Hapi Pożyczki - informacje, oferta, opinie


Hapi Pożyczki

Informacje o Hapi Pożyczki

Właściciel firmy: IPF Polska Sp. z o.o.
Godziny pracy: pon.-pt. 08:00-18:00, sob. 09:00-17:00
Adres: Al. Jerozolimskie 136, 02-305 Warszawa
KRS: 0000333174
E-mail: [email protected]
NIP: 7010191956
Telefon: 22 395 85 87 lub 22 395 85 85
REGON: 141948913

Hapi Pożyczki to instytucja pozabankowa, która specjalizuje się w udzielaniu pożyczek na raty. Jej właścicielem jest firma IPF Polska Sp. z o.o. wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Warszawie pod numerem KRS 0000333174.   Hapi Pożyczki są członkiem Związku Przedsiębiorstw Finansowych (ZPF), który zrzesza wiarygodne firmy z sektora finansowego spełniające najwyższe standardy etyczne oraz przestrzegające Zasad Dobrych Praktyk.  

Hapi Pożyczki - IPF Polska Sp. z o.o.

Hapi Pożyczki specjalizuje się w udzielaniu pozabankowych pożyczek na raty. Marka należy do firmy IPF Polska Sp. z o.o., która jest częścią międzynarodowej grupy finansowej IPF (International Personal Finance) prowadzącej działalność także w innych krajach takich jak m.in. Węgry, Czechy, Rumunia czy Meksyk.  

Hapi Pożyczki funkcjonuje na polskim rynku od 2014 roku. Od tej pory marka zyskała sporą rozpoznawalność i cieszy się ogromnym zainteresowaniem klientów.  

Hapi Pożyczki - oferta 

W ofercie Hapi Pożyczki obecnie znajdują się dwa rodzaje pożyczek: Pożyczka Długoterminowa oraz Pożyczka Ratalna. Maksymalna kwota o jaką może wnioskować klient wynosi 15 000 zł, natomiast spłata może zostać rozłożona nawet na 36 miesięcznych rat. Dokładną kwotę oraz liczbę rat klient wybiera samodzielnie za pomocą umieszczonych na stronie suwaków. Przyznana kwota może zostać przeznaczona na dowolny, wybrany przez pożyczkobiorcę cel. Spłata udzielonej pożyczki odbywa się co miesiąc w określonych ratach kapitałowo-odsetkowych.  

Pożyczka Długoterminowa 

Pożyczka Długoterminowa to pierwszy wariant finansowania udostępnianego przez Hapi Pożyczki. Minimalna kwota tej pożyczki wynosi 2 000 zł, natomiast maksymalna 15 000 zł. Spłata zobowiązania może zostać rozłożona na raty wynoszące od 12 do 36 miesięcy. 

Pożyczka Ratalna 

Drugim dostępnym wariantem jest Pożyczka Ratalna. W ramach tej oferty klienci mogą wnioskować o kwotę od 800 do 15 000 zł, natomiast spłata zobowiązania może wynosić od 6 do 36 miesięcy.  

Hapi Pożyczki - oferta dla nowych klientów  

Jeżeli jesteś nowym klientem możesz skorzystać ze wspomnianej wyżej oferty Pożyczki Długoterminowej dedykowanej osobom, które po raz pierwszy korzystają z usług pożyczkodawcy. Na stronie Hapi Pożyczki w łatwy i szybki sposób wybierzesz wysokość kwoty jakiej potrzebujesz oraz dopasujesz odpowiednią długość okresu spłaty.  

Hapi Pożyczki - druga i kolejna pożyczka 

Dla osób, które po raz kolejny korzystają z usług firmy przygotowano Pożyczkę Ratalną. W porównaniu do Pożyczki Długoterminowej posiada ona szerszy zakres dostępnej kwoty oraz okresu kredytowania. Dokładną kwotę oraz długość okresu spłaty ustalisz na stronie pożyczkodawcy za pomocą suwaków.  

Jakie warunki należy spełnić, by otrzymać pożyczkę w Hapi Pożyczki? 

Oferta Hapi Pożyczki może być nieocenioną pomocą w przypadku konieczności sfinansowania niespodziewanych wydatków. Jeżeli planujesz ubiegać się o dodatkowe środki w Hapi Pożyczki powinieneś spełnić podstawowe wymagania określone przez pożyczkodawcę, czyli: 

 • pełnoletność; 

 • posiadanie polskiego obywatelstwa;  

 • legitymowanie się ważnym dowodem osobistym; 

 • posiadanie indywidualnego rachunku bankowego

 • posiadanie numeru telefonu komórkowego oraz adresu e-mail. 

