Wróć

Visa TurboKARTA karta kredytowa w Santander Consumer Banku

Analiza produktowa

Oferta przeanalizowana przez analityka Moneteo na podstawie własnego doświadczenia, testów oraz informacji udostępnionych przez instytucję finansową. Analiza powstała oparciu o obiektywne kryteria wspólne dla wszystkich produktów w danej kategorii, dzięki czemu masz gwarancję rzetelnego porównania tej oferty względem konkurencji.

Pokaż więcej

Moneteo jest serwisem afiliacyjnym, czyli zarabiającym na pośrednictwie między Tobą a instytucją finansową. Współpraca (lub jej brak) z instytucją finansową nie wpływa na ocenę produktu.

Opracowane przez:
Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych

159 publikacji 3146 komentarzy

Recenzent promocji bankowych i autor tekstów poradnikowych dotyczących zarządzania finansami osobistymi będący zdania, że nawet najbardziej skomplikowane zagadnienie można przedstawić w prosty i przystępny sposób.

 • Szczegóły oferty
 • Recenzja(4/5)
 • Opinie(2)

Jedną z kart kredytowych Santander Consumer Banku jest Visa TurboKARTA. Co pewien czas bank organizuje promocje zachęcające do sięgnięcia po tę kartę a jej posiadacze na co dzień otrzymują zwrot części wydatków w określonych miejscach, mogą też korzystać z pakietu ubezpieczeń car assistance.

Karty kredytowe cieszą się dużą popularnością, gdyż w okresie bezodsetkowym pozwalają korzystać z pieniędzy banku bez ponoszenia kosztów odsetek. Jeśli na dodatek z jakąś kredytówką można zyskać coś dodatkowo, rodzi się pytanie, jak to się bankowi opłaca, czy nie jest to sztuczka marketingowa mająca odciągnąć uwagę klienta od mankamentów „plastiku”? Banki mogą sobie pozwolić na różne bonusy dla posiadaczy kart płatniczych, gdyż otrzymują prowizje od zrealizowanych nimi transakcji.

Visa TurboKARTA – opłaty, prowizje i inne parametry

Wykonywanie transakcji bezgotówkowych kartą kredytową nie wiąże się z żadnymi opłatami. Przy ocenie tego typu produktów znaczenie ma opłata miesięczna/roczna za korzystanie z kredytówki, oprocentowanie po okresie bezodsetkowym czy prowizja za przewalutowanie transakcji walutowych.

Karta
0 zł / 6,90 zł
Opłata za kartę 0 zł / 6,90 zł

opłaty unikniesz, jeżeli wykonasz w danym miesiącu transakcje na łączną kwotę min. 1000 zł

Bankomaty
6%, min. 10 zł
Bankomaty 6%, min. 10 zł

bankomaty krajowe i zagraniczne

Oprocentowanie
18,5%
Okres bezodsetkowy
54 dni
Pokaż szczegóły
Informacje ogólne
Polecana dla
 • aktywnego użytkownika
 • łowcy promocji
Operator karty

Visa

Rodzaj karty

zwykła

Okres ważności

2 lata

Opłaty
Wydanie karty

0 zł

Opłata za kartę

0 zł / 6,90 zł

Możliwość uniknięcia opłaty za kartę

opłaty unikniesz, jeżeli wykonasz w danym miesiącu transakcje na łączną kwotę min. 1000 zł

Wypłata z bankomatów w Polsce

6%, min. 10 zł

Wypłata z bankomatów za granicą

6%, min. 10 zł

Płatność kartą za granicą
 • 1,26% (transakcje w EUR)
 • 2,52% (pozostałe waluty)
Wydanie karty dodatkowej

0 zł (bank pobiera 2 zł / mies. za jej obsługę)

Zadłużenie
Oprocentowanie

18,5%

Okres bezodsetkowy

54 dni

Maks. limit kredytowy

ustalany indywidualnie

Wysokość spłaty minimalnej

5%, min. 50 zł

Przekroczenie limitu karty

30 zł

Złóż wniosek

Możliwości zarządzania kartą, czyli jak działa Visa TurboKARTA

Santander Consumer Bank umożliwia zarządzanie omawianą kartą na kilka sposobów, oferuje też różne bonusy dla jej posiadaczy.

