Konto Click w Toyota Banku - Opłaty, Recenzja, Opinie

Komentarze i opinie(6)
Dlaczego możesz nam zaufać?
🧐
Dlaczego możesz nam zaufać?

Oferta przeanalizowana przez analityka Moneteo na podstawie własnego doświadczenia, testów oraz informacji udostępnionych przez instytucję finansową. Analiza powstała oparciu o obiektywne kryteria wspólne dla wszystkich produktów w danej kategorii, dzięki czemu masz gwarancję rzetelnego porównania tej oferty względem konkurencji.

Moneteo jest serwisem afiliacyjnym, czyli zarabiającym na pośrednictwie między Tobą a instytucją finansową. Współpraca (lub jej brak) z instytucją finansową nie wpływa na ocenę produktu.

 • Toyota Bank
 • Konto
  0 zł
 • Karta
  1 zł

 • Bankomaty
  0 zł / 4,50 zł

 • Przelew internetowy
  0 zł
 • Konto dla rodzica
  NIE
Konto młodzieżowe Toyota Banku jest dość nietypową propozycją. Jest oprocentowane (co samo w sobie jest ewenementem), a oprócz tego umożliwia dostęp do takich produktów oszczędnościowych jak Konto Oszczędnościowe Super Click i lokaty. Trudno jednak uznać Konto Click za tani rachunek, zwłaszcza gdy porównamy je z ofertą konkurencji.
Przejdź do pełnej recenzji
Opracowane przez:
Beata Szymańska
Beata Szymańska
Analityk produktów finansowych
Beata Szymańska
Beata Szymańska
Analityk produktów finansowych

81 publikacji 146 komentarzy

W Moneteo specjalizuje się w analizowaniu produktów dedykowanych klientom firmowym oraz w tekstach poradnikowych przeznaczonych dla bankowych nowicjuszy. Oprócz tego zajmuje się aktualizacją danych i zmianami w bankowych ofertach.

Ogólna ocena
(2.5)
Atrakcyjność opłat
(3)
Użyteczność rachunku
(2.5)
Jakość obsługi klienta
(2.5)
Promocje i bonusy
(1)

Zalety

 • konto jest oprocentowane

Wady

 • nie można uniknąć opłaty za kartę
Szczegóły oferty

Konto Click jest dedykowane osobom między 13. a 24. rokiem życia. Rachunek jest oprocentowany i oferowany w pakiecie z kontem oszczędnościowym. Z poziomu konta można również założyć dowolną lokatę znajdującą się w ofercie Toyota Banku (w przypadku wykupienia tego typu produktów konieczna jest zgoda rodzica-pełnomocnika).

Spis treści

Przed podjęciem decyzji o założeniu konta warto zwrócić uwagę na dwie ważne kwestie: wysokość opłat oraz dodatkowe usługi powiązane z rachunkiem.

Konto Click - opłaty i prowizje

Oto najważniejsze opłaty i prowizje związane z rachunkiem.

Konto
0 zł
Karta
1 zł
Miesięczna opłata za kartę

1 zł


nie możesz uniknąć opłaty za kartę

Bankomaty
0 zł / 4,50 zł
Bankomaty 0 zł / 4,50 zł

 • 0 zł - trzy pierwsze transakcje w miesiącu
 • 4,50 zł – czwarta i kolejne wypłaty w miesiącu
Przelew internetowy
0 zł
Konto dla rodzica
NIE
Konto
Przeznaczenie konta

konto osobiste dla osób w wieku 13-24 lata

Oprocentowanie rachunku
 • 1,5% do 8000 zł
 • 0,5% dla nadwyżki ponad 8000 zł
Opłata za otwarcie konta

0 zł

Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku

0 zł

Karta
Typy kart płatniczych

VISA Pay Wave

Funkcjonalność karty
 • płatności zbliżeniowe
 • płatności internetowe
Opłata za wydanie karty