Oprócz spełnienia powyższych niezbędnych kryteriów pożyczkodawca wymaga również osiągania regularnych i udokumentowanych dochodów. Firma akceptuje takie źródła dochodu uzyskiwane na terenie Polski jak: umowa o pracę, umowa cywilnoprawna, własna działalność gospodarcza, kontrakt, emerytura czy renta stała.  

Co ważne, do złożenia wniosku wystarczy jedynie dowód osobisty. W nielicznych przypadkach firma może poprosić Cię o przedstawienie dodatkowego dokumentu, o czym zostaniesz poinformowany podczas weryfikacji telefonicznej.  

Czy Hapi Pożyczki sprawdza BIK? 

W celu weryfikacji wiarygodności finansowej wnioskodawcy pożyczkodawca sprawdza następujące bazy dłużników: 

Oprócz wymienionych wyżej rejestrów Hapi Pożyczki weryfikuje również bazę Związku Banków Polskich oraz wewnętrzne zbiory danych prowadzone przez IPF Polska Sp. z o.o. oraz Provident Polska S.A.  

Jak wiadomo, największe szanse na pożyczkę mają osoby, które nie posiadają żadnych opóźnień ani zaległości w spłacie zobowiązań. Negatywne wpisy w powyższych rejestrach mogą utrudnić Ci pozyskanie pożyczki, jednak warto wiedzieć, że nie w każdym przypadku przekreślają one szanse na otrzymanie pozytywnej decyzji - każdy wniosek jest bowiem rozpatrywany indywidualnie.  

Jak wziąć pożyczkę w Hapi Pożyczki? Wnioskowanie i logowanie 

Wnioskowanie o pożyczkę w Hapi Pożyczki jest niezwykle proste i odbywa się w całości online, bez konieczności wychodzenia z domu. Proces ten składa się z następujących etapów: 

 • Ustalenie kwoty oraz okresu spłaty pożyczki - po wybraniu oferty Hapi Pożyczki w rankingu pożyczek na raty kliknij w przycisk “Weź pożyczkę”. Zostaniesz wówczas przekierowany na stronę pożyczkodawcy, gdzie w łatwy sposób za pomocą dostępnych suwaków określisz wysokość niezbędnej Ci kwoty oraz długość okresu spłaty. Poniżej zobaczysz orientacyjną wysokość raty oraz RRSO, czyli Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. Po zaakceptowaniu parametrów przejdź do następnego etapu klikając w przycisk “Chcę pożyczkę”; 

 • Rejestracja lub logowanie – następnym krokiem jest wypełnienie formularza informacyjnego. Należy go uzupełnić wpisując następujące dane: imię, nazwisko, adres e-mail, numer telefonu komórkowego, numer PESEL. Niezbędne będzie również utworzenie hasła, które umożliwi Ci zarejestrowanie konta.  Jeżeli po raz kolejny ubiegasz się o pożyczkę w Hapi Pożyczki wystarczy, że klikniesz w przycisk “Logowanie”, po czym wpiszesz swój adres e-mail oraz ustanowione przez Ciebie hasło; 

 • Złożenie wniosku o pożyczkę - następnie należy uzupełnić rubryki wpisując pozostałe dane niezbędne do złożenia wniosku o pożyczkę, takie jak m.in.: kraj urodzenia, adres zameldowania, stan cywilny, numer dowodu osobistego, źródło uzyskiwania dochodu oraz jego wysokość oraz numer konta bankowego, na które mają wpłynąć udzielone Ci środki. Po wyrażeniu wymaganych zgód przejdź dalej; 

 • Otrzymanie oferty – po przeanalizowaniu przesłanych informacji pożyczkodawca rozpatrzy Twoją prośbę o pożyczkę. Jeżeli Twoja zdolność kredytowa pozwoli na bezproblemową spłatę zobowiązania, a pożyczkodawca zgodzi się na przyznanie Ci finansowania, wkrótce otrzymasz spersonalizowaną ofertę prezentującą warunki pożyczki. Po zatwierdzeniu parametrów otrzymasz podsumowanie oferty. Pobierz formularz informacyjny oraz przygotowaną dla Ciebie umowę i dokładnie je przeczytaj. Jeżeli zgadzasz się z warunkami oferty zaakceptuj ją, klikając w odpowiedni przycisk; 

 • Weryfikacja tożsamości – kolejnym krokiem jest przejście procesu identyfikacyjnego. W tym celu niezbędne będzie wykonanie przelewu weryfikacyjnego w wysokości 1 zł z konta, które wskazałeś we wniosku. Drugim warunkiem jest weryfikacja Twojego numeru telefonu, w tym celu konsultant skontaktuje się z Tobą telefonicznie; 

 • Przelew środków - po pozytywnej weryfikacji tożsamości, środki o które wnioskowałeś niebawem zasilą Twoje konto bankowe.  

