Wróć

Konto Click w Toyota Banku

Analiza produktowa

Oferta przeanalizowana przez analityka Moneteo na podstawie własnego doświadczenia, testów oraz informacji udostępnionych przez instytucję finansową. Analiza powstała oparciu o obiektywne kryteria wspólne dla wszystkich produktów w danej kategorii, dzięki czemu masz gwarancję rzetelnego porównania tej oferty względem konkurencji.

Pokaż więcej

Moneteo jest serwisem afiliacyjnym, czyli zarabiającym na pośrednictwie między Tobą a instytucją finansową. Współpraca (lub jej brak) z instytucją finansową nie wpływa na ocenę produktu.

Opracowane przez:
Beata Szymańska
Beata Szymańska
Analityk produktów finansowych
Beata Szymańska
Beata Szymańska
Analityk produktów finansowych

136 publikacji 148 komentarzy

W Moneteo specjalizuje się w analizowaniu produktów dedykowanych klientom firmowym oraz w tekstach poradnikowych przeznaczonych dla bankowych nowicjuszy. Oprócz tego zajmuje się aktualizacją danych i zmianami w bankowych ofertach.

 • Szczegóły oferty
 • Recenzja(2.5/5)
 • Opinie(6)

Konto Click jest dedykowane osobom między 13. a 24. rokiem życia. Rachunek jest oprocentowany i oferowany w pakiecie z kontem oszczędnościowym. Z poziomu konta można również założyć dowolną lokatę znajdującą się w ofercie Toyota Banku (w przypadku wykupienia tego typu produktów konieczna jest zgoda rodzica-pełnomocnika).

Przed podjęciem decyzji o założeniu konta warto zwrócić uwagę na dwie ważne kwestie: wysokość opłat oraz dodatkowe usługi powiązane z rachunkiem.

Konto Click - opłaty i prowizje

Oto najważniejsze opłaty i prowizje związane z rachunkiem.

Konto
0 zł
Karta
1 zł
Miesięczna opłata za kartę

1 zł


nie możesz uniknąć opłaty za kartę

Bankomaty
0 zł / 4,50 zł
Bankomaty 0 zł / 4,50 zł

 • 0 zł - trzy pierwsze transakcje w miesiącu
 • 4,50 zł – czwarta i kolejne wypłaty w miesiącu
Przelew internetowy
0 zł
Konto dla rodzica
NIE
Pokaż szczegóły
Konto
Przeznaczenie konta

konto osobiste dla osób w wieku 13-24 lata

Oprocentowanie rachunku
 • 1,5% do 8000 zł
 • 0,5% dla nadwyżki ponad 8000 zł
Opłata za otwarcie konta

0 zł

Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku

0 zł

Karta
Typy kart płatniczych

VISA Pay Wave

Funkcjonalność karty
 • płatności zbliżeniowe
 • płatności internetowe
Opłata za wydanie karty

0 zł

Opłata za odnowienie karty

0 zł

Miesięczna opłata za kartę

1 zł

Możliwość uniknięcia opłaty za kartę

nie możesz uniknąć opłaty za kartę

Płatność kartą za granicą

4% za przewalutowanie transakcji

Bankomaty i operacje gotówkowe
Wypłata z bankomatów w Polsce
 • 0 zł - trzy pierwsze transakcje w miesiącu
 • 4,50 zł – czwarta i kolejne wypłaty w miesiącu
Wypłata z bankomatu w Polsce Blikiem

niedostępne

Wypłata z bankomatów za granicą

0 zł + prowizja 4% od wartości transakcji

Wpłata gotówki w oddziale banku
 • 0,4% wartości wpłacanej kwoty + opłata 100 zł
 • 0,4% wartości wpłacanej kwoty + opłata 519 zł
Wypłata gotówki w oddziale banku

1%, min. 10 zł

Przelewy
Zwykły przelew internetowy

0 zł

Zlecenie stałe

0 zł

Zwykły przelew w oddziale banku

niedostępne

Koszt przelewu (europejskiego) SEPA

niedostępne

Koszt przelewu (zagranicznego) SWIFT

niedostępne

Kody SMS (autoryzacja operacji)

0 zł

Inne
Płatności mobilne

Google Pay: płatności zbliżeniowe telefonem dla posiadaczy urządzeń z systemem operacyjnym Android.

Czy rodzic musi posiadać konto?

NIE

Co oferuje Konto Click?

Przyjrzyjmy się teraz, z jakich usług i funkcji mogą korzystać posiadacze Konta Click w ramach swojego rachunku.

