Wróć

Bank Pekao

Bank Pekao

Informacje o Bank Pekao

Prezes zarządu: Leszek Skiba
Siedziba: Warszawa 00-844, ul. Grzybowska 53/57
Data założenia: 1929
Infolinia - klienci indywidualni +48 (22) 59 12 232 lub 801 365 365
Kapitał zakładowy: 262 470 034 zł
Infolinia - mikro i małe firmy +48 (22) 59 12 323 lub 801 666 555
NIP: 526-00-06-841
Kod BIC/Swift: PKOPPLPW

Pekao SA działa w naszym kraju już ponad 80 lat – dokładnie od 1929 r., kiedy powstał Bank Polska Kasa Opieki SA. W ciągu długoletniej działalności instytucja przeszła wiele zmian, zarówno organizacyjnych, jak i prawnych: po II wojnie światowej większość akcji nabył Skarb Państwa, a nazwę podmiotu zmieniono na Bank Powszechna Kasa Oszczędności. W 1999 r. bank stał się częścią międzynarodowej grupy UniCredit, zaś w 2017 r. głównym akcjonariuszem Pekao SA został Powszechny Zakład Ubezpieczeń.

Sesje ELIXIR w Bank Pekao

Rodzaj sesji Godziny
Sesje wychodzące 8:30 12:30 (dyspozycję należy złożyć do 10:30) 15:00 (dyspozycję należy złożyć do 14:25)
Sesje przychodzące 11:00 (księgowane między 12:00 a 15:00) 15:00 (księgowane między 16:00 a 17:00) 17:30 (księgowane między 18:00 a 20:00)

Produkty finansowe w Bank Pekao


Finanse osobiste
Finanse firmowe

Konta dla dzieci w Bank Pekao

Konta młodzieżowe w Bank Pekao

Konta dla seniora w Bank Pekao

Aplikacje bankowe w Bank Pekao

Konta oszczędnościowe w Bank Pekao

Lokaty bankowe w Bank Pekao

Karty kredytowe w Bank Pekao

Kredyty konsolidacyjne w Bank Pekao

Bank z Żubrem

Bank Pekao SA (zwany potocznie "Pekao z żubrem" z uwagi na logo) jest drugim co do wielkości aktywów bankiem w naszym kraju. Misja i zasady tej instytucji (jak i całej grupy kapitałowej) to budowanie wartości dla klientów, uczestnictwo w społecznościach lokalnych, tworzenie najlepszych miejsc pracy, osiąganie najwyższych standardów i wprowadzanie prostych rozwiązań. Działalność banku jest uniwersalna: znajdziemy tu produkty dla klientów indywidualnych, małych i średnich firm oraz korporacji, a także bankowość prywatną.

Konta bankowe Pekao SA dla klientów indywidualnych

Sztandarowym rachunkiem dla klientów detalicznych jest Konto Przekorzystne, oferowane w wersji „dorosłej” oraz młodzieżowej (jako Konto Przekorzystne dla Młodych). ROR ma charakter uniwersalny i daje dostęp do wielu nowoczesnych i przydanych usług, w tym do wielofunkcyjnej aplikacji mobilnej PeoPay.

Rachunek jest bezwarunkowo darmowy. Opłata może pojawić się przy korzystaniu z karty debetowej wydawanej do rachunku; osoby do 26. roku życia są z tej prowizji zwolnienie, z kolei starsi posiadacze Konta Przekorzystego mogą jej w łatwy sposób uniknąć, korzystając z rachunku z umiarkowaną aktywnością. Wystarczy, że zapewnią wpływ na konto w wysokości min. 500 zł i wykonają minimum 1 transakcję bezgotówkową w miesiącu za pomocą plastiku lub PeoPay, a nie zapłacą prowizji za obsługę karty.

Do Konta Przekorzystnego dołączone są różne przydatne usługi i funkcjonalności, które mogą ułatwić korzystanie z ROR-u. Jedną z nich jest karta wielowalutowa pozwalająca na uniknięcie kosztów przewalutowania, kolejną – konto oszczędnościowe. Warto również wspomnieć o rozbudowanej ofercie kredytowej, bogatym pakiecie ubezpieczeń oraz produktach inwestycyjnych. Klienci banku mogą skorzystać np. ze strukturyzowanych certyfikatów depozytowych lub funduszy inwestycyjnych udostępnianych w ramach Pekao TFI, a także otworzyć rachunek IKZE.

Bankowość elektroniczna Pekao SA

System bankowości elektronicznej banku Pekao zawiera szereg udogodnień, które nie tylko ułatwią nam zarządzanie kontem, lecz również przydadzą się w codziennym życiu. Przykładowo: za pośrednictwem aplikacji możemy dowolnie zarządzać kartami (włącznie z ich tymczasowym blokowaniem, zastrzeżeniem oraz zmianą limitów transakcyjnych i PIN-u), wymienić walutę czy płacić za granicą telefonem bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Pozostałe funkcje aplikacji to m.in. płatności mobilne (Blik, Google Pay, Apple PayGarmin Pay, Fitbit Pay), szybkie przelewy na telefon, przelewy zwykłe, walutowe i podatkowe oraz płatności internetowe z wykorzystaniem kodów QR.

Unikalną opcją dostępną w ramach bankowości mobilnej jest możliwość otworzenia Konta Przekorzystnego metodą „na selfie”. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest PeoPay KIDS - aplikacja bankowa przeznaczona dla najmłodszych klientów.

Konto Pekao dla firm + dodatkowe usługi

Także oferta dla przedsiębiorców obejmuje szerokie spectrum produktów i usług, w tym różne rodzaje kont. Konto Przekorzystne Biznes dedykowane jest przedsiębiorcom prowadzącym działalność w różnych formach prawnych: od mikrofirm po duże spółki czy stowarzyszenia rejestrowe. Wśród usług finansowych powiązanych z rachunkiem możemy wyróżnić takie udogodnienia, jak bezpłatne rachunki pomocnicze w 20 walutach, terminale płatnicze, kredyt w rachunku bieżącym, leasing, kartę wielowalutową, lokaty i firmowe konto oszczędnościowe.

Opinie: Bank Pekao

(0)
Nie ma jeszcze komentarzy
Skomentuj jako pierwszy