Bankowość internetowa i aplikacja mobilna

Codzienne zarządzanie Visa TurboKARTĄ możliwe jest w bankowości elektronicznej. System internetowy oraz aplikacja mobilna pozwalają m.in. na sprawdzenie listy wydatków, poznanie kwoty limitu kredytowego (przyznanego i będącego jeszcze do wykorzystania) oraz dziennych limitów transakcyjnych. Klient widzi też bieżącą kwotę do spłaty i szczegóły uruchomionego planu ratalnego.

Po podpisaniu z Santander Consumer Bankiem umowy o świadczenie usług bankowości elektronicznej i telefonicznej można zmienić kod PIN, aktywować lub zastrzec a także czasowo zablokować kredytówkę oraz nadać i zmienić hasło uwierzytelniające przy korzystaniu z usługi 3D Secure.

W aplikacji dostępna jest opcja szybkiej spłaty zadłużenia za pośrednictwem serwisu Przelewy24. Wystarczy wskazać, czy ma zostać spłacone saldo zadłużenia, minimalna wymagana kwota czy może rata wynikająca z uruchomionego planu ratalnego.

Pakiet car assistance

Bezpłatne ubezpieczenie car asistance zapewnia pomoc w przypadku awarii lub kradzieży samochodu, także gdy zabraknie paliwa. W razie potrzeby Centrum Alarmowe zorganizuje samochód zastępczy, zakwaterowanie w hotelu albo opiekę nad dziećmi.

Do dyspozycji posiadacza karty jest również Serwis Informacyjny, w którym można uzyskać informacje przydatne w podróży (np. o pogodzie), a także instrukcje, jak postępować w razie wypadku.

Względy bezpieczeństwa

Transakcje internetowe dokonywane Visa TurboKARTĄ zabezpieczone są bezpłatną usługą 3D Secure, której istotą jest wysłanie kodu autoryzacyjnego na numer telefonu właściciela karty zapisany w systemie banku. Dla formalności dodajmy, że nie wszystkie sklepy internetowe oferują tego typu zabezpieczenie.

Bank proponuje również trzy pakiety usług związanych z bezpieczeństwem. Pakiet Standard obejmuje zabezpieczenie płatności kartą (chodzi o transakcje wykonane kredytówką bez użycia PIN-u po jej kradzieży) oraz wydanie zaświadczenia bankowego o posiadanych produktach, sporządzenie opinii bankowej czy kopii dokumentu bankowego (poza pakietem każdy z dokumentów kosztuje kilkadziesiąt złotych). Wariant Premium zawiera elementy wersji Standard, a także powiadomienia SMS o zbliżającym się terminie spłaty kwoty minimalnej. Z kolei pakiet Premium PLUS to wspomniane wyżej przywileje, a także raz na 12 miesięcy zwolnienie z opłaty za wystawienie raportu BIK PASS Plus.

Inne korzyści

Opisując tę kredytówkę, Santander Consumer Bank zwraca uwagę, że związana jest z nią możliwość rozłożenia każdego rodzaju transakcji na dogodne raty, zarówno tych gotówkowych (np. wypłaty z bankomatu), jak i bezgotówkowych (np. zakupy w sklepach i punktach usługowych). Kwota rozkładanego zadłużenia musi wynosić min. 200 zł, nie może być jednak wyższa niż 90% limitu kredytowego oraz być już objęta planem ratalnym. Klient sam wybiera czas spłaty (3, 6, 10, 12, 18, 24 miesięcy). Załatwienie wszelkich formalności możliwe jest online bez konieczności przedstawiania kolejnego zaświadczenia o dochodach i podpisywania nowej umowy.

Możliwe też jest wykupienie ubezpieczenia karty, które chroni życie, zdrowie i/lub interes majątkowy (utrata pracy lub hospitalizacja) klienta. W zależności od jego aktywności zawodowej ochrona może obejmować śmierć ubezpieczonego (posiadacza karty), czasową lub trwałą i całkowitą niezdolność do pracy, pobyt w szpitalu na skutek choroby lub nieszczęśliwego wypadku.

Kto może otrzymać Visa TurboKARTĘ?

Santander Consumer Bank nie stawia specjalnych wymagań przed osobami zainteresowanymi tą kredytówką. Konieczna jest pełna zdolność do czynności prawnych oraz pozytywne przejście procesu badania wiarygodności i zdolności kredytowej. Od jego wyniku zależy, jak wysoki limit kredytowy zostanie zaproponowany klientowi.