0 zł

Opłata za odnowienie karty

0 zł

Miesięczna opłata za kartę

1 zł

Możliwość uniknięcia opłaty za kartę

nie możesz uniknąć opłaty za kartę

Płatność kartą za granicą

4% za przewalutowanie transakcji

Bankomaty i operacje gotówkowe
Wypłata z bankomatów w Polsce
 • 0 zł - trzy pierwsze transakcje w miesiącu
 • 4,50 zł – czwarta i kolejne wypłaty w miesiącu
Wypłata z bankomatu w Polsce Blikiem

niedostępne

Wypłata z bankomatów za granicą

0 zł + prowizja 4% od wartości transakcji

Wpłata gotówki w oddziale banku
 • 0,4% wartości wpłacanej kwoty + opłata 100 zł
 • 0,4% wartości wpłacanej kwoty + opłata 519 zł
Wypłata gotówki w oddziale banku

1%, min. 10 zł

Przelewy
Zwykły przelew internetowy

0 zł

Zlecenie stałe

0 zł

Zwykły przelew w oddziale banku

niedostępne

Koszt przelewu (europejskiego) SEPA

niedostępne

Koszt przelewu (zagranicznego) SWIFT

niedostępne

Kody SMS (autoryzacja operacji)

0 zł

Inne
Płatności mobilne

Czy rodzic musi posiadać konto?

NIE

Co oferuje Konto Click?

Przyjrzyjmy się teraz, z jakich usług i funkcji mogą korzystać posiadacze Konta Click w ramach swojego rachunku.

Bankowość internetowa i mobilna

System bankowości elektronicznej umożliwia młodym klientom codzienne zarządzanie rachunkiem za pośrednictwem komputera i urządzeń mobilnych. Daje również nastolatkom możliwość zakładania lokat oraz Konta Oszczędnościowego.

Do logowania i potwierdzania transakcji użytkownik konta musi zainstalować aplikację Mobilna Autoryzacja. Podstawową funkcją apki jest autoryzowanie płatności. Aplikację można bezpłatnie pobrać na smartfon lub tablet ze sklepów Google Play i App Store.

Płatności mobilne

Młodzi klienci banku mogą skorzystać z płatności Google Pay.

Co dzieje się z Kontem Click po ukończeniu przez posiadacza 24. roku życia?

Konto zostaje automatycznie zamknięte. Toyota Bank nie oferuje możliwości przekształcenia rachunku, dlatego osoby, które nadal chcą korzystać z oferty banku i założyć w nim swoje „dorosłe” konto, muszą złożyć wniosek o nowy rachunek.

Jakie uprawnienia do konta małoletniego posiada rodzic?

Przedstawiciel ustawowy posiada dość szerokie uprawnienia, umożliwiające mu nadzór nad finansami nastolatka. Może wydawać własne dyspozycje dotyczące rachunku, np. może się zgodzić (lub nie) na wydanie karty debetowej dla dziecka, zakwestionować złożoną przez niego dyspozycję przelewu, a przede wszystkim – kontrolować limity transakcji.

Kto może otworzyć Konto Click?

Posiadaczem konta może być osoba między 13. a 24. rokiem życia. Do otwarcia Konta Click przez nastolatka (między 13. a 18. rokiem życia) konieczna jest zgoda przedstawiciela ustawowego (najczęściej jednego z rodziców).

Rodzic nie musi otwierać w Toyota Banku swojego rachunku, musi być za to być dopisany do konta dziecka jako pełnomocnik. Tylko wtedy uzyska dostęp do bankowości elektronicznej i będzie mógł kontrolować transakcje pociechy.

Jak założyć Konto Click?

Aby założyć rachunek, należy wypełnić wniosek o konto na stronie banku i podpisać umowę za pośrednictwem kuriera. Do wypełnienia wniosku konieczny będzie jeden z następujących dokumentów: legitymacja szkolna, dowód lub paszport. W formularzu należy podać również swój numer PESEL oraz nazwisko rodowe matki – dobrze więc wcześniej przygotować sobie te informacje.

