Wróć

Kasa Stefczyka

Kasa Stefczyka

Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa im. Franciszka Stefczyka powstała w 1993 roku. Obecnie jest największą kasą oszczędnościowo-kredytową w Polsce – posiada blisko 400 placówek i obsługuje 900 000 klientów. Misją Kasy Stefczyka jest propagowanie oszczędności i gospodarności, upowszechnianie idei finansowej samopomocy oraz walka z wykluczeniem finansowym Polaków.

Produkty finansowe w Kasa Stefczyka


Lokaty bankowe w Kasa Stefczyka

Kredyty konsolidacyjne w Kasa Stefczyka

Chwilówki i pożyczki w Kasa Stefczyka

Kasa Stefczyka – podobnie jak inne SKOK-i - jest instytucją pozabankową zorganizowaną w formie spółdzielni. Ze względu na formę prawną podlega przepisom ustawy Prawo spółdzielcze, jednak nadrzędną regulacją określającą jej funkcjonowanie jest odrębna ustawa z dnia 5 listopada 2009 r. o spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych.

Kasa Stefczyka posiada uprawnienia do wykonywania określonych usług finansowych na rzecz swoich członków, w tym także usług bankowych. Możemy w niej założyć rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, otworzyć lokatę, skorzystać z kredytu lub pożyczki, a nawet wykupić ubezpieczenie.

Członkiem Kasy mogą zostać tylko osoby fizyczne, połączone ze sobą więzią o charakterze zawodowym lub organizacyjnym, które dodatkowo wypełniły deklarację członkowską, wniosły opłatę wpisową, wykupiły przynajmniej jeden udział (ulega zwrotowi w przypadku wystąpienia z kasy) i wpłaciły obowiązkowy wkład członkowski na użytek spółdzielni (także zwrotny).

Opinie: Kasa Stefczyka

(0)
Dodaj swój komentarz...
Nie ma jeszcze komentarzy
Skomentuj jako pierwszy