Przypominamy, że bank sprawdza nie tylko dochody wnioskującego o kredytówkę i pyta o comiesięczne wydatki, ale zagląda także do rejestrów Biura Informacji Kredytowej (BIK), by sprawdzić, jak dotychczas wywiązywał z regulowania swoich zobowiązań. Fakt, że nie był dotrzymywany termin spłaty karty kredytowej lub rat kredytów, może wpłynąć na wysokość zaproponowanego limitu kredytowego, a nawet być przyczyną odmowy wydania Visa TurboKARTY.

Jak wnioskować o kartę kredytową Santander Consumer Banku?

Bank umożliwia złożenie wniosku o tę kredytówkę na trzy sposoby:

 • poprzez wypełnienie formularza na stronie internetowej;
 • na infolinii;
 • w oddziale.

Po wysłaniu zgłoszenia online z wnioskodawcą kontaktuje się doradca i prowadzi przez cały proces wypełnienia wniosku, informuje o dokumentach potwierdzających dochody, które należy dostarczyć i jak to zrobić.

Wymagane dokumenty

Od osób pracujących na etacie wymagane są dokumenty potwierdzające dochody netto z trzech ostatnich miesięcy. Może to być zaświadczenie od pracodawcy, pasek płacowy, wyciąg z rachunku bankowego czy zaświadczenie z instytucji wypłacającej świadczenie (np. z tytułu prowadzenia rodziny zastępczej).

Prowadzący działalność gospodarczą muszą dostarczyć dokumenty związane z wybraną formą opodatkowania, np. bilans, wyciąg z Książki Przychodów i Rozchodów (KPiR) czy decyzję urzędu skarbowego o przyznaniu karty podatkowej. Z dokumentów musi wynikać uzyskiwanie przychodów minimum raz na 3 miesiące w okresie minimum 6 ostatnich miesięcy, przy czym firma musi istnieć na rynku przynajmniej pół roku.

To tylko przykłady, nie można wykluczyć, że bank poprosi o dostarczenie także innych dokumentów. Przykładowo, przedsiębiorcy mogą zostać poproszeni o udokumentowanie, że nie zalegają z płatnością podatków i składek ZUS.

Podpisanie umowy

Kolejny krok to podpisania umowy podczas spotkania z kurierem lub po wykonaniu przelewu weryfikacyjnego na kwotę 1 zł. Jeśli klient zdecyduje się na drugą opcję, bank przesyła na podany mu adres e-mail dokumenty dotyczące karty oraz link do „strony technicznej”. Należy się na niej zalogować (potrzebny jest PESEL, adres e-mail oraz jednorazowe hasło otrzymane z banku) i dalej podążać za wskazówkami, które doprowadzą do wysłania przelewu weryfikacyjnego.

Przekazanie karty

Karta kredytowa i kod PIN przesyłane są w odrębnych przesyłkach dostarczanych przez pocztę. Ze względów bezpieczeństwa „plastik” jest nieaktywny, należy go aktywować dzwoniąc na bezpłatny numer telefonu podany w przesyłce albo w bankowości elektronicznej. Po zalogowaniu się do serwisu internetowego lub aplikacji mobilnej trzeba wybrać opcję Aktywuj i postępować zgodnie z podpowiedziami podsuwanymi przez system.

Przydatne produkty powiązane

Santander Consumer Bank znany jest głównie jako „bank od kredytów”, ale w jego ofercie są również inne produkty.

Rachunek oszczędnościowy

Oprocentowanie
5,5% / 5%
Oprocentowanie 5,5% / 5%

oprocentowanie do 17 kwietnia 2024 r. wynosi:

 • 5,5% do 50 tys. zł włącznie dla klientów, którzy założą Rachunek Oszczędnościowy od 23.01.2024 r.
 • 5% do 50 tys. zł włącznie dla klientów, którzy założyli Rachunek Oszczędnościowy do 22.01.2023 r.
 • 4,8% dla nadwyżki ponad 50 tys. zł do 200 tys. zł włącznie
 • 4,5% dla nadwyżki ponad 200 tys. zł

standardowo oprocentowanie wynosi:

 • 1,9% do 50 tys. zł włącznie
 • 1,95% dla nadwyżki ponad 50 tys. zł do 200 tys. zł włącznie
 • 2% dla nadwyżki ponad 200 tys. zł
Okres obowiązywania
do 17.04.2024 r.
Zakres kwot
do 50 tys. zł
Konto osobiste
NIE
 • Szczegóły oferty
 • Recenzja
  4.3

Oprocentowanie

 • Oprocentowanie
  5,5% / 5%
 • Okres obowiązywania

  do 17.04.2024 r.