Hapi Pożyczki - weryfikacja telefoniczna 

Jak już wspomnieliśmy, weryfikacja numeru telefonu odbywa się poprzez rozmowę telefoniczną z konsultantem. Oddzwoni on do Ciebie w ciągu 20 min po wykonaniu przelewu weryfikacyjnego. Jeżeli zależy Ci na przyspieszeniu procesu możesz samodzielnie zadzwonić na infolinię Hapi Pożyczki.  

Czy firma dzwoni do pracodawcy? 

Firmy pożyczkowe korzystają z różnych sposobów sprawdzenia możliwości finansowych klienta oraz weryfikacji danych zawartych we wniosku.  Warto wiedzieć, że firma Hapi Pożyczki nie praktykuje kontaktowania się z pracodawcą w celu potwierdzenia danych zawartych we wniosku.  

Hapi Pożyczki - wcześniejsza spłata  

Co ważne, zaciągnięta pożyczka może zostać spłacona przed terminem określonym w umowie. Wówczas całkowita kwota zobowiązania zostanie pomniejszona o koszty dotyczące okresu, o który została skrócona umowa. Jeżeli zamierzasz dokonać wcześniejszej spłaty pożyczki skontaktuj się z pożyczkodawcą wysyłając stosowne zgłoszenie.  

Zwrot prowizji za wcześniejszą spłatę pożyczki 

W przypadku przedterminowej spłaty pożyczki firma powinna zwrócić klientowi poniesiony koszt prowizji dotyczący niewykorzystanego okresu trwania umowy. By uzyskać zwrot zapłaconej prowizji należy napisać do pożyczkodawcy odpowiedni wniosek. 

Opóźnienia w spłacie  

Umowa pożyczkowa zobowiązuje pożyczkobiorcę do spłaty zaciągniętego zobowiązania zgodnie z terminami ustalonymi w harmonogramie spłat. Jeżeli przeczuwasz problemy ze spłatą pomocnym rozwiązaniem mogą okazać się wakacje od raty, polegające na przesunięciu terminu spłaty raty pożyczki. Ważne jest, by o chęci skorzystania z odroczenia poinformować pożyczkodawcę nie później niż 3 dni przed terminem spłaty raty. Firma zaznacza, iż o taką możliwość mogą wnioskować pożyczkobiorcy, którzy zaciągnęli zobowiązanie na co najmniej 7 miesięcy i spłacili terminowo minimum 3 następujące po sobie raty. O pierwsze wakacje od raty pożyczkobiorca może z kolei wnioskować najwcześniej w następnym dniu po terminie spłaty szóstej raty. 

Pamiętaj, że opóźnienia oraz zaległości w spłacie wiążą z naliczeniem karnych odsetek oraz wszczęciem działań windykacyjnych. Z tego powodu tak istotne jest, by w sytuacji wystąpienia problemów finansowych jak najszybciej skontaktować się z pożyczkodawcą, który pomoże Ci w znalezieniu odpowiedniego rozwiązania umożliwiającego uregulowanie zobowiązania.  

Hapi Pożyczki - wypowiedzenie umowy  

Należy mieć świadomość, iż w przypadku przekroczenia terminu spłaty co najmniej dwóch rat firma ma prawo wezwać klienta do uregulowania niezbędnej kwoty bądź jej części w terminie 7 dni od doręczenia wezwania. W przypadku dalszego braku spłaty pożyczkodawca może wypowiedzieć umowę w terminie 14 dni od doręczenia wypowiedzenia. Po upływie okresu wypowiedzenia umowy firma ma prawo dochodzić od klienta zwrotu całości należnej kwoty.  

Hapi Pożyczki - kontakt 

Jeżeli masz pytania do pożyczkobiorcy możesz skontaktować się z nim dzwoniąc na infolinię, wysyłając wiadomość na adres e-mail lub wypełniając formularz kontaktowy znajdujący się na stronie Hapi Pożyczki.  

Hapi Pożyczki - opinie pożyczkobiorców 

Firma Hapi Pożyczki cieszy się sporym zainteresowaniem klientów. Pożyczkobiorca jest członkiem Związku Przedsiębiorstw Finansowych, co oznacza, że przestrzega Kodeksu Dobrych Praktyk i działa w sposób etyczny. Pożyczkobiorcy korzystający z usług firmy cenią sobie przede wszystkim łatwy proces wnioskowania, brak zbędnych formalności oraz szybkość przyznania środków.  

Opinie: Hapi Pożyczki

(0)
Dodaj swój komentarz...
Nie ma jeszcze komentarzy
Skomentuj jako pierwszy