Wróć

Santander Consumer Bank

Santander Consumer Bank

Informacje o Santander Consumer Bank

Prezes zarządu: Przemysław Kończal
Siedziba: Wrocław 54-202, ul. Legnicka 48 b
Data założenia: 2006 r.
Infolinia - klienci indywidualni 195 00
Kapitał zakładowy: 520 000 000 zł
Infolinia - mikro i małe firmy -
NIP: 527-204-61-02
Kod BIC/Swift: SCFBPLPWXXX

Santander Consumer Bank to instytucja specjalizująca w obszarze consumer finance, czyli kredytów dla klientów indywidualnych. Pod obecną nazwą bank działa w Polsce od 2006 r., natomiast w 2011 r. połączył się z AIG Bank Polska. Santander Consumer Polska należy do hiszpańskiej Grupy Santander, której częścią jest również Santader Bank Polska (dawne BZ WBK).

Sesje ELIXIR w Santander Consumer Bank

Rodzaj sesji Godziny
Sesje wychodzące 08:45 12:00 14:30
Sesje przychodzące 11:30 15:00 17:30

Produkty finansowe w Santander Consumer Bank


Oferta banku obejmuje wyłącznie produkty kredytowe, oszczędnościowe i ubezpieczeniowe przeznaczone zarówno dla klientów indywidualnych, jak i wąskiej grupy klientów biznesowych. Bank udostępnia lokaty dla klientów instytucjonalnych oraz kredyty dla dealerów i komisów samochodowych, jednak na tym jego propozycja dla firm się kończy. Nie prowadzi także rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych dla osób fizycznych ani dla podmiotów gospodarczych.

Szeroka gama kredytów i pożyczek

Jak już wspomnieliśmy, Santander Consumer Bank to "bank od kredytów" i koncentruje się na obszarze kredytów konsumenckich. Klienci banku mogą więc skorzystać z takich produktów, jak kredyty gotówkowe i kredyty samochodowe, a także wziąć kredyt na quad, skuter, motocykl i motorower. Bank umożliwia również konsolidację kredytów i zakupy na raty w sklepach stacjonarnych i internetowych. Kolejną propozycją jest internetowy odnawialny limit kredytowy, który można wykorzystać na zakupy we wszystkich sklepach grupy Morele.net.

Karty kredytowe Visa Santander

Klienci Santander Consumer Banku mają do wyboru pięć kart kredytowych sygnowanych logiem Visa. Są to: Visa Turbokarta, Visa Comfort, Visa Comfort Plus oraz Visa Castorama (dwie ostatnie przeznaczone dla klientów tych sieci). Bank deklaruje na swojej stronie, że kartę kredytową możemy otrzymać „od ręki” (nawet tego samego dnia, w którym złożyliśmy wniosek), a umowę podpisać przez Internet lub za pośrednictwem kuriera.

Warto dodać, że posiadacze Visa Turbokarty mogą skorzystać z moneybanku i otrzymać 5% zwrotu w samodzielnych myjniach samochodowych, 3% zwrotu w restauracjach, pubach, kawiarniach i fast foodach oraz 1% zwrotu za paliwo i inne zakupy na stacjach paliw (maksymalnie 30 zł/miesiąc, czyli 360 zł w roku). Karta umożliwia również bezpieczne podróżowanie z bezpłatnym pakietem car assistance oraz daje dostęp do promocyjnych rabatów i zniżek w ramach programu Visa Oferty. Miesięczna opłata za obsługę Turbokarty wynosi 6,90 zł, jednak tej prowizji możemy uniknąć, wykonując bezgotówkowe płatności kartą na łączną kwotę min. 1000 zł miesięcznie.

Bankowość elektroniczna Santander Consumer Banku

Dostęp do oferty Santander Consumer Banku jest możliwy za pośrednictwem bankowości internetowej i mobilnej. Obie platformy umożliwiają szybką spłatę karty kredytowej i rat kredytu, czasową blokadę lub zastrzeżenie karty oraz szybki dostęp do informacji o posiadanych produktach. Użytkownicy aplikacji mobilnej Santander Consumer Banku mogą też skorzystać z biometrycznej metody logowania (za pomocą odcisku palca lub skanu twarzy).

Bankomaty, wpłatomaty i placówki Santander Consumer Banku

Bank nie ma wielu oddziałów własnych, ale w całym kraju funkcjonują placówki partnerskie, w których można skorzystać z usług SCB. Ponieważ bank nie oferuje kont osobistych ani firmowych, nie ma też bankomatów ani wpłatomatów, a jedynie obsługę kasową.

Santander Consumer Bank a Santander Bank Polska

Obie instytucje – choć należą do tej samej grupy kapitałowej - to osobne podmioty i nie obsługują wzajemnie swoich produktów. Oba banki posiadają oddzielną sieć placówek i używają innych logotypów.

Opinie: Santander Consumer Bank

(0)
Dodaj swój komentarz...
Nie ma jeszcze komentarzy
Skomentuj jako pierwszy