 • Zakres kwot

  do 50 tys. zł

 • Kapitalizacja odsetek

  miesięczna

 • Limit kont

  1

 • Klient

  nowy i obecny

 • Wpłata

  dowolne środki

 • Oferta ważna do

  17.04.2024 r.

 • Dodatkowe informacje

  oprocentowanie do 17 kwietnia 2024 r. wynosi:

  • 5,5% do 50 tys. zł włącznie dla klientów, którzy założą Rachunek Oszczędnościowy od 23.01.2024 r.
  • 5% do 50 tys. zł włącznie dla klientów, którzy założyli Rachunek Oszczędnościowy do 22.01.2023 r.
  • 4,8% dla nadwyżki ponad 50 tys. zł do 200 tys. zł włącznie
  • 4,5% dla nadwyżki ponad 200 tys. zł

  standardowo oprocentowanie wynosi:

  • 1,9% do 50 tys. zł włącznie
  • 1,95% dla nadwyżki ponad 50 tys. zł do 200 tys. zł włącznie
  • 2% dla nadwyżki ponad 200 tys. zł

Podstawowe opłaty

 • Opłata za otwarcie konta

  0 zł

 • Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku

  0 zł

 • Przelew internetowy

  0 zł

Wymagane konta

 • Czy konto osobiste jest wymagane?

  NIE

Zalety

 • darmowe nielimitowane przelewy na powiązany rachunek w innym banku
 • możliwość otwarcia rachunku zdalnie, z wykorzystaniem przelewu weryfikacyjnego
 • bez konta osobistego

Wady

 • dość niska kwota objęta najwyższym oprocentowaniem
 • wyższe oprocentowanie tylko dla nowych klientów
 • Wysokość oprocentowania
  3.8/ 5
 • Atrakcyjność opłat
  5/ 5
 • Wygoda osiągnięcia zysku
  4.8/ 5
Przydatne dokumenty
Przejdź na stronę banku
Recenzja Moneteo
4

Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych

159 publikacji 3146 komentarzy

Recenzent promocji bankowych i autor tekstów poradnikowych dotyczących zarządzania finansami osobistymi będący zdania, że nawet najbardziej skomplikowane zagadnienie można przedstawić w prosty i przystępny sposób.

Visa TurboKARTA jest doskonałą propozycją dla osób aktywnych, dużo podróżujących samochodem, które będą miały wiele okazji, by zdobyć związany z tą kredytówką moneyback. Nie polecam jej osobie, która będzie sięgała po nią tylko okazjonalnie, co będzie się wiązało z ponoszeniem comiesięcznych kosztów.

Zalety

 • atrakcyjny moneyback, m.in. na stacjach paliw
 • bezpłatne ubezpieczenie car assistance

Wady

 • wysoki próg wydatków zwalniający z opłaty miesięcznej
 • pobranie opłaty miesięcznej już w dniu aktywacji karty

Przedstawienie jedynie funkcjonalności i parametrów karty kredytowej nie zawsze pozwala dostrzec jej wszystkie plusy i minusy. Warto uzupełnić opis o ocenę związanych z nią opłat i promocji oraz towarzyszących jej możliwości.

Atrakcyjność opłat
(4)

Opłaty i prowizje pobierane przez Santander Consumer Bank w związku z korzystaniem Visa TurboKARTY należą do przeciętnych. Można nieco narzekać na dość wysoką kwotę jaką trzeba wydać tą kredytówką, by uniknąć opłaty miesięcznej. Nie najlepiej wyglądają też prowizje za przewalutowanie transakcji walutowych, zwłaszcza tych wykonanych w innej walucie niż EUR, i za przekroczenie limitu karty.

Zdecydowany minus stawiam za pobieranie opłaty miesięcznej już w momencie aktywacji Visa TurboKARTY.

Możliwości i korzyści
(4)

Warto docenić, że cały proces ubiegania się o tę kredytówkę można przeprowadzić zdalnie, a później bardzo wiele rzeczy związanych z jej obsługą (np. zmiana numeru PIN lub limitów transakcyjnych, zastrzeżenie/czasowa blokada karty, rozłożenie wydatków na raty) jest możliwych do zrealizowania w bankowości internetowej bądź aplikacji mobilnej.

