu jej prezesa

Odpowiedz

J
Joanna
Gość

Dzisiaj sprzedałam kruptoealuty ale nie mogę dostać przelewu bo twierdzą ze mam zamarły obrót i jak nie wpłacę jeszcze 30 tysięcy to te przelewy nie będą mogły być zrealizowane , czy to prawda czy ktoś mnie oszukał

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@Joanna

Giełdy nie stosują takich praktyk. Obawiam się, że nie skorzystałaś z Binance, lecz jakiegoś portalu podszywającego się pod tę giełdę.

Odpowiedz

E
Emil
Gość

Nie polecam konta na binance ! Znikają pieniądze oni nie odpowiadają merytorycznie, wysyłając zbywające odpowiedzi nie koniecznie do końca związane z tematem.

Przestrzegam więc wszystkich użytkowników aby uważali i to samo jest na metamask !

Odpowiedz

D
Damian
Gość
@Emil

Co masz na myśli pisząc ze znikaja pieniądze? Znikają jeśli się nie trafia z inwestycjami;p A jeśli chodzi o niemerytoryczne odpowiedzi nie na temat to na początku obsługuje cie bot. musisz poprosić go o połączenie z fizycznym konsultantem

Odpowiedz

W
Witold
Gość

Zapomniałem, że utworzyłem konto Binance. Jak mam się zalogować po wielu latach gdy nie mam dostępu do danych z dnia założenia ?

Odpowiedz

A
Adama
Gość
@Witold

Raczej się nie da, ale zawsze możesz do nich napisać na czacie. może coś poradzą

Odpowiedz

T
Tomasz
Gość

Proszę mi powiedzieć czy po zarejestrowaniu można zamknąć konto w każdej chwili??czy giełda pobiera jakieś opłaty dzień e jeśli nie prowadzi się transakcji?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Tomasz

Nie, Binance nie pobiera opłaty za prowadzenie konta.

Odpowiedz

N
Nina
Gość

Czy giełda oferuje automatyczny handel?

Odpowiedz

P
Patrol
Gość
@Nina

Kryptogiełdy nie oferują takich rzeczy. chyba że masz na myśli cykliczne zakupy kryptowaluty - wtedy tak, nawet w binance możesz ustawić sobie takie cykliczne zlecenie.

Odpowiedz

K
Kris
Gość

Giełda jest super. Ale po roku okazało się, że wygenerowanie dokumentów w celu obliczenia podatku jest bardzo niefajne. Nie dostaje się PDF z transakcjami, tylko plik CSV. Plik PDF salda nie jest dla US wiarygodny, bo jest tam tylko to, co wisi na koncie. Nie ma wpłat, wypłat. Generowanie pliku trwa długo. Jest 7 dni ważny, potem nie można go pobrać. Dane można ściągać tylko do 3 miesięcy wstecz. I tylko 6 razy w miesiącu. Próbowałem w marcu pobrać dane, ale już przepadły. Firma wielka, ale uciążliwość z korzystania też wielka. W sumie nie mogę do US podać kosztów kilku tysi, bo nie mam papierów. A tak się fajnie zapowiadało. Ja wychodzę z giełdy. Nie polecam, chyba że nie chcesz rozliczać podatków.

Odpowiedz

J
Jacek
Gość

Już mi wycofali 3 krypto. I mam tylko straty.

Odpowiedz

D
Damian
Gość
@Jacek

wycofane przez giełdę krypto zawsze możesz wypłacić i sprzedać gdzieś indziej. Pamiętaj że dopóki nie sprzedajesz strata jest wirtualna

Odpowiedz

J
Jacek
Gość
@Jacek

Coś na ten temat wiem ,mi.juz 5 wycofali. Czy tu są się zarobić?


Odpowiedz

M
Michał
Gość

Ja zrezygnowałem z handlowania na Giełdzie i miałem ku temu kilka powodów:

1.      Zlecenie nie uruchamiały się według założeń, (również stop losy). Czasami uruchamiały się po cenie stop limit( czyli cenie triggera) a nie cenie transakcyjnej ( reklamowałem ale o obsłudze reklamacji poniżej). To dyskwalifikuje całkowicie ta giełdę, jeżeli giełda finansowa nie wypełnia właściwie twoich zleceń to handlowanie na niej to czysty hazard i brak spokoju (nie wiesz czy zlecenie się otworzy po twojej cenie i czy SL ci zamknie pozycję jak cena spadnie