Bankowość internetowa i mobilna

System bankowości elektronicznej umożliwia młodym klientom codzienne zarządzanie rachunkiem za pośrednictwem komputera i urządzeń mobilnych. Daje również nastolatkom możliwość zakładania lokat oraz Konta Oszczędnościowego.

Do logowania i potwierdzania transakcji użytkownik konta musi zainstalować aplikację Mobilna Autoryzacja. Podstawową funkcją apki jest autoryzowanie płatności. Aplikację można bezpłatnie pobrać na smartfon lub tablet ze sklepów Google Play i App Store.

Płatności mobilne

Młodzi klienci banku mogą skorzystać z płatności Google Pay.

Co dzieje się z Kontem Click po ukończeniu przez posiadacza 24. roku życia?

Konto zostaje automatycznie zamknięte. Toyota Bank nie oferuje możliwości przekształcenia rachunku, dlatego osoby, które nadal chcą korzystać z oferty banku i założyć w nim swoje „dorosłe” konto, muszą złożyć wniosek o nowy rachunek.

Jakie uprawnienia do konta małoletniego posiada rodzic?

Przedstawiciel ustawowy posiada dość szerokie uprawnienia, umożliwiające mu nadzór nad finansami nastolatka. Może wydawać własne dyspozycje dotyczące rachunku, np. może się zgodzić (lub nie) na wydanie karty debetowej dla dziecka, zakwestionować złożoną przez niego dyspozycję przelewu, a przede wszystkim – kontrolować limity transakcji.

Kto może otworzyć Konto Click?

Posiadaczem konta może być osoba między 13. a 24. rokiem życia. Do otwarcia Konta Click przez nastolatka (między 13. a 18. rokiem życia) konieczna jest zgoda przedstawiciela ustawowego (najczęściej jednego z rodziców).

Rodzic nie musi otwierać w Toyota Banku swojego rachunku, musi być za to być dopisany do konta dziecka jako pełnomocnik. Tylko wtedy uzyska dostęp do bankowości elektronicznej i będzie mógł kontrolować transakcje pociechy.

Jak założyć Konto Click?

Aby założyć rachunek, należy wypełnić wniosek o konto na stronie banku i podpisać umowę za pośrednictwem kuriera. Do wypełnienia wniosku konieczny będzie jeden z następujących dokumentów: legitymacja szkolna, dowód lub paszport. W formularzu należy podać również swój numer PESEL oraz nazwisko rodowe matki – dobrze więc wcześniej przygotować sobie te informacje.

Przydatne produkty powiązane

Produkty oszczędnościowe

Lokata Plus

Toyota Bank
Oprocentowanie
4,5%
Zakres kwot
2000 - 40 000 zł
Czas trwania
3 lata
Konto osobiste
TAK
Czy konto osobiste jest wymagane?

TAK


musisz posiadać konto osobiste w Toyota Banku np. Moto Konto

 • Szczegóły oferty

Oprocentowanie

 • Oprocentowanie
  4,5%
 • Rodzaj oprocentowania

  stałe

 • Czas trwania

  3 lata

 • Zakres kwot

  2000 - 40 000 zł

 • Kapitalizacja odsetek

  na koniec okresu

Konto osobiste

 • Czy konto osobiste jest wymagane?

  TAK

 • Wymagane konto

  musisz posiadać konto osobiste w Toyota Banku np. Moto Konto

Dodatkowe informacje

 • Sposób założenia

  Internet

 • Klient

  nowy i obecny

 • Wpłata

  dowolne środki

 • Limit lokat

  10

 • Odnawialność

  lokata odnawialna; lokata odnowi się na warunkach określonych w tabeli oprocentowania

 • Zerwanie lokaty

  zachowanie części wypracowanych odsetek; w przypadku zerwania lokaty przed terminem bank wypłaci Ci 0,1 należnych odsetek

 • Uwagi

Przydatne dokumenty
Recenzja Moneteo
2.5

Beata Szymańska
Beata Szymańska
Analityk produktów finansowych
Beata Szymańska
Beata Szymańska
Analityk produktów finansowych

136 publikacji 148 komentarzy

W Moneteo specjalizuje się w analizowaniu produktów dedykowanych klientom firmowym oraz w tekstach poradnikowych przeznaczonych dla bankowych nowicjuszy. Oprócz tego zajmuje się aktualizacją danych i zmianami w bankowych ofertach.

Konto młodzieżowe Toyota Banku jest dość nietypową propozycją. Jest oprocentowane (co samo w sobie jest ewenementem), a oprócz tego umożliwia dostęp do takich produktów oszczędnościowych jak Konto Oszczędnościowe Super Click i lokaty. Trudno jednak uznać Konto Click za tani rachunek, zwłaszcza gdy porównamy je z ofertą konkurencji.

