Wróć

Aion Bank

Aion Bank

Informacje o Aion Bank

Kierownik Oddziału Karol Sadaj
Siedziba Warszawa 00-344, ul. Dobra 40
Data założenia 2014
Infolinia 48 225 234 654
NIP 1080023480

Aion Bank to założona przez Wojciecha Sobieraja belgijska instytucja kredytowa działająca w formie spółki akcyjnej. Posiada licencję Narodowego Banku Belgii i Europejskiego Banku Centralnego i jest wspierana przez globalny fundusz private equity Warburg Pincus LLC, zarządzany przez doświadczonych menedżerów z szeroką wiedzą na temat rozwoju branży finansowej.

Sesje ELIXIR w Aion Bank

Rodzaj sesji Godziny
Sesje wychodzące 09:10 13:10 15:10
Sesje przychodzące 10:30 14:30 16:30

Produkty finansowe w Aion Bank


Konta osobiste w Aion Bank

Konta oszczędnościowe w Aion Bank

Konta walutowe w Aion Bank

Aion Bank w Polsce

W Polsce Aion Bank działa poprzez Oddział, na zasadzie jednolitej europejskiej licencji bankowej, za zgodą Komisji Nadzoru Finansowego z dnia 11 maja 2021 r. Jest instytucją w pełni cyfrową, co oznacza, że nie posiada oddziałów stacjonarnych, a z jej usług można korzystać za pomocą aplikacji mobilnej. Oszczędności zdeponowane w polskim oddziale chronione są przez belgijski Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Aion Bank Polska to kieruje swoją ofertę przede wszystkim do klientów indywidualnych, poszukujących korzystnych rozwiązań finansowych oraz oszczędnościowych.

Aion Bank Polska – produkty dla klientów detalicznych

Podstawowym produktem Aion Banku jest konto osobiste. Początkowo oferowane było ono w 3 planach taryfowych (Light, Smart, All-Inclusive) , ale 15 września 2023 r. bank uruchomił plan Easy, który wyparł wszystkie dotychczasowe taryfy.

Atrakcyjna oferta walutowa i oszczędnościowa

Atutem Aion Bank Polska jest ciekawa oferta oszczędnościowa. Klient ma do dyspozycji rachunek oszczędnościowy w PLN. Bank nie określa limitu wpłacanych środków, ponadto można je wpłacać i wypłacać bez utraty odsetek.

Równie ciekawie wypada oferta walutowa Aion Banku. Bank udostępnia darmowe konta walutowe w PLN, EUR, USD, GBP i CHF, kartę z korzystnymi przewalutowaniami oraz wymianę walut po kursie międzybankowym (bez ograniczeń dotyczących kwot, częstotliwości czy liczby transakcji).

Bankowość mobilna i internetowa w Aion Banku

Głównym kanałem umożliwiającym zarządzanie kontem i komunikację z bankiem jest aplikacja mobilna. Aby zostać więc klientem Aion Banku, należy dysponować smartfonem albo tabletem spełniającym określone wymagania techniczne. Co ciekawe, dostęp do bankowości internetowej umożliwiającej korzystanie z usług i produktów banku jest możliwy wyłącznie za pośrednictwem aplikacji (trzeba w niej wygenerować kod do logowania w przeglądarce).

Aplikacja umożliwia całkowicie cyfrowy proces zakładania konta, bez papierowych dokumentów i konieczności wizyt w banku. Za jej pomocą możemy przeprowadzać wszystkie podstawowe operacje płatnicze, aktywować dodatkowe produkty, zmienić plan oraz zastrzec kartę.

Opinie: Aion Bank

(0)
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google.
Nie ma jeszcze komentarzy
Skomentuj jako pierwszy