Przydatne produkty powiązane

Produkty oszczędnościowe

Lokata Plus

Toyota Bank
 • Oprocentowanie
  4,3%
 • Zakres kwot
  2000 - 100 000 zł
 • Czas trwania
  3 lata
 • Konto osobiste
  TAK

Przydatne dokumenty
Recenzja
2.5/ 5

Konto młodzieżowe Toyota Banku jest dość nietypową propozycją. Jest oprocentowane (co samo w sobie jest ewenementem), a oprócz tego umożliwia dostęp do takich produktów oszczędnościowych jak Konto Oszczędnościowe Super Click i lokaty. Trudno jednak uznać Konto Click za tani rachunek, zwłaszcza gdy porównamy je z ofertą konkurencji.

Zalety

 • konto jest oprocentowane

Wady

 • nie można uniknąć opłaty za kartę
Ogólna ocena
(2.5)
Atrakcyjność opłat
(3)
Użyteczność rachunku
(2.5)
Jakość obsługi klienta
(2.5)
Promocje i bonusy
(1)

Konto młodzieżowe Click - czy warto założyć?

W większości banków młodzi klienci prowadzą konto na preferencyjnych warunkach, tzn. za wiele czynności i usług płacą mniej niż osoby dorosłe lub nie płacą wcale. Tymczasem w Toyota Banku nastolatek musi się liczyć z całkiem wysokimi opłatami. Prowadzenie konta jest bezpłatne, podobnie jak zewnętrzne i wewnętrzne przelewy internetowe, jednak bank wprowadził sztywną opłatę za kartę oraz zapewnił tylko trzy bezpłatne wypłaty z bankomatów krajowych. Warto jednak dodać, że korzystanie z bankomatów za granicą jest zwolnione z jakichkolwiek opłat (w tym przypadku klient ponosi wyłącznie koszty przewalutowania). Wszystko to sprawia, że oferta banku dedykowana młodym klientom jest pod względem opłat mocno specyficzna.

Wspomnijmy jeszcze o kilku kwestiach, które mogą być uciążliwe dla posiadaczy tego rachunku. Warto wiedzieć, że Toyota Bank nie realizuje przelewów natychmiastowych oraz przelewów zagranicznych (zarówno przychodzących, jak i wychodzących), a także nie udostępnia rachunków walutowych, kart walutowych ani usługi cashback. Z kolei polecenie zapłaty można złożyć wyłącznie na infolinii, w bankowości elektronicznej nie będzie to niemożliwe. Niedostępne są również mobilne formy płatności, takie jak Blik czy Android Pay, jednak od jakiegoś czasu klienci mogą korzystać z Google Pay. Ponadto Toyota jest bankiem internetowym i nie posiada swoich oddziałów (jedynym miejscem, w którym fizycznie można wpłacić lub wypłacić gotówkę, jest placówka Banku Handlowego w Warszawie).

Można odnieść wrażenie, że wysokie opłaty i brak wielu przydatnych usług właściwie dyskwalifikują Konto Click w roli rachunku młodzieżowego. Jednak – jak już wspomnieliśmy – Konto Click posiada również swoją mocną stronę, a jest nią powiązana z ROR-em oferta oszczędnościowa.

Z tego też powodu rachunek można polecić głównie starszym nastolatkom, którzy potrafią zmobilizować się do oszczędzania i mają w planach odłożenie na Koncie Click większej kwoty (np. z przeznaczeniem na studia czy wyjazd zagraniczny). Konto – paradoksalnie – może również zainteresować rodziców, którzy chcą zainwestować w przyszłość dziecka i będą potrafili wykorzystać wszystkie atuty rachunku. W tym ostatnim przypadku, choć teoretycznie konto będzie należało do dziecka, zarządzać nim będzie przede wszystkim rodzic.