Wróć

Oferta została wycofana ponieważ BIZ Bank zakończył działalność na polskim rynku.

BIZnes konto active w BIZ Banku - Recenzja

Analiza produktowa

Oferta przeanalizowana przez analityka Moneteo na podstawie własnego doświadczenia, testów oraz informacji udostępnionych przez instytucję finansową. Analiza powstała oparciu o obiektywne kryteria wspólne dla wszystkich produktów w danej kategorii, dzięki czemu masz gwarancję rzetelnego porównania tej oferty względem konkurencji.

Pokaż więcej

Moneteo jest serwisem afiliacyjnym, czyli zarabiającym na pośrednictwie między Tobą a instytucją finansową. Współpraca (lub jej brak) z instytucją finansową nie wpływa na ocenę produktu.

Opracowane przez:
Aldona Derdziak
Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
Aldona Derdziak
Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych

148 publikacji 4521 komentarzy

Na Moneteo.com zajmuje się tematami oszczędnościowymi i walutowymi, skupiając się na kontach oszczędnościowych i walutowych oraz lokatach terminowych. Obserwuje rynek, dbając przy tym o aktualność danych. Do jej zawodowych zadań należy także kontakt z Czytelnikami.

Podstawowy rachunek firmowy w BIZ Banku to obecnie jedno z ciekawszych kont dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Przy umiarkowanej aktywności nie zapłacisz za prowadzenie rachunku, a ponadto nie poniesiesz kosztów przelewów internetowych czy wypłat z bankomatów w kraju.

Spis treści

W ramach tego rachunku firmowego zyskasz także dostęp do szerokiej oferty kredytowej i dość wysoko oprocentowanego konta lokacyjnego. Wszystko to sprawia, że rachunek w BIZ Banku można polecić każdemu przedsiębiorcy, który chce uniknąć podstawowych opłat, a dodatkowo zyskać na konkurencyjnym oprocentowaniu.

Nasza analiza rachunku BIZnes konto active skupia się na najważniejszych kwestiach związanych z rachunkiem firmowym, czyli opłatach za: prowadzenie konta, przelewy, kartę debetową czy wypłaty z bankomatów. Przyjrzeliśmy się również dodatkowym usługom, z których mogą korzystać przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na założenie rachunku firmowego.

Podstawowe parametry BIZnes konta active

Kiedy rozpoczynamy działalność gospodarczą, myślimy przede wszystkim o minimalizacji kosztów. Na początku funkcjonowania firmy istniejące obciążenia podatkowe i ubezpieczeniowe są wystarczająco uciążliwe, więc przedsiębiorcy z reguły poszukują rachunków, które są stosunkowo tanie i łatwe w obsłudze. Poniżej przedstawiamy najważniejsze koszty związane z rachunkiem BIZnes konto active:

Konto
0 zł / 20 zł
Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku 0 zł / 20 zł

Opłata nie jest pobierana za pierwsze 3 miesiące. Opłaty unikniesz, opłacając zobowiązania wobec ZUS lub US oraz utrzymując średnie miesięczne saldo na rachunku w wysokości min. 1000 zł.

Karta
5 zł
Bankomaty
0 zł
Bankomaty 0 zł

0 zł

Przelew internetowy
0 zł
Pokaż szczegóły
Konto
Przeznaczenie konta
 • jednoosobowa działalność gospodarcza
 • spółka cywilna
 • spółka jawna
 • spółka partnerska
 • spółka komandytowa
 • spółka komandytowo-akcyjna
 • spółka akcyjna
 • spółka z o.o.
Oprocentowanie rachunku

0%

Opłata za otwarcie konta

0 zł

Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku

0 zł / 20 zł

Możliwość uniknięcia opłaty za prowadzenie rachunku

opłaty unikniesz, opłacając zobowiązania wobec ZUS lub US oraz utrzymując średnie miesięczne saldo na rachunku w wysokości min. 1000 zł

opłata nie jest pobierana za pierwsze 3 miesiące

Karta
Typy kart płatniczych

Visa Debit Business

Funkcjonalność karty
 • płatności zbliżeniowe
 • płatności internetowe
Opłata za wydanie karty

0 zł

Miesięczna opłata za kartę

5 zł

Bankomaty i operacje gotówkowe
Wypłata z bankomatów w Polsce

0 zł

Wypłata z bankomatów za granicą

5 zł (+3% za przewalutowanie)

Przelewy
Zwykły przelew internetowy

0 zł

Przelew natychmiastowy

5 zł

Polecenie zapłaty

5 zł

Koszt przelewu (europejskiego) SEPA

0 zł (spread na EUR ok. 6%)

Kody SMS (autoryzacja operacji)

0 zł

Usługi dodatkowe dla posiadaczy BIZnes konta active

Niejednokrotnie zdarza się, że o wyborze konkretnego rachunku decydują czynniki inne niż koszty opisane w taryfach opłat i prowizji. Przedsiębiorcy zwracają uwagę na to, co banki dodają do konta firmowego, np. możliwość założenia konta walutowego czy oszczędnościowego. Oto, jakie korzyści może przynieść założenie rachunku firmowego w BIZ Banku:

 • Rachunek BIZ Lokacyjny – saldo tego konta oszczędnościowego przekraczające 10 tys. zł oprocentowane jest na 1,7% w skali roku (niezależnie od późniejszego stanu rachunku); prowadzenie konta lokacyjnego jest bezpłatne;
 • Konto Walutowe Biz – prowadzone jest w EUR, USD, GBP, CHF, CZK, DKK, HUF, JPY, NOK, RON, SEK; opłata za obsługę nowo założonych rachunków walutowych obecnie nie jest pobierana, a klient może uruchomić usługę korzystnych przewalutowań;
 • bogata oferta kredytów – bank oferuje kredyty dla firm rozpoczynających działalność, jak i tych, które dłużej funkcjonują na rynku;
 • nowoczesna aplikacja mobilna – umożliwia ona zlecanie dyspozycji głosem, otworzenie rachunku i zarządzanie swoimi środkami.

BIZnes konto active okiem redakcji

Oferta firmowa BIZ Banku to interesująca alternatywa do obecnych już na rynku rachunków dla przedsiębiorstw. Instytucja jest niewielka i niezbyt znana, jednak nie umniejsza to w niczym zalet BIZnes konta active, które istotnie może okazać się wsparciem dla małej firmy. Dużym atutem karty debetowej do BIZnes konto active jest możliwość bezpłatnych wypłat z bankomatów w kraju, a opłata za korzystanie z plastiku to 5 zł miesięcznie (opłaty można uniknąć jeżeli wykona się transakcje na łączną kwot min. 200 zł w danym miesiącu).

Misja BIZ Banku zakłada wsparcie i ułatwienie przedsiębiorcy prowadzenia działalności gospodarczej, a konto firmowe doskonale wpisuje się w tę strategię. Jeśli poszukujesz dla swojej firmy rachunku całkiem nowoczesnego, który oferuje bezpłatne wypłaty z bankomatów, BIZnes konto active z pewnością sprawdzi się w tej roli.

Komentarze i opinie

(0)
Dodaj swój komentarz...
Nie ma jeszcze komentarzy
Skomentuj jako pierwszy