Aion Bank - informacje, oferta, opinie


Aion Bank

Informacje o Aion Bank

Kierownik Oddziału Karol Sadaj
Siedziba Warszawa 00-344, ul. Dobra 40
Data założenia 2014
Infolinia 48 225 234 654
NIP 1080023480

Aion Bank to założona przez Wojciecha Sobieraja belgijska instytucja kredytowa działająca w formie spółki akcyjnej. Posiada licencję Narodowego Banku Belgii i Europejskiego Banku Centralnego i jest wspierana przez globalny fundusz private equity Warburg Pincus LLC, zarządzany przez doświadczonych menedżerów z szeroką wiedzą na temat rozwoju branży finansowej.

Sesje ELIXIR w Aion Bank

Rodzaj sesji Godziny
Sesje wychodzące 09:10 13:10 15:10
Sesje przychodzące 10:30 14:30 16:30

Produkty finansowe w Aion Bank


Konta osobiste w Aion Bank

 • Konto
  0 zł / 5 zł

 • Karta
  0 zł
 • Bankomaty
  0 zł / 1%

 • Przelew internetowy
  0 zł
Przewalutowanie transakcji w walutach obcych po kursie międzybankowym.

Konta oszczędnościowe w Aion Bank

 • Oprocentowanie
  5,25%

 • Okres obowiązywania
  do 31.07.2024 r.
 • Zakres kwot
  bez limitu
 • Konto osobiste
  TAK

Lokaty walutowe w Aion Bank

Konto Aion Oszczędności EUR

Aion Bank
 • Oprocentowanie
  1,5%
 • Waluta
  EUR
 • Zakres kwot
  od 0,01 EUR
 • Czas trwania
  do 31.07.2024 r.

Konta walutowe w Aion Bank

 • Waluta
  EUR, USD, GBP i CHF
 • Konto
  0 zł
 • Karta
  niedostępna
 • Konto osobiste
  TAK

Opinia Moneteo o Aion Banku

Obecna oferta kont Aion Banku jest poprawna, ale nie wyróżnia się znacząco na tle konkurencji. Bank mógłby rozważy poszerzenie oferty kont o dodatkowe funkcje, takie jak przelewy natychmiastowe czy płatności Blikiem. Utrudnieniem dla niektórych klientów może być brak oddziałów stacjonarnych, co oznacza, że obsługa produktów odbywa się wyłącznie zdalnie.

Oferta oszczędnościowa Aion Banku jest konkurencyjna i może zainteresować osoby szukające korzystnych sposobów pomnażania oszczędności.

Ocena oferty Aion Banku
Ocena ogólna 3.4/5
Oferta kont dla klientów indywidualnych 2.5/5
Oferta oszczędnościowa 4.1/5
Oferta walutowa 4.0/5
Źródło: Moneteo.com

Aion Bank w Polsce

W Polsce Aion Bank działa poprzez Oddział, na zasadzie jednolitej europejskiej licencji bankowej, za zgodą Komisji Nadzoru Finansowego z dnia 11 maja 2021 r. Jest instytucją w pełni cyfrową, co oznacza, że nie posiada oddziałów stacjonarnych, a z jej usług można korzystać za pomocą aplikacji mobilnej. Oszczędności zdeponowane w polskim oddziale chronione są przez belgijski Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Aion Bank Polska to kieruje swoją ofertę przede wszystkim do klientów indywidualnych, poszukujących korzystnych rozwiązań finansowych oraz oszczędnościowych.

Aion Bank Polska – produkty dla klientów detalicznych

Podstawowym produktem Aion Banku jest konto osobiste. Początkowo oferowane było ono w 3 planach taryfowych (Light, Smart, All-Inclusive) , ale 15 września 2023 r. bank uruchomił plan Easy, który wyparł wszystkie dotychczasowe taryfy.

Atrakcyjna oferta walutowa i oszczędnościowa

Atutem Aion Bank Polska jest ciekawa oferta oszczędnościowa. Klient ma do dyspozycji rachunek oszczędnościowy w PLN. Bank nie określa limitu wpłacanych środków, ponadto można je wpłacać i wypłacać bez utraty odsetek.

Równie ciekawie wypada oferta walutowa Aion Banku. Bank udostępnia darmowe konta walutowe w PLN, EUR, USD, GBP i CHF, kartę z korzystnymi przewalutowaniami oraz wymianę walut po kursie międzybankowym (bez ograniczeń dotyczących kwot, częstotliwości czy liczby transakcji).

Bankowość mobilna i internetowa w Aion Banku

Głównym kanałem umożliwiającym zarządzanie kontem i komunikację z bankiem jest aplikacja mobilna. Aby zostać więc klientem Aion Banku, należy dysponować smartfonem albo tabletem spełniającym określone wymagania techniczne. Co ciekawe, dostęp do bankowości internetowej umożliwiającej korzystanie z usług i produktów banku jest możliwy wyłącznie za pośrednictwem aplikacji (trzeba w niej wygenerować kod do logowania w przeglądarce).

Aplikacja umożliwia całkowicie cyfrowy proces zakładania konta, bez papierowych dokumentów i konieczności wizyt w banku. Za jej pomocą możemy przeprowadzać wszystkie podstawowe operacje płatnicze, aktywować dodatkowe produkty, zmienić plan oraz zastrzec kartę.

Opinie: Aion Bank

(0)
Dodaj swój komentarz...
Nie ma jeszcze komentarzy
Skomentuj jako pierwszy