Pożyczka Wonga - Koszty, Warunki, Opinie

Komentarze i opinie
Dlaczego możesz nam zaufać?
🧐
Dlaczego możesz nam zaufać?

Oferta przeanalizowana przez analityka Moneteo na podstawie własnego doświadczenia, testów oraz informacji udostępnionych przez instytucję finansową. Analiza powstała oparciu o obiektywne kryteria wspólne dla wszystkich produktów w danej kategorii, dzięki czemu masz gwarancję rzetelnego porównania tej oferty względem konkurencji.

Moneteo jest serwisem afiliacyjnym, czyli zarabiającym na pośrednictwie między Tobą a instytucją finansową. Współpraca (lub jej brak) z instytucją finansową nie wpływa na ocenę produktu.

Opracowane przez:
Ewelina Niedzielska
Ewelina Niedzielska
Analityk produktów kredytowych
Ewelina Niedzielska
Ewelina Niedzielska
Analityk produktów kredytowych

81 publikacji 51 komentarzy

Finansistka z wykształcenia i zamiłowania. Jej szczególnym zainteresowaniem jest tematyka kredytowa - specjalizuje się w kredytach hipotecznych, gotówkowych i pożyczkach. Autorka licznych artykułów i analiz ofert kredytowych. Czuwa nad aktualnością danych w serwisie i uważnie obserwuje wszelkie zmiany na rynku kredytowym.

Szczegóły oferty

W ofercie popularnej firmy pożyczkowej Wonga znajduje się promocyjna pożyczka dla nowych klientów. Jakie warunki należy spełnić, by ją uzyskać? Sprawdźmy.

Spis treści

Pożyczka online na dowolny cel to propozycja firmy Wonga. Przyjrzymy się szczegółom promocyjnej oferty.

Pożyczka Wonga – koszty

Oto najważniejsze parametry pożyczki Wonga:

Kwota
500 zł - 20 000 zł
Okres spłaty
48 miesięcy
RRSO
20,99%
RRSO 20,99%

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 20,99%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 5000 zł, całkowita kwota do zapłaty 7213,09 zł, oprocentowanie zmienne 18,50%, całkowity koszt kredytu 2213,09 zł (w tym: kredytowana prowizja 63,50 zł, odsetki 2149,59 zł), 47 miesięcznych równych rat w kwocie 150,06 zł i ostatnia rata w wysokości 160,27 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 5.10.2023 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Wiek pożyczkobiorcy
od 18 lat
Koszty
Oprocentowanie 18,5%
Dodatkowe koszty

prowizja

RRSO 20,99%
Przykład reprezentatywny

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 20,99%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 5000 zł, całkowita kwota do zapłaty 7213,09 zł, oprocentowanie zmienne 18,50%, całkowity koszt kredytu 2213,09 zł (w tym: kredytowana prowizja 63,50 zł, odsetki 2149,59 zł), 47 miesięcznych równych rat w kwocie 150,06 zł i ostatnia rata w wysokości 160,27 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 5.10.2023 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Szczegóły
Kwota

500 zł - 20 000 zł

Okres spłaty

48 miesięcy

Sprawdzane bazy

BIK, KRD, BIG InfoMonitor, ERIF, KBIG, FWWI, PWIP.

Uwagi

Promocja „Niskie RRSO 20,99%” przeznaczona jest dla nowych klientów, którzy spełnią warunki określone w Regulaminie promocji:

  • w dniu składania wniosku o pożyczkę ukończyli 30 lat;
  • posiadają niezabezpieczone zadłużenie mniejsze niż 100 000 zł według informacji z raportu BIK;
  • w ciągu 12 miesięcy przed złożeniem wniosku o pożyczkę nie spóźnili się ze spłatą jakiegokolwiek zobowiązania o więcej niż 30 dni według raportu BIK;
  • w dniu składania wniosku o pożyczkę nie posiadają innych zobowiązań udzielonych przez instytucje pożyczkowe, a w ciągu 12 miesięcy przed złożeniem wniosku liczba zobowiązań udzielonych przez te instytucje nie przekroczyła czterech.
Wymagania
Wiek pożyczkobiorcy

od 18 lat

Zaświadczenie o zarobkach

w zależności od indywidualnej sytuacji wnioskodawcy

Obsługa zadłużenia
Oprocentowanie zadłużenia przeterminowanego

22,5%

Należy mieć na uwadze, że dokładna wysokość raty oraz całkowita kwota do spłaty zależą od indywidualnych parametrów pożyczki.

Złóż wniosek

Jakie warunki należy spełnić, by otrzymać pożyczkę w Wonga?

Wnioskodawca ubiegający się o pożyczkę w Wonga powinien przede wszystkim: być pełnoletni, mieć polskie obywatelstwo, legitymować się ważnym dowodem osobistym, posiadać numer telefonu i adres e-mail, być właścicielem indywidualnego rachunku bankowego w polskim banku oraz posiadać dostęp do Internetu.

Zgodnie z Regulaminem promocji, by skorzystać z promocyjnej oferty, wnioskodawca powinien być nowym klientem, który:

  • w dniu składania wniosku o pożyczkę ukończył 30 lat;
  • posiada niezabezpieczone zadłużenie mniejsze niż 100 000 zł według informacji z raportu BIK;
  • w ciągu 12 miesięcy poprzedzających złożenie wniosku pożyczkowego nie spóźnił się ze spłatą żadnego zobowiązania o więcej niż 30 dni według informacji z raportu BIK;
  • w dniu składania wniosku pożyczkowego nie posiada innych kredytów udzielonych przez instytucje pożyczkowe, a w ciągu 12 miesięcy poprzedzających złożenie wniosku liczba tych kredytów nie przekroczyła 4.

