Wróć

Toyota Bank

Toyota Bank

Informacje o Toyota Bank

Prezes zarządu: Bogdan Grzybowski
Siedziba: Warszawa 02-676, ul.Postępu 18 b
Data założenia: 2001 r.
Infolinia - klienci indywidualni 801 900 700 lub +48 22 488 5550
Kapitał zakładowy: 284 163 300 zł
Infolinia - mikro i małe firmy 801 900 700 lub +48 22 488 5550
NIP: 521-30-92-922
Kod BIC/Swift: Bank nie obsługuje przelewów zagranicznych

Toyota Bank Polska S.A. pojawił na polskim rynku finansowym w 2001 r. Rok później bank rozpoczął działalność leasingową w spółce Toyota Leasing Polska Sp. z o.o. Na początku jego oferta koncentrowała się na finansowaniu zakupu samochodów Toyota, jednak w 2007 r. bank rozszerzył zakres usług o konta osobiste i oszczędnościowe, lokaty, pożyczki, karty płatnicze, a także systemy obsługi poprzez Internet, telefon i SMS. W 2019 r. udostępnił nową wersję systemu bankowości elektronicznej oraz aplikację mobilną do autoryzacji transakcji w bankowości internetowej.

Sesje ELIXIR w Toyota Bank

Rodzaj sesji Godziny
Sesje wychodzące 08:10 12:10 14:40
Sesje przychodzące 10:30 14:30 16:30

Produkty finansowe w Toyota Bank


Finanse osobiste
Finanse firmowe

Konta osobiste w Toyota Bank

Konta młodzieżowe w Toyota Bank

Konta studenckie w Toyota Bank

Konta oszczędnościowe w Toyota Bank

Konta firmowe dla przedsiębiorców w Toyota Bank

Konta dla spółek w Toyota Bank

Konta bankowe Toyota Banku dla klientów indywidualnych

Toyota Bank to typowy bank samochodowy, wobec czego oczywistą docelową grupą klientów są osoby, które planują zakup aut marki Toyota lub Lexus. Jednak posiadanie samochodów innych producentów nie wyklucza z korzystania z oferty banku.

Dla klientów detalicznych bank przygotował trzy różne konta osobiste: Moto Konto, Konto Osobiste oraz Konto Click dedykowane osobom między 13. a 24. rokiem życia.

Moto Konto – jak wskazuje nazwa – jest produktem dość specyficznym, bo przeznaczonym dla osób zmotoryzowanych. Rachunek umożliwia skorzystanie z wielu usług adresowanych głównie do kierowców. Są wśród nich ubezpieczenia (assistance Moto, Domowy i Medyczny), preferencyjne kredyty samochodowe, Comfort Pay (serwis auta na raty), dwie formy leasingu – Standard i SmartPlan, Program Lojalnościowy Toyota More oraz dostęp do specjalnych ofert i rabatów na wybrane roczniki samochodów marki Toyota.

Rachunek wyróżnia się brakiem opłat za kartę debetową, regularnymi promocjami dla nowych i obecnych klientów, a także możliwością zakładania konkurencyjnie oprocentowanych lokat. Aby uniknąć prowizji za prowadzenie rachunku, należy spełnić jeden z czterech warunków: utrzymać średniomiesięczne saldo na koncie w wysokości 1000 zł lub 2500 zł na lokatach lub spłacać raty finansowania Toyota Bank/Toyota Leasing.

Wraz z kontem klienci zyskują dostęp do aplikacji mobilnej „Tankuj Korzyści”, która pozwala w prosty i wygodny sposób zarządzać bonusami i zwrotami za paliwo.

Kolejnym specyficznym produktem oferowanym przez Toyota Bank jest Konto Click przeznaczone dla nastolatków. Rachunek jest oprocentowany (co dziś samo w sobie jest ewenementem), a oprócz tego daje dostęp do całkiem niezłej oferty oszczędnościowej, np. konta oszczędnościowego Super Click z oprocentowaniem2% w skali roku dla kwot do 10 000 zł.

Z drugiej strony w większości banków młodzi klienci prowadzą konto na preferencyjnych warunkach, tzn. za wiele czynności i usług płacą mniej niż osoby dorosłe lub nie płacą wcale – jednak Toyota Bank zrezygnował z tej zasady. Nastoletni użytkownik rachunku musi się liczyć ze sztywną opłatą za kartę i prowizjami za wypłatę środków z krajowych bankomatów (tylko 3 pierwsze operacje są bezpłatne).

Propozycje dla klientów firmowych w Toyota Banku

Bank posiada również w swojej ofercie szereg rozwiązań dla przedsiębiorców oraz klientów korporacyjnych.

Rachunek Firmowy jest przeznaczony dla przedsiębiorców prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, spółek cywilnych, jawnych, partnerskich, komandytowych, z o.o., akcyjnych i komandytowo-akcyjnych. Wśród usług finansowych powiązanych z rachunkiem możemy wyróżnić takie udogodnienia, jak preferencyjne warunki limitu w koncie, leasing i długoterminowy najem samochodów, linie kredytowe na nowe i używane auto, czy wreszcie rachunki lokacyjne (w tym automatyczne depozyty overnight).

Bankomaty, wpłatomaty i oddziały Toyota Banku

Toyota Bank Polska SA nie ma swoich oddziałów, a obsługa kasowa możliwa jest tylko w jednym oddziale Banku Handlowego przy ul. Traugutta 7/9 w Warszawie. Toyota Bank nie posiada też swoich bankomatów, udostępnia natomiast maszyny operatorów zewnętrznych. Wpłata gotówki za pomocą wpłatomatu nie jest możliwa.

Czy Toyota Bank jest bezpieczny?

Toyota Bank to jeden z najmniejszych polskich banków komercyjnych. Na koniec marca 2022 roku jego aktywa wynosiły niecałe 3,1 mld zł, co dawało mu zaledwie ok. 0,1-proc. udział w rynku. Trzeba jednak podkreślić, że wyniki banku charakteryzują się bardzo dużą dynamiką – w ciągu zaledwie trzech lat (2016-2018) Toyota Bank zdołał zwiększyć posiadane aktywa o blisko 100 proc. Baza depozytowa banku na koniec I kwartału 2022 roku wynosiła ponad 2,3 mld zł.

Opinie: Toyota Bank

(0)
Nie ma jeszcze komentarzy
Skomentuj jako pierwszy