Pewnym minusem jest stosunkowo krótki, wynoszący 54 dni, okres bezodsetkowy.

Bank zapewnia, że bezpieczeństwo płatności jest jednym z jego priorytetów. Przejawem tego jest m.in. przygotowanie „Przewodnika po świecie bezpiecznych zakupów w Internecie”.

Promocje i bonusy
(4)

Visa TurboKARTA jest specyficzną kredytówką, gdyż już z samym faktem jej posiadania wiąże się możliwość otrzymania w ciągu roku 360 zł moneyback oraz dostępem do usługi car assistance. Nie ma znaczenia, czy wykonywane są płatności zbliżeniowe czy stykowe.

Dodatkowo można zgarnąć premię powitalną w organizowanych przez bank co pewien czas promocjach. Dla obecnych klientów organizowane są konkursy z bardzo atrakcyjnymi nagrodami, wartość bonusu dla zwycięzcy liczona jest w tysiącach złotych.

Trzeba jednak przyznać, że zdobycie wysokiej premii nie jest wcale łatwe. W konkursie wiele zależy od szczęścia lub oceny jury. Wysokość moneybacku nie jest imponująca, a miejsca, w których można je otrzymać nie należą do tych, z których wszyscy korzystają na co dzień. Jedynie zgarnięcie bonusu „na dzień dobry” jest stosunkowo proste, na ogół wystarczy wydanie określonej kwoty w ciągu kilku miesięcy po sięgnięciu po tę kredytówkę.

Czy warto ubiegać się o Visa TurboKARTĘ?

Analiza parametrów Visa TurboKARTY i związanych z nią korzyści wskazuje, że bank adresuje ją do osób aktywnych. Świadczy o tym choćby fakt, że z opłaty za obsługę karty zwalnia wydanie nią tysiąca złotych w okresie rozliczeniowym. Zasady moneybacku też wyraźnie preferują częste używanie karty w określonych miejscach. Z kolei opracowanie krótkiej instrukcji pokazującej możliwości zarządzania kartą w aplikacji mobilnej może sugerować, że bank docenia zwolenników nowoczesnych rozwiązań.

Ocena, czy Visa TurboKARTA Santander Consumer Banku odpowiada Twoim potrzebom i oczekiwaniom, czy związane z nią benefity są dla Ciebie interesujące, leży – jak zawsze – po Twojej stronie.

Przejdź na stronę banku
Najczęściej zadawane pytania

Jak zwiększyć limit kredytowy na Visa TurboKARCIE?

Nie jest to proste, gdyż inicjatywa musi wyjść od banku; klient nie może zgłosić chęci podwyższenia limitu kredytowego. Po otrzymaniu propozycji przedstawionej listownie należy się skontaktować z bankiem i przedstawić swoją decyzję.

W związku z tym zasadami doradcy Santander Consumer Banku sugerują, by wnioskować o nieco wyższy limit niż jest potrzebny; nie ma bowiem obowiązku, by go w pełni wykorzystywać. Trzeba jednak pamiętać, że limit kredytowy każdej posiadanej „kredytówki” jest uwzględniany przy badaniu zdolności kredytowej. Tym samym przed złożeniem wniosku o kolejny produkt kredytowy dobrze jest zastanowić się nad poziomem swoich dotychczasowych zobowiązań, także tych „teoretycznych” wynikających z limitów kart kredytowych.

Jak wygląda spłata Visa TurboKARTY?

Spłata tej karty kredytowej możliwa jest w bankowości internetowej i aplikacji mobilnej. Posiadacz „kredytówki” sam decyduje o wysokości spłaty – cała kwota zadłużenia z danego okresy rozliczeniowego, kwota minimalna wymagana przez bank czy rata w ramach uruchomionego planu ratalnego.

Komentarze i opinie

(2)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
M
Marcin
Gość

Jest możliwośc otrzymania tej karty, jeśli się pracuje na umowę zlecenie? Jakich dokumentów wymaga bank?

Odpowiedz

Justyna Kalicińska
Analityk produktów finansowych
@Marcin

Tak, umowa zlecenie nie stanowi przeszkody. Bank będzie wymagał przedstawienia umowy lub kontraktu i dowodów wypłaty wynagrodzenia (np. wyciągów bankowych) z ostatnich 3 miesięcy.

Odpowiedz