Decyzja o przyznaniu bądź odmowie pożyczki zostanie wydana po dokonaniu analizy zdolności kredytowej oraz historii kredytowej klienta.

Pożyczka Wonga – dokumenty

Wonga zazwyczaj nie wymaga przedstawienia dodatkowych dokumentów. Pożyczkodawca zastrzega jednak, iż w niektórych sytuacjach może poprosić o udokumentowanie dochodu. Klient zostanie o tym poinformowany w trakcie rozmowy telefonicznej z konsultantem.

Jak wziąć pożyczkę na raty w Wonga?

By złożyć wniosek o pożyczkę w Wonga należy wejść na stronę wonga.pli za pomocą suwaków określić kwotę i okres pożyczki, zapoznać się ze szczegółami dostępnych ofert, wybrać jedną z nich i kliknąć przycisk “Sprawdź ofertę”.

Kolejnym krokiem jest rejestracja konta. W tym celu należy podać adres e-mail oraz ustanowić hasło. W przypadku kolejnego wnioskowania wystarczy się jedynie zalogować.

W następnym etapie należy wypełnić wniosek pożyczkowy. Do jego uzupełnienia będą potrzebne: dowód osobisty, numer telefonu oraz numer konta bankowego.

Po uzupełnieniu wniosku nastąpi proces weryfikacji tożsamości. Odbywa się on za pomocą jednej z dwóch dostępnych metod: zalogowania do systemu bankowości elektronicznej lub przelewu w wysokości 0,10 zł (po kilku dniach pożyczkodawca dokona zwrotu tej kwoty). W ten sposób Wonga sprawdzi czy dane zawarte we wniosku zgadzają się z danymi na koncie bankowym.

Po pozytywnej weryfikacji pożyczkodawca podejmie decyzję o przyznaniu bądź odmowie udzielenia pożyczki. W przypadku pozytywnej decyzji, po zaakceptowaniu umowy, środki zostaną przelane na konto wnioskodawcy.

Dodatkowe informacje

Poniżej kilka dodatkowych informacji o pożyczce w Wonga.

Jak długo czeka się na pożyczkę?

Czas oczekiwania na decyzję pożyczkodawcy zwykle wynosi kilka minut. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy wniosek zostaje złożony w dniu święta państwowego – wówczas zostanie on rozpatrzony w najbliższym dniu roboczym. Czas oczekiwania na decyzję może się również wydłużyć w przypadku konieczności wyjaśnienia informacji zawartych we wniosku.

Po uzyskaniu pozytywnej decyzji i zawarciu umowy pożyczkodawca zleca przelew natychmiastowy na konto klienta. Jeżeli bank wnioskodawcy nie realizuje takich przelewów, środki dotrą do niego w kolejnym dniu roboczym od dnia podjęcia decyzji.

Benefity

Nowi klienci, którzy zaciągnęli pożyczkę na 48 miesięcy lub klienci powracający, którzy posiadają pożyczkę z okresem spłaty od 48 do 60 miesięcy, mogą skorzystać z opcji “Jedna rata gratis”, która umożliwia zwolnienie ze spłaty jednej, wskazanej przez siebie raty. Zwolnienie ze spłaty jest możliwe po całkowitej spłacie 12 rat i upływie 13 miesięcy od udzielenia pożyczki. Z benefitu można skorzystać tylko raz.

Pożyczkodawca udostępnia również możliwość “Bezkosztowej przerwy w spłacaniu” lub “7 dni odroczenia spłaty”.

“Bezkosztowa przerwa w spłacaniu” polega na przesunięciu wskazanej przez klienta raty na koniec okresu spłaty pożyczki, co skutkuje wydłużeniem harmonogramu. Klient może skorzystać z tej możliwości raz na 12 miesięcy, jednak nie więcej niż 3 razy w trakcie obowiązywania umowy. Opcja jest dostępna dla osób, które dokonały całkowitej spłaty co najmniej pierwszych dwóch rat i nie miały zaległości w spłatach.

Usługa “7 dni odroczenia spłaty” umożliwia z kolei bezpłatne przesunięcie terminu spłaty o 7 dni kalendarzowych. Odroczenie nie wpływa na zmianę terminu kolejnych rat. Opcja ta dostępna jest dla klientów, którzy spłacili w całości co najmniej pierwsze dwie raty i nie mieli zaległości w spłatach. Z możliwości tej można skorzystać raz na 3 miesiące – po odroczeniu dwie kolejne raty muszą być spłacone zgodnie z pierwotnym harmonogramem.

Dokładne informacje znajdują się z Regulaminie benefitów.

Przydatne dokumenty
Złóż wniosek

Najczęściej zadawane pytania


Czy można odstąpić od umowy pożyczki?

Tak, klient ma prawo do odstąpienia od umowy w ciągu 14 od dnia wypłaty pożyczki. Należy wówczas wypełnić oświadczenie o odstąpieniu od umowy i przesłać je na adres korespondencyjny firmy, adres e-mail lub w inny sposób uzgodniony z pożyczkodawcą. W ciągu 30 dni od złożenia oświadczenia należy zwrócić całość pożyczonej kwoty wraz z kosztami naliczonymi do dnia spłaty.

Czy można spłacić pożyczkę wcześniej?

Tak, każdy klient może dokonać spłaty pożyczki przed terminem określonym w umowie. Wcześniejsza spłata skutkuje obniżeniem całkowitego kosztu zobowiązania stosownie do okresu, w jakim klient korzystał z pożyczki. W przypadku chęci dokonania przedterminowej spłaty należy skontaktować się telefonicznie z pożyczkodawcą w celu ustalenia dokładnej kwoty do spłaty.