2.      Zagrywałem FURURES x 10, na zleceniu było że zlecenie jest x10 ale liczyło x 1

3.      Reklamacje, support to jakaś porażka. Kilkukrotnie rozmawiałem z nimi na czacie(tylko to jest możliwe) i nigdzie nie ma takiej spychologii. Poza tym mają strategię zaciemniania obrazu, odwołują się do specyficznego nazewnictwa, mieszają pojęcia, wprowadzają bałagan w rozmowę aby zamieszać w głowę. A już kilka stwierdzeń mnie rozwaliło np:

- a dlaczego pan chce zarabiać mniej ( kiedy zamknęło mi zlecenie po wyższej kwocie a nie zgodnie z wystawionym zleceniem, nie dociera, że zlecenie powinno być zrealizowane zgodnie z wystawionym orderem a nie od czapy). Takie tłumaczenie miało miejsce dwa razy czyli to jest ich strategii informacyjna

- nie rozumieją instrukcji(zaprzeczają) instrukcji Binance aby nie przyznać, że coś nie działa.

- a już totalna aberracją było stwierdzenie na to, że źle działa opcja OCO ( czyli, zamknęło mi po cenie triggera a nie cenie sprzedaży)….uwaga cytuje…..”ale nie bierze pan pod uwagę spreed’u”….ręce mi opadły. Ale to jest ich strategia aby wprowadzać zamęt, mieszać w głowie aby nie przyznać, że coś nie działa


I do dzisiaj nic się nie zmieniło, przenoszę się gdzie indziej. 

Odpowiedz

D
Damian
Gość
@Michał

Kombinują te giełdy strasznie. Tak to jest jak nie ma żadnych odgrónych regulacji i panuje wolna amerykanka. A znalazłeś jakąś inną ciekawą do spekulacji na kontraktach? Pozdro

Odpowiedz

F
Franek
Gość

Dokonałem na giełdzie binance operacji pt. Sprzedaż na kartę(Visa Direct). Środki miały się znaleźć w ciągu 30 min na moim koncie bankowym. Okazuje się że operacja księgowania i przekazania środków może potrwać do 10dni. Lepiej wypłacać przez Zen.

Odpowiedz

K
Kamil
Gość
@Franek

A ile ostatecznie czekałeś na te środki? Aż 10 dni czy jednak krócej?

Odpowiedz

K
Klaudia
Gość
@Franek

Witam serdecznie mam pytanie do pana bo jestem w takiej sytuacji że znajomy mi wysłał pieniądze na moje konto bankowe i też będę musiała czekać aż 10 dni

Odpowiedz

A
Adam
Gość

Warto dodać, że w ostatnim czasie giełda Binance wzięła się ostro za weryfikację danych użytkowników (m.in. chodzi o współpracę z Paysafe w celu wypłaty fiatu). Z jednej strony szkoda, że krypto stają się coraz mniej anonimowe, ale z drugiej może tak musi być, żeby rynek się bardziej ucywilizował.

Odpowiedz

J
JOANNA
Gość

Witam,chcialabym sie dowiedziec jaka jest minimalna wplata na konto przy starcie .

Dziekuje

Odpowiedz

Marcin Kowalczyk
Analityk produktów inwestycyjnych
@JOANNA

Binance nie wymaga wpłaty minimalnej, więc można wykonać przelew na dowolną kwotę. Ewentualne progi pojawiają się przy wpłacie środków kartą, przy czym w przypadku np. euro jest to bodajże raptem 15 EUR.

Odpowiedz

J
JOANNA
Gość
@Marcin Kowalczyk

DZIEKUJE Panie Marcinie za odpowiedz ,nigdy nie korzystalam z platformy krypto szczerze mowiac nigdy sie tym nie interesowalam .Prowadzilam konto na platformie NAGA tam byla kwota minimalna 250USD

Odpowiedz

P
Piotr
Gość

Po jakim czasie można zrezygnować z konta binance bez płacenia jakiejś tam kary

Odpowiedz

Marcin Kowalczyk
Analityk produktów inwestycyjnych
@Piotr

W Binance możesz bezpłatnie usunąć konto w dowolnym momencie.

