Wróć

Oferta została wycofana ponieważ Deutsche Bank zakończył działalność na polskim rynku.

Rachunek dbNET Biznes w Deutsche Banku - Recenzja

Analiza produktowa

Oferta przeanalizowana przez analityka Moneteo na podstawie własnego doświadczenia, testów oraz informacji udostępnionych przez instytucję finansową. Analiza powstała oparciu o obiektywne kryteria wspólne dla wszystkich produktów w danej kategorii, dzięki czemu masz gwarancję rzetelnego porównania tej oferty względem konkurencji.

Pokaż więcej

Moneteo jest serwisem afiliacyjnym, czyli zarabiającym na pośrednictwie między Tobą a instytucją finansową. Współpraca (lub jej brak) z instytucją finansową nie wpływa na ocenę produktu.

Opracowane przez:
Aldona Derdziak
Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
Aldona Derdziak
Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych

138 publikacji 4519 komentarzy

Na Moneteo.com zajmuje się tematami oszczędnościowymi i walutowymi, skupiając się na kontach oszczędnościowych i walutowych oraz lokatach terminowych. Obserwuje rynek, dbając przy tym o aktualność danych. Do jej zawodowych zadań należy także kontakt z Czytelnikami.

Konto dbNET Biznes to korzystne rozwiązanie dla osób, które poszukują niedrogiego, a zarazem sprawdzonego rachunku bankowego do obsługi działalności gospodarczej. Konto firmowe w Deutsche Banku łączy w sobie wysoką jakość z niskim kosztem – jedyną obowiązkową opłatą jest koszt obsługi karty debetowej, jednak bardzo łatwo go uniknąć. Rachunek oferuje swoim posiadaczom interesujące usługi dodatkowe, które mogą pomóc w prowadzeniu działalności.

Spis treści

W naszej analizie przyjrzymy się najważniejszym aspektom związanym z kontem dbNET Biznes, zwracając uwagę na podstawowe opłaty i prowizje oraz usługi dodatkowe.

Parametry Konta dbNET Biznes

Podstawowe parametry każdego rachunku bankowego, a tym bardziej konta dla firm, związane są przede wszystkim z kosztami prowadzenia konta, obsługi karty płatniczej oraz opłatami za wykonywane przelewy. Parametry kosztowe konta dbNET Biznes są następujące:

Konto
0 zł
Karta
5 zł
Bankomaty
0 zł
Bankomaty 0 zł

0 zł

Przelew internetowy
0 zł
Pokaż szczegóły
Konto
Przeznaczenie konta

jednoosobowa działalność gospodarcza

Oprocentowanie rachunku

1% w skali roku (dla kwot do 50 tys. zł)

Opłata za otwarcie konta

0 zł

Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku

0 zł

Karta
Typy kart płatniczych

Visa Business Electron

Funkcjonalność karty
  • płatności internetowe
  • ubezpieczenie przed nieuprawnionym użyciem
Opłata za wydanie karty

0 zł

Miesięczna opłata za kartę

5 zł

Bankomaty i operacje gotówkowe
Wypłata z bankomatów w Polsce

0 zł

Wypłata z bankomatów za granicą

0 zł (+3% za przewalutowanie)

Przelewy
Zwykły przelew internetowy

0 zł

Przelew natychmiastowy

5 zł (tylko w oddziale)

Polecenie zapłaty

0 zł

Koszt przelewu (europejskiego) SEPA

7 zł (spread na EUR ok. 7%)

Kody SMS (autoryzacja operacji)

0 zł

Konto dbNET Biznes możesz założyć na stronie Deutsche Banku.

Dodatkowe korzyści dla posiadaczy Konta dbNET Biznes

Konto dbNET Biznes oferuje następujące, dodatkowe korzyści dla posiadacza rachunku:

  • 1,0% oprocentowanie środków na koncie oszczędnościowym db Oszczędna Firma – rachunek prowadzony jest bezpłatnie (oprocentowanie dla posiadaczy innych kont firmowych wynosi 0,75%). Pierwszy w miesiącu przelew wychodzący na rachunek prowadzony przez Deutsche Bank PBC jest darmowy, każdy następny kosztuje 15 zł. Przelew z rachunku db Oszczędna Firma na konto w innym banku wiąże się z opłatą 15 zł.
  • Pakiet Przedsiębiorczy – kody rabatowe na produkty i usługi partnerów współpracujących z Deutsche Bankiem. Obecnie posiadacze konta dbNET Biznes mogą korzystać ze zniżek na księgowość internetową (6 miesięcy bezpłatnego korzystania z usług księgowości online iFirma), przeloty, Paczkomaty oraz promocję firmy w Zumi.
  • Pakiet ubezpieczeń do rachunku – pomoc medyczna, ubezpieczenie od utraty lub zniszczenia mienia, awarii sprzętu komputerowego, infolinia medyczna i prawna. Ubezpieczeniem objęty jest właściciel rachunku dbNET Biznes, współmałżonek posiadacza rachunku lub osoba prowadząca z nim wspólne gospodarstwo domowe oraz ich dzieci do pierwszego roku życia. Więcej o ubezpieczeniu rachunków można przeczytać pod tym adresem (otworzy się w nowym oknie przeglądarki).

Jakie Firmy Najbardziej Skorzystają z Konta dbNET Biznes?

Konto dbNET Biznes to korzystny rachunek dla nowych i istniejących firm, wykonujących dużą liczbę transakcji za pośrednictwem Internetu. Zadowolone z konta będą także osoby, które posiadają zagranicznych kontrahentów. Tego rodzaju podmioty skorzystają z darmowych przelewów krajowych, konkurencyjnych cenowo przelewów zagranicznych oraz możliwości darmowych wypłat ze wszystkich bankomatów w Polsce i poza granicami kraju. Nie ma jednak produktów idealnych, więc chociaż rachunek Deutsche Banku to dobra oferta, to nie jest doskonały. Niewielkimi minusami konta dbNET Biznes są brak możliwości zlecania przelewów ekspresowych oraz mało nowoczesny serwis transakcyjny.

Podsumowując, konto dbNET Biznes pomimo swoich wad jest rachunkiem, który zaspokoi potrzeby większości przedsiębiorców. Rozważ skorzystanie z oferty Deutsche Banku, jeżeli poszukujesz rachunku do wykonywania podstawowych operacji bankowych, w ramach prowadzonej DG.

Komentarze i opinie

(0)
Dodaj swój komentarz...
Nie ma jeszcze komentarzy
Skomentuj jako pierwszy