Zalety

 • konto jest oprocentowane

Wady

 • nie można uniknąć opłaty za kartę
Atrakcyjność opłat
(3)
Użyteczność rachunku
(2.5)
Jakość obsługi klienta
(2.5)
Promocje i bonusy
(1)

Konto młodzieżowe Click - czy warto założyć?

W większości banków młodzi klienci prowadzą konto na preferencyjnych warunkach, tzn. za wiele czynności i usług płacą mniej niż osoby dorosłe lub nie płacą wcale. Tymczasem w Toyota Banku nastolatek musi się liczyć z całkiem wysokimi opłatami. Prowadzenie konta jest bezpłatne, podobnie jak zewnętrzne i wewnętrzne przelewy internetowe, jednak bank wprowadził sztywną opłatę za kartę oraz zapewnił tylko trzy bezpłatne wypłaty z bankomatów krajowych. Warto jednak dodać, że korzystanie z bankomatów za granicą jest zwolnione z jakichkolwiek opłat (w tym przypadku klient ponosi wyłącznie koszty przewalutowania). Wszystko to sprawia, że oferta banku dedykowana młodym klientom jest pod względem opłat mocno specyficzna.

Wspomnijmy jeszcze o kilku kwestiach, które mogą być uciążliwe dla posiadaczy tego rachunku. Warto wiedzieć, że Toyota Bank nie realizuje przelewów natychmiastowych oraz przelewów zagranicznych (zarówno przychodzących, jak i wychodzących), a także nie udostępnia rachunków walutowych, kart walutowych ani usługi cashback. Z kolei polecenie zapłaty można złożyć wyłącznie na infolinii, w bankowości elektronicznej nie będzie to niemożliwe. Niedostępne są również mobilne formy płatności, takie jak Blik czy Android Pay, jednak od jakiegoś czasu klienci mogą korzystać z Google Pay. Ponadto Toyota jest bankiem internetowym i nie posiada swoich oddziałów (jedynym miejscem, w którym fizycznie można wpłacić lub wypłacić gotówkę, jest placówka Banku Handlowego w Warszawie).

Można odnieść wrażenie, że wysokie opłaty i brak wielu przydatnych usług właściwie dyskwalifikują Konto Click w roli rachunku młodzieżowego. Jednak – jak już wspomnieliśmy – Konto Click posiada również swoją mocną stronę, a jest nią powiązana z ROR-em oferta oszczędnościowa.

Z tego też powodu rachunek można polecić głównie starszym nastolatkom, którzy potrafią zmobilizować się do oszczędzania i mają w planach odłożenie na Koncie Click większej kwoty (np. z przeznaczeniem na studia czy wyjazd zagraniczny). Konto – paradoksalnie – może również zainteresować rodziców, którzy chcą zainwestować w przyszłość dziecka i będą potrafili wykorzystać wszystkie atuty rachunku. W tym ostatnim przypadku, choć teoretycznie konto będzie należało do dziecka, zarządzać nim będzie przede wszystkim rodzic.


 

Komentarze i opinie

(6)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
M
motek
Gość

Do tego konta da się założyć Indeksowane Konto Oszczędnościowe?

Odpowiedz

Justyna Kalicińska
Analityk produktów finansowych
@motek

Do założenia IKO bank w ogóle nie wymaga posiadania konta osobistego (takiego jak np. Konto Click).

Odpowiedz

I
IRA
Gość

To ma być konto młodzieżowe??? Płatna karta, płatne bankomaty, brak blika i cashbacku, konto walutowe niedostępne, przelewy natychmiastowe niedostępne??? Ten rachunek to jakiś anachronizm....

Odpowiedz

I
Izabela
Gość

Rozumié, że nie mogę mojemu dziecku przelać pieniédzy z konta zagranicznego, nawet jeśli przelew przyjdzie w złotówkach?

Odpowiedz

K
Karin
Gość

Czy po tych wszystkich obniżkach to konto nadal jest niezłe, jeśli chodzi o oporcentowanie? Warto je zakładać do oszczędzania?

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@Karin

Konto Click to rachunek osobisty, a mimo to oprocentowany, co już samo w sobie jest ewenementem. Na dodatek stawka oprocentowania jest wysoka jak na obecne warunki. Możesz się o tym przekonać patrząc na ranking kont oszczędnościowych https://www.najlepszekonto.pl/ranking-kont-oszczednosciowych. Łatwo zauważysz, że wyższe niż na Clicku oprocentowanie znajdziesz tylko na kilku rachunkach, na dodatek po spełnieniu określonych warunków.

Odpowiedz