Odpowiedz

R
Robert
Gość

Witam, zarejestrowałem się w BINANCE i przeszedłem weryfikację. Następnie próbowałem wpłacić FIATa, konkretnie Euro na ich konto. Przelew SEPA. Wszystko zgodnie z instrukcją tzn. z konta którego jestem jedynym właścicielem i którego dane pokrywają się z danymi z weryfikacji, no i w tytule przelewu moje imię i nazwisko. Ku mojemu zdziwieniu przelew został zwrócony po dwóch dniach. W BINANCE support sprawdzili potwierdzenie przelewu i… nie potrafią mi wyjaśnić dlaczego tak się stało. Powiedzieli, że taki problem się zdarza i że „może” w przyszłym miesiącu uda im się to odblokować. Wykonałem testowy przelew z karty debetowej obsługującej TO SAMO konto i tu przeszło bez problemu. Czy to jest najlepsza giełda kryptowalutowa świata? To są chyba jakieś żarty. Mi to wygląda na zmuszanie do używania karty debetowej do wpłat (1,8% opłaty) zamiast przelewu SEPA (opłata 1 EUR niezależnie od kwoty). Różnica w przypadku większych sum jest kolosalna. Czy komuś zdarzyło się coś podobnego? Czy to jest standardem w BINANCE?

Odpowiedz

Marcin Kowalczyk
Analityk produktów inwestycyjnych
@Robert

Nigdy nie doświadczyłem w Binance tego typu problemów, ani nie słyszałem, żeby występowały one na większą skalę u innych użytkowników. Zakładam, że to incydent, jakieś chwilowe niedogodności, niemniej na pewno warto monitorować sytuację - nie można wykluczyć, że mamy do czynienia z jakimś nowym, niedobrym zjawiskiem.

Odpowiedz

R
Robert
Gość
@Marcin Kowalczyk

Witam, uaktualnienie:

"Mały przelew" wysokości 100 EUR przeszedł ale już 1000 EUR został zwrócony, tak więc możliwość przelewu FIAT jest tylko teoretyczna. Chcą pobierać 1.8% od przelewu kartą większych sum. Jest to bardzo nieelegancka praktyka. Powinni jasno powiedzieć, że nie ma możliwości przelewu SEPA i że przyjmują tylko przelewy kartą. Takie dziecinne i "małe" triki - totalny brak klasy...

Odpowiedz

Marcin Kowalczyk
Analityk produktów inwestycyjnych
@Robert

Zgadzam się, zdecydowanie nieelegancka. Niemniej dzięki, że o tym wspomniałeś - będziemy przyglądać się tematowi.

Odpowiedz

K
Klaudia
Gość
@Marcin Kowalczyk

Witam mam pytanie bo ktoś mi zrobił przelew z Binance i nie wiem czemu tych środków nie mam na koncie i było jako na polskie

Odpowiedz

Marcin Kowalczyk
Analityk produktów inwestycyjnych
@Klaudia

Przyczyny mogą być różne, więc najlepiej skontaktować się w tej sprawie z obsługą giełdy Binance.

Odpowiedz

K
Klaudia
Gość
@Marcin Kowalczyk

Tak ale nie ma numeru telefonu ani email prawdo podobnie że są oszuści

Odpowiedz

Marcin Kowalczyk
Analityk produktów inwestycyjnych
@Klaudia

Z giełdą Binance najlepiej skontaktować się za pośrednictwem czata dostępnego na stronie: https://www.binance.com/pl

Odpowiedz

M
Marek
Gość
@Robert

Mam to samo : Zwerfikowałem się i próbowałem wpłacić przelewem bankowym 1020 EUR ,no i Binance odrzuciło :(

Rozumiem jakby to była duża kwota np.100000 EUR .

Czekam teraz na zwrot. Pytam się suportu ,a ci odbijają piłeczkę do operatora płatności.Także potwierdzam,że stosują praktyki poniżej pasa i preferują wpłaty z wyższą prowizją 1% i 1,8 % !

Odpowiedz

Marcin Kowalczyk
Analityk produktów inwestycyjnych
@Marek

Trudno powiedzieć, co było tego przyczyną. Na czacie Binance uzyskałem jedynie ogólną odpowiedź; powody odrzucenia wpłaty mogą być różne, od przekroczenia dziennego limitu wpłat, po kwestie leżące po stronie operatora płatności. Gdyby jednak udało Ci się poznać konkretną przyczynę, daj nam znać w komentarzu - byłoby to pomocne dla innych użytkowników.

Odpowiedz

P
Piotr
Gość

Jak wiadomo różne rzeczy dzieją się z Binance ale to wciąż najlepsza i najprzyjemniejsza do handlu giełda. Tylko kiedyś aplikacje mieli lepszą. Trochę przekombinowali ze zmianami

Odpowiedz